Малки отбори

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

keyelpk
Мнения: 13
Регистриран на: 25 мар 2008 09:24
Контакти:

Малки отбори

Мнениеот keyelpk » 25 мар 2008 09:36

Пускам тази тема за малките отбори (вместо безброя от предишния форум). Нека през известно време (1 сезон) да затваряме темата и да пускаме нова такава, на чисто.
Изображение

keyelpk
Мнения: 13
Регистриран на: 25 мар 2008 09:24
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот keyelpk » 25 мар 2008 09:42

ИзображениеЕрцгебирге Ауе

История

Първите години

Отборът е създаден през 1946-а година, под името BSG Pneumatic Aue, на името на местна фирма за инструменти. Смяната на спонсор води и до смяна на името на Zentra Wismut Aue през 1949-а, и накрая на SC Wismut Aue през 1951-а.



Преместването

Клубът се представя добре, и през 1954-а година правителството на ГДР решава, че близкият град Кемниц, наскоро преименуван на Карл Маркс Щат, заслужава добър отбор. Реално местене няма, и отбора продължава да се състезава под името SC Wismut Karl Marx Stadt. Точно тогава отбора става лидер в източногерманския футбол. Печели купата на ГДР за 1955-а, и става шампион на ГДР за 1956, 1957 и 1959-а година. През 1959-та отбора също така играе финал за купата на ГДР, загубен от Динамо Берлин след 0:0 и 2:3 в преиграването. 1963-а е годината, в която Кемниц се сдобиват със собствет отбор, и виолетовите отново приемат името BSG Wismut Aue.



Отборът до и след обединението

Оттам нататък отборът се радва на относително добро представяне във майсторския ешалон на ГДР, и независимо, че отборът не печели шампионата повече, държи рекорда за най-много мачове в Оберлигата. През 1985-а година, в Купата на УЕФА отборът губи в първия кръг от Днипро. След обединението отборът редактира името си на FC Wismut Aue, преди да се установи настоящото име, Erzgebirge Aue.



Ерцгебирге в обединена Германия

В новите футболни лиги, Ауе започва да играе в аматьорската Оберлига Североизток/Юг(ІІІ), която впоследствие става Regionalliga Nord (III). Отборът поднася изненада, печелейки титлата в Регионаллигата през 2003-а година, като отбора тогава преминава във 2. Бундеслига, където играе и до сега. Отборът се представя на равнище, което го нарежда в златната среда.

От Уикипедия, статията е моя!
Изображение

Saykinho
Мнения: 9
Регистриран на: 24 мар 2008 18:14
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот Saykinho » 25 мар 2008 22:15

Тук влиза Мангалчестър Юнайтед, Венгербахче и чукчитата, нали :mrgreen:
Blood Is Red For A Reason!

keyelpk
Мнения: 13
Регистриран на: 25 мар 2008 09:24
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот keyelpk » 26 мар 2008 15:18

Тук влизат предимно любимите на типстърите (залагащите по Еврофутбол...) отборчета, винаги правещи добри комбинации.

Сиреч Бран (Берген), Сервет (Женева), Ещела Амадора, Спарта (Ротердам), Висла (Плок), Кротоне, Кардиф Сити Блу Бърдс и прочие, прочие...
Изображение

Lit3x
Мнения: 104
Регистриран на: 25 мар 2008 17:03
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот Lit3x » 26 мар 2008 15:24

Бих добавил отбори като Гретна,Вадуц,Иънг Бойс и АГГОВ Апелдорн:)Тези четири отбора правят по един ъндър за цяла година:)

Алфа Ромео
Мнения: 12
Регистриран на: 26 мар 2008 17:22
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот Алфа Ромео » 26 мар 2008 18:02

някой има ли информация защо коравия Уимбълдън сега се подвизава под името М.К.Донс - каква е причината, вероятно финансова или?

keyelpk
Мнения: 13
Регистриран на: 25 мар 2008 09:24
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот keyelpk » 27 мар 2008 10:51

За Доновете- обиждат ги с името Франчайз Юнайтед ("франчайз" биват много неща- продукти, като почнем от професионалните отбори в САЩ, та стигнем до "Карибски пирати"), именно парите (и боса) ги местят. Младежите ни играха в Милтън Кийнърс с Англия.

Уимбълдън, дефакто, са нов отбор сега, М.К.Донс са оригиналния клуб с "фалшиво" име.
Изображение

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот georgi bancov » 01 апр 2008 14:04

Мога да добавя още около 700 знайни и незнайни отборчета и не чак толкова в Англия, но ще мина само с няколко от тях:

Любимите ми:

Чемпиъншип
Кардиф
Уотфорд
Бристол Сити

Първа Лига
Лутън
Лийдс Юнайтед
Нотингам Форест, които в миналото са били голям отбор
Порт Вейл 1876

Втора Лига
Брадфорд и Брентфорд
МК Донс
Дагенам & Редбридж
Нотс Каунти
Стокпорт Каунти

Конференция (Национална)
Форест Грийн
Оксфорд
Кембридж
Торки Юнайтед
Солзбъри Сити

Север и Юг
Хистън Юнайтед

Аматьори:
Башли Юнайтед
Дарвел ФК
Кемпстън Роувърс

Потребителски аватар
AFC_Wimbledon
Мнения: 10
Регистриран на: 05 апр 2008 17:02
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот AFC_Wimbledon » 05 апр 2008 17:12

:evil: :evil: :evil: Защо форума почва наново :( Имах 200 мнения в темата за Уимбълдън :evil: Сега ме мързи да почвам да пиша наново.

ПС: Като не сте информирани не пишете глупости !!! МК Донс са нов отбор. Може да проверите навсякаде. Водят началото си през 2004-та година. Старият Уимбълдън сега е в Раймън Лигата.
http://www.afcwimbledon.com Всички стари играчи и фенове признават този отбор като стария ЛУДАТА БАНДА. Дори се чества преди месец 20 годишнината от спечелването от ФА Къп през 1988 срещу Ливърпул.

Изображение
Изображение

Другата неделя на 13-ти април Уимбълдън ще играят на Уембли приятелски мач , в който ще отпразнуват 20 годишнината :D

Ако някой се интересува от отбора да гледа тука ->
http://www.forums.eurofootball.bg/showthread.php?t=1849
WOMBLE TILL I DIE !

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: Малки отбори

Мнениеот georgi bancov » 07 апр 2008 16:10

Ти на мен вече ми обясни.
Вече редовно ги следя Уимбълдън
За повече информация около футбола на острова влезте ТУК


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kingofpop и 7 госта