Извращенията на съветската армия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот sin4ec » 10 май 2015 22:42

diplomat написа:
real_campeones написа:
lavinkata написа:Добър вечер и довиждане ,а момент само да вмъкна, за доброволци в руската армия дават и гражданство и някои от вас усещат ли се колко са смешни особено този който се е ползвал с НЕВЕРОЯТНИТЕ ПРИВИЛЕГИИ по Брежнево време.Ти си болен ТАВАРИШ.

Между 200 и 250 млн долара (в нефт) е била скритата взаимопомощ (заради ниските цени на селскостопанските продукти) между България и СССР,които са били напълно достатъчни да се индустриализира изостаналата държава.

Тия пари руснаците си ги одесеторавят в следващите години, та и до днес.

Ахъм, Кауфланд и сие ги излапаха за няколко години, ама там сме " Евет, ефенди!"...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14220
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот damyanov1963 » 10 май 2015 22:46

real_campeones написа:
damyanov1963 написа:
real_campeones написа:
sandi74 написа:Здрасвуйте братушки,братчета славяни.Русия,колко ни плени туй име свято родно мило.Без майка РОССИЯ сме точно за никъде.Факт,неоспорим факт при това. :idea:

Макар че не споделям мнението на руският политик Жириновски,който смята,че "България трябва да лази в краката на Русия,заради освобождението!",винаги съм смятал,че е неоспорим факт,е ние дължим освобождението си именно на тях и трябва да ги почитаме и уважаваме.Да не говоря за Брежнево време,когато се ползвахме с уникални привилегии тогава...

Абсолютно си прав за уникалните ни привилегии по Брежнево време - 8-10 г. чакане на ред за Жигула и Москвич, търсене на връзки за закупуване на 70 кг. цветен телевизор Рубин, който се разваляше по график - 2 пъти месечно, опашки за банани(когато ги пускаха, явно ги внасяха от далечна Чукотка) и т.н. и т.н. :lol:

Да,аз още през 1992-ра заминах за Леганес (и до днес съм си там)и социализма си имаше своите негативи,като най-вече тия горепосочените,както и СВОБОДАТА НА СЛОВОТО,но сега по-добре ли живееш ?
Питат разни социолози (които имат голф игрища в Каварна)за социализма,а защо не питат някоя баба от село,която взима 150 лв пенсия и циганите й влизат в къщата...

Баба ми през социализма взимаше 32 лв. пенсия. А сега знам и за едни други баби и дядовци, дето броят по няколко хилядарки на телефонните измамници. Сигурно са ги спестили през социализма.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

real_campeones
Мнения: 34
Регистриран на: 25 яну 2015 12:06

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот real_campeones » 10 май 2015 22:47

damyanov1963 написа:Баба ми през социализма взимаше 32 лв. пенсия. А сега знам и за едни други баби и дядовци, дето броят по няколко хилядарки на телефонните измамници. Сигурно са ги спестили през социализма.

Какви глупости ми бръщолевиш ? 32 лв нали знаеш,колко пари бяха по онова време...

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот fcb_bg » 10 май 2015 22:49

damyanov1963 написа:
real_campeones написа:
damyanov1963 написа:
real_campeones написа:
sandi74 написа:Здрасвуйте братушки,братчета славяни.Русия,колко ни плени туй име свято родно мило.Без майка РОССИЯ сме точно за никъде.Факт,неоспорим факт при това. :idea:

Макар че не споделям мнението на руският политик Жириновски,който смята,че "България трябва да лази в краката на Русия,заради освобождението!",винаги съм смятал,че е неоспорим факт,е ние дължим освобождението си именно на тях и трябва да ги почитаме и уважаваме.Да не говоря за Брежнево време,когато се ползвахме с уникални привилегии тогава...

Абсолютно си прав за уникалните ни привилегии по Брежнево време - 8-10 г. чакане на ред за Жигула и Москвич, търсене на връзки за закупуване на 70 кг. цветен телевизор Рубин, който се разваляше по график - 2 пъти месечно, опашки за банани(когато ги пускаха, явно ги внасяха от далечна Чукотка) и т.н. и т.н. :lol:

Да,аз още през 1992-ра заминах за Леганес (и до днес съм си там)и социализма си имаше своите негативи,като най-вече тия горепосочените,както и СВОБОДАТА НА СЛОВОТО,но сега по-добре ли живееш ?
Питат разни социолози (които имат голф игрища в Каварна)за социализма,а защо не питат някоя баба от село,която взима 150 лв пенсия и циганите й влизат в къщата...

Баба ми през социализма взимаше 32 лв. пенсия. А сега знам и за едни други баби и дядовци, дето броят по няколко хилядарки на телефонните измамници. Сигурно са ги спестили през социализма.

Пари за черни дни се пестят. Не знаеш кой коя нива е продал и т.н. Нивите обаче не са ги придобили по демокрацията бабите да знаеш.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот diplomat » 10 май 2015 22:49

sin4ec написа:
diplomat написа:
real_campeones написа:
lavinkata написа:Добър вечер и довиждане ,а момент само да вмъкна, за доброволци в руската армия дават и гражданство и някои от вас усещат ли се колко са смешни особено този който се е ползвал с НЕВЕРОЯТНИТЕ ПРИВИЛЕГИИ по Брежнево време.Ти си болен ТАВАРИШ.

Между 200 и 250 млн долара (в нефт) е била скритата взаимопомощ (заради ниските цени на селскостопанските продукти) между България и СССР,които са били напълно достатъчни да се индустриализира изостаналата държава.

Тия пари руснаците си ги одесеторавят в следващите години, та и до днес.

Ахъм, Кауфланд и сие ги излапаха за няколко години, ама там сме " Евет, ефенди!"...

Като кажеш Кауфланд, кажи и Лукойл, иначе малко издишаш... Сигурно ще почнеш за "дънди прешъс", и аз не ги харесвам, както и споразумението между България и тази фирма, но поне декларират печалба и вкарват някакви пари в държавната хазна, за разлика от 95% от руските мастити бизнесмени и олигарси пуснали корени в и без това бедната ни Родина. :|

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот fcb_bg » 10 май 2015 22:50

Инак статията е страшен смрад, отделно никой не повдига въпроса за изснасилванията на американските войници в Германия.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14220
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот damyanov1963 » 10 май 2015 22:53

real_campeones написа:
damyanov1963 написа:Баба ми през социализма взимаше 32 лв. пенсия. А сега знам и за едни други баби и дядовци, дето броят по няколко хилядарки на телефонните измамници. Сигурно са ги спестили през социализма.

Какви глупости ми бръщолевиш ? 32 лв нали знаеш,колко пари бяха по онова време...

Случайно знам. Знам и как в средата на 80-те взимах 130 лв. заплата, а един цветен телевизор Рубин струваше 840 лв.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот fcb_bg » 10 май 2015 22:56

diplomat написа:
sin4ec написа:
diplomat написа:
real_campeones написа:
lavinkata написа:Добър вечер и довиждане ,а момент само да вмъкна, за доброволци в руската армия дават и гражданство и някои от вас усещат ли се колко са смешни особено този който се е ползвал с НЕВЕРОЯТНИТЕ ПРИВИЛЕГИИ по Брежнево време.Ти си болен ТАВАРИШ.

Между 200 и 250 млн долара (в нефт) е била скритата взаимопомощ (заради ниските цени на селскостопанските продукти) между България и СССР,които са били напълно достатъчни да се индустриализира изостаналата държава.

Тия пари руснаците си ги одесеторавят в следващите години, та и до днес.

Ахъм, Кауфланд и сие ги излапаха за няколко години, ама там сме " Евет, ефенди!"...

Като кажеш Кауфланд, кажи и Лукойл, иначе малко издишаш... Сигурно ще почнеш за "дънди прешъс", и аз не ги харесвам, както и споразумението между България и тази фирма, но поне декларират печалба и вкарват някакви пари в държавната хазна, за разлика от 95% от руските мастити бизнесмени и олигарси пуснали корени в и без това бедната ни Родина. :|

За Лукойл въпросите към баце. Той е играл карти с разни шефчета.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

lavinkata
Мнения: 19
Регистриран на: 11 окт 2013 11:57
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот lavinkata » 10 май 2015 22:56

До синчец бях казал довиждане ама без да искам видях че си тук и се замислих как да свържа свещенното Л на синьото знаме комунистическият ти натюрел.По между другото много от вас бъркат русофилия и любов по съветския комунизъм.Довиждане.

Потребителски аватар
Вал
Мнения: 1091
Регистриран на: 02 дек 2014 21:29
Контакти:

Re: Извращенията на съветската армия

Мнениеот Вал » 10 май 2015 22:57

hajitsu написа:
real_campeones написа:
hajitsu написа:
real_campeones написа:
hajitsu написа:Вие сериозно ли смятате, че руснаците са дошли само за да ни освободят?! Това би било много глупав ход, въпреки че не е представлявал пречка за подобна империя. Просто са си търсили поводи да обявят война на Османската империя, която тогава единствена ги е конкурирала във всяко едно отношение. Факт е, че са ни помогнали, но не е било безрезервна помощ. Както се казва - "Прави си сметката дали получената лимонада си е струвала изтискването".

Какво значение има,дали "само" за това са дошли или не...Без тяхна помощ България НИКОГА нямаше как да се освободи,срещу милионна армия...

Има разлика между това да дойдат, ЗА ДА освободят дадена държава, и да водят война и между другото да направят подобно нещо.
Като толкова са мислили за нас, защо не са дошли да ни помогнат 50 години или един век по-рано при положение, че са били същата световна сила?!

Защо не каза отначало,че ги мразиш,да не си правя труда да ти обяснявам...

Не ги мразя, просто не ги и харесвам. Не виждам да са направили кой знае какво.


Ти си ненормален. Да не си някакво брокерче? Османската империя конкурирала Русия! По-голяма глупост на бях чел.
Що се отнася до зверствата на Червената Армия в Германия по време на войната, това изследване за всички армии ли е?
Тази армия е била доста разпасана. Съставена от народности от цяла Азия, от затварници, хора загубили близките си и т.н. И нещата може да са верни, но не са по-различни от това което са правили другите. Зверства в България не е имало.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: InformationChannel и 42 госта