Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tmanolov
Мнения: 4222
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tmanolov » 01 апр 2024 13:06

tiamat написа:
tmanolov написа:
Soulen написа:
tmanolov написа:
Eminem написа:За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

Точно, поради което успехът на техните умнокрасиви на местните избори не е добра новина за нас, щото ще има жу су и и юруш на маслините, пардон социалките. Хубавото е, че местната власт в техния случай не пее в джаза, важен с само султанът, пардон президентът :mrgreen:

Не гледате на нещата от всички гледни точки. Султана трябва да е зает с вътрешни врагове, за да не прави глупости навън. Ако Путин имаше сериозна конкуренция в държавата си, нямаше сега да има война на 200км от България. Така че трябва да има боричкания, които все пак е хубаво да не ескалират в анархия и да поддържат баланса на силите.

В случая не съм съгласне с теб - гледаш тактически, а не стратегически. По-добре е султанът да си е там, а не жусуитата, както е и навсякъде. Видяхме го отлично за няколко години у нас, където султан БХ беше сменен от жусуита - набихме се с тонове дълг, вдигнаха инфлацията до небесата, загробиха ни с пенсиите, клекнаха за севернафиромия, насраха се с констентуцията от мазни кайвета, а за капак зарязаха инвестиционната програма и народът мре по пътищата. Чак Бх ми е симпатичне на фона на местният умнокрасивитет - представяш ли си (не вярвам, че е възможно да го казвам!). А за Украйна да не почвам, че пак заради скапаните жусуита се случи всичко

Я пак за тоновете дълг?
Мисля, че не ти приляга да сееш дезинформация.
Освен ако нямаме различна дефиниция за "тонове", разбира се :)

Изображение
Изображение

За другото нямам вереме да коментирам, но като че ли само за пенсиите съм съгласен.


Може ли да не ги влагаш в пропорции, а обикновени цифри - с колко милиарда расте дълга? И то при почти 0 разходи за инфраструктура и заложени още около 30 милиарда нов дълг в следващите 3 години от кака Кокорка. Айде да си говорим истината ;)
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

ReBorn1982
Мнения: 8209
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 01 апр 2024 13:34

Освен че дългът расте, се тегли и при огромни лихви, което допълнително ще тежи. Асен Василев, този харвардски мошеник, е на принципа "след мен и потоп" ..... той си го и каза в оня запис де.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23454
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 01 апр 2024 13:40

Аз не съм много съгласен с вас за Турците. Много ме съмнява Кемалистите да са либерали и това, което визирате.
За мен Ердоган макар и в краткосрочен план да е гарант за стабилност от наша гледна точка, в дългосрочен вариант е изключително пагубен. Той смачква светската държава и ислямизира всичко до което се докосне. По опасно от това в дългосрочен план няма. Да сме между Орките от едната стана и Аладин и 40 те разбойника от друга... заеби :lol:
Аз лично се надявам турците да се върнат 20 години назад и да избият дивотиите на Доги. Естествено, абсурдно е да се правят някакви планове след едни местни избори и то спечелени леко. До президентските им избори има мноооого време. Аз се надявам пак "генералите" да са контролиращите в един момент, но ще видим какво ще стане.
Тези избори при всички случаи не променят нищо, както не ги промениха и предишните, когато Дори изпусна Анкара и Константинопол.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4476
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tiamat » 01 апр 2024 16:12

tmanolov написа:
tiamat написа:
tmanolov написа:
Soulen написа:
tmanolov написа:
Eminem написа:За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

Точно, поради което успехът на техните умнокрасиви на местните избори не е добра новина за нас, щото ще има жу су и и юруш на маслините, пардон социалките. Хубавото е, че местната власт в техния случай не пее в джаза, важен с само султанът, пардон президентът :mrgreen:

Не гледате на нещата от всички гледни точки. Султана трябва да е зает с вътрешни врагове, за да не прави глупости навън. Ако Путин имаше сериозна конкуренция в държавата си, нямаше сега да има война на 200км от България. Така че трябва да има боричкания, които все пак е хубаво да не ескалират в анархия и да поддържат баланса на силите.

В случая не съм съгласне с теб - гледаш тактически, а не стратегически. По-добре е султанът да си е там, а не жусуитата, както е и навсякъде. Видяхме го отлично за няколко години у нас, където султан БХ беше сменен от жусуита - набихме се с тонове дълг, вдигнаха инфлацията до небесата, загробиха ни с пенсиите, клекнаха за севернафиромия, насраха се с констентуцията от мазни кайвета, а за капак зарязаха инвестиционната програма и народът мре по пътищата. Чак Бх ми е симпатичне на фона на местният умнокрасивитет - представяш ли си (не вярвам, че е възможно да го казвам!). А за Украйна да не почвам, че пак заради скапаните жусуита се случи всичко

Я пак за тоновете дълг?
Мисля, че не ти приляга да сееш дезинформация.
Освен ако нямаме различна дефиниция за "тонове", разбира се :)

Изображение
Изображение

За другото нямам вереме да коментирам, но като че ли само за пенсиите съм съгласен.


Може ли да не ги влагаш в пропорции, а обикновени цифри - с колко милиарда расте дълга? И то при почти 0 разходи за инфраструктура и заложени още около 30 милиарда нов дълг в следващите 3 години от кака Кокорка. Айде да си говорим истината ;)

Мога естествено, ама няма нужда. Всеки, който има и малко понятие от тая тема, би трябвало да знае, че факторите, които обуславят нечия платежоспособност, се измерват в относителни стойности, а не в абсолютни. Набиване може да се нарече, ако от двайсе и нещо процента вдигнем на трийсе и нещо, или четирийсе и нещо и т.н. А не ако вдигнем от 5 лева на 7 или 10, без контекст.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23454
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 01 апр 2024 16:15

Има и нещо друго обаче. Умишленото помпане на инфлация за да покриеш дълга, който теглиш. Това естествено не се отнася толкова за локално ниво тук, идва от съвсем други места, но е факт.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

tmanolov
Мнения: 4222
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tmanolov » 01 апр 2024 16:56

tiamat написа:Мога естествено, ама няма нужда. Всеки, който има и малко понятие от тая тема, би трябвало да знае, че факторите, които обуславят нечия платежоспособност, се измерват в относителни стойности, а не в абсолютни. Набиване може да се нарече, ако от двайсе и нещо процента вдигнем на трийсе и нещо, или четирийсе и нещо и т.н. А не ако вдигнем от 5 лева на 7 или 10, без контекст.

ъъъъ, не тъй, отлично знаеш, че като ще си говорим за процент платежоспособност, е много важно не само количеството на дълга, но и неговото разходване, както и перЕспективата на нарастването му. Та опростявайки нещата, то България е като някакво офисно планктонче с 3000 лева заплатка, дето е усетило, че където и да си поиска бързо кредитче, ще му го дадат с тази заплатка, и то харчи тези лесни пари за хазарт и коври (на кредит, да повторя). при което задлъжнялостта му почва да расте в перЕспектива от 20% до 40% в рамките на 4-5 години, въпреки че заплатката му примерно ще стане от 3 на 4000 за периода. Накрая, понеже е влязло в дългова спирала за глупости (не си е купило имотче/разбирай инфраструктура/), т.е. похарчило е кинтите за коври, пиене, хазарт и бело/разбирай пенсиЙ, то същото планктонче/държава го чака фалит. И дори продажбата на семейните бижута/разбирай отблокирането на резерва в БНБ, дето пази валутни борд при влизане в еврозоната, няма да го спаси.

така достатъчно ясно ли е :lol:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17784
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 01 апр 2024 17:13

Некадърник е. Мошениците измислят държавни поръчки и разпределят порции, а не пенсии и социалки.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17784
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 01 апр 2024 17:15

ReBorn1982 написа:
pomiqrat написа:
ReBorn1982 написа:Янките с едни смешни талибани 20 години не успяха да се справят, щели руснаците да направят на тор ....


Колко уби янки има за 20 години


Изключително много, като се има предвид че противникът разполагаше основно с геги и камъни .....


1992 са изключително много срещу 15 000 съветски за 10 години. Мдааа...
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20259
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Drunken_Master » 01 апр 2024 17:33

Абе... в Турция нали върлува страшна диктатура, а Ердоган губи изборите? Ебах аз тия фалшификации... Изображение
Аз съм 100% сигурен, че и в "кочината" е същата работа. Не са 90%, това са глупости. По-скоро 9% са гласували за диктатора Путин и всичките са купени, а останалите са гласували с Калашников в слепоочието. Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Dust
Мнения: 8328
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Dust » 01 апр 2024 19:22

Ердоган отдавна младите не го искат. Ако не беше залитнал да връща някои порядки от миналото и не беше инсценирал военния преврат щеше да си държи позициите. Той големите градове отдавна ги загуби. Слушам и че жени вече са избрани за кметове, като кмета на Биледжик е родена в България. Новия кмет на район Ататюрк в Люлебургаз ми е пък приятел и сега ще трябва да черпи.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта