Страница 1 от 2

Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:30
от masona84
Григор Димитров триумфира с титлата на чалънджъра в Шербург с награден фонд 42,500 евро, след като във финалния двубой се наложи с 6-2 7-6(4) над звездата на домакините Никола Маю.

Това бе десети спечелен турнир в кратката професионална кариера на 19-годишния българин, като до този момент той имаше 9 спечелени и само един загубен финал. Поражението бе именно от Маю на чалънджъра в Орлеан в края на 2010 г., но след днешния си успех Гришо взе реванш за загубата.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за хасковлията, който при 2-2 спечели четири поредни гейма и след само 23 минути поведе със сет аванс. В тази първа част Григор загуби само две точки в сервис геймовете си и 50% от разиграванията на ретур.

Вторият сет започна с пробив за Маю, Гришо веднага го върна,, но още в следващия гейм отново загуби подаването си и французинът поведе с 2-1. В тези два сервис гейма Димитров имаше едва 30% вкаран 1-ви сервис...

Драмата продължи да се вихри с пълна сила - при 1-3 Григор отрази точка за нов пробив, а при 2-3 на свой ред пропусна две, но при третата се възползва и изравни за 3-3.

При 5-5 последва маратонски гейм, преминал през цели шест равенства и в който Григор отрази точка за пробив, но след близо десет минути битка 19-годишният българин задържа подаването си. В следващия гейм Григор Димитров достигна до цели пет мачбола, но не успя да се възползва от тях и тайбрекът трябваше да реши изхода на сета.

Хасковлията поведе с минипробив и 4-1, но Маю успя да го върне и израни за 4-4. Това по никакъв начин не се отрази негативно на младия българин, даже напротив - последваха три поредни точки в негова полза и титла №10 в кариерата му.

Благодарение на страхотното си представяне в Шербург хасковлията спечели 6,150 евро от наградния фонд и 90 точки, които ще го изкачат до №71 в ранглистата, което ще е ново рекордно класиране не само на Гришо, а и на български тенисист в историята на световната ранглистата.
http://tenniskafe.com/
Браво Гришо,успех и в Сараево

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:31
от Червени_шампиони
Браво на Гришо! :!:

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:32
от pesho_1913
Браво, Гришооо ! :P

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:32
от TodorT
Браво на нашето момче ! :) Успех и занапред! :)

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:33
от keres
Браво, Гришо!
Пътя е правилен. Малко ми става криво, че отпада рано в по-големите турнири, но всичко с времето си. Някой ден ще е в топ 10 и този ден не е далече!

Успех!

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:47
от POPCORN
Eвала!

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:49
от Neron
Браво на Гришо ама не трябва да се радваме кой знае колко за такъв турнир.Аз не познавах нито съм чувал нито един от съперниците му.Има спад в играта на Гришо но се надявам да почне да побеждава по сериозни играчи.Успех.

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 17:53
от zaqwsxd
Neron написа:Браво на Гришо ама не трябва да се радваме кой знае колко за такъв турнир.Аз не познавах нито съм чувал нито един от съперниците му.Има спад в играта на Гришо но се надявам да почне да побеждава по сериозни играчи.Успех.

Толкова ти разбира тиквата на тебе. Виж малко инфо за Никока Маю и тогава говори.

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 18:01
от pankrat
Браво, Гришо,само така !!!
Как пък винаги у нас ще се намери все някой да омаловажи успехите на нашите състезатели.Този, дето плюе Гришо, знае ли какво е да си в първите сто на света на 19 години.

Re: Титла №10 за Григор Димитров след триумф в Шербург

Публикувано: 06 мар 2011 18:04
от zlatan
дано това моче издържи психически все още е в крехка възраст,а е постоянно по-турнири.
Браво Гришо.