Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 17 апр 2019 11:49

samobotev написа:Церсей и Брон са били любовници в реалния живот и връзката им е приключила с много разправии и скандали. Не искат да се виждат и това дори е залегнало в договорите им, да нямат общи сцени в сериала.

Вярно имаше нещо такова, бях го забравил. Обяснява защо Кибърн направи сцената с Брон.

Иначе, моята прогноза за края:
Джон и Денерис се отказват от трона и заживяват встрани от шумотевицата, вероятно с детето си.
Тирион и Санса управляват заедно, вероятно от друго място, а не от King's Landing.
Хрътката и брат му се убиват взаимно.
Яра и Теон убиват вуйчо си.
Теон умира, вероятно спасявайки някой Старк.
Джейми умира, вероятно спасявайки Бран.
Аря убива Церсей с лицето на Джейми, после отива да гребе някъде с Джендри.
Тормунд с високата, руса мома.
Тарли подобно на Билбо Бегинс, почва да пише историята.

Баш Студения ми е трудно да си представя как ще го бастисат :roll:
Може би ще извадят ножа, който Децата забиха в него :roll:

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44073
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 17 апр 2019 13:25

:idea: Мое да цепнат кралството на 2 до речните земи. Тирион си управлява Юга от Скалата, Санса Севера от Зимен хребет.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 17 апр 2019 15:05

rhaegar написа::idea: Мое да цепнат кралството на 2 до речните земи. Тирион си управлява Юга от Скалата, Санса Севера от Зимен хребет.

Не знам, според мен се върви към сериозен хепиенд, въпреки казаното от Дж. Мартин за "сладко-горчивия" край. Бая голяма вероятност има накрая Тирион и Санса да са двойка, предвид миналите им крушения на любовния фронт с разни Рамзита, Джофрита, Шаета-Маета и т.н.

Ти докъде стигна с гледането на сериала?

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44073
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 17 апр 2019 15:36

5 или 6 серии. Ще трепят Визерис в следващата, ако съдя по заглавието.

Иначе Тирион и Санса ги женят насила в книгите и тоя брак така и не е отменен, въпреки че не е и консумиран. То гледам и в сериала май са ги женили.


Ае Сансата на трона и тва е. :twisted:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23753
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 18 апр 2019 03:11

Да, и в сериала ги женят насила и дори не консумират брака си като тя се подготвя да се съблече, но той я спира. И тук брака не е разтрогнат, въпреки че после се жени за Рамзи Болтън, ама те по принцип не признават първият брак, а впоследствие Севера пък не признава и двата. :lol:

Потребителски аватар
LevskiZavinagi
Мнения: 4169
Регистриран на: 13 юли 2010 01:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот LevskiZavinagi » 19 апр 2019 09:03

За мен историята е ясна или поне всичко ме насочва натам. В този сериал има много скрити реплики, които в даден момент се явяват ключови за предстоящите събития. Например в една от книгите мацката с маската на лицето се явява няколко пъти пред Денерис и й казва нещо много важно - ще бъде предадена от своя кръв (брат й), от лъв (джуджето) и от най-голямата си любов (Сноу). Същност накрая Джон Сноу ще бъде Night King, тъй като според много конспирации и истории, той е именно между два от най-чистите рода - Старк и Таргериан. Затова и не иска да го убие, а предпочете да превърне дракона. Първо, защото само Таргериан могат да яздят дракони, второ - не иска да убие своя кръв, а и според мен ще иска Джон да го замести. От друга страна Бран и Сам са доста ключови фигури. Като цяло има много конспирации, но за мен това ще бъде най-големия съпрайз за феновете, тъй като джуджето и Джон са най-положителните герои.
Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9120
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Soulen » 19 апр 2019 10:21

Джуджето и Джон хич не са толкова положителни в книгата, ама нали сериала се гледа от тъпи американци и спестяват всичките мизерии, които правят. Денерис пък си е откровено негативен персонаж, това дори и те трудно го прикриват. Юрон е бог в книгата особено с тоя драконов рог, а тука е някъв палячо.

Джон убива невинни деца в книгата за the greater good, а Тирион удушва курвата си от злоба, докато тя нищо не иска да му направи.

Диалозите последния сезон са жалки и лишени от всякакъв смисъл. Сезон 7 беше толкова зле, че по-скоро бих гледал Рамбо. В момента се движат по същия път. Само тъпи шегички, щото не знаят какво да кажат без автора. Прогресията на сезоните наподобява Бързи и яростни. Страхотни първи 3 филма и 4 сезона и след това леш.

Регъре след сезон 4 не ти трябва да гледаш като цяло. Има точно 5 добри епизода. Хардхоум, последния за 5 сезон, the door в 6-ти и 9 и 10 епизод. Като 9 и 10 са единствените, които достигат величието на първите сезони, като може би 10-ти, сезон 6 е най-великия епизод правен някога.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44073
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 19 апр 2019 18:56

То беше ясно, че без Джордж ще го обърнат на мейнстрийм шитня. Той не може да им каже как да завържат интригите, защото сам се е оплел в невъзможността да завърши книгите, а те нямат идеи и просто цъкат, колкото да дойде финалът.

Сега изгледах как опържиха Визерис, супер глупава сцена, ама е така и в книгите, та им прощавам.

Иначе Жужето удуши Шае, щото беше в спалнята на баща му, не щото не му е дала. А Джон не убивал деца, доколкото помня. Даде синът на Манс на Джили, за да не го изгори Мелисандра, ама не го е убивал. Или за друг случай иде реч?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23753
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 19 апр 2019 19:17

Сериала се бил гледал от тъпи американци все едно само в САЩ се гледа. Като вземете ей такива заучени фрази да ръсите и направи бяс ме хваща. :mrgreen:

И дайте да не даваме съвети кой какво и колко да гледа, защото всеки си има гледна точка и например на Soulen не му харесва като цяло сериала съдейки по изказванията му и дай и на останалите да не им се харесва. :) За мен лично само сезон 5 не ми допадна много заради онези върховни врабци и прочие, което беше скучно за гледане и дори нереално да се притесняват от тях. Тяхната охрана се състоеше от хора с одежди с по една бухалка в ръцете и никой не искаше да ги пипне с ръка, а можеха да ги смажат буквално за 10 минути с армията си. :lol:

Всеки трябва да гледа за себе си и сам да си решава и да не се влияе от мненията на другите. Това е като редовната реплика "О, филма/сериала нищо не струва, гледах 5 минути от него и го спрях" :lol: и как да имаш обективно мнение като не си му дал шанс и си видял някакви 5-10 минути, от които си вадиш заключение за цялата продукция. :mrgreen:

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 19 апр 2019 19:24

rhaegar написа: Даде синът на Манс на Джили, за да не го изгори Мелисандра, ама не го е убивал.

Баси как спойлна книгите, аз съм в началото на третата :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта