История на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: 681 - 2020

Мнениеот Groucho » 02 ное 2020 17:31

Thsmith написа:Нали точно това разглеждахме в предишните седмици? Единствената причина да не бъде разгледан този въпрос и да се вземе единственото възможно решение е това, че всички които са замесени и са на власт ще изпуснат изцяло кокала и всичко ще се прехвърли в ръцете на единствения законен суверен.

Кой тоя единствен законен суверен :? :?: Мони Две ли :?:
Той не беше ли МП :roll: Можеше да направи постъпки за връщане на монархията :roll: :lol:
Ти искаш да си поданик на Негово Величество значи :roll: :?: Интересно.

Няма по-малоумно нещо от власт, предавана по кръвна линия.
Те, принц Чарлз стана на 71 години и още няма един работен ден като крал на Англия :lol:
Баба Бети по-добре да метне на внуците короната, че прекият и наследник не изглежда да има много сили за велики дела :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 02 ное 2020 18:55

Нямам представа защо докато беше PM не направи необходимите постъпки и не оттегли от позиция, която е подвластна на моментното мнение на хората.
И тук не е въпрос на това какво искам или не или какво искаш ти, а какво е законно и правилно.

--
Иначе моето лично мнение е ясно. Аз винаги съм бил привърженик на Монархия с парламент, а не на някаква позиция на президент от която няма никакъв смисъл.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 02 ное 2020 19:18

Thsmith написа:Нямам представа защо докато беше PM не направи необходимите постъпки и не оттегли от позиция, която е подвластна на моментното мнение на хората.
И тук не е въпрос на това какво искам или не или какво искаш ти, а какво е законно и правилно.

"Правилно" е субективно нещо. Според теб може да е правилно, според други - не.
А "законното" е законно до написването на нов закон. И също е въпрос на гледна точка.
Ще ти дам един много прост пример, дано го разбереш: англичаните отиват и открадват една статуя от Великденските острови.
Статуята става подарък за кралица Виктория. За кралица Виктория и нейните поданици това може да е законно действие и подарък, но за жителите на Великденските острови това е кражба и незаконно действие.
За мен също е кражба, а за теб може да е... "цивилизоване" да речем :roll:
Въпрос на гледна точка.


Thsmith написа:
Иначе моето лично мнение е ясно. Аз винаги съм бил привърженик на Монархия с парламент, а не на някаква позиция на президент от която няма никакъв смисъл.

Няма лошо. Не виждам каква е разликата между президент с представителна функция и цар с представителна функция, ако парламент взима решенията, но няма лошо :roll:

Може би все пак е по-добре, че царят може да предаде представителното царство на сина си, въпреки че същият може да е ку-ку от сорта на Калигула да речем :roll: :lol:

Но дори наследникът да е ку-ку, все пак в наше време ще е бъдещ цар-ку-ку само с представителни функции и без кой знае каква реална власт :roll:
Да, може би наследяването на толкова представително звание само на база родствени връзки не е па чак толкова лошо нещо в 21-и век :roll:

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20446
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

681 - 2020

Мнениеот Drunken_Master » 02 ное 2020 21:53

Thsmith написа:Национално отговорните политици са престъпници, понеже не предават своите съюзници и не си въртят задника според посоката на вятъра?

Кое не разбра ? Политиците трябва да притежават умение да лавират според съответната ситуация. Ако не притежават такова умения, за какво са поели подобна отговорност в толкова тежък за страната момент. Както вече съм казвал, Втората световна война изобщо не е като Първата и след битката при Сталинград, където съветските войници им еб*ват майката е пределно ясно за целият свят как ще завърши войната или по-точно, че немците нямат никакви шансове да обърнат хода на войната. А нашите тъпунгери (или по-точно "твоите", понеже си им върл защитник) изчакват до последно и единствено Муравиев си мърда пръста в тази посока. Както и да е, Багрянов прави най-голямата простотия от всичките некадърници... а Филов пък до последно изчаква и се надява на нацистите.

Groucho написа:Няма по-малоумно нещо от власт, предавана по кръвна линия.

То това е най-малкият проблем в случая. Просто въпросната фамилия, която Смит постоянно я възхвалява е свързвана с повече отрицателни неща, отколкото положителни.
Фердинанд си е комарджия, което не е толкова лошо. По-лошото е, че той и в политиката действа по този начин. Няма нужда да припомняме глупостите му от Първата и Втората национални катастрофи, но той носи огромна вина за това, че сме набутани в ъгъла.
Борис пък носи основна вина за гражданската война у нас след Деветоюнският преврат, освен това и за престъпните закони, които подлагат на тежки репресии определена част от обществото.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 02 ное 2020 22:27

Groucho написа:
Thsmith написа:Нямам представа защо докато беше PM не направи необходимите постъпки и не оттегли от позиция, която е подвластна на моментното мнение на хората.
И тук не е въпрос на това какво искам или не или какво искаш ти, а какво е законно и правилно.

"Правилно" е субективно нещо. Според теб може да е правилно, според други - не.
А "законното" е законно до написването на нов закон. И също е въпрос на гледна точка.
Ще ти дам един много прост пример, дано го разбереш: англичаните отиват и открадват една статуя от Великденските острови.
Статуята става подарък за кралица Виктория. За кралица Виктория и нейните поданици това може да е законно действие и подарък, но за жителите на Великденските острови това е кражба и незаконно действие.
За мен също е кражба, а за теб може да е... "цивилизоване" да речем :roll:
Въпрос на гледна точка.

Ами не е въпрос на гледна точка, а на закон. Ако над въпросните острови се вее Британското знаме, Кралските закони са релеванти и ако се налага, прилагат се от червени мундири.
Цивилизоването пък смятам е неоспоримо за всеки разумен човек. Освен ако не намира Шака Зулу за връх на цивилизацията де.

Groucho написа:
Thsmith написа:
Иначе моето лично мнение е ясно. Аз винаги съм бил привърженик на Монархия с парламент, а не на някаква позиция на президент от която няма никакъв смисъл.

Няма лошо. Не виждам каква е разликата между президент с представителна функция и цар с представителна функция, ако парламент взима решенията, но няма лошо :roll:

Може би все пак е по-добре, че царят може да предаде представителното царство на сина си, въпреки че същият може да е ку-ку от сорта на Калигула да речем :roll: :lol:

Но дори наследникът да е ку-ку, все пак в наше време ще е бъдещ цар-ку-ку само с представителни функции и без кой знае каква реална власт :roll:
Да, може би наследяването на толкова представително звание само на база родствени връзки не е па чак толкова лошо нещо в 21-и век :roll:



Ми не е едно и също. Президент е изборна длъжност и правиш всичко за да бъдеш избран. Политиката ти е подчинена на следващите избори. Ако си Монарх, държавата е твоя и не ти се налага да правиш нещо с цел краткосрочна популярност. Гледаш в дългосрочен план защото ще си тук, а няма да си хвърлил картофа на някой друг.
Иначе аз не съм привърженик на абсолютната монархия, далеч не говоря за такова нещо. Смятам обаче за Британското положение е доста сполучливо. Монарха трябва все пак да има лостове за влияния и възможност да действа, но като цяло нещата трябва да се в ръцете на правителството. Монарха трябва да разполага с пълния прерогатив да свика общи избори и да разпусне дадено правителство, но не и да обърне нещата на....

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Национално отговорните политици са престъпници, понеже не предават своите съюзници и не си въртят задника според посоката на вятъра?

Кое не разбра ? Политиците трябва да притежават умение да лавират според съответната ситуация. Ако не притежават такова умения, за какво са поели подобна отговорност в толкова тежък за страната момент. Както вече съм казвал, Втората световна война изобщо не е като Първата и след битката при Сталинград, където съветските войници им еб*ват майката е пределно ясно за целият свят как ще завърши войната или по-точно, че немците нямат никакви шансове да обърнат хода на войната. А нашите тъпунгери (или по-точно "твоите", понеже си им върл защитник) изчакват до последно и единствено Муравиев си мърда пръста в тази посока. Както и да е, Багрянов прави най-голямата простотия от всичките некадърници... а Филов пък до последно изчаква и се надява на нацистите.

Не съм съгласен. Това е изключително долно качество. Когато си заел дадена позиция, редно е да я отсояваш до последно, а не да се извърташ спрямо посоката на вятъра. Това си е чисто и просто мишкарстване.
Ако всички бяха такива, Халифакс щеше да подпише мир с Фюрера, САЩ да не влязат във войаната, а от СССР да няма и следа в историята. (вероятно щеше да е за добре, но уви...)
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 02 ное 2020 23:16

Thsmith написа:Ами не е въпрос на гледна точка, а на закон. Ако над въпросните острови се вее Британското знаме, Кралските закони са релеванти и ако се налага, прилагат се от червени мундири.

И-и-и, браво, много добре си го написал.
Правото на завоевателя да наложи своите закони със сила и мундири, не :?: :lol: :lol: :lol: :lol:
Е, над България се вее комунистическото знаме, техните закони са релевантни и ако се налага, прилагат се от зелени мундири :lol:
Зер, не може правото на силния при прилагането на закони да важи само за британците, не :?: :lol:
Съвсем законно е пратен Мони в началото на пътя на преквалификацията към министър-председателството :lol:

Thsmith написа:
Президент е изборна длъжност и правиш всичко за да бъдеш избран. Политиката ти е подчинена на следващите избори. Ако си Монарх, държавата е твоя и не ти се налага да правиш нещо с цел краткосрочна популярност. Гледаш в дългосрочен план защото ще си тук, а няма да си хвърлил картофа на някой друг.

Т.е. от едната страна имаме изборна длъжност и бая голям шанс човекът да направи нещо, за да бъде избран отново, а от другата пожизнена титла и бая голям шанс човекът с титлата цял живот да си гъделичка хуя, защото титлата е пожизнена и ще се предава по право на наследниците му, та и те спокойно да си гъделичкат хуя, ако не са способни или решат, че не им се прави нищо :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 02 ное 2020 23:23

Groucho написа:
Thsmith написа:Ами не е въпрос на гледна точка, а на закон. Ако над въпросните острови се вее Британското знаме, Кралските закони са релеванти и ако се налага, прилагат се от червени мундири.

И-и-и, браво, много добре си го написал.
Правото на завоевателя да наложи своите закони със сила и мундири, не :?: :lol: :lol: :lol: :lol:
Е, над България се вее комунистическото знаме, техните закони са релевантни и ако се налага, прилагат се от зелени мундири :lol:
Зер, не може правото на силния при прилагането на закони да важи само за британците, не :?: :lol:
Съвсем законно е пратен Мони в началото на пътя на преквалификацията към министър-председателството :lol:

Мда, аз винаги съм твърдял това. Окупирани сме от враг и сме под окупация. Преди време се "освобождаваме", Империята на злото е победена и би трябвало законния ред да се възстанови напълно.



Thsmith написа:
Президент е изборна длъжност и правиш всичко за да бъдеш избран. Политиката ти е подчинена на следващите избори. Ако си Монарх, държавата е твоя и не ти се налага да правиш нещо с цел краткосрочна популярност. Гледаш в дългосрочен план защото ще си тук, а няма да си хвърлил картофа на някой друг.

Т.е. от едната страна имаме изборна длъжност и бая голям шанс човекът да направи нещо, за да бъде избран отново, а от другата пожизнена титла и бая голям шанс човекът с титлата цял живот да си гъделичка хуя, защото титлата е пожизнена и ще се предава по право на наследниците му, та и те спокойно да си гъделичкат хуя, ако не са способни или решат, че не им се прави нищо :lol:[/quote]Не, има възможност човекът единствено да се стреми да бъде преизбран за да може да лапа още 4-5 години, нищо повече. Другата опция е, че знаеш чия къща е това, знаеш че е твоята и се грижиш за нея като за твоя.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20446
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

681 - 2020

Мнениеот Drunken_Master » 02 ное 2020 23:30

Thsmith написа:Не съм съгласен. Това е изключително долно качество. Когато си заел дадена позиция, редно е да я отсояваш до последно, а не да се извърташ спрямо посоката на вятъра. Това си е чисто и просто мишкарстване.

Ъхъ... сиреч, ония дебили трябваше до последно да стоят с немците, а на българският народ, който ще яде папарлянгата след няколко месеца, а уж трябва да защитават и да мислят нон-стоп за него - майната му. Така ли излезе ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Groucho » 02 ное 2020 23:41

Thsmith написа:Мда, аз винаги съм твърдял това. Окупирани сме от враг и сме под окупация. Преди време се "освобождаваме", Империята на злото е победена и би трябвало законния ред да се възстанови напълно.

A, познато извъртане, колко изненадващо :roll:
Е, и англичаните са крали от доста окупирани територии, които вече не са техни. Време е да върнат заграбеното на законните собственици. Могат да започнат с връщането на статуята на жителите на Великденските острови :lol:
Иначе продължават да погазват закона :lol:

Thsmith написа:
Не, има възможност човекът единствено да се стреми да бъде преизбран за да може да лапа още 4-5 години, нищо повече. Другата опция е, че знаеш чия къща е това, знаеш че е твоята и се грижиш за нея като за твоя.

Да обобщим с примери за публиката:
1 Дони, президентът на САЩ се стреми да бъде преизбран, за да може да лапа още 4-5 години, нищо повече, не :?: :lol:

2 Не си спомням кой точно беше заподозрян, че е наредил да разчленят Кашоги, но май беше Мохамед бин Салман - престолонаследникът на Саудитска Арабия.
Та, значи Мохамед бин Салман знае, че къщата ще е негова и ще бъде на внуците му до 29-о коляно и затова се грижи за страната си/къщата си като негова, не :?: :lol:

Е, какво адмирираш тоя Дони, който се стреми само да лапа, деа, а не искаш САЩ примерно да си домъкнат отнякъде един Крал като слънце и да станат монархия :?: :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23525
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Thsmith » 03 ное 2020 00:09

Groucho написа:
Thsmith написа:Мда, аз винаги съм твърдял това. Окупирани сме от враг и сме под окупация. Преди време се "освобождаваме", Империята на злото е победена и би трябвало законния ред да се възстанови напълно.

A, познато извъртане, колко изненадващо :roll:
Е, и англичаните са крали от доста окупирани територии, които вече не са техни. Време е да върнат заграбеното на законните собственици. Могат да започнат с връщането на статуята на жителите на Великденските острови :lol:
Иначе продължават да погазват закона :lol:
Не е заграбено, а завзето. Някъде да съм твърдял, че Иван трябва да върне нещо? Просто не го искам тук, а не нещо друго.


Thsmith написа:
Не, има възможност човекът единствено да се стреми да бъде преизбран за да може да лапа още 4-5 години, нищо повече. Другата опция е, че знаеш чия къща е това, знаеш че е твоята и се грижиш за нея като за твоя.

Да обобщим с примери за публиката:
1 Дони, президентът на САЩ се стреми да бъде преизбран, за да може да лапа още 4-5 години, нищо повече, не :?: :lol:

2 Не си спомням кой точно беше заподозрян, че е наредил да разчленят Кашоги, но май беше Мохамед бин Салман - престолонаследникът на Саудитска Арабия.
Та, значи Мохамед бин Салман знае, че къщата ще е негова и ще бъде на внуците му до 29-о коляно и затова се грижи за страната си/къщата си като негова, не :?: :lol:

Е, какво адмирираш тоя Дони, който се стреми само да лапа, деа, а не искаш САЩ примерно да си домъкнат отнякъде един Крал като слънце и да станат монархия :?: :lol:[/quote]

Теб определено не те бива в обобщаването.

1. САЩ са Федерална република, която се ръководи от глава на федералното правителство - президент. Нямат ПМ и роля подобна на нашата и много други страни. Никога не съм предлагал да се заменят всички властови позиции и да се обединят под скиптър.

2. Какво е питането тук? Не че имам мнение за един арабин повече или по-малко, просто няма въпрос?
Иначе отдавна ти е известно мнението ми за всички подобни държави и нуждата от Ген-губернатор като форма на управление : )
Естествено това по никакъв начин не означава, че осъждам или не съдбата на поредния талибан тип Кашоги и крокодилските сълзи на WP.

Толкова с обобщаването ти.

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Не съм съгласен. Това е изключително долно качество. Когато си заел дадена позиция, редно е да я отсояваш до последно, а не да се извърташ спрямо посоката на вятъра. Това си е чисто и просто мишкарстване.

Ъхъ... сиреч, ония дебили трябваше до последно да стоят с немците, а на българският народ, който ще яде папарлянгата след няколко месеца, а уж трябва да защитават и да мислят нон-стоп за него - майната му. Така ли излезе ?

Естествено, че до последно трябва да отстояваш пътя, който доброволно си избрал. Добър или лош, взел си решение и го отстояваш до последно. Стига с това въртене според вятъра.

Това го мразя почти колко комунистите, извратеняците и еколозите.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта