Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
kireto2
Мнения: 1028
Регистриран на: 28 юли 2009 20:43
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот kireto2 » 10 фев 2013 12:09

Когато, си част от обществото, имаш права ,но имаш и задължения! Ако живееш сам в гората, може да правиш каквото си искаш, но докато се възползваш от предимствата на системата, ще трябва да спазваш и нейните правила! ;)

Потребителски аватар
Foreigner
Мнения: 1329
Регистриран на: 04 фев 2012 17:53
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот Foreigner » 10 фев 2013 12:10

South_Park написа:
shotgun blues написа:......цял свят се имунизира,само ние тука се правим на интересни .Кой ти шпионира гугъла и тиутъра :lol: Кой те заплашва със затвор и кой криел истината за холокоста ???Натрапвали ти политически избор,отиваш в секцията и гласуваш за когото искаш ...
Бати идиотските конспирации

А какво ще кажеш за колана :?


А ти като се блъснеш и изхвърчиш на 5 метра... нали ще искаш някой да те събира и да се опитва да те спаси?
Или ще се превърнеш в инвалид за цял живот... после ще осираш форумите как инвалидната ти пенсия била малка...!
Ами семейството ти???
Баста.
...

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот South_Park » 10 фев 2013 12:11

kireto2 написа:Когато, си част от обществото, имаш права ,но имаш и задължения! Ако живееш сам в гората, може да правиш каквото си искаш, но докато се възползваш от предимствата на системата, ще трябва да спазваш и нейните правила! ;)

предимства - 5 % , задължения 95 % , не мерси ;)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
kireto2
Мнения: 1028
Регистриран на: 28 юли 2009 20:43
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот kireto2 » 10 фев 2013 12:12

South_Park написа:
shotgun blues написа:......цял свят се имунизира,само ние тука се правим на интересни .Кой ти шпионира гугъла и тиутъра :lol: Кой те заплашва със затвор и кой криел истината за холокоста ???Натрапвали ти политически избор,отиваш в секцията и гласуваш за когото искаш ...
Бати идиотските конспирации

А какво ще кажеш за колана :?

Ако, може да гарантираш ,че директно ще умреш, няма проблем, но ако ще трябва да се плаща за твоето лечение, и след това да взимаш инвалидна пенсия, мисля ,че е нормално да те задължат да слагаш колан! ;)

Потребителски аватар
Foreigner
Мнения: 1329
Регистриран на: 04 фев 2012 17:53
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот Foreigner » 10 фев 2013 12:13

South_Park написа:
Foreigner написа:Аман от отрепки.
Такива не искат свобода, искат свободия. Не иска демокрация, а искат анархия.
Да хваща гората!

При първа възможност я хващам много ясно ;)


Аз имах предвид автора на статията, ама щом имаш желание отивай и ти с него. Кво те спира??? Нема интернет там ли?
Яж шишарки, много са полезни срещу всякакви болести. :)
...

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот South_Park » 10 фев 2013 12:15

Foreigner написа:
South_Park написа:
Foreigner написа:Аман от отрепки.
Такива не искат свобода, искат свободия. Не иска демокрация, а искат анархия.
Да хваща гората!

При първа възможност я хващам много ясно ;)


Аз имах предвид автора на статията, ама щом имаш желание отивай и ти с него. Кво те спира??? Нема интернет там ли?
Яж шишарки, много са полезни срещу всякакви болести. :)

Спира ме , че нямам къщичка , градинка и енергонезависими източници ;)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 10 фев 2013 12:15

shotgun blues написа:......цял свят се имунизира,само ние тука се правим на интересни .Кой ти шпионира гугъла и тиутъра :lol: Кой те заплашва със затвор и кой криел истината за холокоста ???Натрапвали ти политически избор,отиваш в секцията и гласуваш за когото искаш ...
Бати идиотските конспирации

+1 :) За цигарите и колана колегите са изразили мнение, с което съм напълно съгласен. А авторът на цитирания материал има нужда от специализирана медицинска помощ - точно такива неконтролируеми индивиди в най-неочакван момент могат да изперкат - така стават масовите убийства... ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот South_Park » 10 фев 2013 12:17

Captain Stottlemeyer написа:
shotgun blues написа:......цял свят се имунизира,само ние тука се правим на интересни .Кой ти шпионира гугъла и тиутъра :lol: Кой те заплашва със затвор и кой криел истината за холокоста ???Натрапвали ти политически избор,отиваш в секцията и гласуваш за когото искаш ...
Бати идиотските конспирации

+1 :) За цигарите и колана колегите са изразили мнение, с което съм напълно съгласен. А авторът на цитирания материал има нужда от специализирана медицинска помощ - точно такива неконтролируеми индивиди в най-неочакван момент могат да изперкат - така стават масовите убийства... ;)

Не съм си плащал осигуровките , така че няма да ме приемат - ще ми искат хартия (т.е. пари) иначе ще ме оставят като куче ;)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
magga
Мнения: 1377
Регистриран на: 28 яну 2011 23:15
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот magga » 10 фев 2013 12:28

Добре бе хората не разбират ли, че за да има някакъв ред трябва да има някакви правила :roll: колани, забрани и тн, ако ги няма тях всеки ще влиза в магазина ще взима каквото му трябва и ще оставя камъчета вместо пари :lol: или нищо няма да оставя. Гората е мястото което българина търси, а града не е за всеки. Хората карат като ненормални, катастрофи на всеки ъгъл, псуване през прозорците, побойща за всяко нещо и прочие и прочие. Явно и с правила не става, а трябват по-яки мерки, защото все още си е свободия тука, а не демокрация.

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот vaskonti » 10 фев 2013 12:44

South_Park написа:Те ме ваксинират без да ме питат, тъпчейки организма ми с всякакви парчетии от болестотворни протеини, те ваксинират децата ми и ако се опитам да ги защитя, не ги допускат в детските градини; те ме задължават да си слагам колан в колата, при все че това си е моят живот и аз имам право да разполагам се него, както си искам; те ми забраняват да пуша, въпреки, че вредните привички са си лично моя работа; вкарват ме в обществените образователни клетки още на 4 годинки, лишавайки ме от детство, за да програмират час по-рано мозъка ми; те ми казват как и какво да говоря, как да назовавам циганите, негрите и ********ите и наричат това политическа коректност; те ми забраняват под заплахата от затвор да задавам въпроси за историята и да се съмнявам в тяхната истина за холокоста; те ме шпионират денонощно чрез телефона, електронната ми поща, гугълите, туитърите, фейсбуците, банките и всякаквите администратори на лични данни – те знаят всичко за мен, те ме манипулират като безправен скот, водят психологически операции срещу мен, натрапвайки ми политически избор, какъвто аз не желая, налагайки ми подсъзнателно да купувам неща от които ми се повръща; те разрушават традициите на рода ми, пазени хилядолетия. Те правят всичко това, при все, че аз никому не вредя и ничии права не накърнявам!

И затова питам

- СЪМ ЛИ АЗ ОБЩЕСТВЕНА СОБСТВЕНОСТ ПО ДЯВОЛИТЕ!

или все още съм личност и индивид със свободна воля!?

Къде се дяна демокрацията, какво им се случи на човешките права, къде се затри свободният дух на човечеството и откъде изпълзяха тия сатрапи, опитващи се да ме превърнат в още една овца от стадото, което доят, стрижат и най-накрая откарват в скотобойната!


Източник : http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=1939

Не виждам какво ти пречи да си изхвърлиш телефона, да изхвърлиш компютъра, да спреш да ползваш интернет, да нямаш отношения с банките(нито едно отношение с банка не е задължително) и просто да се оттеглиш в някоя пещера, да си ловиш глигани и керкенези и да си живееш един свободен живот без лошите манипулатори.
[offtopic]Добре е да не пускаш стотици отделни теми за всяка статия, на която някъде си попаднал и си решил, че ти харесва.[/offtopic]
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 61 госта