Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 16 ное 2018 13:30

fcb_bg написа:
pomiqr272 написа:
fcb_bg написа:Убиха се хората да зареждат нафта и бензин в Турция... Пуша Боро тъч. Турското е неколко левъла над нашето. и 2 лева по-евтино. По-точно - два лева и двадесет стотинки.
Ти еба и евросъюза....


Не стига, че се тровиш. Не стига, че тровиш околните, но си купуваш цигари без бандерол, като по този начин храниш мафията и на всичкото отгоре моите данъци ще платят лечението, защото не си плащаш акциза. Социалистическа наглост в действие.

Аз какво ще правя, не ти е работа. Теб не съм те отровил. нито детето си, нито тъщата, която не пуши. Не пуша на закрити места, дори и с АЙКОС-а ми, ела покажи кого съм отровил!
Казвам, че тук тровят с цигари здраво хората - Пълни Лайна са, дори и високият клас. И искат 5 лева за кутия. Педали ненаядени!
Кои твои данъци ми плащат лечението? Кое точно лечение си ми платил, я разкажи сега на аудиторията? Ходя 1-2 пъти в годината до личната, какво си ми платил лично ти бе, помияр номер пореден?


Разбирам, че българският е труден език, но все пак си тук повече от тридесет години. "Моите данъци ще платят лечението". Този пушек все някъде отива. Замърсител и вредител на хора.

Nabucco
Мнения: 70
Регистриран на: 11 ное 2018 03:06

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Nabucco » 16 ное 2018 18:13

metodito написа:
fcb_bg написа:
metodito написа:
fcb_bg написа:Убиха се хората да зареждат нафта и бензин в Турция... Пуша Боро тъч. Турското е неколко левъла над нашето. и 2 лева по-евтино. По-точно - два лева и двадесет стотинки.
Ти еба и евросъюза....


И за всичко това е виновен ЕС? А не бок Боко, Шиши Свинята, свитата им от 240 безродника и Валентин Златев?

Акциза в ЕС върху цигарите е виновен. След горивата, той май е най-големият данък който плащаме. Но нито се пафка по-малко в Ес, нито и се карат коли и камиони по-малко. Само дето акцизът си влиза в бюджета.
Инак ше легализираме леката дрога.
И да - Ес е доста виновен, че не ни напъва здраво със сопата да сме барем малко като тях.
Ти как очакваш да върви заедно един съюз, в който има прогнили от корупция страни?
Що не ни нашокаха здраво канчето, ами си ни галят с едните им препоръки?
Отговорът е лесен.

Конюнктурата, бюрокращината и партийността, завладели ЕС са виновни, а не самия ЕС. Не самата идея. Знаеш ли колко милиарди е излял ЕС в България? От началото на предприсъединителните фондове досега? Аз ти гарантирам, че когато хърватите влязат в ЕС, ще ни задминат. И за това няма да е виновен ЕС. Всичко налято от ЕС влива в партийни каси и се изпапква от нашите сатрапи. За това сме си виновни единствено и само НИЕ. За съжаление, под НИЕ визирам всички българи. На много от българите им харесва да живеят в тоталитарна... не, в автократичен строй - бащица да си имаме, ние да го не мислим. Харесва им да има властващ слой явно. Не знам. Царят го каза: чипът трябва да се сменим. Демек няма оправия, щото чипа на народа не се сменя. Нас ни приеха насила - под давление на Щатите. Европейците не ни смятат за рода. Нормално. И за 30 години, мръсните безродници, които ни управляват им го доказаха. А реално, народът ни е много по-напред от ориенталските манаfi, които ни управляват. Така че ЕС не ти е виновен за нищо.

Само да ти напомня, че Хърватия е член на ЕС от почти 5 години.
Не ти достига злобата? Тогава не я раздавай!

Nabucco
Мнения: 70
Регистриран на: 11 ное 2018 03:06

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Nabucco » 16 ное 2018 18:24

Thsmith написа:Цар... хах ; 0 Мда... жална майка на мързеливците разчитащи на преразпределение и някой друг да им плаща масрафа.


Друго си е човек да е трудолюбив и изпълнен с енергия 25 часа в денонощието, като теб!

Замислял ли си се, че т.н. "реформи" и "преструктуриране на производството" изхвърлиха на улицата стотици хиляди, а някои от тях изгубиха мотивацията за труд, след години безработица? Това, което София, с правителствата си, причини на България, само соцът го е правил, но не в такива размери.
Не ти достига злобата? Тогава не я раздавай!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23323
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 17 ное 2018 00:20

"трудолюбив" е най тъпата възможна дума. Никой(или почти никой) не се труди от любов към "труденето". Полагаш усилия за да изкарваш пари и да постигаш даден успех, а не просто защото много обичаш да се "трудиш".


Дадено предприятие съществува за да изкарва печалба, а не за да "дава" работа на някого и да генерира загуби.
Как така изгубваш мотивация за труд? Ако няма какво да ядеш, какво правиш? Мотивацията ти е да има какво да сложиш на масата. Просто разни глупави социални преразпределяния се опитват да я заличат.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15566
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 17 ное 2018 00:37

pomiqr272 написа:
fcb_bg написа:
pomiqr272 написа:
fcb_bg написа:Убиха се хората да зареждат нафта и бензин в Турция... Пуша Боро тъч. Турското е неколко левъла над нашето. и 2 лева по-евтино. По-точно - два лева и двадесет стотинки.
Ти еба и евросъюза....


Не стига, че се тровиш. Не стига, че тровиш околните, но си купуваш цигари без бандерол, като по този начин храниш мафията и на всичкото отгоре моите данъци ще платят лечението, защото не си плащаш акциза. Социалистическа наглост в действие.

Аз какво ще правя, не ти е работа. Теб не съм те отровил. нито детето си, нито тъщата, която не пуши. Не пуша на закрити места, дори и с АЙКОС-а ми, ела покажи кого съм отровил!
Казвам, че тук тровят с цигари здраво хората - Пълни Лайна са, дори и високият клас. И искат 5 лева за кутия. Педали ненаядени!
Кои твои данъци ми плащат лечението? Кое точно лечение си ми платил, я разкажи сега на аудиторията? Ходя 1-2 пъти в годината до личната, какво си ми платил лично ти бе, помияр номер пореден?


Разбирам, че българският е труден език, но все пак си тук повече от тридесет години. "Моите данъци ще платят лечението". Този пушек все някъде отива. Замърсител и вредител на хора.

Тоя моят пушек де отива, аланкоолу? Не пуша по начин, който засяга околните, мисля, че го обясних. Де отива издишаното от устната ми кухина и колко вреди, че толкоз се впрегна?
Достатъчно плащам с акциза за да ми държиш сметка и да ми навираш лековитите си данъци, плащащи лечение.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22644
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот NOMER14 » 17 ное 2018 00:37

Thsmith написа:Дадено предприятие съществува за да изкарва печалба, а не за да "дава" работа на някого и да генерира загуби.

Смити,
Марксистчета, пък им цитираш "Капиталът", който не са и чели. Каква иронична пародия.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 ное 2018 12:12

NOMER14 написа:
Thsmith написа:Дадено предприятие съществува за да изкарва печалба, а не за да "дава" работа на някого и да генерира загуби.

Смити,
Марксистчета, пък им цитираш "Капиталът", който не са и чели. Каква иронична пародия.


Ти чел ли си го ... "Капиталът"? Каква "иронична пародия"! :shock: Хем "иронична", хем "пародия", а може би "трагична пародия"... или пък "иронична действителност"? :mrgreen:
Това реститути като ми заговорят за "трудолюбие" и има ли то почва у нас ... каква " иронична пародия"! :roll:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22644
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот NOMER14 » 17 ное 2018 13:29

Целия, разбира се, не и не е необходимо. Учеше се навремето по политикономия. Пародия е, че без да иска Смити ви е казал една истина (цитата, който съм дал от поуста му) от учението за капитала. Ако пък е искал, иронията е налице.

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 17 ное 2018 15:56

Даденото предприятие съществува, за да генерира печалба, но преди това трябва да предостави такива условия за труд и заплащане, които да удовлетворят потребностите на работниците му. Ако не успее заминава в кофата или генерира минимални печалби и се вайка защо не му вървят нещата, когато остане с нискоквалифицирана работна ръка, защото квалифицираните са му били шута. Предприятията съществуват благодарение на труда на хората, а не хората същестуват благодарение на предприятието. Когато на тъпия български работник това му стане ясно бензинът няма да му е скъп.

[offtopic]Това става за поламенно обръшение на протест. Сам се чудя колко много пръщя от акъл понякога.[/offtopic]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 18 ное 2018 22:20

NOMER14 написа:Целия, разбира се, не и не е необходимо. Учеше се навремето по политикономия. Пародия е, че без да иска Смити ви е казал една истина (цитата, който съм дал от поуста му) от учението за капитала. Ако пък е искал, иронията е налице.


Дрън-дрън , ярина... :lol:

По политикономия се учеше всичко друго, но не и " Капиталът" в оригинал, защото първо Маркс прави в "Капиталът" икономически анализ на капитализма без да пише за революции, комунизъм и тем подобни, Тези нещица ги пишат Енгелс и в последствие Ленин.
От там иде и разделението на "тесни" и "широки" социалисти и разликата между социалистическите партии и комунистическите,
и второ, ако се учеше с точност теорията на Маркс, щеше да лъсне голия гъз на така нареченият "социализъм" и това,че този строй според Маркс е капитализъм, но "държавен", тоест , че вместо от физическо лице принадената стойност се прибира от субекта държавна власт и работникът е отново с пръст в устата...
Та в тази връзка, къде точно го пише в Капиталът този ми ти "истина", в първи , втори или трети том? :lol:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта