Григор Димитров (официална тема)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18051
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот kingofpop » 07 сеп 2019 14:15

ivan56 написа:
Bernaleo написа:Срам за тениса и България е Г.Д. Нулева психика... :|


Добре де, що за идиот трябва да си за да го изплескаш тва.
Ще каже човек, че всеки сезон имаме финалисти и печелим турнири от ГШ.
А ние реално преди Григор имахме един Станойчев, който не съм сигурен дали е попадал в топ 100.
На кво отгоре, та ние до оня ден имахме пет читави корта.
Верно, че има горчилка като паднеш от такъв ботушар на полуфинал и като си по можещият играч, публиката те харесва и е за теб ама давайте я малко по сериозно.


не може да си паднал като куче 3-0 и да си по можещия играч....не е сериозно...освен това руснакът превъзхожда нашия в пъти във всеки един компонент. Сервиз, бекхенд, форхенд, психика, всичко е на негова страна.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

волфи
Мнения: 109
Регистриран на: 10 дек 2013 19:13
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот волфи » 07 сеп 2019 15:47

drvasko98 написа:
волфи написа:Там някъде е максимума на Гришо - полуфинал на голям турнир, чат-пат по някоя победа срещу добри тенисисти от топ 3-5, мисля, че самия той беше в топ 3 преди 2 години, има и няколко титли. Това не е малко, всъщност даже е много, всеки човек си има дадени лимити - психичиски, физически, които не може да надскочи. За хейтърите какво да кажа-може би една асоциация - все едно да си от добрите спринтьори, обаче да те хейтват, че не можеш да надбягаш Юсеин Болт, малоумна работа, дребни, комплексирани душици, пълни с омраза предимно към себе си, проектирана след това и към други, успели и можещи хора.


Съперникът му Болт-а на тениса ли беше? А "играта" му в третия сет? Все едно това му беше 30-ия полуфинал в шлема и бързаше да хване рейса. Иначе да, най-успелият наш тенисист е, но точно по тази причина е болно, че е поредният българин не достигнал ментално нивото на таланта си. Имаш късмет, печелиш мач без игра, един отстранява основния фаворит в потока ти, ти отстранява другия и накрая играеш решителни в геймовете топки като 15 год. юноша


Нали точно това говоря. Понякога човек си има едно ментално/психическо ниво/лимит, което в дадени ситуации не може да надскочи. Иначе всички хора на този свят щяхме да сме супер човеци, комбинация от Болт, Надал, Меси, Супермен, Човека Паяк и т.н за каквото се сетиш.
Ти най-добрият ли си в своята сфера, в която работиш - независимо дали си товарач, аптекар, програмист, лекар или каквото се сетиш? Най-добрият ли си, за да съдиш, или има и по-добри от теб? Може би си най-добрият във фирмата, в която работиш, но най-добрият ли си в града, спрямо хората, които работят същото, в държавата, а в света??? Кое ти дава право да държиш сметка на човек, който грубо е в топ 20-50 буквално в световен мащаб на това, с което се занимава? А защо подценяваш труда и на Медведев - той не тренира ли от сутрин до вечер, няма ли талант, не се ли скъсва от работа, не е ли от най-добрите, макар да не баш Болт-а в тениса, защо нашия просто трябва да излезе и по дефолт ей така да го бие?

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот Бисер Шматков » 07 сеп 2019 16:42

Победа срещу Федерер на турнир от такава категория винаги е с голяма стойност! Дано това успешно представяне да даде криле на Гришо през следващия сезон!

Имам чувството, че срещу Медведев не успя да изстиска максимума от себе си. Може би на моменти трябваше да рискува и да играе по-агресивно, а да не подхожда защитно. Първият сет се оказа ключов - пролича си, че нелепата загуба в тайбрека попречупи нашия, а руснакът придоби увереност и вече не избързваше при някои разигравания. Повечето асове на Медведев сякаш също натежаха. На базата на това, което видях, смятам, че финалният му мач срещу Надал няма да е лишен от интрига.
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13800
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот Pichichi » 07 сеп 2019 22:21

Браво на Григор за предоставянето на турнира. Трябва да приеме нормално и загубата от Медведев който в момента просто е във формата на живота си. Според мен Медведев е заслужен финалист.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот THE G.A.M.E » 08 сеп 2019 15:50

Можем да си говорим к'вото си искаме, но на 9 от 10 корта по света, когато играят Григор и Медведев, публиката ще е за нашият.
Това едвали е заради "рекламата" на Димитров.
Просто е по атрактивният играч и смея да твърдя, че след отказването и на 2-мата, Григор ще е в аналите с атрактивните си удари и мачове, а руснака след 1-2 години никой няма да се сеща за него.

Неприятното е това, че нашият така и не успява да впрегне тази положителна нагласа на публиката към него, на повечето кортове и срещу повечето съперници, и да превърне това в положителни резултати и победи. :|
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот Groucho » 08 сеп 2019 20:55

THE G.A.M.E написа:Просто е по атрактивният играч и смея да твърдя, че след отказването и на 2-мата, Григор ще е в аналите с атрактивните си удари и мачове, а руснака след 1-2 години никой няма да се сеща за него.

Зависи какво ще спечелят двамата. Ако Медведев почне да печели титли от ГШ, няма да има значение дали играе атрактивно или не, хората ще го помнят.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот THE G.A.M.E » 09 сеп 2019 10:33

Groucho написа:
THE G.A.M.E написа:Просто е по атрактивният играч и смея да твърдя, че след отказването и на 2-мата, Григор ще е в аналите с атрактивните си удари и мачове, а руснака след 1-2 години никой няма да се сеща за него.

Зависи какво ще спечелят двамата. Ако Медведев почне да печели титли от ГШ, няма да има значение дали играе атрактивно или не, хората ще го помнят.
Факт, успехите в днешният ( и със сигурност в бъдещият ) спорт са най-важни.
След още някоя годинка никой нема да се сеща как са играли Челси в онзи прословут сезон на Ш.Л. :mrgreen:

Но по принцип имам на предвид, ако 2-мата си останат с настоящите успехи.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13800
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот Pichichi » 09 сеп 2019 10:44

Медведев вече има финал, нашият засега е с 3 1/2 финала но и 5/6 годинки отгоре като възраст.
Този Медведев ако си запази формата и надгради съвсем спокойно може да се цели в бройката титли от ГШ
на Анди Мъри примерно. Разликата ясно се видя който е гледал. Григор на мускули и феноменални
отигравания удържа 6:6 първи сет и 4:4 втори и дотам. Резонните и лесните точки се печелеха от руснака.
Нашия печелеше със свръх усилия и красиви точки но така мач 3 от 5 на такова ниво не се взима!
Нямаш ли едно 30/35 %-та лесно спечелени резонни точки губиш. Втори сет Григор имаше супер процент вкаран
първи сервиз но спечелените му точки на първи сервиз бяха май 48 %-та :!: или около 50-те ако не ми точна
статистиката. Руснака беше с по-слаб процент вкаран но огромен процент спечелени точки на първи сервиз.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13342
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот sapio0o » 09 сеп 2019 12:03

Не съм почитател на Димитров, но не мисля, че отстъпва много на Медведев като класа. В момента да, но когато е на върха на възможностите си, Григор може да е опасен за всички. Неслучайно е един от много малкото, побеждавал всички от голямата четворка + Вавринка. Три полуфинала на три различни мейджър турнири говорят много. Това, че някои други тенисисти са наложили изродски стандарти и представите на феновете са, че само титлите са мерило за ниво, е друг въпрос. Постоянство липсва на Димитров, а не психика. Винаги в големите мачове се е борил до край. Дори, когато не съм бил за него ме е печелил с това си качество. Със сигурност е биткаджия и ще продължи да има своите шансове за още по-големи успехи занапред.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Григор Димитров (официална тема)

Мнениеот Groucho » 09 сеп 2019 12:19

Медведев има стабилен бекхенд, което е много важно. Няма видима слабост в играта от дъното на корта, което може да бъде обезкуражително за съперниците му. Докато Димитров има слаб, податлив на грешки бекхенд. Всички го знаят и го натискат там.
Отделно Димитров на моменти видимо показва, че губи настроение и му пада духа, което също е слабост. Медведев не допуска такова нещо. Според мен сервисът е единственото нещо, което трябва да оправи руснака в играта си. За неговия ръст трябва да има по-остър сервис и да прави повече асове. Има компоненти, в които нашият е по-добър от Медведев, но като цяло към този момент изглежда по-вероятно руснакът да стигне до повече големи успехи в сравнение с българина.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта