Хосеп Гуардиола - Официална тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sapio0o » 03 окт 2016 09:23

Нелепо е да се сравнява one season wonder-а на Хайнкес с доминацията на Барса от периода 2008-2011. Вторите не просто доминираха, ами и го правеха с красива игра. Игра, която пак казвам спечели милиони сърца навсякъде по света. Някои ми се струва се заблуждавате от онова 7:0 на 1/2 финала. Тогава Байерн определено изуми с директен футбол и си заслужи мястото на финала, но пък нека не забравяме теслите в първия мач. Два от головете бяха нередовни. Третият беше 50/50 и само този за 1:0 изглеждаше като чист. Преди това жестоки мъки с Арсенал на 1/8 финала също не се споменават. :)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Thsmith » 03 окт 2016 09:55

Байерн спечели с красива игра, а барса с отвратително мотане на топката и една дузина червени картони и дузпи. Да сме точни!
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 03 окт 2016 10:13

По принцип въпроса за доминацията винаги е много относителен, защото да си го кажем честно - доминира ли Реал Мадрид в момента, при положение че за три години спечели Шампионската лига два пъти? Аз нямам такова усещане, може би заради липсата на домашни трофеи.. Барса при Пеп станаха три пъти поред шампион на Испания и взеха две титли от Шампионската лига..Направиха го с един треньор и определен стил на игра.. Едва в последната четвърта година от престоя на Гуардиола там, те спечелиха само Купата на Краля.. Тук наистина можем да говорим за доминация.. Във всички останали случаи в последните години говорим за отличен период на даден отбор.
Байерн Мюнхен игра три финала за четири години, не съм съгласен, че требъла на Хайнкес е бил one season wonder ;) Промяната при баварците започна с назначението на Юрген Клинсман (2008-2009). Сега можем да поспорим относно треньорските качества на германеца, но определено, според мен, той имаше визия за модерен футбол, различаващ се от традиционния за Байерн и Германия. А клуба имаше нужда точно от такава промяна, защото игрово се беше изчерпал след периодите на Хитцфелд и Магат ;) Луис Ван Гаал привнесе холандско-испанския привкус и Байерн превключи на друга скорост.. Хайнкес привнесе и немския манталитет на победители и Байерн си беше най-добрият отбор в света в конкретния момент.
Такива бяха и Интер 2010, Реал 2014, Барселона 2015.. Честно казано не съм убеден, че Челси 2012 и Реал през тази година бяха най-добрите отбори спечелили Лигата, но победителите не ги съдят, нали така ;)

Въпросът беше дали Байерн щеше да задържи нивото, ако беше останал Хайнкес начело.. Съмнявам се - логично беше да последва спад и реорганизиране от към състав и игрово.. Тук идва ролята на Гуардиола, който не позволи този спад. Да, той не можа да спечели Шампионската лига заради собствените си грешки, а и заради обстоятелствата, но остави топ-отбор, който е готов отново да атакува върха.. Това постижение не може да му отнемат и най-мразещите го ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24561
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот boabbb » 03 окт 2016 11:41

Да се запиша и аз - к*р за Плешо :lol: :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11125
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Furious_Monk » 03 окт 2016 13:47

Почти никой от по-сериозните си мачове Гуардиола не е вземал без някаква странична помощ, което подсказва и защо за три години, така и не докара отбора на Байерн до финал.

Не знам как един от най-доминиращите( макар и само с един спечелен финал) отбори бива принизяван само и само да ни се втълпи какъв гений е Гуардиола.

Гуардиола е добър треньор за определени отбори, за други не става, някои приспива, други забавлява, но по своята същност не е открил футбола, нито дори е добавил нещо различно към него- просто е адаптирал различни елементи от миналото към настоящето.

От чисто тактическа гледна точка, за мен Моурниьо ще си остане по-стойностният от двамата, макар че в последно време се забелязва някакъв упадък в резултатите му.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sapio0o » 03 окт 2016 15:54

О, да, вярно си е, че Гуардиола не става за всеки отбор. Той самият го знае, макар да се опитва да го промени. Не е за Байерн или който и да било друг немски отбор. И все пак, три титли, 2 купи, 1 суперкупа и едно световно клубно първенство за 3 години си е постижение от всяка гледна точка. Не знам много за историята на клуба, но колко са по-успешните мениджъри изобщо там? Едва ли са много. Да, не спечели ШЛ, но това не значи, че престоят му е провал. Всеки фен на Реал Мадрид в момента си мечтае Зидан да постигне подобни резултати, било то и с отпадания в групите на ШЛ. ;)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8903
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот bilyaletdinov » 03 окт 2016 16:26

В двата си финала Юнайтед бяха разковани, ако тях не ги считате за сериозен отбор. При това през 2009 с Кристиано в състава Рио и Видич в прайма си...Барса тоя мач го играха с някакъв супер странен състав, в който Пуйол и Силвиньо бяха на бековете, а в центъра Пике и ЯЯ Туре. Като се замисля това е най-слабата защита печелила ШЛ в последните години.
Байерн имаха късмет да хванат Барса, които бяха без треньор и без контузения Меси. Тайминг братче. Дали този сезон можеше да бъде повторен?Силно ме съмнява. Дали Байерн ще спечели друг требъл в близките 10 години, още повече.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11125
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Furious_Monk » 03 окт 2016 16:32

За Реал Мадрид винаги приоритет е бил ШЛ, защото там се изправяш срещу най-големите от другите страни.

Тези две ШЛ в последните години не ги разменям и за 10 титли в първенството. Така че, всеки според очакванията си.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот MCMXIII » 03 окт 2016 16:46

bilyaletdinov написа:В двата си финала Юнайтед бяха разковани, ако тях не ги считате за сериозен отбор. При това през 2009 с Кристиано в състава Рио и Видич в прайма си...Барса тоя мач го играха с някакъв супер странен състав, в който Пуйол и Силвиньо бяха на бековете, а в центъра Пике и ЯЯ Туре. Като се замисля това е най-слабата защита печелила ШЛ в последните години.
Байерн имаха късмет да хванат Барса, които бяха без треньор и без контузения Меси. Тайминг братче. Дали този сезон можеше да бъде повторен?Силно ме съмнява. Дали Байерн ще спечели друг требъл в близките 10 години, още повече.

Това с требълите е много дискусионно. Не може да се отрече, че требе и късмет. Спомням си, как на сутринта след финала през 1999 година, един колега аресващ МЮ ми обясни, да си съблека фалнелката на Байерн (трябвало да ме е срам според него) и че Бавария никога, ама никога нямало да постигнат требъл. Казах му, че ще имат, щом се е случвало. Почакахме още 14 години и се получи :) Та може и да се получи до 10 години. М/у другото, Ули след финала през 2010-а каза, че този отбор до 5 години ще вдигне ШЛ. Оказа се прав. Интересно ми е, какво мисли за требъл.

П.П. Смятай, колко са разглезени хората, щом не ги радват шампионски титли, ШЛ, а се коментира ТРЕБЪЛ :) :) :) :) :) Та по този показател Пеп се провали :lol:
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sapio0o » 03 окт 2016 16:50

Furious_Monk написа:За Реал Мадрид винаги приоритет е бил ШЛ, защото там се изправяш срещу най-големите от другите страни.

Тези две ШЛ в последните години не ги разменям и за 10 титли в първенството. Така че, всеки според очакванията си.

Мен приоритетите на Реал са ми ясни, монк. И аз не разменям десетата за нищо на света. Така изстрадана купа, спечелена по инфарктен начин. Един от най-големите моменти в живота ми. Само че не може да си Реал Мадрид, да си европейски шампион и да не можеш да си спечелиш домашното първенство, пък било и то при здрава конкуренция. Разбирам да печелим през година, там да се редуваме дет' се вика, а то виж какво е.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта