Копа Америка 2019 (Бразилия)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Копа Америка 2019 (Бразилия)

Мнениеот SilentKiller » 24 юли 2019 14:40

Бразилия винаги печели Копа Америка, когато първенството е на тяхна земя...има и геополитически фактори, които влияят за това и не само в днешно време и в миналото. За сметка на това изостава доста от Аржентина и Уругвай по броя спечелени Купи на Америка. А имаше един период от 1949 до 1989 без трофей от континенталния турнир - 40 години ! Иначе като цяло южноамериканските национални отбори изостават в тактическо естество от европейските. Бразилия за последно игра финал на Световно 2002, а Аржентина 2014 - но стигна до там през иглени уши, минимални победи/или след дузпи и благодарение на гения на Меси+спорадични проблясъци на Агуеро, Ди Мария и някои други. От миналото Световно мачовете Франция - Аржентина и Белгия - Бразилия показаха защо скоро ако продължават в същия дух, южноамерикански тим няма да спечели Световна титла. Видя си и качеството на изминалата Копа Америка - футбол на ниско ниво, комични изпълнения, разни аутсайдери в миналото стигат вече 1/2финали и финали...по същото време вървеше и Купата на Африка, и аз лично не видях голяма разлика в нивото на двата турнира. :roll:

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Копа Америка 2019 (Бразилия)

Мнениеот Sardukar » 24 юли 2019 23:15

А що не кажеш с какви състави играеше Бразилия на тези първенства?
Преди купите въобще не бяха това, което са сега. В днешно време, ако не си спечелил купа значи си най-големия неудачник и като цяло не ставаш за нищо, което е просто абсурдно. За един не малък период от време подхода на Бразилия към тази надпревара беше нещо от сорта Венгер - Купата на лигата.
Регресът в представянето на южноамериканските отбори на световни първенства не се корени само в една причина, а е в резултат на комплексни фактори. И все пак, не разбирам, как правиш извода, че изостават тактически, когато те играят напълно по европейсски (според мен, дори това е един от минусите)? Без да влагам расизъм, но подобни неща може да кажеш за африканските отбори, но не и за южноамериканските.



ПП Феноменът беше страхотен футболист! Повечето деца, които сме израснали с него ще си бърборим, че в своя пик беше най-добрия ритал някога. Критично погледнато обаче не е точно така. Роналдо беше уникален футболист, факт! Спомням си, че съм го гледал на видеокасета (хаха) в ПСВ Айндховен (с партньор в атаката Рууд ван Нистелрой) и в детското ми съзнание отиграванията му ми изглеждаха божествени. Беше неудържим. Но като всички бразилци, той не обичаше да поддържа много, много спортна форма. В днешно време не ги ритат толкова, но мачовете са с много голям интезитет. Фитнесът е в основата на играта. Не виждам как той можеше да задържи постоянство в играта си, дори да не беше претърпял тези ужасно гадни контузии. Стилът му на игра + физическите дадености + натоварванията + диетата и тренировките+ манталитета бяха предопределили, че той няма да се радва на дълга кариера. Мисля, че официално няма ШЛ. Не, че е важно. Неговото величие не се измерва в купи, голове, златни топки и т.н. Лекотата в отиграванията, различните решения, които взимаше спрямо всички останали, невероятната харизма...беше уникален за наблюдаване (но тогава не се гледаха и толкова мачове колкото сега, което е фактор). Беше оригинален за разлика от сега.
Бтв, днешния футбол (макар и да въведоха ВАР) щеше много добре да пасва на Ривалдо.
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33259
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Копа Америка 2019 (Бразилия)

Мнениеот 1914.1902 » 04 дек 2019 12:25

Проведе се жребият за груповата фаза на Копа на Америка 2020. Турнирът е с променен формат. 12 отбора бяха разделени в две групи.

Австралия и Катар са поканени да участват в състезанието, което ще се проведе в Аржентина и Колумбия. Четири отбора от всяка група ще стигнат до четвъртфиналите.

Група А: Аржентина, Австралия, Боливия, Уругвай, Чили, Парагвай;

Група В: Колумбия, Бразилия, Катар, Венецуела, Еквадор, Перу;

В откриващия мач от 12 юни ще се срещнат отборите на Аржентина и Чили. Финалът ще се състои на 12 юли.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта