Страница 1 от 3

Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 19:59
от controller
Рилски спортист е първият финалист в турнира ЕВРОХОЛД Балканска лига. В едно истинско дерби достойно за полуфинал самоковци победиха миналогодишния шампион Левски със 74-70. През по-голямата част от времето Рилски бе отборът, който водеше, като с изключение на 1-2 момента, разликата бе малка. В последните минути самоковци се справиха по-добре, а левскарите направиха повече грешки и логично загубиха. Рилски спортист чака победителя от мача Фени Индустри - Морнар за съперник на финала в неделя (17 април).

Срещата започна с равностойна игра и размени на кошове и за двата тима. Така първата част завърши при резултат 20-18 за Рилски спортист, но пък втората почна по-добре за самоковци, които първи се откъснаха в резултата. С добра серия те поведоха с двуцифрена разлика при 30-20. Левски почна да намалява и след силни изяви на Чековски и 8 негови поредни точки резултатът бе изравнен, 37-37. До края на полувремето двата тима си размениха няколко точки, а тройка на Мартин Маринов фиксира резултат 45-42 за Рилски спортист след 20 минути игра.

След почивката двата тима почнаха кош за кош, а Рилски се откъсна при 55-49. Последваха обаче 10 точки поред за Левски, което изведе тима напред за 59-55. Александър Радоевич с два наказателни удара и Маринов с тройка в последната секунда на частта дадоха нов аванс на самоковци, 60-59.

След разменени кошове в началото на последната част тройка на Богдан Боев изведе самоковци напред за 67-64, а с кош и на Лилов резултата стана 69-64, пет минути преди края. Харпър върна две точки, но тройка на Лилов качи разликата на 6, при оставащи 03.51 минути. Минута и 22 секунди преди края Харпър намали на 4 точки, а Рилски сгреши на два пъти при стрелбите си и това даде нов шанс на Левски. Джейсън Кроу стреля от тройката изпусна, а Златин Георгиев овладя борбата, но опитът му да отбележи под коша бе блокиран от Александър Радоевич. 15 секунди преди края обаче самоковци сгрешиха и топката излезе в аут. При атаката Доналд Коул опита да вкара, но Станислав Ваклинов го блокира и така Рилски спечели мача.

За победителите Иван Лилов беше най-резултатен със своите 17 точки, като добави и 6 борби. С по 11 точки се включиха Димитър Караджовски и Мартин Маринов, а 9 вкара Станислав Ваклинов.

За Левски на ниво бе единствено Гьорги Чековски със своите 22 точки. Арън харпър добави 12, а с по 8 завършиха Джейсън Кроу и Прийст Лодърдейл.

http://bgbasket.com/new.php?id=25480
П.П. Браво !

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 20:07
от Blue_Girl
Кофти, че загубихме!
:cry:

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 20:16
от blue avalanche
Папазов-вън от Левски!Да си вземе и Лодърдейл,Кроу,Коул,Зл.Георгиев...

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 20:51
от qwerty321
Браво на Рилецо и дано отново титлата да остане в България .За Левски просто няма какво да кажа то единственото хубаво нещо е ,че македонеца надигра останалите чужденци в отбора ,а за българите Георгиев и Славейков (с по 5 точки) , те общо играха по-малко от Харпър.

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 20:51
от tmanolov
blue avalanche написа:Папазов-вън от Левски!Да си вземе и Лодърдейл,Кроу,Коул,Зл.Георгиев...


защо се нервите - тути-рути пак е продал мача. Така, като продаде серията с Черно море преди 2 години - тогава предостатъчно пари загубих, за да се връзвам на подобни неща :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 20:58
от daniel875
Константин Папазов е един изключително продажен треньор. Това за мачовете с Черно море е абсолютно вярно, както е вярно и че миналия сезон се продаде на Лукойл. Този човек не е никакъв левскар, а интересчия. Такъв и такъв ще си остане. Преди време искаше да става политик от квотата на ДПС. Какво повече има да се коментира?
Левски няма чак толкова лоши играчи, с изключение на този посредственик Кроу нали, но просто нямат мотивиран треньор. А това е много важно условие. Всичкото напъване беше фалш.
Време е Данаил Петров да изгони Тити.

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 21:16
от POPCORN
Тренера на Рилски не ли Барчовски или се лъжа?

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 21:18
от blue avalanche
POPCORN написа:Тренера на Рилски не ли Барчовски или се лъжа?

Да!

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 21:18
от Chelsea Forever
POPCORN написа:Тренера на Рилски не ли Барчовски или се лъжа?

Барчовски е

Re: Рилски детронира Левски-ще играе на финал в Балканската Лига

Публикувано: 15 апр 2011 21:20
от POPCORN
е Сори пичове ама Барчовски е голям!За мене е по-добър тренер от Тити!После видях когато ги хвана Рилецо бяха слабички, определено има прогрес при тия момчета!Евала за което.Явно се работи като хората!