Статистиките в световния волейбол

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Статистиките в световния волейбол

Мнениеот Бисер Шматков » 04 ное 2014 13:07

Останал съм с впечатлението, че статистиките що се отнася до волейбола (и баскетбола) не са така пълни като при футбола и тениса. Например ми е интересно да установя кой е волейболистът с най-много изиграни мачове за национала на България или коя е волейболистката, записала най-много двубои с националната фланелка, но никъде не мога да намеря подобни данни. Какви може да са причините за това?
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Статистиките в световния волейбол

Мнениеот stefani » 04 ное 2014 14:57

Цар Футбол е причината :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2572
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: Статистиките в световния волейбол

Мнениеот rmfan5 » 04 ное 2014 15:05

Бисер Шматков написа:Останал съм с впечатлението, че статистиките що се отнася до волейбола (и баскетбола) не са така пълни като при футбола и тениса. Например ми е интересно да установя кой е волейболистът с най-много изиграни мачове за национала на България или коя е волейболистката, записала най-много двубои с националната фланелка, но никъде не мога да намеря подобни данни. Какви може да са причините за това?


Волейбола не е от най-популярните спортове.И пак мисля че ако се разровиш ще намериш доста статистика за волея.
Колкото до баскетбола в него има тонове статистика.
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/523/7021523v.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Статистиките в световния волейбол

Мнениеот Бисер Шматков » 04 ное 2014 16:06

Мерси много, може би наистина трябва по-сериозно да се поразтърся! В сайтове като Уикипедия никога няма таблици с броя мачове, които са били изиграни от баскетболисти/волейболисти. Предполагам, че причината се корени и в по-особеното точкуване при тези спортове (отбелязването на гол е относително рядко събитие в професионалния футбол, а кошове се вкарват/точки се отбелязват през 20-30 секунди), което кара феновете да са по-малко заинтересувани от статистики по отношение и на другите показатели (като записани участия, извършени нарушения и т.н.)
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Статистиките в световния волейбол

Мнениеот NOMER14 » 04 ное 2014 19:16

Причината да се знаят всички футболни мачове е, че се играят на стадиона - зяпачи много.
А че волейболисти или баскетболисти си спретнали среща в затънтена заличка, кой го еня....


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта