Световна купа по РЪГБИ 2015

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Azazel
Мнения: 13
Регистриран на: 22 окт 2015 15:58
Контакти:

Re: Световна купа по РЪГБИ 2015

Мнениеот Azazel » 29 окт 2015 17:01

Е аз всичко мога да ти обясня. И да ви покажа как се играе дори. Все пак има 9-10 клуба в България..

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6496
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Световна купа по РЪГБИ 2015

Мнениеот Alexx » 29 окт 2015 17:40

boabbb написа:
Alexx написа:
boabbb написа:Ръгбито е същото като американския футбол само, че за мъже :lol: :lol: :lol:


Двата спорта нямат много общо.


Изобщо нямат ... Есето и тъчдауна да ми обясниш как се различават :lol: :lol: Или field goal и drop goal ...


Е и? То и в хокея и футбола има врата, вратари, голове, засади, нарушения и т.н., но не ги прави почти еднакви спортове.
И може би не се изразих правилно. Двата спорта нямат толкова много общо колкото хората си мислят. Разбира се имат общи неща, защото единия произлиза от другия.

1. В американския футбол имаш право на един пас напред на разиграване; докато в ръгбито може да се подава само на страни и назад.В ръгбито владението на топката е много важен елемент.
2. В Ръгбито когато играчът с топката бъде съборен трябва да пусне топката и така всеки един отбор може да вземе топката и се получава така наречения рък който понякога прилича на руска трупа. В американския футбол когато играчът е съборен има "даун" и след всеки даун има ново разиграване от атакуващия отбор, атакуващия отбор има право на четири дауна за да измине 10 ярда.
3. В ръгбито не можеш да атакуваш играч без топка, докато в ам. футбол може.
4. В ам. футбол играчите са 11 на 11, докато в ръгбито са 15 на 15
5. Има различия в точкуването.
6. И други.

КАто американския футбол прилича повече на еднопосочна улица където един голям тир се опитва да премине през малка уличка с паркирали коли, сравнение с ръгбито.
За мен лично ам. футбол прилича повече на ръгби лийг(другия тип ръгби), отколкото ръгби юниън(класическото).

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Световна купа по РЪГБИ 2015

Мнениеот boabbb » 30 окт 2015 09:36

Ясно е, че има разлика :roll: Не ме кефи това, че играта се свежда доста до класата на един играч в американския футбол. Ако куотърбека ти е посредствен, си прецакан :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Световна купа по РЪГБИ 2015

Мнениеот Niksh0 » 01 ное 2015 20:14

All Blacks не им оставиха шанс на финала, а и още в началото им взеха страха:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VTwbKryrhks[/youtube]
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
Azazel
Мнения: 13
Регистриран на: 22 окт 2015 15:58
Контакти:

Re: Световна купа по РЪГБИ 2015

Мнениеот Azazel » 12 ное 2015 11:11

Все пак има разбирачи на ръгби, а дали и Вие практикувате този спорт?


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта