Забраняват печките на дърва и въглища

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот iliev72 » 14 ное 2015 11:21

Отоплението на ток много повече вредни емисии. Вярно , че не ги правим ние потребителите. Някой замислил ли се е колко вредни емисии има за производство на 1кв електроенергия.
И е време някой да се замисли дали въглищата горени от обикновеният човек са по-вредни и съхранение на отработеното гориво от АЕЦ. България не е Бразилия да превърнем вятъра в ел.енергия.
По-добре да горим въглища отколкото да се чудим как да съхраняваме отработено гориво от АЕЦ. Това с биопродукти всички знаем , че са само празни приказки.Обясни на дядо на село , че трябва да гори биопродукти ;)
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
angelco77
Мнения: 2005
Регистриран на: 07 апр 2013 16:17
Местоположение: ловеч
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот angelco77 » 17 ное 2015 17:45

Pragmatichen написа:Те ЕС добре изискват, добре пускат директиви и нареждания, ама да се запитат кой белгиец, германец, датчанин, французин или англичанин живее със 160 лв пенсия или с 400 лв заплата?
Много е лесно от позицията на богати държави да дават нареждания за стандарт на нас, бедните, болните и все по-малко останалите като нация.
То вярно, че за голяма част от бедите ни сами сме си виновни, че никоя държава не ни е виновна за мизерията, в която живеем, но подобни препоръки и директиви издават само едно- ЧЕ ЕС САМ ПО СЕБЕ СИ Е ЕДНА КОЛОСАЛНА НЕДОМИСЛИЦА.
Не може да искаш синхрон, единомислие и еднакъв стандарт от мързелив и тарикат грък, дисциплиниран и работлив германец, робски мислещ и откровено прост българин, горд и верен на традициите англичанин, студен и прагматичен швед, емоционален и шумен италианец и т.н. и т.н.
Не може, просто няма как, това само по себе си е НЕВЪЗМОЖНО.
Затова и не е далеч деня, в който този ЕС просто ще се разпадне и Европа ще се върне към стария си вариант с националните идентичности или с други думи "Всяка жаба да си знае гьола".
Ще спираш на българина ракията, лютеницата и отоплението на дърва?
Ама той няма стандарта на европееца да ходи лятото на круиз пътешествие, зимата на ски в Алпите, на голф и на swingers клубове.
За масовия българин лятото е за ремонт на дома, някой друг ден в Гърция или на нашето море(ако може да си го позволи), за компоти, туршии, садене на домати, краставици, лук и т.н.
Зимата е за свинско, винце, ракийка и до камината с дървата и добра компания.
Така е било и така ще бъде!
Може да имаме техните смартфони, техните скъпи джипове и лимузини, но това, което ни е вътре в душата и като национален манталитет, никога не може да се изкорени.
Никога българинът няма да има традиция за пиене на следобеден чай с бисквити, никога няма да имаме октоберфест с бири и вурстове, никога няма да имаме френския нуди и суинг курорт Кап Д'аж, никога няма да бъдем маниаци на спагети, макарони, лазаня, пица и всякакъв вид паста като италианците.
Защото българинът си обича БАНИЦА.
Така, че това с махането на отоплението на дърва и въглища, може и да стане, но някога, в някой друг живот, на друг континент и в друга държава.
Всичко друго е да искаш да вземеш на "босия цървулите". ;)


Великолепно написано! ;)
За УЕФА сте чисто нов клуб, за БФС сте си Литекс. А общото е, че за всички вие не сте ЦСКА. :mrgreen:

skitnik32
Мнения: 375
Регистриран на: 24 юли 2008 20:15
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот skitnik32 » 19 ное 2015 18:01

Corwin написа:
sin4ec написа:
Corwin написа:Според мен не трябва да ги забранявават, ама с тия цени, за да ползва човек дърва, трябва да е:
а. много тъп;
б. много мърляв;
в. много, ама много беден;
г. бракониер;
д. всичко изброено.


Както повечето хора, живял съм и съм се отоплявал на почти всички видове отопление (без централно парно). Докато имам избор, никога няма да пренеса и една цепеница повече. Не знам в другите градове как е, обаче поне при нас дървата излизат по-скъпо (от тока), ако отопляваш повече от една стая.
Пък за дима няма какво да говорим - само който не е живял над втория етаж в квартал с къщи в средноголям град не знае какво става зимата.

Преди да даваш подобни оценки, би трябвало да погледнеш по-задълбочено на проблема:
а. може ли електропреносната ни система да издържи новия товар за отоплението на всички, които ще махнат печките?
б. може ли трафовете по места, селца и градчета да издържат новия товар?
в. ако и сега авариите зимата са доста чести, то при новата ситуация колко време средностатистически ще седи едно село без ток зимно време и как ще се отопляват хората, докато бъде отстранена аварията?
г. в колко градчета, селца и махали в България напрежението ще надвишава 190 волта зимно време? С всички последствия за електроуредите и потреблението?
д. в собствената ми вила ще си паля камината с каквото искам, и никой не е в състояние да ме спре. Никой няма право да припари в двора ми даже.
Като резюме-не давай мнение по въпроси, от които нямаш бъкел понятие!


Аре само да не си даваме наклон кой за какво ще дава мнение, а? Че да не излезе кой какво разбира от отопление не точно така, както си мислиш. Щото всички се отопляваме зиме, повечето родени преди 2000 г. помним всякакви видове отопление при всякакви финансови и държавни условия и имаме наблюдения по въпроса. А някои от нас и с работа в тази сфера се изхранваме. Щото може да не си чувал, ама вече отдавна има доста разпространени възможности за отопление с газ и по селата, за които говориш.
Пък който иска да се цапа и да влачи чували насам-натам - здраве да е. Аз както казах - не мисля,че трябва да се забранява тва.То и без това този тип отопление прогресивно изчезва в по-големите градове, и в малките ще стане така.


отопление с газ по селата????!!!! ти направо ме уби...
освен ако нямаш предвид горелка

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот 1982 » 19 ное 2015 18:15

Абе, от една страна, наистина е невъзможно това да се въведе, поне не и при тоя стандарт на живот в някои от бившите соц страни, но от друга .... трябва да се направи нещо за тая атмосфера, факт е че е много замърсена и един ден ще се берат големи ядове. Трябва да се направи нещо.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта