Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 15 апр 2018 16:10

Специално за Голеадор и Лавината, по въпроса дали САЩ са налагали вето.
И смятам въпроса за приключен ;)
http://research.un.org/en/docs/sc/quick/veto
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 апр 2018 18:34

blue avalanche написа:Руснаците пазят ТОЧНО това, което им трябва! И си го пазят добре! Американците, кат са големи бабаити, що не удариха по руските позиции?
Нали Тръмп плямпаше, че идвали "приятните и умни" ракети, от които всички трябвало да си "разплетат чорапите"???
Голям праз!
Я ни осветли колко "техника и войски" е загубил Асад след въздушните удари, щото ние тук тънем в мрак и неведение...
Защо да се удрят руските бази ? Тук не виждам логика в това твърдение... Не руснаците са отговорни за атаката на цивилни.
Да ги ударят, колкото да покажат, че не ги е страх ли ?
Ами аз си мисля, че историята ясно показва, че "Янките" не ги е страх от русите.
Даже напротив, с удоволствие се сблъскват с тях и тяхна техника, стига причината наистина да си заслужава.

Иначе Асад загуби не-малко хора и техника, само за миналата година си спомням 2 големи оревавания, че US ( веднъж ) самолети и израелски самолети + наземни установки ( 2-ри път ) ... Помляха части и казарми на Асад.
Пък евреите унищожават и иранци на територията на Сирия.
Странно, още не съм мяркал руска позиция по въпроса ... :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 15 апр 2018 19:03

THE G.A.M.E написа:
blue avalanche написа:Руснаците пазят ТОЧНО това, което им трябва! И си го пазят добре! Американците, кат са големи бабаити, що не удариха по руските позиции?
Нали Тръмп плямпаше, че идвали "приятните и умни" ракети, от които всички трябвало да си "разплетат чорапите"???
Голям праз!
Я ни осветли колко "техника и войски" е загубил Асад след въздушните удари, щото ние тук тънем в мрак и неведение...
Защо да се удрят руските бази ? Тук не виждам логика в това твърдение... Не руснаците са отговорни за атаката на цивилни.
Да ги ударят, колкото да покажат, че не ги е страх ли ?
Ами аз си мисля, че историята ясно показва, че "Янките" не ги е страх от русите.
Даже напротив, с удоволствие се сблъскват с тях и тяхна техника, стига причината наистина да си заслужава.

Иначе Асад загуби не-малко хора и техника, само за миналата година си спомням 2 големи оревавания, че US ( веднъж ) самолети и израелски самолети + наземни установки ( 2-ри път ) ... Помляха части и казарми на Асад.
Пък евреите унищожават и иранци на територията на Сирия.
Странно, още не съм мяркал руска позиция по въпроса ... :roll:

Не руснаците са отговорни за атаката на цивилни.

Всъщност, имало ли е ИЗОБЩО "атака срещу цивилни"? И кой е виновен? Нали, уж, за това пращат мисия в Сирия? Или - първо стреляме, после разледваме?
Ами аз си мисля, че историята ясно показва, че "Янките" не ги е страх от русите.
Даже напротив, с удоволствие се сблъскват с тях и тяхна техника, стига причината наистина да си заслужава.

Аз си спомням за един сблъсък във Виетнам. Да ми припомниш как завърши?
само за миналата година си спомням 2 големи оревавания,...

Какво общо има "ореваването" с реалноста? ;)
Пък евреите унищожават и иранци на територията на Сирия.

Палестинецът с ножа "унищожи" повече евреи(на израелска територия), отколкото страшните израелски бомбардировки - иранци. ;)

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот GOLEADOR » 15 апр 2018 22:31

ivan56 написа:Специално за Голеадор и Лавината, по въпроса дали САЩ са налагали вето.
И смятам въпроса за приключен ;)
http://research.un.org/en/docs/sc/quick/veto

И да са я отхвърлили (руския вариант) е важно да кажат защо (както направиха от Кремъл).Имаше и въпрос към теб - би ли подкрепил резолюцията на САЩ (тази върху която Русия наложи вето).Щото как може да се налагат санкции върху държава която тепърва ще се разследва,за мен това е някакъв правен нонсенс.Пък може точно и за това да е вмъкнато искането за санкции,щото е ясно,че Русия ще наложи вето и всички медии ще ги обвинят,че не пускат ОЗХО да разследва предполагаемата хим. атака.Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 апр 2018 23:10

CTAHKO написа:
THE G.A.M.E написа:Обаче усилено се говори, че Щатите са предложили на Путин абдикация на Асад.
Да се разбира, Кремъл трябва да го натисне сам да си иде.
Инак... Мир в Сирия няма да има.

Освен да очакваме отговорът на руснаците 8-) Путин да предложи на американците абдикация на Тереза Мей 8-)
Регионалните сили не правят предложения :lol:


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 апр 2018 00:05

blue avalanche написа:Всъщност, имало ли е ИЗОБЩО "атака срещу цивилни"? И кой е виновен? Нали, уж, за това пращат мисия в Сирия? Или - първо стреляме, после разледваме?
Убити цивилни има.
И това е в територия, контролирана от силите на Асад. Какво сочи логиката ?

blue avalanche написа:Аз си спомням за един сблъсък във Виетнам. Да ми припомниш как завърши?
Имат 1-2 успеха руснаците, но като цяло често ядат пердах.
В Корея резултатът беше що-годе равен, в Арабо-Израелският конфликт, СССР и техните експерти + техника, претърпяха абсолютен погром.
В Ирано-Иракската, война, отново СССР претърпя поражение.
В Афганистан... Да го наречем - реми , макар е самите руснаци отчитат неуспех.
После Ирак, с най-модерните ( за времето си ) руски оръжия, бяха приключени за 1 месец.
Сега в Украйна, руснаците печелят, за сега
В Сирия тепърва предстоят ( за съжаление ) още неща да се случват.

blue avalanche написа:Палестинецът с ножа "унищожи" повече евреи(на израелска територия), отколкото страшните израелски бомбардировки - иранци. ;)
Е, т'ва не е сериозно.
После зян отидоха няколко десетки палестинци.
То обикновено така се получава, за един убит евреин, умират 100-на араби... Но това не е повод за гордост.
Все пак палестинците нямат редовна Армия. И от тази гледна точка е добре да си стоят на задниците, щото инак се получава това, за което пиша.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15560
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 16 апр 2018 00:44

THE G.A.M.E написа:
blue avalanche написа:Всъщност, имало ли е ИЗОБЩО "атака срещу цивилни"? И кой е виновен? Нали, уж, за това пращат мисия в Сирия? Или - първо стреляме, после разледваме?
Убити цивилни има.
И това е в територия, контролирана от силите на Асад. Какво сочи логиката ?


Да де, какво сочи логиката, както викаш? Асад аха да превземе Дума и бааааам - я аз да им сипя хлорец тука на децата и жените, не на жихадетата, а? Я кажи де е е точно логиката, па после кажи и де е логигата ОЗХО да хукнат към града, а шибаняците да не изчакат резултатата, ами дууум - я да се напраим на мъже.

На логиката й е ебана майката в тоя случай! Право, доказателства, демократични устои..... лайна!

Преди години писах за Hell cannons, изстрелващи бутилки с ... Бог знае какво...

Изобщо от Боинга в Украйна насам някакви доказателства за нещо видял ли си?
Последна промяна от fcb_bg на 16 апр 2018 01:02, променено общо 1 път.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15560
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 16 апр 2018 00:53

А в Хан Шейхун изобщо ОЗХО припари ли да изследва и изземва проби от пръстта и човешки материал, та да ги праща за изследване на 4 независими лаборатории, та да видим резулататите, или то не требеше да има таквиз работи, ами напрау - ние знам, че е асадя и дуууум томахавките да разнасят ебаси великата справедливост?
Лайна!
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 16 апр 2018 09:05

Аз да попитам нещо тук...
Според Тръмп, Асад е "животно", "чудовище" и т.н., защото, ПРЕДПОЛАГАЕМО, бил ползвал едикаквоси срещу едикогоси...
Как се нарича президент, който, ДОКАЗАНО, заповядва използването на атомни бомби срещу населението на Хирошима и Нагасаки? :shock:

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 апр 2018 15:08

fcb_bg написа:Изобщо от Боинга в Украйна насам някакви доказателства за нещо видял ли си?
То и другата страна в различните случаи не е особено убедителна.
Така че, тия инциденти остават "висящи', и вероятно ще си останат такива в историята.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта