Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1857
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 13 мар 2024 14:20

Udoji90 написа: Галено днес беше най-слабият на терена, by the way, въпреки че се очакваше много от него.


бих го взел при нас новия сезон, вместо ментето Осимен
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9203
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Soulen » 13 мар 2024 14:38

Udoji90 написа:Аз ви казах, че Наполи са зле. ;) Не, че съм ги гледал днес. Иначе Порто си играха добре и абсолютно заслужиха общият резултат да бъде равен след 210 минути. Рая днес направи най-добрите си изяви за Арсенал, но генерално отборът не ми хареса особено. В елиминациите не ни бива особено - ако беше в групите това, сигурен съм, че щяхме да спечелим по-убедително. След като успяха за сефте от много години да преминат тази фаза, се надявам малко да спадне напрежението, но общо взето четвъртфинал ми се струва да е таванът на този отбор в момента. Просто с нивото на представяне от двете срещи с "драконите" не можем да отстраним нито един от останалите 7 отбора. Галено днес беше най-слабият на терена, by the way, въпреки че се очакваше много от него. А този пич Отавио, който партнираше на Пепе в защитата, за мен е абсолютен MOTM. Ако нямахме вече Габриел и Кивиор като централни защитници с ляв крак, определено бих се радвал да го имаме в отбора.

Удоджи, говориш глупости. В топ 3 на фаворитите сте със сигурност. Това е като моментна форма за мен.

1. Сити
2. Реал
3. Арсенал
4. ПСЖ
5. Байерн
6. Барселона
7. Атлетико/Интер
8. Дортмунд
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16939
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 13 мар 2024 15:39

Ама ти това класиране го правиш по настояща форма в първенствата. Пак казвам, че елиминациите в ШЛ са коренно различно нещо. Ако тези 8 отбора ги сложиш в едно хипотетично първенство, то и аз бих смятал, че имаме реален шанс да сме в тройката. Да отстраниш съперник в 180-210 минути е съвсем друго напрежение, с което нашите играчи не се справят. Ако вчерашната среща хипотетично беше в първенството или в груповата фаза, се хващам на бас, че Порто щяхме да ги бием по подобен начин като Нюкасъл или ПСВ примерно (и двата отбора според мен не са по-слаби от Порто този сезон). Миро говори за Барса и Байерн примерно - ако играехме в едно първенство с тях, съвсем сериозно смятам, че бихме завършили над тях в момента. В директна елиминация, ако играем на Кампа или Алианц Арена, както играхме на Ещадио до Драгао, ще паднем не с 1, ами с 3 гола. Той само Харито ще ни вкара толкова.
Последна промяна от Udoji90 на 13 мар 2024 15:50, променено общо 1 път.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1857
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 13 мар 2024 15:47

Soulen написа:
1. Сити
2. Реал
3. Арсенал
4. ПСЖ
5. Байерн
6. Барселона
7. Атлетико/Интер
8. Дортмунд


смени Интер с Арсенал :lol:
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33333
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот 1914.1902 » 13 мар 2024 15:57

Не знам дали бихме могли да сме втори в тази класация, защото срещу Лайпциг не се справихме никак убедително, а други отбори бяха доста по-категорични в класирането си за следващата фаза. Иначе е факт, че от началото на сезона, въпреки всички проблеми, контузии, липса на деветка и т.н., имаме само две загуби, като и двете поражения са на стадиона на Атлетико.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 13 мар 2024 16:26

1. Сити
2. Реал
3. Барселона
4. Интер/Атлетико
5. ПСЖ
6. Байерн
7. Арсенал
8. Дортмунд/ПСВ

Сити като настоящ шампион са фаворит, но трудно ще я защитят. Реал като рекордьор си е в тройката по дефолт, а и цял сезон е труден за побеждаване. Барселона напук на всички цъка добре напоследък и може да се отпуши, особено ако изтегли някой извън Сити и Реал. След това между 4 и 7 място всички ги слагам на една черга, като идеята е, че в добър ден могат да бият всеки, но трудно ще избутат целите елиминации. За мен няма нито един изявен отбор, който да е много над останалите и това ми се вижда най-непредвидимата ШЛ от години.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9203
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Soulen » 13 мар 2024 16:41

Сега напук ще трябва да викам за комшиите да стигнат полуфинал поне, ако не се паднат срещу Реал или Сити :lol:

В състава на Арсенал има играчи като Хаверц, които са печелили трофея и Сака, който игра финал на Европейското. Достатъчно опит имат и ще са изненадата на турнира според мен.

Смятам и че ако хванат Дортмунд или Интер/Атлетико, ще ги пердашат здраво. С Барселона и ПСЖ ще е равностойно.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16939
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 13 мар 2024 17:09

Жоржиньо и той е печелил ШЛ, Райс също е основен играч в националния, Жезус пък има опит със Сити и никак нелоша резултатност в турнира с нас и с тях, Зинченко и Партей имат участия със Сити и Атлетико. Обаче са само тези. За останалите това бяха изобщо първи елиминационни мачове в ШЛ в кариерите им. Много сме далеч от истината още все. Аз си пожелах да стигнем до 1/4-финал, всичко над това го приемам за бонус. Интер (ако продължат) конкретно грам не искам да ги срещаме, защото те вече могат да се пестят в първенството. Дортмунд (ако продължат и те) не разбирам защо ги слагате като аутсайдер при положение че спечелиха най-трудната група. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6153
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот KOPScousers » 13 мар 2024 18:23

1. Сити
2. Реал
3. Интер
4. Байерн
5. ПСЖ
6. Барса
7. Арсенал
8. Дортмунд

И това е с едно на ум, че Чоло и компания не са за отписване, а и че Дортмунд са склонни на всякакъв вид издънки. За мен Интер са един от най-добрите отбори в турнира при все, че вече могат да са все по-спокойни за титлата си в Серия А и да съсредоточат повечето си сили в ШЛ. Сити изобщо не съм убеден, че би следвало да са на първо място при представянето им във ВЛ в последните седмици, а и предвид каква ожесточена борба за титлата се води в Англия и не особено дългата им скамейка - нещо, което не съм очаквал, че някога ще кажа. Ама айде, шампиони са, технически са най-добрият отбор без никакви съмнения и им отпускам аванта този път. Реал пък си е Реал. Борбата за титлата в Англия е и причината да сложа Арсенал чак седми. При други обстоятелства бих ги сложил 5-ти или дори 4-ти при настоящото им състояние и това на Байерн, Барса и ПСЖ, като особено първите два отбора правят може би най-слабите си сезони от доста години насам.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 13 мар 2024 18:56

Това са елиминации, всичко се случва. Челси 2012г спечели турнира, а сигурно във финалната 8морка беше на последно място по залози и аутсайдер. Барса навлезе във форма, обаче почнаха да се трупат много контузии на основни играчи - Балде, Гави, Педри, Френки, че и Феран Торес. Това няма как да не даде отражение. Но както каза и Удоджи в турнир на елиминации законите са по-различни от шампионатен маратон и се случват доста изненади. Реал с тая игра срещу Лайпциг не бих ги сложил дори близо до Ман. Сити, но знаем как се преобразяват когато излязат срещу някой фаворит и едва ли ще играят по същия начин като срещу Лайпциг. Атлетико не знам защо сте ги отписали при само 0-1 в първия мач, а Пичичито (техен фен) им дава 1% шанс за класирането, което е абсурдно при положение че си домакин в реванша и губиш само с 1 гол. Не е като да си паднал 0-4 в първия мач. При моите хора, надеждата ми е някой да подцени Барса и тогава ще стане интересно. :)
Барса и Лудогорец але, алеее...


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта