Талмудът- учението на омразата

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Талмудът- учението на омразата

Мнениеот South_Park » 18 авг 2015 14:01

Талмудът (на иврит –“Указанията”) са записани разисквания на равините по въпроси, отнасящи се до юдейското право, етика, обичаи и история. В основата си това е сатанинско продължение на основния юдаизъм.
Талмудът се състои от две части: Мишна (около 200 г. след Христа) – първият записан компендиум по устно юдейско право; и Гемара (около 500 г. след Христа) – коментари върху Мишна и свързаните с нея Танаически съчинения (танаим – еврейските мъдреци, чиито мисли са записани в Мишна – б.пр.), които често засягат и други теми, и които тълкуват в по-шорок смисъл Танах (канонът на еврейската библия, известен като мазоретски текст. Наименованието е акроним от първите еврейски букви на книги Тора (Закон), Невим (Пророци) и Кетувим (Писания) – б.пр).

Изображение

Термините Талмуд и Гемара често са взаимозаменяеми. Гемара е в осноавата на всички кодекси на равинския закон и много често се цитира в други видове равинска литература. Целият Талмуд традиционно също се споменава и като Шас, съкращение на евресйкото „шиша седарим”, Шестте заповеди на Мишна.

На какво учи Талмудът?

Само за да добиете представа:

Тук следват цитати, които се срещат из цялото талмудическо учение.

„Нашата раса е расата на господарите. Ние сме боговете на тази планета. Ние се различаваме от низшите раси, така, както те се различават от насекомите. Всъщност, в сравнение с нас другите раси са зверове и животни, говеда в най-добрия случай. Другите раси могат да се смятат за човешки екскременти. Нашето предопределение е да управляваме по-низшите раси. Нашето земно царство ще бъде управлявано с железен жезъл от наш лидер. Масите ще целуват краката ни и ще ни служат като наши роби”.

(Израелският министър-председател Менахем Бегин в реч пред Кнесета, цитирана от Амнон Капелиук (Amnon Kapeliouk), „Началото и зверовете”, New Statesman, 25 юни, 1982 г.)

В основите си това е парафраза на Талмуда.

Ето още няколко исторически цитата:

„Антисемитизмът е оръжие, създадено от поклонниците на Талмуда. Tова е тяхното най-добро оръжие за момента, тъй като на всеки, който казва истината, веднага му се слага етикет нацист, расист и антисемит, без изобщо да се обръща внимание на това, което имат да кажат хора като мен, а всичко, което казвам аз моментално се обявява за неуместно и омразно.”

Теодор Херцел (1860-1904), основателят на модерния ционизъм, признава, че антисемитизмът ще е в помощ на неговата кауза – създаването на самостоятелна еврейска държава. Той заявява, че за да се реши еврейският въпрос, „ние трябва преди всичко да го направим международен политически проблем.”

„Херцел пише, че ционизмът предлага на света желаното „окончателно решение на еврейския въпрос.” В своите „Дневници”, с. 19, Херцел твърди, че „антисемитите ще станат нашите най-добри приятели, а антисемитските страни – нашите съюзници.”

“Масонството е еврейско творение, чиято история, степени, официални събития, пароли и тълкувания са от начало до край еврейски.”
– Равин Исак Вайс (Isac Waise)

“Ционизмът не се отнася само до еврейската държава, той се отнася до еврейския световен ред.”
– Петер Майерс (Peter Myers)

„След като евреите (според Талмуда) са най-висшите и най-развити хора на земята, следователно те имат правото да подчинят останалата част от човечеството и да бъдат господари на цялата земя.”
– Равин Хари Вейтън (Harry Waton)

„Смисълът на историята от последното столетие е, че днес 300 евреи-финансисти, всичките майстори на масонски ложи, управляват света”.
– Жан Изол (Jean Izoulet), известен член на еврейския алианс Israelite Universelle, 1933 г

От прегледа на това, което съм цитирал тук, вече би трябвало да сте направили заключения за това на какво учи Талмудът.
Една от основните цели на Талмуда е да заблуди тези, които не са негови поклонници.

Ето и най-доброто обяснение за най-голямата измама, на която е станало жертва човечеството – „Юдея обявява война на Германия” е най-опасният документален филм, пуснат в интернет.

https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... e6npWo7Wug
В някои части на Европа хора са били вкарвани в затвора, затова че са го притежавали, а други – само затова, че са го гледали. За никого няма съмнение, че това, което този документален филм посочва и разкрива чрез обширно изследване, повдига много въпроси за Холокоста и причините за това, че хората го поставят под съмнение и дори го отричат напълно. Всеки, който гледа този филм, веднага изпада в объркване заради научните и фактологични доказателства, които този филм предоставя, защото те противоречат на това, което са ни учили в училище и което сме слушали по телевизията.

Как е възможно нещо от такава величина да е изпълнено с толкова много празнини, непоследователности и научно доказани лъжи, в които ние всички сме били принудени да вярваме?

От този документален филм ще научите как е било невъзможно милиони тела да бъдат превърнати в пепел.
От документалните архиви и данни ще научите, че количеството кокс, или запалително гориво за огъня, предназначен за изгарянето на телата, се равнява само на 10% от това, което са ни казали, че е било употребено.
От обстойното изследване на крематориумите ще научите, че температурите, необходими за да се изгорят човешки тела, също не са в размерите, в които са ни казали.
Ще научите каква е конструкцията на газовите камери и това, че между пазачите и обгазяваните не е имало никакви запечатани врати.
Ще научите, че много изследователи са посещавали тези концентрациони лагери и са правили тестове върху стените на камерите за Циклон Б или за други агенти, използвани за избиване на евреите, и не са открили нищо.
Ще научите, че пътищата за снабдаяване на тези лагери са били бомбардирани, така че припасите от храна и медикаменти не е имало начин да стигнат до своето предназначение.
Ще научите, че заради тези бомбардировки много евреи, десет на всеки хиляда, са измрели от глад и тиф поради липсата на храна и лечение.

И още много неща.

След като изгледате този документален филм, ще изпитате страх и ще започнете да си задавате въпроси защо хора са затваряни само защото са гледали филма и защо неговия автор е хвърлен в затвора заради „омразно говорене”, след като във филма няма никаква омраза въобще, а само са представени изследвания и документирани факти.

Източник: https://anonybulgaria.wordpress.com/201 ... %8A%D1%82/
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
viali69
Мнения: 2677
Регистриран на: 22 фев 2013 20:59

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот viali69 » 18 авг 2015 15:00

Не знам на какво учи Талмуда и не ме интересува.
Знам, че тези, които го изповядват съсипаха света. Превърнаха го в една мултиетническа кочина, в която скоро оправия няма да има. Факт !
[center]Изображение[/center][center]Изображение...Изображение...Изображение[/center]

love_hurtz
Мнения: 659
Регистриран на: 20 фев 2014 22:06
Контакти:

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот love_hurtz » 18 авг 2015 15:02

Добре човече, не съм ти чел целия пост. Разбрах нещо за еврейте е, те са най-злите. Да кажем хипотетично прав си и какво от това, какво правиш по въпроса, защото постовете в Гонг са сеедно ми правиш вятър на кура. Като цяло това си е загуба на време.

Нали искаше да ставаш програмист, какво стана получи ли се или еврейте и затова попречиха ?

Aramous
Мнения: 59
Регистриран на: 17 авг 2014 23:55
Контакти:

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот Aramous » 18 авг 2015 15:04

После нека разправят,че не били евреите най-гнусната раса на тоя свят..гняс,която трябва да бъде избита..да живее антисемитизмът!

Потребителски аватар
viali69
Мнения: 2677
Регистриран на: 22 фев 2013 20:59

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот viali69 » 18 авг 2015 15:10

love_hurtz написа:Нали искаше да ставаш програмист, какво стана получи ли се или еврейте и затова попречиха ?


Не е нужно евреите да пречат на всеки един от нас индивидуално. Достатъчно е да създадат такива условия в света и конкретно в България, при които да просперират само удобните на тях. А, това са зависимите хора - сексуално, криминално, етнически и т.н.
После неудобните като автора и мен сами ще изчезнат с времето.
Ще останат само онези, които са удобни на "световния елит" - огромна част, от който е с еврейски произход.
Нищо против обикновените хора на Израел ... Тук говорим за ционистите, юдо-масоните и другите подобни.
[center]Изображение[/center][center]Изображение...Изображение...Изображение[/center]

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот stefani » 18 авг 2015 15:14

viali69 написа:Не знам на какво учи Талмуда и не ме интересува.
Знам, че тези, които го изповядват съсипаха света. Превърнаха го в една мултиетническа кочина, в която скоро оправия няма да има. Факт !


Путивистите нямат ли вина :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

meteorit
Мнения: 901
Регистриран на: 23 мар 2013 20:39
Контакти:

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот meteorit » 18 авг 2015 15:30

love_hurtz написа:Добре човече, не съм ти чел целия пост. Разбрах нещо за еврейте е, те са най-злите. Да кажем хипотетично прав си и какво от това, какво правиш по въпроса, защото постовете в Гонг са сеедно ми правиш вятър на кура. Като цяло това си е загуба на време.

Нали искаше да ставаш програмист, какво стана получи ли се или еврейте и затова попречиха ?


По-зли от евреите може да се считат полуидиоти като теб, тъй като простотията убива.

Иначе юдеите наистина са гении на мерзавските творения като комунизма и исляма.

Потребителски аватар
djd
Мнения: 4348
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот djd » 18 авг 2015 15:49

Най-интересното беше на края на филма - че след ВСВ евреите са повече, отколкото преди нея. А след това намаляват. :lol:
Последна промяна от djd на 18 авг 2015 16:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
botevist_75
Мнения: 948
Регистриран на: 21 май 2013 19:48
Контакти:

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот botevist_75 » 18 авг 2015 16:06

В общи линии си прав,но си забравил най-важното-да изведеш извода от всичко това. А Той е : ние българите,реално трябваше да управляваме света,защото сме най-големите пиячи,биячи и е***и./за работа не ме търси/. Ама евреите ни завиждат за това и ни прецакаха.

Bradat-brat
Мнения: 328
Регистриран на: 10 мар 2014 15:34
Контакти:

Re: Талмудът- учението на омразата

Мнениеот Bradat-brat » 18 авг 2015 16:18

Когато се проумее, че едно от най-злите и чудовищни творения - КОМУНИЗМА - е съзнателно насочено към православна Русия за да бъде унищожен нейния просперитет, защото никога до този момент не допусна страната да се управлява от еврейски банки, може би най-после ще се разбере, че злините приписвани на руския православен народ, просто не са тяхно дело. Ревизирайте тази част от Историята и разберете най-после, че последното което руския народ е желал е този Комунизъм. Който иска може да по разсъждава и за Френската революция и как са създадени САЩ /Голям Израел/ за да се види как е унищожен целия световен ред, проповядван от християнството, за да дойде властта на парите, диктуван от точно определен център. Задайте си въпроса защо друг Ви определя бюджета? Защо нямате право на определено производство? Защо Вашата инфлация от 2% е недопустима, а тази на САЩ от 200% се компенсира с печатането на пари? Държава ли е Държавата България или територия, на която друг и определя правилата?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта