Страница 1 от 1

Българският ансамбъл сътвори истински подвиг във Франция!

Публикувано: 24 сеп 2011 20:51
от milen.hristov
Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал в многобоя на Световното първенство във Франция, Монпелие. С това свое страхотно постижение момичетата на Илиана Раева завоюваха и квота за Олимпиадата догодина!

Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова успяха да изиграят двете си композиции чисто и да впечатлят журито и публиката във Франция.

Българските грации изпълниха отлично и двете си съчетания и получиха оценки 26.800 точки за 5 топки и 27.325 точки за 2 обръча и 3 ленти. Така България със сбор от 54.125 зае третото място, след грациите на Италия и Русия.

Възпитаничките на Илиана Раева се класираха за финалите на отделните уреди утре, с което ще могат да увеличат броя на спечелените медали от шампионата на планетата.

Така за пръв път в последните осем години България има медал в многобоя от световно първенство. За последно това стана в Будапеща през 2003 година, когато взехме сребро.

Световният шампион Италия защити титлата си, а на второ място остана Русия с общ сбор 54.850 точки.

Вчера България спечели още една олимпийска квота чрез Силвия Митева, която се класира седма в многобоя, спечели броновите медали на бухалки и лента, а на обръч и топка остана четвърта.

Утре надпреварата при ансамблите продължава. Българският състав ще играе на финалите и на двата уреда, които са от 15.00 до 16.40 часа българско време.

Re: Българският ансамбъл сътвори истински подвиг във Франция!

Публикувано: 24 сеп 2011 20:52
от milen.hristov
Голямо БРАВО и благодаря за доставената радост,на момичетата и г-жа Илиана Раева

Re: Българският ансамбъл сътвори истински подвиг във Франция!

Публикувано: 24 сеп 2011 21:13
от Sisi 1914
Супер!
8-)

Re: Българският ансамбъл сътвори истински подвиг във Франция!

Публикувано: 24 сеп 2011 22:51
от liverpool96
Браво на момичетата! Пожелавам им късмет и за в бъдеще, ще им е нужен. :)

Re: Българският ансамбъл сътвори истински подвиг във Франция!

Публикувано: 24 сеп 2011 22:56
от Kerer
БРАВО

Re: Българският ансамбъл сътвори истински подвиг във Франция!

Публикувано: 25 сеп 2011 00:59
от TodorT
БРАВО на нашите момичета! :) :) :) Да продължават все така! 8-)