Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

CapitanaPuyol
Мнения: 83
Регистриран на: 29 мар 2024 16:24

Re: Войната в Украйна

Мнениеот CapitanaPuyol » 09 апр 2024 00:48

Изображение
Изображение
Статистика за разширената покровско-авдиевска офанзива от 10.10.2023 г. до 05.04.2024 г. - руснята гони минус 1000 машини !
Pokrovsk Raion offensive equipment loss numbers as of 05 April 2024.
In summary:
984 Russian losses vs. 152 Ukrainian losses
11% от загубите са реализирани само през последната седмица. Хвърлят се като халифатци при Табка.
Съотношението е 6.5 към 1!
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20276
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 09 апр 2024 13:24

Руснаците са взели поредно ново село - Първомайско, по Авдеевка. Почти всеки ден се взима по едно село, откакто тръгнаха в настъпление.

Краварския парцал Дойче Веле разказва за украинско село в западна Украйна, 400 души население и 50 мобилизирани мъже, годни за мобилизация там вече няма. Местна жителка се пита какво е положението в страната, щом в малко селце като тяхното има толкова убити и изчезнали. Ем...
https://m.vk.com/video-212459013_456257285
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

tmanolov
Мнения: 4230
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот tmanolov » 09 апр 2024 15:11

Това го говоря от много време - само пълен идеиот се отказва от суровинния си придатък, заради малоумно жусуи и някаква крадлива и измислена нацийка на 20-30 години

Oттeглянeтo oт pycĸия пaзap cтpyвa нa чyждecтpaннитe ĸoмпaнии нaд $100 милиapдa - https://money.bg/business/otteglyaneto- ... iarda.html

На който му се търси, да си го намери и в оригинал
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Soulen » 09 апр 2024 15:21

tmanolov написа:Това го говоря от много време - само пълен идеиот се отказва от суровинния си придатък, заради малоумно жусуи и някаква крадлива и измислена нацийка на 20-30 години

Oттeглянeтo oт pycĸия пaзap cтpyвa нa чyждecтpaннитe ĸoмпaнии нaд $100 милиapдa - https://money.bg/business/otteglyaneto- ... iarda.html

На който му се търси, да си го намери и в оригинал

Само, че ако не се оттеглиш и се вдигне шум, ще почнат да те канселират, инвеститори/спонсори ще се оттеглят, ще ти се сринат акциите на борсата и ще загубиш повече дългосрочно от самия руски пазар.

Нали не си мислиш, че се оттеглят щото им е кеф да губят пари. В случая минимализират загубите. Предполагам са си направили анализ кое е по-малко лошия вариант.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4230
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот tmanolov » 09 апр 2024 15:34

Soulen написа:
tmanolov написа:Това го говоря от много време - само пълен идеиот се отказва от суровинния си придатък, заради малоумно жусуи и някаква крадлива и измислена нацийка на 20-30 години

Oттeглянeтo oт pycĸия пaзap cтpyвa нa чyждecтpaннитe ĸoмпaнии нaд $100 милиapдa - https://money.bg/business/otteglyaneto- ... iarda.html

На който му се търси, да си го намери и в оригинал

Само, че ако не се оттеглиш и се вдигне шум, ще почнат да те канселират, инвеститори/спонсори ще се оттеглят, ще ти се сринат акциите на борсата и ще загубиш повече дългосрочно от самия руски пазар.

Нали не си мислиш, че се оттеглят щото им е кеф да губят пари. В случая минимализират загубите. Предполагам са си направили анализ кое е по-малко лошия вариант.


Така е, даже не са се и оттеглили реално - повечето да продали на тяхната версия на РМД-та, от които после да си ги изкупят, като се оправят нещата. Всички чакат шибаната война да свърши, за да има бау, както му вика един приятел - business as usual.

P.S. Заради книгата снощи висях до 1 часа да чета, което не ми се беше случвало от доста време :lol:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Soulen » 09 апр 2024 15:48

tmanolov написа:
Soulen написа:
tmanolov написа:Това го говоря от много време - само пълен идеиот се отказва от суровинния си придатък, заради малоумно жусуи и някаква крадлива и измислена нацийка на 20-30 години

Oттeглянeтo oт pycĸия пaзap cтpyвa нa чyждecтpaннитe ĸoмпaнии нaд $100 милиapдa - https://money.bg/business/otteglyaneto- ... iarda.html

На който му се търси, да си го намери и в оригинал

Само, че ако не се оттеглиш и се вдигне шум, ще почнат да те канселират, инвеститори/спонсори ще се оттеглят, ще ти се сринат акциите на борсата и ще загубиш повече дългосрочно от самия руски пазар.

Нали не си мислиш, че се оттеглят щото им е кеф да губят пари. В случая минимализират загубите. Предполагам са си направили анализ кое е по-малко лошия вариант.


Така е, даже не са се и оттеглили реално - повечето да продали на тяхната версия на РМД-та, от които после да си ги изкупят, като се оправят нещата. Всички чакат шибаната война да свърши, за да има бау, както му вика един приятел - business as usual.

P.S. Заради книгата снощи висях до 1 часа да чета, което не ми се беше случвало от доста време :lol:

Аз същото отговарям и на хора, които питат какво печелим като сме със Запада. В случая правилния отговор за държави като нас е какво ще загубим, ако сме с едните, какво ако сме с другите и какво, ако пробваме да хитреем и тъчем на два стана. Няма сценарии, в който печелим дългосрочно когато големите си го мерят.

П.С. до коя книга стигна?
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4230
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот tmanolov » 09 апр 2024 15:58

Soulen написа:Аз същото отговарям и на хора, които питат какво печелим като сме със Запада. В случая правилния отговор за държави като нас е какво ще загубим, ако сме с едните, какво ако сме с другите и какво, ако пробваме да хитреем и тъчем на два стана. Няма сценарии, в който печелим дългосрочно когато големите си го мерят.

П.С. до коя книга стигна?


Принципно си прав, но има особености - аз съм за игра тип Унгария, щото не виждам как орките ще загубят, а пък ние сме много важни в момента с производството на оръжия и можем айде да не кавам изнудваме, но да си направим един добър бизнес и да искаме. Примерно като минимум шенген и да не ни ебават за северна фиромия, плюс да ни дадат бързо парите от плана за възстановяване и т.н. БАУ, пак да кажа, нищо лично, както аз ги виждам нещата. А не да ревем жусуи или за матушката и да ни бият постоянно по каската...

п.С. Аз съм бавен, че нямам много време, а ако не се наспя, после ме боли здраво главата на следващия ден, та затова съм на втората в началото :lol:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Soulen » 09 апр 2024 16:00

tmanolov написа:
Soulen написа:Аз същото отговарям и на хора, които питат какво печелим като сме със Запада. В случая правилния отговор за държави като нас е какво ще загубим, ако сме с едните, какво ако сме с другите и какво, ако пробваме да хитреем и тъчем на два стана. Няма сценарии, в който печелим дългосрочно когато големите си го мерят.

П.С. до коя книга стигна?


Принципно си прав, но има особености - аз съм за игра тип Унгария, щото не виждам как орките ще загубят, а пък ние сме много важни в момента с производството на оръжия и можем айде да не кавам изнудваме, но да си направим един добър бизнес и да искаме. Примерно като минимум шенген и да не ни ебават за северна фиромия, плюс да ни дадат бързо парите от плана за възстановяване и т.н. БАУ, пак да кажа, нищо лично, както аз ги виждам нещата. А не да ревем жусуи или за матушката и да ни бият постоянно по каската...

п.С. Аз съм бавен, че нямам много време, а ако не се наспя, после ме боли здраво главата на следващия ден, та затова съм на втората в началото :lol:

Аз съм ЗА да ревем Жу суи по телевизията и да сме най-големите евроатлантици на думи, но на дела да си действаме задкулисно и да изискваме нещо за подкрепата ни. Да го играем двулично и всичко да е една фасада. Едни опитни политици биха могли с лекота да го правят, ако им пукаше.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4230
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот tmanolov » 09 апр 2024 16:10

Soulen написа:Аз съм ЗА да ревем Жу суи по телевизията и да сме най-големите евроатлантици на думи, но на дела да си действаме задкулисно и да изискваме нещо за подкрепата ни. Да го играем двулично и всичко да е една фасада. Едни опитни политици биха могли с лекота да го правят, ако им пукаше.



така може и аз съм ЗА, ама и сам знаеш какво стана и става. Всъшност най-големият ни политик в тази ситуацията се оказа стрина Курни с нейния рев за нито един патрон за Украйна, докато изнасяхме продукция за милиарди през контролираното от нея министерство с личния ѝ подпис. И после русофилистичните пенсионери пак си гласуваха за нея - уникален талант, който сега кирчококорчовият умнокрасивитет се мъчат да приложат на своите зомбирани евроатлантически копейки, пардон центаджийчета :mrgreen:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Soulen » 09 апр 2024 16:52

tmanolov написа:
Soulen написа:Аз съм ЗА да ревем Жу суи по телевизията и да сме най-големите евроатлантици на думи, но на дела да си действаме задкулисно и да изискваме нещо за подкрепата ни. Да го играем двулично и всичко да е една фасада. Едни опитни политици биха могли с лекота да го правят, ако им пукаше.



така може и аз съм ЗА, ама и сам знаеш какво стана и става. Всъшност най-големият ни политик в тази ситуацията се оказа стрина Курни с нейния рев за нито един патрон за Украйна, докато изнасяхме продукция за милиарди през контролираното от нея министерство с личния ѝ подпис. И после русофилистичните пенсионери пак си гласуваха за нея - уникален талант, който сега кирчококорчовият умнокрасивитет се мъчат да приложат на своите зомбирани евроатлантически копейки, пардон центаджийчета :mrgreen:

Описвам подобрена външната политика на ранния Б.Х. Голям евроатлантик с редовни курсове до Москва. Но тогава можеше да се играе на всички фронтове и чичо Сам не беше стегнал хватката.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта