Забраняват печките на дърва и въглища

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 13 ное 2015 00:21

Мимоходом отбелязвам дребния факт, че авторчето на темата е копи-пействало една статия-партенка от месец февруари, миналата година.

http://www.flagman.bg/article/59189

Ето малко по-прясна информация (от юни тази година) по въпроса:
"Безпокойството на България от изключително амбициозните и нереалистични ангажименти на Европейския съюз за намаляване на вредните емисии след 2030 г. е изразила министърът на околната среда и водите Ивелина Василева на заседанието на Съвета на министрите по околна среда в Люксембург. това съобщиха от пресцентъра на ведомството й в понеделник.
Притеснението на България е било изразено и от други страни членки на Евросъюза по време на дебатите, посветени на качеството на атмосферния въздух и новото предложение за Директива за намаляване на националните емисии на някои атмосферни замърсители. Инициативата е приветствана от мнозинството делегации, но независимо от това, предстои редица спорни въпроси да намерят решение.
Българското мнение е, че съществено значение има отчитането на конкурентоспособността на държавите членки, които граничат с държави извън ЕС, и трансграничното замърсяване. В продължаващите преговори България ще отстоява позиция за реалистични тавани, държащи сметка за икономическото развитие на отделните държави членки.
Министрите ще обменят мнения във връзка с международните преговори и пътя към Конференцията на страните по Рамковата конвенция на ООН по изменение на климата в Париж (30 ноември – 11 декември), допълни екоминистерството.
В рамките на съвета министър Василева е успяла да разговаря неформално по темата с вредните емисии с комисаря по околна среда Кармену Вела и с комисаря по климат и енергетика Мигел Ариас Канете."

http://www.mediapool.bg/bulgaria-prites ... 35435.html

П.П. Разбирам напъните за изхождане на кремълските тролове във форума, но нека да се опитат да го правят поне ма-а-лко по-интелигентно, без да умирисват ландшафта... 8-) Това важи и за другата тема - за Радан Кънев, няма да си губя времето да й обръщам специално внимание. :)
Лека нощ. :)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 13 ное 2015 00:29, променено общо 2 пъти.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот anihilator » 13 ное 2015 00:28

Поредната простотия и измислица е това но тук е мястото да кажа , че съм за забрана на употребата на въглища под каквато и да е форма особено за отопление в градовете .

Потребителски аватар
Краставичарят Ганчо
Мнения: 219
Регистриран на: 18 дек 2009 23:47
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Краставичарят Ганчо » 13 ное 2015 01:06

Твърдо НЕ на климатиците. Няма по отвратителен отоплителен уред!
На стар краставичар краставици не продавайте !

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот diplomat » 13 ное 2015 01:17

Никакъв шанс. По хижи и вили в планините няма как без печки или камини. Абсолютно неизпълнима директива - няма алтернатива на статуквото.

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Pragmatichen » 13 ное 2015 01:52

Те ЕС добре изискват, добре пускат директиви и нареждания, ама да се запитат кой белгиец, германец, датчанин, французин или англичанин живее със 160 лв пенсия или с 400 лв заплата?
Много е лесно от позицията на богати държави да дават нареждания за стандарт на нас, бедните, болните и все по-малко останалите като нация.
То вярно, че за голяма част от бедите ни сами сме си виновни, че никоя държава не ни е виновна за мизерията, в която живеем, но подобни препоръки и директиви издават само едно- ЧЕ ЕС САМ ПО СЕБЕ СИ Е ЕДНА КОЛОСАЛНА НЕДОМИСЛИЦА.
Не може да искаш синхрон, единомислие и еднакъв стандарт от мързелив и тарикат грък, дисциплиниран и работлив германец, робски мислещ и откровено прост българин, горд и верен на традициите англичанин, студен и прагматичен швед, емоционален и шумен италианец и т.н. и т.н.
Не може, просто няма как, това само по себе си е НЕВЪЗМОЖНО.
Затова и не е далеч деня, в който този ЕС просто ще се разпадне и Европа ще се върне към стария си вариант с националните идентичности или с други думи "Всяка жаба да си знае гьола".
Ще спираш на българина ракията, лютеницата и отоплението на дърва?
Ама той няма стандарта на европееца да ходи лятото на круиз пътешествие, зимата на ски в Алпите, на голф и на swingers клубове.
За масовия българин лятото е за ремонт на дома, някой друг ден в Гърция или на нашето море(ако може да си го позволи), за компоти, туршии, садене на домати, краставици, лук и т.н.
Зимата е за свинско, винце, ракийка и до камината с дървата и добра компания.
Така е било и така ще бъде!
Може да имаме техните смартфони, техните скъпи джипове и лимузини, но това, което ни е вътре в душата и като национален манталитет, никога не може да се изкорени.
Никога българинът няма да има традиция за пиене на следобеден чай с бисквити, никога няма да имаме октоберфест с бири и вурстове, никога няма да имаме френския нуди и суинг курорт Кап Д'аж, никога няма да бъдем маниаци на спагети, макарони, лазаня, пица и всякакъв вид паста като италианците.
Защото българинът си обича БАНИЦА.
Така, че това с махането на отоплението на дърва и въглища, може и да стане, но някога, в някой друг живот, на друг континент и в друга държава.
Всичко друго е да искаш да вземеш на "босия цървулите". ;)
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Вълчан
Мнения: 4273
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Вълчан » 13 ное 2015 02:30

Те искат да спрат отоплението на дърва......аз обаче не се топля....просто си осветявам стаята със камината.Какво да направя че излъчва топлина....

Потребителски аватар
james
Мнения: 2592
Регистриран на: 11 апр 2008 19:23
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот james » 13 ное 2015 03:44

Corwin написа:Според мен не трябва да ги забранявават, ама с тия цени, за да ползва човек дърва, трябва да е:
а. много тъп;
б. много мърляв;
в. много, ама много беден;
г. бракониер;
д. всичко изброено.


Както повечето хора, живял съм и съм се отоплявал на почти всички видове отопление (без централно парно). Докато имам избор, никога няма да пренеса и една цепеница повече. Не знам в другите градове как е, обаче поне при нас дървата излизат по-скъпо (от тока), ако отопляваш повече от една стая.
Пък за дима няма какво да говорим - само който не е живял над втория етаж в квартал с къщи в средноголям град не знае какво става зимата.

Дървата може да са по скъпи от тока само на едно -две места в България като Факултето и Столипиново , а ние другите какво да правим :?:

VVP
Мнения: 32
Регистриран на: 09 ное 2015 12:24

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот VVP » 13 ное 2015 06:01

Поредната заповед на ЕС! Този ЕС ми дойде до гуша и е крайно реме да го напуснем! То не бяха заповеди, директви и не знам си какви неща, а сега ще ми забраняват и дърва да си слагам в камината! Няма по-добро решение за отопление от печката с дърва или парното! Аз лично не харесвам отопляването с климатик!

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 13 ное 2015 06:08

Нека видим как ще ги забранят в балканските селища.Минал съм през всички видове отопление,но съм най-доволен от климатика.Започнах с акумулираща,но вечер включвах духалка.Минах през подово,но изнежва краката.С камината беше друго,но страничните дейности свързани с нея ме отказаха.При цена 60лв на кубик.Купувах по 5 кубика,но като ги нареждах в избата се наполовина,заради по-доброто подреждане.Най евтино и безпроблемно се оказа климатика.

bm1914ls
Мнения: 194
Регистриран на: 28 фев 2011 10:07
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот bm1914ls » 13 ное 2015 07:20

Между нашия апартамент и морето няма нищо, което да спре вятъра. Зимно време като духнеше - вдигаше килимите под прозореца, а в банята хващаш скреж... Пробвах всякакво отопление. В момента съм с камина с водна риза. На нея са закачени четири радиатора, системата върви и през бойлера, та имам и топла вода редовно. Това е през петте студени месеца. Поддържам с лекота температура 27-28 градуса в целия апартамент. Цялото това удоволствие ми струва около 200 лв. /при цена от 130 лв. на тон за дърва/. Икономията на ток е голяма - разходът пада с около 15 лв. на месец. Интересно ми е, как ще ме накарат да се откажа...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта