Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sirius123
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2021 00:56

Bernaleo написа:Циципас я взима ..

Къде го видя , след като аз не съм видял. :mrgreen:

Потребителски аватар
sirius123
Контакти:

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2021 00:59

Red_Neck написа:Рафата я изигра малко по хасковски - от 2:0 до 2:6. Май свърши силите четвъртия сет.

Сигурно сте доволни , швейцарецът удържа статута. 8-)

Потребителски аватар
Groucho
Контакти:

Мнениеот Groucho » 12 юни 2021 01:28

Получи се мач, битка и изненада. Джоко с много силно представяне, като изключим геймовете 2,3,4 и 5 от първия сет. Сърбинът имаше някои колебливи моменти около мрежата, в които Надал по-често го надиграваше в първата половина от срещата, но от дъното на корта, в защита и на ретур беше бетон.

Надал беше под най-доброто си ниво, нищо общо с показаното от него на миналогодишния финал. Слаб сервис и много (май към 60-на :roll: ) непредизвикани грешки и от форхенд, и от бекхенд за испанеца. Единствено в защита беше горе-долу добре Матадора. При все, и това е показателно колко силен е Надал в Париж, след като и тази негова игра беше достатъчна да държи мача на кантар.

Третият сет може би беше решаващ за крайния изход. Джокович сервираше при 5-4, 30-0 за него и заби удобна топка от центъра на корта в мрежата, после го пробиха... Тогава си помислих, че е пропилял шансовете си за победа с тази грешка, но в крайна сметка сърбинът стигна до тайбрека и го спечели.

Впечетляваща психическата устойчивост за пореден път от страна на световния номер 1. Надал измете корта с него при последната им среща на РГ, този мач също почна с 5 гейма пасив - изключително тежък старт, но Джокович загърби всичко негативно и за втори път постигна най-трудното нещо в света на тениса в последните 15-на години - победи Надал в царството на испанеца.

Такива ми ти работи. Остава да се види дали Новак ще довърши работата или Цици ще го тролне, както Вавринка го тролна на финала преди няколко години :lol:

А, и да обновим сметките за sirius123: шансовете на Медведев за първото място в ранкинга около "Уимбълдън" намаляват.
Джокович победи големия фаворит и взе повече точки от очакваното на втория шлем за годината.
Don't drink and drive, don't smoke and fly, take LSD and TELEPORT!!!

Потребителски аватар
MuFc1878
Контакти:

Мнениеот MuFc1878 » 12 юни 2021 01:35

Я кой гледа тенис :P :P :P

Потребителски аватар
Sardukar
Контакти:

Мнениеот Sardukar » 12 юни 2021 08:16

Доста добър мач стана. Мисля, че стабилността на Джокович при дългите разигравания накара Надал да е крайно агресивен, но това доведе до ужасно много непредизвикани грешки. Рафа сигурно е имал цял турнир с по-малко грешки отколкото вчера.
Новак отново показа нечовешки характер и с напредването на мача ставаше все по-добър.
Победа във финала и мястото му в историята като номер 1 по отличия от ГШ ще стане (почти) неизбежно. Дано вземе 19
Image
Image
Image

Потребителски аватар
sirius123
Контакти:

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2021 08:17

Groucho написа:Получи се мач, битка и изненада. Джоко с много силно представяне, като изключим геймовете 2,3,4 и 5 от първия сет. Сърбинът имаше някои колебливи моменти около мрежата, в които Надал по-често го надиграваше в първата половина от срещата, но от дъното на корта, в защита и на ретур беше бетон.

Надал беше под най-доброто си ниво, нищо общо с показаното от него на миналогодишния финал. Слаб сервис и много (май към 60-на :roll: ) непредизвикани грешки и от форхенд, и от бекхенд за испанеца. Единствено в защита беше горе-долу добре Матадора. При все, и това е показателно колко силен е Надал в Париж, след като и тази негова игра беше достатъчна да държи мача на кантар.

Третият сет може би беше решаващ за крайния изход. Джокович сервираше при 5-4, 30-0 за него и заби удобна топка от центъра на корта в мрежата, после го пробиха... Тогава си помислих, че е пропилял шансовете си за победа с тази грешка, но в крайна сметка сърбинът стигна до тайбрека и го спечели.

Впечетляваща психическата устойчивост за пореден път от страна на световния номер 1. Надал измете корта с него при последната им среща на РГ, този мач също почна с 5 гейма пасив - изключително тежък старт, но Джокович загърби всичко негативно и за втори път постигна най-трудното нещо в света на тениса в последните 15-на години - победи Надал в царството на испанеца.

Такива ми ти работи. Остава да се види дали Новак ще довърши работата или Цици ще го тролне, както Вавринка го тролна на финала преди няколко години :lol:

Изглеждаш ми надалист и антиджоковист. Както и да е твое виждане. Битката , бе за десния ъгъл от страната на испанеца , която загуби. Просто беше прикован повече към него , загуби ритъм и невероятния усет към посоката на топката в защита. Мисля , че имаше и леки физически проблеми , а и ЕГН-то си казва вече думата.

Потребителски аватар
Groucho
Контакти:

Мнениеот Groucho » 12 юни 2021 14:08

sirius123 написа:Изглеждаш ми надалист и антиджоковист. Както и да е твое виждане. Битката , бе за десния ъгъл от страната на испанеца , която загуби. Просто беше прикован повече към него , загуби ритъм и невероятния усет към посоката на топката в защита. Мисля , че имаше и леки физически проблеми , а и ЕГН-то си казва вече думата.

Е, след като ти изглеждам така :roll: :lol:
Кое е мое виждане? Да съм надалист и антиджоковист? Според някои надалисти съм федерерист и антинадалист :roll: :lol:

Джокович държеше топката добре на бекхенда на Надал, да. Испанецът този път нямаше бързината да се нагласи за форхенд през повечето времетраене на мача, но същевременно допусна 20-на непредизвикани грешки от форхенд, когато все пак имаше комфорта да изиграе с лявата ръка най-силния си атакуващ удар. 20-на непредизвикани грешки от форхенд е прекалено много, когато отсреща е някой от другите двама големи.

И друг път съм писал, че Джокович притежава нужното (играта от дъното на корта най-вече), за да бие Надал в Париж, но за да се случи това събитие трябва да са налице две неща: Новак да играе на върха на клей-възможностите си и Надал да не покаже най-доброто, на което е способен на "Филип Шатрие". Вчера се съчетаха двете неща и фаворитът загуби. Стига да е здрав, Надал спокойно може да вземе поне още един РГ до края на кариерата си според мен.
Don't drink and drive, don't smoke and fly, take LSD and TELEPORT!!!

Потребителски аватар
sirius123
Контакти:

Мнениеот sirius123 » 13 юни 2021 08:22

Днес е денят Х за Джоко , при загуба , ще е един от най-големите провали в карирата му. Има един , когато загуби финала срещу Вавринка. Залогът е голям , от една страна сърбина , ще стане първия от по-новото поколение , който ще спечели най-малко два пъти турнир от ГШ. От друга , гърчето , представител на новата генерация , ще разчупва статуквото. Бекхенд с две ръце , срещу бекхенд с една ръка. Силен сервис , срещу силен ретур.

Потребителски аватар
rhaegar
Контакти:

Мнениеот rhaegar » 13 юни 2021 15:06

Крейчикова освен титлата на сингъл, добавя и тази на двойки с Катерина Синякова. Чехкиня е шампионка и при девойките. Тия за една година взеха повече купи на РГ, отколкото в цялата му история до сега. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага

Червени Воини написа:САМО ЦСКА успява да по някакъв начин да засрами българския футбол

Потребителски аватар
NOMER14
Контакти:

Мнениеот NOMER14 » 13 юни 2021 15:34

rhaegar написа:Крейчикова освен титлата на сингъл, добавя и тази на двойки с Катерина Синякова. Чехкиня е шампионка и при девойките. Тия за една година взеха повече купи на РГ, отколкото в цялата му история до сега. :lol:

Нормалността, нормалността...

Върни се в “Тенис”