История на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 03 ное 2020 01:07

Thsmith написа:Не е заграбено, а завзето.

Иха, не е заграбено, а завзето :roll: :lol:
Завзето според теб, британски грабеж според мен.
А властта в България е завзета от комунистите, така че всичко е точно и законно, не :?: :lol:


Thsmith написа:Теб определено не те бива в обобщаването.

1. САЩ са Федерална република...

Знам, че издребняваш, овърташ и сменяш темата, когато се наложи, но всъщност говорим просто за изборна длъжност и наследствена титла.
Какви са устройствата на САЩ и СА е без значение. Дадох примери въз основа на твоите писания: Тръмп, който се стреми към нов мандат, за да лапа още 4-5 години и наследник на династия, който се грижи за "къщата" си, защото е "собственик" на същата :lol:

Пояснение: давам Тръмп за пример, защото знам, че си му поддръжник, което е малко парадоксално, след като Дони иска само да лапа още 4-5 години :roll: :lol:

Те, ще дам друг пример: Петър Стоянов. Стана президент, за да лапа 4-5 години, не?

Ами какво се случва, ако наследникът на династията е олигофрен? Същият пак се прави Цар/Крал/Шейх?
Търси се някой негов брат/братовчед/чичо, който не е олигофрен може би? Ами ако целият род са олигофрени, какво се случва с престола?
Престолът се дава на олигофрена, защото има кръвно право над него и се хвърля боб децата на олигофрена да не са олигофрени? И това е по-добре от изборна длъжност на президент, след като сравняваме цар и президент?

За втори път днес не се справяш с цитатите и quote-таговете. Малко повече внимание, смесва се текстът :lol:

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 03 ное 2020 02:15

Thsmith написа:Естествено, че до последно трябва да отстояваш пътя, който доброволно си избрал. Добър или лош, взел си решение и го отстояваш до последно. Стига с това въртене според вятъра.

Така е, трябваше да се държим с нацягите докрай :!:
Да ни размажат руснаци и американци, да изгубим още територии, но да сме принципни към немчугите :lol: :lol: :lol: :lol:

Значи ако осъзнаеш, че си поел по лош път, трябва да продължиш да вървиш по него, въпреки че е лош, защото, ей, Богу, стига с това въртене според вятъра, дори лошият път да свърши в някоя пропаст и ти да се намериш в нея със счупен врат :lol:

Спортен пример: Милан трябваше да запази Джампаоло за треньор :roll: Сега щяха да са в средата на Серия Б.
Нали, решението за назначаването на Джампаоло беше грешно, Малдини го осъзна навреме, но постъпи съвсем некоректно към стратега като му би шута. Малдини трябваш да отстоява грешното си решение до последно :!: :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 03 ное 2020 03:20

Отново неуместно обобщение, както винаги.
Ето ти спортния пример. Милан не върви добре и не печели, зарязваш отбора и ставаш от Ювентус понеже бият и стават шампиони.
Това ли направи? :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 03 ное 2020 04:13

Овъртане и ,,логика,, по твой тертип.
Аз не вървя по лошия път и не постигам лоши резултати, Малдини и Милан го правят, начело с Джампаоло.
За тях ще има последствия, ако не сменят пътя с добър. На тях ще им бият шута, ако не сменят пътя, на мен нищо няма да ми се случи. Знам, сложно е за разбиране, но Малдини и Милан извършват действието, аз съм само наблюдател на действието.

Кой става Крал/Цар, ако всички наследници на престола са олигофрени?
България трябваше да остане с нацягите до неминуемия им разгром, дори това да костваше загуба на територии за България?
Това ли трябваше да направим според теб в края на ВСВ?

Хайде, можеш да го направиш, включи латерната и напиши нещо, което няма никаква логическа връзка с горните два въпроса :lol:

И липсата на отговор е отговор. Запомни го това.
Независимо дали става дума за липса на отговор от твоя страна на горните два въпроса или за липса на отговор от моя страна след това, което ще напишеш евентуално по горните два въпроса.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 03 ное 2020 05:20

Groucho написа:Овъртане и ,,логика,, по твой тертип.
Аз не вървя по лошия път и не постигам лоши резултати, Малдини и Милан го правят, начело с Джампаоло.
За тях ще има последствия, ако не сменят пътя с добър. На тях ще им бият шута, ако не сменят пътя, на мен нищо няма да ми се случи. Знам, сложно е за разбиране, но Малдини и Милан извършват действието, аз съм само наблюдател на действието.

Кой става Крал/Цар, ако всички наследници на престола са олигофрени?
България трябваше да остане с нацягите до неминуемия им разгром, дори това да костваше загуба на територии за България?
Това ли трябваше да направим според теб в края на ВСВ?

Хайде, можеш да го направиш, включи латерната и напиши нещо, което няма никаква логическа връзка с горните два въпроса :lol:

И липсата на отговор е отговор. Запомни го това.
Независимо дали става дума за липса на отговор от твоя страна на горните два въпроса или за липса на отговор от моя страна след това, което ще напишеш евентуално по горните два въпроса.


Не е увъртане, а удар право в целта. Сменяш ли отбора при криза? Да или не? :lol: Щом отвори вратата към спортните метафори, сърбай си ги сега.

Да, когато нещата не вървят, сменяш изпълнителя, а не страната. Заменяш Маршала/Генерала с друг, не посоката.

България трябваше да защитава позицията си до последно и да опита да договори мир от позиция на съпротивляваща се държава със САЩ и Великобритания. Естествено, избора беше най-лошият възможен. Извъртане на задника, предателство и разсипване на държавата. и законността!

Иначе не ги знам кои са тези нацяги, но съюзниците се подкрепят и в добро и в лошо. На никой не му трябва съюзник, който винаги те предава. Затова и отиваш в последна дупка при такова поведение.

И не, както обикновено грешиш. Липсата на отговор е признание за безсилие и за капитулация. Това в което те бива най-много.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 03 ное 2020 10:21

Thsmith написа:Иначе не ги знам кои са тези нацяги, но съюзниците се подкрепят и в добро и в лошо. На никой не му трябва съюзник, който винаги те предава. Затова и отиваш в последна дупка при такова поведение.

"Нацяги" са малоумниците, които съдиха в Нюрнберг след края на ВСВ.
Плюс онези, които се самоубиха заедно с жените си преди процеса и свършиха изгорени с две туби бензин да речем :lol:

Да обобщим с пример за публиката: отваряш магазин за цигари със съдружник. Съдружникът почва да прави престъпления, които може да завлекат и теб в затвора. Оставаш с него, въпреки че знаеш, че съдружникът ти прави престъпления и ще влезеш в затвора. Не си последна дупка при такова поведение. Избрал си пътя, осъзнал си навреме, че е лош и въпреки това оставаш на него, въпреки че пътят ще ти счупи главата. Thsmith-ова логика :lol:

Така е, България трябваше да се опитва да договаря нещо със САЩ и СССР, да не успее, да загуби територията от Петрич до Благоевград примерно в полза на Гърция или Югославия и това щеше да е изключително умно действие. Не сме последна дупка и сме останали верни на нацягите, които са осъдени престъпници междувременно :lol:
Излезли сме с чест от войната, защото сме останали докрай с осъдените престъпници :lol: :lol: :lol: :lol:

Овъртания и замазване около конкретното питане, както винаги. За пореден път не отговори на въпроса за монархията: кой наследява короната, ако престолонаследникът е олигофрен и всички останали потенциални наследници след него са дебили :?: :lol:

Два бяха въпросите: за наследник-олигофрен на монархията и за загуба на територии, ако България остане съюзник на нацягите.

Thsmith написа:И не, както обикновено грешиш. Липсата на отговор е признание за безсилие и за капитулация. Това в което те бива най-много.

Е, сред читателите на темата има умни хора, ще преценят достатъчно добре кой в какво го бива най-много.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 03 ное 2020 14:40

Аа.. значи жертвите на Нюрнбергските изстъпления.

---
Не, нека да се върнем на обобщението. От колко време си фен на Ювентус? Или не смени отбора? Да или не?

----
Съдружникът ти е е съюзник, а бизнеса е нещо съвсем различно. Там винаги се опитваш да прегазиш другите и да вземеш тяхното. Това е бизнес.

п.с. Тези процеси са невиждан до този момент позор и изстъпление срещу победена страна, разплата от победителя спрямо офицерите. Нещо невиждано и отвратително!


----
Чакам аз отговор на конкретното питане със спортната метафора на която ти даде път и както винаги сам се ритна в задника.

Що се отнася до наследяването на Монархията, има достатъчно исторически примери. Не е нещо невиждано.
Ето ти например Хенри VI и Едуард от Йорк. Започнатата Война на Розите, Ланкастър и Йорк. За щастие Кралските семейства са доста големи и винаги има подходящ претендент.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 03 ное 2020 15:20

Thsmith написа:Чакам аз отговор на конкретното питане със спортната метафора на която ти даде път и както винаги сам се ритна в задника.

Обясних ти веднъж къде бъркаш с това изопачаване на примера. Ще го направя още веднъж. Обяснението не е за теб, а за другите, които четат темата.

На лош път е Малдини, той извършва действието. Аз наблюдавам действието. Ако това, че съм фен на Милан заплашва моето битие по сериозен начин и трябва да стана от друг отбор, за да не завърша в пропастта, вероятно ще стана от друг отбор. Резултатите на Милан по никакъв начин не заплашват моето битие, независимо дали са добри или лоши. Резултатите на Милан заплашват битието на Малдини, защото са следствие на негови действия, той да мисли дали иска да остане като глупак на лошия път или ще смени пътя и ще тръгне по друг, който няма да го прати в пропастта.

Така че, не, не съм станал от друг отбор, въпреки че резултатите на Милан са лоши, заради слаби действия на ръководството. Няма и сериозен шанс да се случи, защото резултатите на Милан или действията на ръководството на Милан не застрашават моето битие по абсолютно никакъв начин. Напълно ОК съм с лошите резултати на Милан.

Знам, че го разбираш много добре горното, но продължаваш да изопачаваш примера. Както и всичко друго, де.

Да е, кралските семейства са достатъчно големи, но ако всичките са олигофрени, какво се случва?
Не ми давай размит отговор.
Няма законен наследник-неидиот по кръвна линия, кой става Цар/Крал :?:

България продължава с нацягите и губи територии? ОК ли е такова продължаване на пътя за България или не е ОК :?:
Съвсем прост въпрос, а в момента се въртиш като жена в отговорите си.
Трябва ли България да продължава по лошия път във ВСВ, ако това доведе до губене на територии :?:
Осъзнато е, че избраният път е лош, може да се поеме по друг, но е по-добре да се остане на лошия път и България да загуби територии, това ли ти е умозаключението :?:

Или дай точен отговор на двата въпроса или си върти латерната сам.
"Ама ще преговаряме да не губим територии...", "Ама в династията сигурно има някой неолигофрен, защото семейството е голямо..."
Кражбата на статуя от Великденските острови не било кражба, а "завземане" от страна на британците...
Отиват някъде и си "берат" от направеното от другите хора.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20446
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Борис

Мнениеот Drunken_Master » 03 ное 2020 15:36

Проблемът не е, че изборът е бил грешен. Не е бил грешен, понеже Борис Фердинандов не е имал шанс да откаже на Адолф Хитлер. Шмаротцера е върл противник на тази теза, но и аз не смятам, че Кобурга е имал изобщо някаква друга алтернатива.
Проблемът е, че Борис е допуснал неговите хора (понеже след Деветнадесетомайският преврат той управлява еднолично чрез послушковци), да обявяват война на Великобритания и САЩ в края на 1941-ва. И това, по мое лично мнение, се прави единствено и само, за да се подмажат максимално на "нацягите". После разни тъпаци ми обясняват, какъв просперитет щяло да има, ако САЩ и Великобритания ни бяха окупирали, а не СССР. Страшен просперитет, сигурно поне 30% от териториите ни щяха да бъдат лапнати от Югославия и Гърция. ПОНЕ !
Смит, не знам, какво се прави на ударен, много добре вижда историческата грешка на тези тъпани, които той боготвори... Иначе комунистите били избили "интелигенцията". Ебаси интелигенцията, бе, брато ! Банда малоумници, които са сложени на изключително важен пост и вършат глупост след глупост. София гори от бомбардировките, онези мишоци се крият в Чамкория и за*бават населението, да се оправя само с евакуацията.
Каква присъда да се даде на Багрянов ? Ония буквално нагнетява напрежението вътре в страната до червено. Всеки ден у нас се стрелят партизаните и жандармерията. Освен това след проведените срещи с държавите от Антихитлеристката коалиция не се свършва нищо полезно, а точно обратното.
Добри Божилов ? Абсолютна пионка, която няма хал-хабер за какво иде реч...
Ето думите на Никола Михов в книгата му:
„Г-н Божилов не може да се справи с много въпроси по вътрешното положение. Той иска всички да задоволи (за сметка на държавата, разбира се. „На всеки гарван – по бучка“). Държи устатите за пеша, понеже са му задължени, та лично не го критикуват, но работите не вървят добре. На оняденшните разговори, при които се изтъкна тревожното положение, че може да дойдем скоро до глад, макар че имаме храни, че мините са достигнали до 32 % дневно производство (а според самия г. Бо[жилов] до 28%), цвекловата реколта може да се компрометира и т.н., г. Божилов само мълчи и чака като чиновник да му заповядат нещо регентите. А това не е правилно. Не може той да се обляга за всичко на нас и да чака идеи само от нас.“
Богдан Филов ? Единственият човек в света, който смята, че Германия след битката при Сталинград може да обърне хода на войната.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 03 ное 2020 16:30

Не съществува такова лице "Фердинандов".

И не "боготворя" никого.

Groucho написа:
Thsmith написа:Чакам аз отговор на конкретното питане със спортната метафора на която ти даде път и както винаги сам се ритна в задника.

Обясних ти веднъж къде бъркаш с това изопачаване на примера. Ще го направя още веднъж. Обяснението не е за теб, а за другите, които четат темата.

На лош път е Малдини, той извършва действието. Аз наблюдавам действието. Ако това, че съм фен на Милан заплашва моето битие по сериозен начин и трябва да стана от друг отбор, за да не завърша в пропастта, вероятно ще стана от друг отбор. Резултатите на Милан по никакъв начин не заплашват моето битие, независимо дали са добри или лоши. Резултатите на Милан заплашват битието на Малдини, защото са следствие на негови действия, той да мисли дали иска да остане като глупак на лошия път или ще смени пътя и ще тръгне по друг, който няма да го прати в пропастта.

Така че, не, не съм станал от друг отбор, въпреки че резултатите на Милан са лоши, заради слаби действия на ръководството. Няма и сериозен шанс да се случи, защото резултатите на Милан или действията на ръководството на Милан не застрашават моето битие по абсолютно никакъв начин. Напълно ОК съм с лошите резултати на Милан.

Знам, че го разбираш много добре горното, но продължаваш да изопачаваш примера. Както и всичко друго, де.

Да е, кралските семейства са достатъчно големи, но ако всичките са олигофрени, какво се случва?
Не ми давай размит отговор.
Няма законен наследник-неидиот по кръвна линия, кой става Цар/Крал :?:

България продължава с нацягите и губи територии? ОК ли е такова продължаване на пътя за България или не е ОК :?:
Съвсем прост въпрос, а в момента се въртиш като жена в отговорите си.
Трябва ли България да продължава по лошия път във ВСВ, ако това доведе до губене на територии :?:
Осъзнато е, че избраният път е лош, може да се поеме по друг, но е по-добре да се остане на лошия път и България да загуби територии, това ли ти е умозаключението :?:

Или дай точен отговор на двата въпроса или си върти латерната сам.
"Ама ще преговаряме да не губим територии...", "Ама в династията сигурно има някой неолигофрен, защото семейството е голямо..."
Кражбата на статуя от Великденските острови не било кражба, а "завземане" от страна на британците...
Отиват някъде и си "берат" от направеното от другите хора.

- Напротив, няма никаква грешка. Примера е много точен, но на теб не ти е изгодно да отгориш.
тЪ... сменяш ли отбора като Милан пада и ставаш ли от Ювентус за да си с победителите?

- И страната не е тръгнала по лош път, а по единственият възможен път. Винаги с Германия!

---
- Не ти давам размит отговор, а конкретен. Винаги има претендент за престола. При съответните обстоятелства, той предявява претенциите си със съответните инструменти и евентуално достига до съответната позиция. Един идиот няма как да се задържи на върха на пирамидата от която всички искат да го бутнат заради лична изгода.

- Винаги ти давам конкретен отговор, ти отбягваш да отговориш на въпросите, които сам задаваш.
Аз многократно казах, че трябва да отстояваме позицията си до последно. Да, при благоприятен завършек може да спечелиш определени камъняци, а при неблагоприятен да ги загубиш. Такъв е животът.

България започва лошия път, когато изменя на съюзниците си и това и донася най-страшния период в историята. 45 годишно комунистическо робство и разруха. Няма как да поемеш по по лош път и това да ти донесе по страшни последици. Просто е невъзможно, каквото и друго да правиш, все ще е по-добре.

- Спокойно, ако положиш малко усилие, вероятно ще разбереш разликата между кражба и завземане.
Ако искаш може да си говориш за латерни и каквото там си решиш, но няма да избягаш от конкретиката дори да ти се иска много.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Авалокитешвара, ivan56 и 26 госта