Примера дивисион vs Висшата Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
dxl
Мнения: 1242
Регистриран на: 23 авг 2010 13:28
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот dxl » 28 окт 2011 20:38

MQplaya написа:Работата е такава - в испанското има само 2 силни отбора,които всеки сезон се борят за титлата.Останалите са много под нивото им.В Англия отборите които се борят за титлата са пет.Тоест Висшата Лига е по-конкурентна.Иначе съм на мнение,че Барса и Реал са по-силни от който и да е английски отбор,колкото и да ми се иска да не е така.


Да, в Испания последните години Барса е много напред, а Реал от две години на сам ги гони плътно, преди това обаче Виляреал и Валенсия, също и Севиля оказваха сериозена съпротива в опитите си да се класират максимално напред.

Кой са 5-те отбори, борещи се за титалата? Юнайтед, Сити, Челси, Арсенал, Ливърпуул? Сити тепърва от тази година са фактор. Арсенал ... колкото станаха годините им без титла? А Ливърпуул? Айде, Челси взеха няколко титли, наистина. Макар тях да ги крепи само парите на един човек. (Ще ме извиняват всички фенове на Челси, обаче отбор, който има спечелени 4 титли на страната и нито една ШЛ да е гранд? Това е малко странно - единия от основните конкуренти в НАЙ-КОНКУРЕНТНОТО първенства да не е гранд? Обърках се нещо. Че то Хамбургер имат повече титли на местно и на европейско ниво от Челси...)

И още малко храна за размисъл - Бундеслигата е най-посещаваното първенство (разбирайте - с най-висока средна посещаемост на мочовете, като единственото спортно мероприятие с по-висока посещаемост е американския футбол.
Последна промяна от dxl на 28 окт 2011 20:39, променено общо 1 път.
Илиян Илиев: "Този пък, страничният, Костадин Ангелов ми каза: "Мани се от тука, ше ти прасна една глава".

vvessel написа: Добре че дойде Матеус, та да запишем загуба и от Корсика, че почти не остана отбор от Европа от който не сме падали.

Потребителски аватар
sl321
Мнения: 2807
Регистриран на: 21 апр 2008 15:17

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот sl321 » 28 окт 2011 20:38

chelseaboy написа:Само идиот може да сравнява Примера с Висшата лига. ;)


Съгласен съм.Не може и дума да става за каквато и да е прилика.В Испания никога не можеш да видиш толкова малоумен футбол какъвто можеше да видиш в Англия!
http://www.eridubet.com
Доста блогове с типстъри на едно място.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот megan fox » 28 окт 2011 20:40

Carpy написа:Дотолкова, доколкото парите от ТВ правата се разпределят най-справедливо в Англия и Германия, то следва там първенствата да са най-конкурентни и равностойни. Естествено, че е невъзможно Арсенал и Стоук да имат еднакви приходи, но поне ТВ правата предоставят на малките отбори възможност за конкуренция. За разлика от една Испания, където 40% от ТВ правата отива в Барса и Реал.


Оф защо говорите глупости наизуст? А преди телевизиите да почнат да дават камари с пари да не би Примера да не бе доминирана от Барса и Реал? Откакто Примера съществува това са отборите, които спорят най-често за титлата, без значение дали има пари от ТВ права или не! Така че доминацията на двата испански гранда не се дължи на парите! Виж това не може да се каже за отборите във ВЛ! Защото преди във ВЛ да навлязат толкова много пари водещите отбори изобщо не бяха тези, които са днес! Докато в Испания с пари и без пари все са си Барса и Реал! Хубавичко помисли над този ФАКТ!

Къде са Пул? Те поне все още са във ВЛ? Къде са Нотингам - носител на КЕШ и многократен шампион, къде са Лийдс... в кои девизии са? Замисли се кое първенство бе променено кардинално от наличието на много пари и се подминаха лидерите благодарение на парите! Определено не е Примера!
Последна промяна от megan fox на 28 окт 2011 20:43, променено общо 1 път.
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот megan fox » 28 окт 2011 20:41

dxl написа:
MQplaya написа:Работата е такава - в испанското има само 2 силни отбора,които всеки сезон се борят за титлата.Останалите са много под нивото им.В Англия отборите които се борят за титлата са пет.Тоест Висшата Лига е по-конкурентна.Иначе съм на мнение,че Барса и Реал са по-силни от който и да е английски отбор,колкото и да ми се иска да не е така.


Да, в Испания последните години Барса е много напред, а Реал от две години на сам ги гони плътно, преди това обаче Виляреал и Валенсия, също и Севиля оказваха сериозена съпротива в опитите си да се класират максимално напред.


Пич, забравил си СуперДепор! ;) Които не само спореха за титлата, но и я печелиха! ;)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

AnalBreaker
Мнения: 29102
Регистриран на: 08 дек 2009 17:48
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот AnalBreaker » 28 окт 2011 20:42

Няма смисъл да се подхранва извратеното его на този приятел
Един ИСТИНСКИ българин !

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FWuhfA9Hls[/youtube][/offtopic]

Потребителски аватар
Carpy
Мнения: 491
Регистриран на: 25 мар 2009 18:05
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Carpy » 28 окт 2011 20:42

megan fox написа:
Публиката? ОК..., англичаните отстъпват със светлинни години по темперамент от испанците! Кажи ми на кой стадион в Англия има атмосферата на една Аноета или Сан Мамес примерно? :idea:


Не съм запознат с цените на пропуските в Изпания, но смело мога да предположа, че ако сезонните пропуски са по 35-40 евро на мач (толкова колкото са примерно цените на Арсенал, Челси, Юнайтед, Тотнъм), Камп Ноу ще бъде полупразен всеки мач.

Потребителски аватар
dxl
Мнения: 1242
Регистриран на: 23 авг 2010 13:28
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот dxl » 28 окт 2011 20:42

Кой го каза тва за разпределението на парите? М/у Германия и Англия няма много общо, когато става дума за разпделението на пари от ТВ. права.
Само като знам колко много пари взема отбор, спечелил промоция за ВЛ (чрез титла). В Германия средствата са по-балансирани. (Говорим си разбира се за ТВ правата, а не спонсортсво и прочее, защото там е ясно Байерн е много по-напред, когато става дума за това).
Илиян Илиев: "Този пък, страничният, Костадин Ангелов ми каза: "Мани се от тука, ше ти прасна една глава".

vvessel написа: Добре че дойде Матеус, та да запишем загуба и от Корсика, че почти не остана отбор от Европа от който не сме падали.

Потребителски аватар
Kotzata
Мнения: 629
Регистриран на: 31 май 2009 20:59
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Kotzata » 28 окт 2011 20:42

kingofpop написа:
sps написа:А момчето със статиската да ми каже кога Барса и особено Реал са побеждавали Ливърпул. Няма такъв случай!


Извинявай, ама коментарът ти е меко казано малоумен...как Реал и Барса да бият Ливърпул като те не могат да се класират за ШЛ :) :) ...и веднага ти давам пример за загуба на Ливърпул от испански отбор....Атлетико преди 2 години


Той пита конкретно за богопомазаните Барца и Реал. Иначе мнението ти за Пуул и ШЛ, както и цялата тема са си заяждане.
Меганът хубаво дал статистика, но след като сипе обиди по най-гледаното първенство в Европа как иска да го вземат насериозно? :geek:
Интересно, след още някоя титла на испански отбор(и) в ШЛ и ЛЕ, ако Примиерата стане по-гледано първенство дали пак ще продължите да твърдите, че масовката е за шараните и болшинството са глупаци и нищо не разбират? Цялата ви тема лъха на комплексарщина като вие всячески се стараете да докажете, че видите ли, другия е по-зле.
Ако става въпрос, Премиер Лигата е по-равностойна във финансово отношение. Каквото и да ми разправяте, смешно е Барса и Реал да плащат стотици милиони всяко полугодие за футбалери, а отбори като Леванте примерно да броят стотинки с бюджет, близък до този на отбори в Централна Европа. Бедни и богати в Англия също има, но там телевизионните права са колективни и всеки може да получи парче от кокъла :)

Потребителски аватар
MagicMoments
Мнения: 5900
Регистриран на: 08 яну 2011 16:09
Местоположение: Sofia Town
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот MagicMoments » 28 окт 2011 20:43

sl321 написа:
chelseaboy написа:Само идиот може да сравнява Примера с Висшата лига. ;)


Съгласен съм.Не може и дума да става за каквато и да е прилика.В Испания никога не можеш да видиш толкова малоумен футбол какъвто можеше да видиш в Англия!

Ау ау а какво да гледаме .Как 50% от отборите в примера играят с 11 човека отзад срещу Реал и Барса или да гледам вълнуващите мачове на грандовете Хихон и Гранада..В Англия отборите от т.н средна класа са поне 2 пъти по-добри от средната класа в примера..
Последна промяна от MagicMoments на 28 окт 2011 20:44, променено общо 1 път.
Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ любимия си отбор ,когато ГУБИ,не го ПОДКРЕПЯЙ ,когато ПОБЕЖДАВА.
[wrapimg=]http://www.img-share.eu/f/images/267/Rusev-champagneJPGm8YSXUt.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
dxl
Мнения: 1242
Регистриран на: 23 авг 2010 13:28
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот dxl » 28 окт 2011 20:43

megan fox написа:
dxl написа:
MQplaya написа:Работата е такава - в испанското има само 2 силни отбора,които всеки сезон се борят за титлата.Останалите са много под нивото им.В Англия отборите които се борят за титлата са пет.Тоест Висшата Лига е по-конкурентна.Иначе съм на мнение,че Барса и Реал са по-силни от който и да е английски отбор,колкото и да ми се иска да не е така.


Да, в Испания последните години Барса е много напред, а Реал от две години на сам ги гони плътно, преди това обаче Виляреал и Валенсия, също и Севиля оказваха сериозена съпротива в опитите си да се класират максимално напред.


Пич, забравил си СуперДепор! ;) Които не само спореха за титлата, но и я печелиха! ;)


Риасор беше крепост. Обаче това беше дооста отдавна. Гоните, когато играеха Джалминя, Макаай, Алдо Душер, Хуан Фран (май така беше), Валерон и пр. Говоря за по-близките години, когато Севиля спечели две купи на УЕФА (нали две бяха?)
Илиян Илиев: "Този пък, страничният, Костадин Ангелов ми каза: "Мани се от тука, ше ти прасна една глава".

vvessel написа: Добре че дойде Матеус, та да запишем загуба и от Корсика, че почти не остана отбор от Европа от който не сме падали.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта