Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

cska-632
Мнения: 2506
Регистриран на: 19 юни 2013 13:09
Контакти:

Re: Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Мнениеот cska-632 » 13 ное 2014 21:02

Captain Stottlemeyer написа:
cska-632 написа:... И как по-точно един чужд език ще ти помогне да се усъвършенстваш и ще ти изкара заплатата? Само преводачи се търсят ти казвам. Животът е пари и който се приспособи пичели, който не успее ни пичели. Вече не е 220 г. и почти всеки може да пише и да си намира нужната информация за десетина секунди и никой не го е грижа дали знаеш коя е столицата на Албания или колко е висок връх Мусала.

Повод за гордост ли е, че хан Аспарух е напуснал териториите си, за да търси по-добър живот за българите. Боже, прибери вересиите си. От как свят светува хората се местят от едно място на друго, за да търсят по-добър живот.

Досега нкой трябваше да е направил филм за този човек.

Учудвам се, как си успял да събереш толкова глупости само в десетина изречения!... :o :o :o
1. Във всяка фирма с (пък и без) международни контакти владеенето поне на един чужд език е задължително. Два чужди езика вече са предимство.
2. Аз съм завършил МИО, работил съм повече от 25 години във външнотърговски фирми, владея писмено и говоримо немски (немска гимназия), руски и английски език. В различни периоди от време съм ползвал и трите езика. Винаги с партньора на едни преговори ще се сближиш и ще го разбереш по-добре без преводач. Да не говорим, че различните документи във външната търговия (като се почне от проста фактура или товарителница и се стигне до сложен договор) обикновено не са на български език. :lol:
3. В момента работя като преводач на свободна практика, ползвам и трите езика, изкарвам нелоши за българските стандарти пари и най-важното: аз съм работодател и служител едновременно, т.е. не съм зависим от някой кретен като теб, който да ми виси над главата и да ме пита, какво работя или какво съм свършил през деня. ;)
4. Вярно е, че всеки може да намери нужната информация в интернет за броени секунди. Аз също не мога без интернет в моята работа - само електронните ми речници са около 20. Само че, най-напред трябва да знаеш, какво да потърсиш. И нещо друго - в един разговор, служебен или в компания (освен ако не е твърде интелектуален - за футбол и за курви) ти не можеш да ползваш интернет, за да покажеш, че имаш поне някаква елементарна обща култура. :lol:
5. Потвърждение на горното е, че ти дори не си чувал за филмовата трилогия "Хан Аспарух"!!! :o
Бог да пази България, ако такива тъпанари като теб са нашето наследство и бъдеще!!!... :(


Продължавай да се чудиш. Все пак си на възраст и новият свят не ти е ясен. Почти всеки човек роден 90-тте знае английски. Като ученици ни водиха да гледаме това недоразумение наречено филм. Някой да те е питал какво работиш, че ни съобщаваш? Пред теб не стоят синовете ти, за да им говориш на тъпанар. Все пак си високоинтелигентен и това е присъщо за такива умници.
Народ без настояще няма бъдеще!!!
Най-накрая пловдивските локомотиви си признаха:
[rimg]http://napoletani.org/wp-content/uploads/2015/03/muslims1.png[/rimg]

Потребителски аватар
baltimore
Мнения: 1933
Регистриран на: 29 юли 2009 16:40

Re: Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Мнениеот baltimore » 13 ное 2014 21:45

cska-632 написа:
Captain Stottlemeyer написа:
cska-632 написа:... И как по-точно един чужд език ще ти помогне да се усъвършенстваш и ще ти изкара заплатата? Само преводачи се търсят ти казвам. Животът е пари и който се приспособи пичели, който не успее ни пичели. Вече не е 220 г. и почти всеки може да пише и да си намира нужната информация за десетина секунди и никой не го е грижа дали знаеш коя е столицата на Албания или колко е висок връх Мусала.

Повод за гордост ли е, че хан Аспарух е напуснал териториите си, за да търси по-добър живот за българите. Боже, прибери вересиите си. От как свят светува хората се местят от едно място на друго, за да търсят по-добър живот.

Досега нкой трябваше да е направил филм за този човек.

Учудвам се, как си успял да събереш толкова глупости само в десетина изречения!... :o :o :o
1. Във всяка фирма с (пък и без) международни контакти владеенето поне на един чужд език е задължително. Два чужди езика вече са предимство.
2. Аз съм завършил МИО, работил съм повече от 25 години във външнотърговски фирми, владея писмено и говоримо немски (немска гимназия), руски и английски език. В различни периоди от време съм ползвал и трите езика. Винаги с партньора на едни преговори ще се сближиш и ще го разбереш по-добре без преводач. Да не говорим, че различните документи във външната търговия (като се почне от проста фактура или товарителница и се стигне до сложен договор) обикновено не са на български език. :lol:
3. В момента работя като преводач на свободна практика, ползвам и трите езика, изкарвам нелоши за българските стандарти пари и най-важното: аз съм работодател и служител едновременно, т.е. не съм зависим от някой кретен като теб, който да ми виси над главата и да ме пита, какво работя или какво съм свършил през деня. ;)
4. Вярно е, че всеки може да намери нужната информация в интернет за броени секунди. Аз също не мога без интернет в моята работа - само електронните ми речници са около 20. Само че, най-напред трябва да знаеш, какво да потърсиш. И нещо друго - в един разговор, служебен или в компания (освен ако не е твърде интелектуален - за футбол и за курви) ти не можеш да ползваш интернет, за да покажеш, че имаш поне някаква елементарна обща култура. :lol:
5. Потвърждение на горното е, че ти дори не си чувал за филмовата трилогия "Хан Аспарух"!!! :o
Бог да пази България, ако такива тъпанари като теб са нашето наследство и бъдеще!!!... :(


Продължавай да се чудиш. Все пак си на възраст и новият свят не ти е ясен. Почти всеки човек роден 90-тте знае английски. Като ученици ни водиха да гледаме това недоразумение наречено филм. Някой да те е питал какво работиш, че ни съобщаваш? Пред теб не стоят синовете ти, за да им говориш на тъпанар. Все пак си високоинтелигентен и това е присъщо за такива умници.


Май ти не ги схващаш нещата.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Мнениеот galin56 » 13 ное 2014 23:30

Интересно инфо. Което е поредното доказателство, че това да си престъпник също е вид болестно състояние и тъпота колкото и гениален да си. Добре пича е бил изкусен в тия неща, и два пъти влиза в затвора и пак продължава. Добре бе мамка му, направи си една сума за къща и кола, и за някакъв легален бизнес и си живей живота. Не, трябва да продължи да лъже и краде докато го тикнат до живот. И за какво? Тъпа работа.
ПС: Иначе типично за тоя форум, все пак е футболен форум, а футболните фенове не се славят със свръх интелегентност. Ако се не изпокарате за глупости не може. Дори и в такава информативна тема, без видими предпоставки за това, пак си намирате повод да се обиждате.

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12331
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Мнениеот wolf » 14 ное 2014 14:39

Почти всеки роден 90те говорел/знаел английски :geek: Като погледна матурите/входните тестове за университетите и усещам колко мнооооооого си сбъркал. Те масово не могат да си напишат името на български път за английски въобще да не говорим. Едно е да знаеш 100 думи там колкото да схванеш някой ред от текст, съвсем друго е да го говориш свободно.
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

На линия
Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3177
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Мнениеот sirius123 » 14 ное 2014 15:36

С помоща на търсачката открих следния материал , в който нищо не се споменава за връзката му с Капоне , а по-скоро е действал сам. http://www.bolgari.net/genialen_falshif ... h-485.html

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12331
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тодор Кривналиев - българинът до Ал Капоне

Мнениеот wolf » 15 ное 2014 00:54

sirius123 написа:С помоща на търсачката открих следния материал , в който нищо не се споменава за връзката му с Капоне , а по-скоро е действал сам. http://www.bolgari.net/genialen_falshif ... h-485.html

Тук написаното драстично се различава от публикуваното от колегата,
Около него никога не могат да бъдат забелязани жени, алкохол и луксозни покупки. Подобно на приятеля си Ал Капане, Кривналиев умира а затвора. Смъртта го застига през 1955 година, малко след 48-ия му рожден ден.

Когато тя разбрала с какво се занимава, започнала да иска все повече и повече долари... Твърдо бил убеден, че ако не била жената, никога нямало да го хванат. За разлика от останалите, пиел само лимонада, странял от алкохола.

Фалшификаторът на всички времена Тодор Кривналиев умира на 4 декември 1960 г. в Ново село. Човекът, фалшифицирал хиляди долари, напуска белия свят, без да притежава лична собственост, с няколко лева в джоба...


Роденият през 1907 година в русенското село Вятово

Тодор Кривналиев е роден през 1896 г. в русенското село Ряхово.
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта