Giro d'Italia 2015

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Giro d'Italia 2015

Мнениеот Niksh0 » 16 май 2015 16:13

[center]Изображение[/center]

[center]СПИСЪК С ЕТАПИТЕ[/center]

[center]Изображение[/center]

Мина една седмица, а видях, че още няма тема за Джирото. (по-късно ще дооформя темата).

А тази година има дори и българин - Николай Михайлов. Докато гледах етапа днес ми направи впечатление коментара на Евгени Ставрев и напълно го подкрепям. Във вчерашния етап Николай беше в откъсналата се група, която водеше над 200км, а и в един момент българинът беше едноличен лидер след индивидуална атака. Представянето на българския колоездач беше подробно отразена в западните страни, а при нас не се и чу. Трябваше да се разровя в крайните раздели на спортните сайтове, за да намеря новина относно представянето му. А телевизиите освен, че не отразяват самото състезание по принцип, сега когато има българин, отново не му обръщат полагащото се внимание. Сигурно ако спечели етап ще го споменът в края с едно изречение. Жалка работа като цяло.
Последна промяна от Niksh0 на 16 май 2015 18:05, променено общо 2 пъти.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот trokadero_ » 16 май 2015 16:30

Успех на нашето момче ! ;)

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот Groucho » 16 май 2015 17:02

Гледам Джирото заради природата и архитектурата на Италия, самият спорт ми е скучен. И тази година очаквам да победи най-добре подготвеният... медицински(така се изрази Ставрев преди два-три дни) :lol:

Хубаво е, че има и българско присъствие. Самото участие на Михайлов е успех, но малко се преекспонира вчерашния етап. Да, беше в откъснала се група, камерите го даваха, направи добра реклама на България, но завърши 137-и, на 12 минути от първия. Не омаловажавам труда му, просто за мен е по-важно къде си в края на едно състезание, а не по средата на същото. При все, етапът беше над 260 км, самото му завършване е добро постижение за всички колоездачи.

Не знам как националните телевизии отразяват обиколката, би трябвало да казват по ред за нея, защото е една от трите най-важни в света, но и самото едночасово оплакване на Ставрев в ефир беше далеч от професионализма.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43773
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот rhaegar » 16 май 2015 17:14

Ураа, тема 8-)

Искам Ару да спечели, въпреки че Контадор изглежда в добра форма.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот Niksh0 » 16 май 2015 17:24

rhaegar написа:Ураа, тема 8-)

Искам Ару да спечели, въпреки че Контадор изглежда в добра форма.

Не се знае колко ще му попречи изваждането на рамото на Контадор. В по-тежките етапи ще се види.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
saffron
Мнения: 1892
Регистриран на: 21 дек 2010 17:41
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот saffron » 16 май 2015 17:27

Groucho написа:Гледам Джирото заради природата и архитектурата на Италия, самият спорт ми е скучен. И тази година очаквам да победи най-добре подготвеният... медицински(така се изрази Ставрев преди два-три дни) :lol:

Хубаво е, че има и българско присъствие. Самото участие на Михайлов е успех, но малко се преекспонира вчерашния етап. Да, беше в откъснала се група, камерите го даваха, направи добра реклама на България, но завърши 137-и, на 12 минути от първия. Не омаловажавам труда му, просто за мен е по-важно къде си в края на едно състезание, а не по средата на същото. При все, етапът беше над 260 км, самото му завършване е добро постижение за всички колоездачи.

Не знам как националните телевизии отразяват обиколката, би трябвало да казват по ред за нея, защото е една от трите най-важни в света, но и самото едночасово оплакване на Ставрев в ефир беше далеч от професионализма.

Какво значение има дали си 2-ри или 137 ? В обиколките се помнят само етапните победители . Снощи рискува за етапна победа и щеше да я спечели , защото другите 3-ма ги издуха накрая , но 5 отбора имаха амбиции да спечелят етапа и за това нямаше късмет. По принцип 1 към 9 е шанса откъснала се група да стигне преди основната в равнинен или етап с малки височини и браво , че нашия имаше куража да опита!
Далече от професионализма е глупавите национални радио и телевизионни канали да не отразят представянето на момчето в един от 5-те най гледани спорта на запад! Всеки ден пъшкат по Гришко и Маша и тва е. Друг спорт не съществува....
[rimg]http://media.tumblr.com/tumblr_masms49oVh1qhe3fh.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот Niksh0 » 16 май 2015 17:58

"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43773
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот rhaegar » 16 май 2015 18:11

Изпуснаха го, трябваше малко да го изпържат днеска :evil:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Federer91
Мнения: 1060
Регистриран на: 10 мар 2009 15:32
Местоположение: Винаги от печелившата страна
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот Federer91 » 16 май 2015 19:15

И аз съм за Ару, но все още не е готов според мен. Иначе и днеска се видя, че Астана имат най-силния отбор и с трима в топ 5 е много интересно каква стратегия ще предприемат. Контадор щом удържа днеска, мисля че до часовника ще е добре и очаквам накрая пак да измъкне Джирото. Порт му знаем рекорда в големите обиколки, така че един лош ден му е запазен и ще си остане за борбата за подиума.

Потребителски аватар
kikooo1912
Мнения: 310
Регистриран на: 11 май 2013 11:06
Контакти:

Re: Giro d'Italia 2015

Мнениеот kikooo1912 » 16 май 2015 20:52

Някой знае ли защо не участва миналогодишния победител Найро Кинтана и защо състезатели като Марк Кавендиш и Петер Саган са предпочели обиколката на Калифорния пред Джирото?


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта