История на българите-факти,мнения,теории

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот za nas e toj religiq » 28 авг 2015 21:50

alexveselinov написа:
za nas e toj religiq написа:Ето ти нещо интересно за уно-буно-муно-чокундурите :mrgreen:
http://andorey.blog.bg/history/2013/01/24/demonstrirane-na-priemstvenost-mejdu-rannite-bylgarski-kniaz.1045809

Кво си ми го постнал тоя пасквил. Егати умопобърканите заключения!
Изображение
монета на Константин Погонат и печат на Тервел
Изображение
монета на Тиберий III
Изображение
монета на Юстиниан Ринотмет
И като напомним за римското влияние във въпросното царство какво излиза? Да не говорим, че печата на Тервел е по ромейски образец!
А името Аспар или Аспарг е иранско и се среща на доста места .


Показаните монети не са със знака на Тервел, там пише за 6 лъчева звезда не за 8 ;) Пък и поста ти го пуснах щот уж е в твоя полза :)

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот alexveselinov » 28 авг 2015 22:56

za nas e toj religiq написа:Пак си избра на какво да отговориш :mrgreen:
За пореден път арменците, славяни ли са :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Не са славяни, наследници са на хетите. Да не си решил и тях да потракийчиш :lol:
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот alexveselinov » 28 авг 2015 23:02

za nas e toj religiq написа:
alexveselinov написа:
za nas e toj religiq написа:Ето ти нещо интересно за уно-буно-муно-чокундурите :mrgreen:
http://andorey.blog.bg/history/2013/01/24/demonstrirane-na-priemstvenost-mejdu-rannite-bylgarski-kniaz.1045809

Кво си ми го постнал тоя пасквил. Егати умопобърканите заключения!
Изображение
монета на Константин Погонат и печат на Тервел
Изображение
монета на Тиберий III
Изображение
монета на Юстиниан Ринотмет
И като напомним за римското влияние във въпросното царство какво излиза? Да не говорим, че печата на Тервел е по ромейски образец!
А името Аспар или Аспарг е иранско и се среща на доста места .


Показаните монети не са със знака на Тервел, там пише за 6 лъчева звезда не за 8 ;) Пък и поста ти го пуснах щот уж е в твоя полза :)

И по какво разбра, че е в моя полза? За ме е важна стилистиката, а и какво толко може да се докаже с един символ като шестолъчата звезда?
Символ е на звездата Сириус, да допълня, че има такава звезда и на монета на Иван Асен II(може да го споделиш с блогъра). Отделно като символ се среща при шумерите - ликът на владетеля е придружен от две шестлъчеви звезди,откриваме я и в асиро-вавилонски и древноперсийски материали, но при тях се среща само по една звезда .
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот za nas e toj religiq » 29 авг 2015 01:34

alexveselinov написа:Смешко, аз да не съм на разпит, че да ми казваш какво и как да отговарям? Я хвани и малко се осъзнай. Не съм ти някой келеш хванат от улицата!
Ти кога отговори на някой мой въпрос? Така ли се води диалог? И не смяташ ли че малко прекали с личните нападки?!
Няма моя и твоя история, това е сериозна наука, която се пише от хора с нужния ценз. Археолози, историци, антрополози и т.н. ти какъв си, а?
Интернет хейтър, заблуден от прости блогъри!
Сега ще ти отговоря, но държа и ти да отговориш и на моите въпроси, иначе прекратявам всякакъв диалог с теб!

Би ли ми изброил колко въстания са вдигнали и за какво?
Отделно, писали ли са на гръцки и латински траките? ДА! Приемат ли християнството? ДА! Участват ли траки в римската армия? ДА!
Даже, както вече казах- траки са участвали в армията на Константин Погонат срещу Аспарух 8-)

Нямало народ скити :lol: Ти ще ме умориш от смях.....
От къде идва името на тази област и ти въобще прочете ли какво съм написал за скитите. Кога са се появили? В кой век?
Или е така си пишеш безконечни глупости. Сарматите произлизат от скитите, набий си го в главата!
Ето ти го Херодот
http://herodot.glossa.dk/hdt4.html
А въобще не мога да разбера защо постоянно свързваш гети и сармати? Това някаква шизофренична мантра ли е?

Пак си попаднал на някой историчарски-тракомански блок от който черпиш безумия :lol:
Терминът “дак” е с късен произход от началото на I в пр. н. е., когато няколко тракийски племена се обединяват под това име. С течение на времето величието им се разпростряло върху околните области и оттогава цялата страна получила това име. Отделно, Дакия била населена от различни племена – на запад било силно келтското влияние. С такъв произход били племената на анарти, тевриски и салдени. На североизток живяли костобоките(засега с неизяснен произход).
Те, чети за даките
https://romart.wordpress.com/2008/07/26 ... ilisation/
Също така не е лошо да прочетеш и за походите и войните на Траян с даките. От първата кампания (пролет – есен 101 г.) до така наречената ''Втората Дакийска война на Траян'' (105 – 106 г.) Само ще ти цитирам според римляните каква е била плячката и последиците от войната за даките!
Около половин милион варвари били поробени, градовете били разрушени, а реколтата унищожена. В Апулум били настанени части на Legio XIII Gemina, а помощните войски се разполагали в граничните територии. За две столетия оградената от планини страна се превърнала във форпост на римската отбрана срещу отвъддунавските варвари. Територията на новата провинция изобилствала от полезни изкопаеми, предимно злато, което се използвало за стабилизиране на римската икономика и финанси. Плячката била огромна – заграбени били 1500 тона злато и два пъти повече сребро. Това позволило на Траян да започне грандиозно строителство на форума си в Рим, да изплати подаръци на войската и да формира нови части за похода срещу Партия, да раздаде дарения на римския народ и храмовете, да организира пищни тържества и зрелища по повод победата си. Празниците продължили 123 дни, в Колизея били убити 11 000 животни, сражавали се 4941 гладиаторски двойки. Всички тези мероприятия били насочени за увековечаването на знаменателната победа на римското оръжие над отвъддунавските варвари.
И съм написал за свободните даки, но ти не си го прочел! Сарматите са съседи на даките, участвали са в походи с тях и берсилите навътре в провинция Мизия, но само до там. Българите се появяват по тези места в VII век, преди това има нашествия на готи и хуни, за самите сармати древните автори престават да пишат през IV век. Това е историята, а не твоите нагласени ''факти'' и смехотворни изводи! Защо пренебрегваш - Арменската география „Ашхарацуйц“,Мовсес Ширакаци, "Хроника на Михаил Сирийски", Теофан Изповедник, и сведенията на ал-Масуди?
Или те не са важни щом не пасват на измислената ти теза!?

Това е мнение на професор Тафраджийска, тя е един от най големите историци у нас. А ти кой беше, че не разбрах?


Това е изследване на Харвад и обединени европейски учени. А ти кой си?
Отделно, изследванията продължават и съвсем скоро ще имаме и пълната картина. Не знам къде ще се денеш тогава

Картата са я сложил именно заради хората и за това са ми дълги отговорите за да научат нещо, не всички са коне с капаци като теб!
За Боспорското царство не е лошо да прочетеш малко специализирана литература, тогва ще разбереш, че династията на Спартакоидите е Ордиска и е поставена там от Рим(подобно на Фердинант у нас), извода е че там не живеят траки , а само тракийски владетели. Могилите в Украйна са скитски куригани, а не тракийски. Хвани и почети малко археология, за да не ставаш за смях.



Първо извинявай, щото наистина попрекалих с изказа!!!
Второ задавам ти ясни въпроси, на които можеш да отговаряш с по едно изречение и съответно очаквам ясни отговори ! Няма нужда да ми излагаш цялата си теза и накрая така и да не се разбира какъв ти е отговора на въпроса !!!!! Не разбираш ли че не ти искам тезата, а искам да ми отговориш на въпроса и то по възможно най простия начин, че да се разбере от всички ???

Що се отнася до блогърите, мисля че в клипчето ясно се каза на кой е тезата, не на ветеринаря, а точно на археолози, антрополози,историци и т.н. , не е и моя, ама на теб тоя факт не ти изнася и не го коментираш :lol:

Давам ти само един пример, който отговаря на всичките ти безумици, за ромеизираното тракийско население!!!
Максимин Тракиеца ! От овчар до началник на римската армия и накрая император ! Колко добре е говорил тоя император латински или гръцки ??? Говорил ли го е въобще ??? Император който не стъпва в Рим и единствения път, когато е поискал да отиде там, е било за да го превземе???
"Максимин увеличил двойно заплатата на войниците. Разпратил легати в римските провинции, за да осигурят нужните за издръжката на армията парични средства. Увеличил данъците и започнал конфискация на земите на богатите, тъй като издържането на армията струвало много. Събирачите на налози започнали да прибягват до насилствени методи и незаконни конфискации. Дори статуите от храмовете били претопявани за изсичане на монети. Той масово изземвал земите на патрициите, за да изкара пари за издръжка на армията или ги раздавал на ветераните. Също така издал указ, че земеделец, живеещ извън градовете не е задължен да им плаща налози. Това било облекчение за войниците и ветераните, които живеели в селата и имало за цел да съхрани селското население, което било гръбнакът на армията."
Защо го е поддържала само армията ???? Да не би да е защото е олицетворявал простолюдието ??? Баси "римлянина" да граби богатите римляни и да дава на бедните роби ????
Що се отнася до въпроса ти, що толкова наблягам на гети и сърмати, пак той може да отговори!!!
"Той воювал успешно с алеманите по Рейн (235-6 г.) и след това със сарматите по Дунав, като често вземал лично участие в боя. След победите приема титлите "Дакийски" и "Сарматски" (236-7 г.)."
Другото за което се правиш на сляп е името на столицата им Сармазе-гетуза, по ясно сведение от тва, едва ли може накой да ти даде!
Изображение
Сармати, както и Скити не са народи, с тези имена са обозначавани множество различни племена, слагани под един знаменател, както и сам виждаш на снимката!

Сега по ясно ли ти е кои са живели в Дакия, че и в Мизия и то при положение че и двете са все още в римската империя ????????? Май и при Максимин не са изчезвали, макар че според теб Траян е "приключил" с тях!!!!!! Никъде не пише скити нали ??? Та от къде разбра че тия сармати, като те са си тук незнайно от кога, са скити ??? Дали е случайно че в последствие, като се появяват номадските племена наречени скити, те се разделят от авторите на "европейски" или"кралски" и останалите ???? Да не би да се отделят точно тия гети и сармати (които са си живели и преди това там) от другите ????

Къв е тоя мит че в многоетносната империя говорят на латински и гръцки ???? Колко човека в тая империя са го говорили тоя език, тва е бил езика на властта, не на народа ????? Кой ги е учил на тоя език, ходили са на училище ли ??? Колко човека от простолюдието са го знаели???
Бунтове колкото щеш и където щеш, като се почне от Бологес та чак до Виталиан, или искаш да ги вадя един по един ???
А като споменах Виталиан, той пък май отговаря на въпроса за религията и кой какво и как е покръствал, че там даже и българите са на негова страна, странно защо :mrgreen:

И никой не пренебрегвам, ти също си избираш на кого да вярваш !!!!!!

А значи вече и мнението на професор е доказателство :shock: Що не вярваш тогава на мнението на проф. Лиляна Симеонова тя да не е бостанджия, че има друго мнение :mrgreen: Как обясняваш факта тогава, че в българия са намерени ХИЛЯДИ оброчни плочки с тоя лик, от хилядолетия преди това, че дори и под и около "Мадарския конник" :?: И те ли са донесени от аланите от Кавказ ????
Изображение
Ето ти го коника и в александровската гробница, нейде почти хилядолетие преди аланите ти от Кавказ :mrgreen:
Изображение
Ей то го мадарския конник и в боспорското царство !!!!
Изображение
И още веднъж, че пак със звездичката .
Изображение
Изображение
Тези пък са хиляди из цялата страна !!!

И последно но най важно, след като владетелите не са показател за народа който управляват, защо да вярваме че Аспарух води "иранци" :mrgreen: Някой да го е нарекъл Скит ??? Нали са народ, кви са тия скити Българи, пак народ ??? Колко автори са ни оприличавали със скити ??? Нима византийците не са знаели кои са скитите ????
Последна промяна от za nas e toj religiq на 29 авг 2015 15:02, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот za nas e toj religiq » 29 авг 2015 03:25

alexveselinov написа:
za nas e toj religiq написа:Пак си избра на какво да отговориш :mrgreen:
За пореден път арменците, славяни ли са :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Не са славяни, наследници са на хетите. Да не си решил и тях да потракийчиш :lol:


Що тогова на арменеца Тома му викат славянина :mrgreen:

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3986
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот djd » 29 авг 2015 13:48

Ето две книжки за Мадарския конник и други неща около него от Петър Георгиев:
http://www.otizvora.com/2015/05/6881/
http://www.otizvora.com/2011/11/3388/

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот alexveselinov » 29 авг 2015 20:21

za nas e toj religiq написа:Що се отнася до блогърите, мисля че в клипчето ясно се каза на кой е тезата, не на ветеринаря, а точно на археолози, антрополози,историци и т.н. , не е и моя, ама на теб тоя факт не ти изнася и не го коментираш

Какво има толко да му коментирам на Пасков? Петте лъжи ....бла-бла... Поредното напасване, вадене на думи от контекста, използване на ограничен брой информация с целта да си докаже теорията на всяка цена. Нямало славяни има склавини, то пък склавини означава роб и т.н. Гетите били готи...И добре, че са парите на АТАКА, които използват подобни хора за да си пробутват пропагандата.
''Славяни'' е технически термин, не обособява един етнос, а сбор от подобни етноси, които ги свързва близкия език! Към момента наименованието ''Славяни'' се възприема двояко освен като наименованието на езикова група, но също и като наименование на племе или племена от рода на Склави, Анти, Венети. Въпросът е обаче дали само тези три племена са били славяноезични през ранното средновековие. От там следва и извода:
1. Словени/Славяни - термина е езиков и се появява 9-10 век в българската книжнина като паралелно наименование на българския език и други подобни езици, тоест термина не трябва да се използва за събития преди 9-10 век., и не трябва да се свързват с него конкретни археологически култури или племена с близко звучене на името.
2. Склави/Склаби - наименование на точно определени племена споменавани в старите гръцки и ромейски хроники от 6 до вероятно 9 век, което не носи езикови сведения. Тоест въпреки че вероятно по-късно тези племена се наречени славяни заради езика който са говорели, не трябва върху единствено върху тях да се налага термина славяни, тъй като на славянски езици вероятно са говорели и други племена освен Склавите.
3. Славяноезични - термин-допълнение, конкретизиращ предположение за езика на племена от времената преди 9 век и преди появата на езиковия термин Славяни. Термина е необходим доколкото термина Славяни не е научно коректно да се използва преди появата му през 9-10 век. Термина Славяноезични не конкретизира единствено Склави, Анти и Венети, а е по широк и обхваща и други племена във времената преди 9 век, за езиците на които нямаме писмени сведения.
За готите мисля, че казах достатъчно. Справка си направи със Сребърния кодекс(и той не е фалшификат). Не са местен народ, именно те започват войни с Боспорското царство през III век и разграбват градовете Гогрипа и Танаис. За да се спасят от унищожение, боспорците предоставили на готите флотата си, с която последните извършвали рейдовете си в Гърция и Мала Азия. Защо ще го правят? Нали са един народ? Отделно, старите автори правят разлика между готи и българи и описват военни конфликти между тях. Нали и те са един народ?
Изображение
Тедорих като тракиец ли изглежда?
И след това като визиготи и осготи заселват половин Европа, значи по-вашата логика всички са траки...И както и преди съм казвал - има готска археология у нас, потърси си изследванията на археолога Тодор Балабанов.
И само да довърша- Боспорското царство е унищожено от хуните през IV век, а българите се появяват доста по-късно. Намери си резултатите от изследванията на археолога Вадим Майко, той копае на кримския полуостров.
za nas e toj religiq написа:Давам ти само един пример, който отговаря на всичките ти безумици, за ромеизираното тракийско население!!!
Максимин Тракиеца ! От овчар до началник на римската армия и накрая император ! Колко добре е говорил тоя император латински или гръцки ??? Говорил ли го е въобще ??? Император който не стъпва в Рим и единствения път, когато е поискал да отиде там, е било за да го превземе???
"Максимин увеличил двойно заплатата на войниците. Разпратил легати в римските провинции, за да осигурят нужните за издръжката на армията парични средства. Увеличил данъците и започнал конфискация на земите на богатите, тъй като издържането на армията струвало много. Събирачите на налози започнали да прибягват до насилствени методи и незаконни конфискации. Дори статуите от храмовете били претопявани за изсичане на монети. Той масово изземвал земите на патрициите, за да изкара пари за издръжка на армията или ги раздавал на ветераните. Също така издал указ, че земеделец, живеещ извън градовете не е задължен да им плаща налози. Това било облекчение за войниците и ветераните, които живеели в селата и имало за цел да съхрани селското население, което било гръбнакът на армията."

Защо го е поддържала само армията ???? Да не би да е защото е олицетворявал простолюдието ??? Баси "римлянина" да граби богатите римляни и да дава на бедните роби ????

Първо искам да кажа, че съм допуснал грешка в предния ми пост - исках да кажа ''писали на латински и гръцки'' , а не ''говорели''.
Самата история, която си дал мисля, че я четох преди време в блога на Спараток....И не знам с какво се отличава от това което съм написал аз?
И какво имаме, една история за римски трибун(бивш овчар) от варварски(тракийски) произход, който е издигнат за император след бунт на АРМИЯТА. Тоест, това си е работа на самите римляни, тук не става въпрос за никакви траки. Това е поредното доказателство, че траките съвсем успешно са се ромеизирали и интегрирали в РИ. И войниците в РИ не са били роби, те са били на заплата и са получавали привилегии, когато им свърши службата. Междувпрочем според родните траколози самите траки са били доста усърдни във военната си служба именно заради парите и привилегиите. Римските императори, независимо от произхода им са се чувствали римляни и са действали като такива. Това че разни самодейни 'гении' търсят под вола теле и се опитват да национализират този или онзи управител си е техен проблем.
Чети и тук
[offtopic]Изтокът още от времето на Александър е елинизиран. Повечето големи градове са създадени тогава (Александрия, Антиохия и т.н.) и в почти всички има силно гръцко присъствие. Отделно гръцкият е lingua franca в Източното Средиземноморие и е немислимо да се издигаш в политиката или да се занимаваш с философия и да не го знаеш. Този елинизъм започва да прониква и в Рим някъде около Пуническите войни (нещо на което Катон е бил върл противник). Голяма част от римския елит е обучаван от гърци и са писали съчиненията си на гръцки сещам се за Сципион, Гракхите, Сула на прима виста. Изтокът (елинизма) завладява Рим, много преди Рим да завладее Изтока.
Балканите са една гранична територия между елинизирания изток и латинския запд. Границата условно преминава по Стара Планиан. На юг от нея елинското влияние прониква много рано (още от времето на Одриското царство) както заради географската близост до гръцките градове по Егейското крайбрежие така и заради по-лесните комуникации по течението на реките. Основаването на градове като Филипопол и Кабиле от македоните само засилва това. От този момент насетне до завладяването на тези земи от българите, масово писмените паметници са на гръцки, а населението (траките) силно се елинизира. Същото е положението по Черноморието от 7в. пр. Хр. когато са основани повечето от градовете.
Положението на север от Балкана е по-различно. Там гръцкото влияние прониква трудно, било то защото са по-отдалечени или защото няма градски центрове, които да служат като проводник. След завладяването на тези земи (бъдещата провинция Мизия) и установяването на лимеса по Долния Дунав започва романизацията на населението там. То е успешно, не само защото е "на чисто", а и защото идва от армията. Легионните лагери, канабите и викусите към тях са много силен източник. До времето на Хадриан състават им е почти само от италийци. Пикът на този процес е когато лимесът се измества на север със създаването на Дакия. Тогава селищата около бившите лагери получават муниципиални и колониални права и напълно се интегрират в Римската империя. Колкото и да е силен този процес, в сравнение с Галия или Испания, Мизия си остава глуха провинция (не случайно Овидий е заточен именно тук :Д ). Всичко това започва да ерозира постепенно с варварските нашествия. Въпреки евакуирането на Дакия и изсипването на голям брой романизирано население в Мизия, процесът бавно си тече. От 4в. насетне селищната структура също се променя, зарязват се градовете в равнините и все повече започват да се предпочитат естествено укрепените места. Инфилтрира се варварско население, като пикът е настаняването на готите. Те приемат всички достижения на материалната култура и археологически са неотличими от завареното население ( затова някои автори пишат за "невидимите варвари"), но на практика се интегрират само в армията (прословутото варваризиране на римската армия). В Късната Античност римляните са само на ръководните постове в държавата. В основата на пирамидата остават тези варвари, които нямат време заради интензивноста на събитията (или пък желание, не знам) да се приобщят йъм "римското". Възможно е по времето на Ираклий латинският да е бил вече почти забравен от обикновеното население на Мизия.
Със западането и изчезването на градския живот, такъв какъвто го познаваме още от Класическата епоха (с агори, форуми, булета и курии) изчезва и цял един светоглед, начин на живот, върху който е изграждан "романизма". Причините за този упадък са много и комплексни.[/offtopic]
za nas e toj religiq написа:Що се отнася до въпроса ти, що толкова наблягам на гети и сърмати, пак той може да отговори!!!
"Той воювал успешно с алеманите по Рейн (235-6 г.) и след това със сарматите по Дунав, като често вземал лично участие в боя. След победите приема титлите "Дакийски" и "Сарматски" (236-7 г.)."
Другото за което се правиш на сляп е името на столицата им Сармазе-гетуза, по ясно сведение от тва, едва ли може накой да ти даде!
Сега по ясно ли ти е кои са живели в Дакия, че и в Мизия и то при положение че и двете са все още в римската империя ????????? Май и при Максимин не са изчезвали, макар че според теб Траян е "приключил" с тях!!!!!! Никъде не пише скити нали ??? Та от къде разбра че тия сармати, като те са си тук незнайно от кога, са скити ??? Дали е случайно че в последствие, като се появяват номадските племена наречени скити, те се разделят от авторите на "европейски" или"кралски" и останалите ???? Да не би да се отделят точно тия гети и сармати (които са си живели и преди това там) от другите ????

Аха, Максимин е воювал е само със сарматите, същото се казва и в Scriptores Historiae Augustae....И би ли казал след като дако-гетското царство е оцеляло, кой е наследника на Децебал?
Отделно, наясно ли си, че Траян разрушава Сармизегетуза(така се пише без тире и буквата ''а'') и построява и построява новия град Улпия Траяна на 40 км. от дако-гетската столица?
Аз лично не знам от къде идва името, но Йоан Росу, който се занимава с разкопките на Сармизегетуза споделя, че името на града идва от Zermatt (скала, височина) и zeget (палисада, крепост) и по-точно - "крепост над пропастта".
И на мен много добре ми е ясно че при сарматите и скитите става дума за сбор на племена. Интересно ми е ти въз основа на какво смяташ че са траки? След като археологията го отрича?
Ето ти информация за сарматите - чети
http://annals.xlegio.ru/sarmat/piiks.htm
За скитите ти бях постна Херодот, но ти явно не си го прочел, ето и за тях
http://www.livius.org/articles/people/scythians-sacae/
za nas e toj religiq написа:Къв е тоя мит че в многоетносната империя говорят на латински и гръцки ???? Колко човека в тая империя са го говорили тоя език, тва е бил езика на властта, не на народа ????? Кой ги е учил на тоя език, ходили са на училище ли ??? Колко човека от простолюдието са го знаели???
Бунтове колкото щеш и където щеш, като се почне от Бологес та чак до Виталиан, или искаш да ги вадя един по един ???

Римляни са тези, които имат пряк и артикулиран контакт с властта - тоест грамотната градска аристокрация и армията. След 325 част от грамотната аристокрация ще се окаже и начело на Църквата из повечето райони на империята (само в Либия, Горен Египет и Сирия има повечко епископи, които не произлизат от богати градски семейства и не говорят я гръцки, я латински).Тоест осъзнати римляни са хората от елита на обществото, но дори при погребенията и имената на простолюдието ясно се вижда римския почерк. И по никакъв начин не трябва да се подценява религията. Ти задаваш ли си въпроса на какъв език са проповядва ли на простолюдието епископите и свещениците? Сигурно на тракийски.... :lol:И въобще за да ти станат ясни някои неща трябва да започнеш да четеш римска история.
za nas e toj religiq написа:А значи вече и мнението на професор е доказателство :shock: Що не вярваш тогава на мнението на проф. Лиляна Симеонова

Тая не я знам каква е...
za nas e toj religiq написа:И последно но най важно, след като владетелите не са показател за народа който управляват, защо да вярваме че Аспарух води "иранци" :mrgreen: Някой да го е нарекъл Скит ??? Нали са народ, кви са тия скити Българи, пак народ ??? Колко автори са ни оприличавали със скити ??? Нима византийците не са знаели кои са скитите ????

Византийците са знаели много добре кои са скитите, но не са знаели какви са варварите. Затова са използвали топонима скити. Тоест след изчезването на скитите (около I век пр. хр.) за древните автори се превръщат от етноним в топоним ;) Отделно, византийските автори продължават да използват този етноним, за обозначение на всички конни народи не само на българите.
Оброчните плочки са си тракийско изобретение, те са и една от причините за появата на иконографията. А това е повод за гордост, аз лично съм изкопал една.
Но това не значи абсолютно нищо!
Изображение
Партски конник
Изображение
Сасанидски конник
Изображение
Персийски конник
Изображение
Авестински конник
Общо взето така мога да продължа до утре, какъв е извода? А ето и снимка на Модарския конник в Авганистан
Изображение
И сега кво стана модарски-мадарски, някакъв коментар?
za nas e toj religiq написа:И никой не пренебрегвам, ти също си избираш на кого да вярваш !!!!!!

Трябва еднакво да се отнасяш с всички източници, не само с тези които ти изнасят. Как така пренебрегваш точно тези които съобщават за българи в Северен Кавказ? Точно за това не вярвам на автохтонци, прекалено много напасвате, тоест не сте обективни, а история не се пише така. Според мен почти правилно се насочвате към сарматската хипотеза, но защо задължително сарматите трябва да са траки или местен народ?
Последна промяна от alexveselinov на 29 авг 2015 21:13, променено общо 1 път.
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот alexveselinov » 29 авг 2015 20:45

za nas e toj religiq написа:
alexveselinov написа:
za nas e toj religiq написа:Пак си избра на какво да отговориш :mrgreen:
За пореден път арменците, славяни ли са :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Не са славяни, наследници са на хетите. Да не си решил и тях да потракийчиш :lol:


Що тогова на арменеца Тома му викат славянина :mrgreen:

А ти можеш ли да докажеш, че е точно арменец? Аз знам, че е византйски пълководец роден в Мала Азия
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот alexveselinov » 29 авг 2015 20:46

http://www.bulgaria-is-alive.com/J_Harmata_Sarmati.pdf
Ето и едно добро изследване за сарматите на български ;)
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3986
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: История на българите-факти,мнения,теории

Мнениеот djd » 29 авг 2015 21:30

Алекс, тези конници, които си показал, нямат нищо общо с Мадарския. Мадарският конник е религиозен символ, не е нито стрелец, нито пък ловна сцена. Дал съм два линка по-нагоре, прочети ги, интересни са разсъжденията на автора.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko65 и 21 госта