Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
-1914-
Мнения: 505
Регистриран на: 08 апр 2014 12:17
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот -1914- » 01 сеп 2014 13:07

CTAHKO написа:
-1914- написа:
CTAHKO написа:
-1914- написа:
-1914- написа:Васил Левски е толкова омнипрезентен в България, че няма как учебник да изкриви нещо.
В този случай не мисля, че това е целта, ами просто е слабо написано.

Дали пише в учебниците на КНДР, че в 90те са загинали 3М от глад?
И до ден днешен загиват.

Заклевам автора, да има същата съдба като бедните хора в КНДР с които се подиграва.


Извинявай, забравих, че учебниците в КНДР се ползват вече за отопление през зимата.

А ти от къде знаеш какво е там 8-)


КНДР ми е нещо като хоби, гледам и чета всичко по темата.
2011 бях там за една седмица.

Я кажи къде гледаш и четеш, че и на мен ми се гледа ;) Колко самолета сменяш до там 8-)


Аз лично от Китай бях с влак, не ми рискуваше със самолет.

Потребителски аватар
fc_bayern
Мнения: 42
Регистриран на: 17 юли 2014 14:28
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот fc_bayern » 01 сеп 2014 13:14

Вие не сте ли чували фразата ''Историята се пише от победителите'' или в случая от властите. По времето на комунизма НЕ случайно за предател на Левски беше набеден като изкупителна жертва поп Кръстьо, за да се дискредититра църквата. Днес пък управляващите съвсем цинично и вулгарно заменят робството с ''присъствие'', игнорирайки смъртта на хиляди българи в турските кланета, погроми и кръвни данъци, за да са в услуга на европейските си партньори. :oops:

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот dafquezz » 01 сеп 2014 13:21

fc_bayern написа:Вие не сте ли чували фразата ''Историята се пише от победителите'' или в случая от властите. По времето на комунизма НЕ случайно за предател на Левски беше набеден като изкупителна жертва поп Кръстьо, за да се дискредититра църквата. Днес пък управляващите съвсем цинично и вулгарно заменят робството с ''присъствие'', игнорирайки смъртта на хиляди българи в турските кланета, погроми и кръвни данъци, за да са в услуга на европейските си партньори. :oops:


Колко пъти трябва да ви се обясни, че терминът "присъствие" беше НЕУСПЕШНО предложен от един министър преди повече от 15 години, и никога не е присъствал в официалната ни историография?!

Потребителски аватар
fire
Мнения: 1130
Регистриран на: 08 фев 2010 18:52
Skype: няма
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот fire » 01 сеп 2014 13:23

Нека Господ да осъди лъжците и долнопробните "хора", посмели да подменят реалната история!
.............И всичко се прави пак заради турците и турцизацията на България!
Всички българи трябва ВИНАГИ да знаят, за нечовешките зверства и изстъпления на турската сган продължили 500 години и които и до днес имат отражение върху нацията ни, както и върху нейното съществуване!
Всеки, който се мъчи да прикрие тези факти, трябва най-малкото да отговаря пред съда и да бъде осъден с цялата тежест на закона :!: (ако има такъв :evil: ) ! За мен лично, такива хора не заслужават да живеят :!:
Безчинствата на турската сган по онова време, никога не бива да бъдат прощавани и потулвани! Камоли простени!?
В случая става въпрос за иконата на българщината и свободата на родината ни!................. :evil:

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 сеп 2014 13:33

fc_bayern написа:Вие не сте ли чували фразата ''Историята се пише от победителите'' или в случая от властите. По времето на комунизма НЕ случайно за предател на Левски беше набеден като изкупителна жертва поп Кръстьо, за да се дискредититра църквата. Днес пък управляващите съвсем цинично и вулгарно заменят робството с ''присъствие'', игнорирайки смъртта на хиляди българи в турските кланета, погроми и кръвни данъци, за да са в услуга на европейските си партньори. :oops:

Кръвен данък по нашите земи е имало до началото на ХVІІІ век. В края на османското иго през ХІХ век кланета и погроми на места е имало след неуспеха на Априлското въстание. Хубаво е да се прочетат "Записките по българските въстания" на Захари Стоянов (в тях той пише не само за Батак), както и написаното от Достоевски за удивлението на руските войници - доскорошни крепостни селяни, когато са видели китните български селища и богатството на онези, които са тръгнали да освобождават... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 01 сеп 2014 13:41, променено общо 3 пъти.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6528
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Alexx » 01 сеп 2014 13:35

dafquezz написа:
fc_bayern написа:Вие не сте ли чували фразата ''Историята се пише от победителите'' или в случая от властите. По времето на комунизма НЕ случайно за предател на Левски беше набеден като изкупителна жертва поп Кръстьо, за да се дискредититра църквата. Днес пък управляващите съвсем цинично и вулгарно заменят робството с ''присъствие'', игнорирайки смъртта на хиляди българи в турските кланета, погроми и кръвни данъци, за да са в услуга на европейските си партньори. :oops:


Колко пъти трябва да ви се обясни, че терминът "присъствие" беше НЕУСПЕШНО предложен от един министър преди повече от 15 години, и никога не е присъствал в официалната ни историография?!


Така е. Не е имало присъствие, но не е имало и робство. Робство е много грешен термин, с който се описват тези 5 века.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 сеп 2014 13:35

stpehenhunt11 написа:Някои хора тука още вярват в Освобождението ? Това не е ли научено от подобен тип учебници ? Как си представяте Русия ей така да си пратят армии , за да освобождават някакви си държави ? Каква им е ползата ? Мислите ли ,че няма полза ? После не сме ли под тяхно влияние около 50-60 години поне? Не мислите ли ,че понятието Руско-Турска война е грешно ? Османската империя става Турция чак през 1923г... не мислите ли ,че животът по време на т. нар робство не е било да копаеш по цял ден , за да има какво да ядеш?Когато правиш това по цял ден за каква свобода биха си мислели хората , след като по цял ден нямат право да мислят за друго освен да си изкарат прехраната? Какви са тогава революционерите ? До един богати и заможни хора . Защо? Сами си отговороете .

Ти сериозно ли!?... :roll:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 сеп 2014 13:38

Шврнц Тпрунков написа:В другата тема ясно се обясниха някои неща, но явно троловете не са им удобни фактологични отговори, а само псувни и тролизъм. Такива като тях ще закопаят окончателно България, а не соросоидните измишльотини.

ЕДИТ: А по отношение национални предателства, за "комунистите" и техните родители - "болшевиките" може да се напишат дебели романи само с предателства. Речта на "Дядото" за "българската окупация на Македония", действията на уж "родолюбивия" Димитър Влахов от ВМОРО/БРСДП, метежите от 1923-а година, Соболевите акции за вкарване на България в самоубийствен пакт със Сталинова Русия, македонизацията на Пиринския край... Това са само на прима виста "родолюбивите" действия на безродната шайка пиявици, впили се в нашия и други народи.

+1 :) Да не забравяме другаря Живков и неговите съратници, които на два пъти, при Хрушчов и при Брежнев кандидатстват България да стане 16-та република в рамките на СССР... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Messi_fan
Мнения: 1741
Регистриран на: 14 мар 2014 12:34

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Messi_fan » 01 сеп 2014 13:39

Здравейте драги съфорумници. След двуседмична почивка в слънчево Палермо, аз се завърнах. Като цяло нищо не се е променило. Пак едни и същи висите по форумите и разтягате локуми. Тука гледам тема за Левски, вие пак намесихте Русия, САЩ и нз си още кой. Ама иначе после се самообявявате като патриоти, родолюбци и всякакви такива наизустени думички. хахахха :mrgreen: :mrgreen: Понякога чак ви съжалявам.

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот dafquezz » 01 сеп 2014 13:39

Alexx написа:
dafquezz написа:
fc_bayern написа:Вие не сте ли чували фразата ''Историята се пише от победителите'' или в случая от властите. По времето на комунизма НЕ случайно за предател на Левски беше набеден като изкупителна жертва поп Кръстьо, за да се дискредититра църквата. Днес пък управляващите съвсем цинично и вулгарно заменят робството с ''присъствие'', игнорирайки смъртта на хиляди българи в турските кланета, погроми и кръвни данъци, за да са в услуга на европейските си партньори. :oops:


Колко пъти трябва да ви се обясни, че терминът "присъствие" беше НЕУСПЕШНО предложен от един министър преди повече от 15 години, и никога не е присъствал в официалната ни историография?!


Така е. Не е имало присъствие, но не е имало и робство. Робство е много грешен термин, с който се описват тези 5 века.


...и както подробно съм обяснил на предишна страница, официалния термин е "владичество", а също и защо "робство" е некоректно да се употребява... и защо не е турско а османско :)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта