Забраняват печките на дърва и въглища

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15516
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот fcb_bg » 12 ное 2015 22:02

organzata написа:Вие чували ли сте за климатици,какви дърва и донбас,нека минем към 21 век вече.

Чували сме. А ти чувал ли си за замръзнали климатици, спиране на тока и други такива щуротии, които могат да се случат не само на баба ми и дядо ми на село в Странджата? Отделно Синчец спомена и за вариращото напрежение (което е константа в същото село което визирах), ама кой да слуша.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
bezpanika
Мнения: 407
Регистриран на: 30 яну 2009 18:08
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот bezpanika » 12 ное 2015 22:03

damyanov1963 написа:Тогава да върнат парните локомотиви, ютийте с въглища, телефоните с шайби, УАЗките с манивелите, позивите на циклостилите, галошите, каскетите, тракторите БЕЛАРУС, комбайните НИВА, калашниците, запорожците, трабантите, телевизорите Рубин, Мототехника, Вартбурзите, дъвките Идеал, Светлото пиво от 32 стотинки, партийните конгреси... и още неща за които не се сещам в момента, та дано ви дойде АКЪЛА В ГЛАВАТА!


Тракторите Беларус ги има и днес , калашниците и те!
Обаче , ако върнат Светло пиво от 32 стотинки , веднага тръгвам на конгрес , къвто ще да е!!!!!

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот dafquezz » 12 ное 2015 22:05

Един не най-скъп модерен климатик затопля една не много малка стая, харчейки 700W, т.е. колкото един по-мощен компютър. Малко по-скъпите климатици правят същото, харчейки още по-малко. Едно е да пуснеш 3,5kW радиатор от 1973-та, и да примигват на съседите ти лампите като му прещраква релето, ама това е съвсем друго.
И все пак, котела в мазето си е най-добрия вариант.

Но нека уточним най-важното:

НИКОЙ НИЩО НЯМА ДА ЗАБРАНЯВА. НИТО РАКИЯТА, НИТО ДЪРВАТА, НИТО ВЪГЛИЩАТА. СТИГА ПАНИК-АТАКИ. МНОГО СТЕ ЛЕСНИ ЗА МАНИПУЛИРАНЕ!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14078
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот damyanov1963 » 12 ное 2015 22:05

гражданин от село написа:Дамянов, ти като човек изпреварил времето си каква алтернатива предлагаш?

Всичките граждани да дойдеме при тебе на село и да живееме на свинско и винско и да сме му е*али ма**ката на живота скапан!
Е това предлагам!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот pomiqr270 » 12 ное 2015 22:08

sin4ec написа:
pomiqr270 написа:Преди повече от година писах за тази директива и явно не помните, че дори се смяхте. Който си мисли, че директивата има нещо общо с ГЕРБ е по-тъп и от рими на мишо шамара. Който не се е отоплявал на дърва не знае, че това е най-доброто отопление. Няма нищо по-хубаво от това да драснеш клечката, печката да бумти и да усещаш как топлината те лъха.

Твърдо против ЕС заради малоумната им политика, но без ЕС безработицата ще се удвои. Икономиката ни се държи от парите, които ни подаряват, за да ги следваме.

Съгласен. Но печката в стаята е с горно пълнене и затова ползвам въглища. Една зарядка-16 часа. На дърва трябва да ставам два пъти нощеска да дозареждам.
Рядко ходим там зимата и затова така. Инак долния етаж е с климатик, но пък, както казваш, да бумти печката си е романтика! ;)


Не спя много и не ми пречи да зареждам :-D Селските йоргани, които прабабите ми са правили позволяват печката да не се зарежда, освен ако не съм с някоя зиморничева, но сутрин е малко студеничко, докато се преобличаш.

organzata написа:Вие чували ли сте за климатици,какви дърва и донбас,нека минем към 21 век вече.


Не само сме чували, а ги и чуваме. Няма по-гадно нещо от климатика. Все едно ми изсмуква въздуха в стаята. Отиди до климатика и си сгрей ръцете. Държавата да ни подари пречиствателни джаджи за комините.
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.

Потребителски аватар
bezpanika
Мнения: 407
Регистриран на: 30 яну 2009 18:08
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот bezpanika » 12 ное 2015 22:09

damyanov1963 написа:
гражданин от село написа:Дамянов, ти като човек изпреварил времето си каква алтернатива предлагаш?

Всичките граждани да дойдеме при тебе на село и да живееме на свинско и винско и да сме му е*али ма**ката на живота скапан!
Е това предлагам!


Преимам предложението!!! А....... и Светлото пиво 32 стотинки!!!!

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 22:13

damyanov1963 написа:
гражданин от село написа:Дамянов, ти като човек изпреварил времето си каква алтернатива предлагаш?

Всичките граждани да дойдеме при тебе на село и да живееме на свинско и винско и да сме му е*али ма**ката на живота скапан!
Е това предлагам!

Ще ти дойде акълът, ама да не е късно вече. ;)

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 22:17

dafquezz написа:Един не най-скъп модерен климатик затопля една не много малка стая, харчейки 700W, т.е. колкото един по-мощен компютър. Малко по-скъпите климатици правят същото, харчейки още по-малко. Едно е да пуснеш 3,5kW радиатор от 1973-та, и да примигват на съседите ти лампите като му прещраква релето, ама това е съвсем друго.
И все пак, котела в мазето си е най-добрия вариант.

Но нека уточним най-важното:

НИКОЙ НИЩО НЯМА ДА ЗАБРАНЯВА. НИТО РАКИЯТА, НИТО ДЪРВАТА, НИТО ВЪГЛИЩАТА. СТИГА ПАНИК-АТАКИ. МНОГО СТЕ ЛЕСНИ ЗА МАНИПУЛИРАНЕ!

Най-добре да забранят вмирисаното сирене, за да не се появяват идиотчета като теб на белия свят!

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот sin4ec » 12 ное 2015 22:20

dafquezz написа:Един не най-скъп модерен климатик затопля една не много малка стая, харчейки 700W, т.е. колкото един по-мощен компютър. Малко по-скъпите климатици правят същото, харчейки още по-малко. Едно е да пуснеш 3,5kW радиатор от 1973-та, и да примигват на съседите ти лампите като му прещраква релето, ама това е съвсем друго.
И все пак, котела в мазето си е най-добрия вариант.

Но нека уточним най-важното:

НИКОЙ НИЩО НЯМА ДА ЗАБРАНЯВА. НИТО РАКИЯТА, НИТО ДЪРВАТА, НИТО ВЪГЛИЩАТА. СТИГА ПАНИК-АТАКИ. МНОГО СТЕ ЛЕСНИ ЗА МАНИПУЛИРАНЕ!

Колега, 700 W е средната консумирана мощност, но не и реалната в даден момент. Ти прочете ли изложението ми за електропреносната мрежа? Дай да не си взимаме професиите-нещата не са толкова елементарни. Няма как да стане тая работа.
Инак си прав-никой нищо няма да забранява, защото няма капацитет да го реализира. Няма и желание да го реализира, защото ще падне още тази зима. Факт.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
shwepi
Мнения: 536
Регистриран на: 05 яну 2010 17:03
Skype: shwepi
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот shwepi » 12 ное 2015 22:20

Аз живея в София квартал /слатински/ Редут/а/. Локалното ми парно е е на дърва. Комина почти не се вижда пушек а около 20 литра/тенекия/ прах седмично е сгурията. Не се сещам как ще дойдат да ми премерят вредните емисий, ще влезат в двора нямат право с хиликоптер имам законо оръжие. А имам и незаконен казан, ремонтирам си колата в двора и фуржките имат само и единствено право да се разхождат по трогтоара около двора.
39 PFC CSKA Sofia BUL 25 0 98 41 16 41 140 144 98 -4
:?:
147 PFC CSKA-Sofia JSC BUL 4 0 16 8 1 7 29 28 17 1
:!:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта