Висша лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12494
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот wolf » 11 мар 2024 01:47

UltraBlue написа:
wolf написа:
UltraBlue написа:Не съм фен на нито един от двата отбора. Честно казано и двата не са ми никак любими. За мен това положение в края няма как да е дузпа. Напълно споделям мнението на Джейми Карагър за ситуацията, а той едва ли може да бъде обвинен в липса на пристрастия:

Навсякъде другаде по терена това е фаул, но мисля, че има неписано правило във футбола, че за дузпа трябва да има повече - по-тежък контакт. Доку игра с топката, не се опита да фаулира съперника. Затова разбирам защо дузпата не беше дадена.

Точно женския полов орган Карагър да цитираш е малко... така... Доку му влезе с бутоните в гърдите, Макалистър игра преди него с топката и "легендата" го оправдава. Евала, да ходи да си коментира любимия Евертън

Цитирах го, защото се води ваша легенда и защото споделям мнението му. Всеки си преценя ситуацията сам за себе си, но самият факт, че има толкова разнопосочни мнения говори за това, че ситуацията най-малкото е спорна. В случая аз не бих обвинявал съдиите, че са взели такова решение.

Това е вече n-тото рязане на Ливърпул в ключови мачове тоя сезон и нищо не може да ме убеди, че видиш ли те съдийте без да искат да сбъркали
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44169
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 11 мар 2024 08:09

По принцип активно работещите в телевизии бивши играчи не е много смислено да се цитират, защото при тях има доста corporate talk вече. Скай няма как да говори лошо за реферите, съответно лигата, затова и нейните коментатори/анализатори рядко отчитат грешки и намират някакви оправдания.

За мен дузпа има, независимо дали Доку играе първи с топката или не, посягането е опасно. Да не говорим, че нямаше как да играе с топката, ако не си беше вдигнал крака на метър и половина във въздуха. Ако беше положение срещу Челси, щях да съм бесен че не е отсъдено, та в тоя ред на мисли фенът на Сити и тези на камиларя да се запитат ако беше в другото наказателно, дали щяха да искат дузпа?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 11 мар 2024 08:55

Udoji90 написа:Много "обичам" как винаги едини същи двама-трима обръщат форума на кенеф, щото не могат да дискутират в нормален тон... Другите пък един през друг пишат небивалици само и само да защитят своя отбори/или да се подиграят на другия. Все Холанд ви е в устата, като не вкара гол, ама аз не разбирам какво е виновен той, като тези зад него играят ганкиното. Може би човекът трябва сам да си отнема топката, да си подава и да вкарва. Другите пък от 10 кладенеца вадят вода, за да изкарат, че дузпа не трябвало да има в края. Е, както се вижда в линка малко по-горе, Доку даже не стига пръв до топката. Навсякъде другаде по терена това се отсъжда моментално като фаул, че даже и с картон, да не кажа червен. Капитана ми говори как бил заслужен резултатът и трябвало Сити да водят с 0-3 до почивката. :lol: Съжалявам, човек, ама си крайно необективен, когато става въпрос за Ливърпул и Сити. Ако и да са били Сити по-добри през първата част, изобщо нямаха чак такава доминация, нито толкова много положения. 1-4 точни удара нищо не значат, защото повечето от тях не бяха опасни. Играта като цяло си беше двуостра, Ливърпул също имаха опасни ситуации, но най-доброто положение си беше за гостите и го вкараха - 0-1 си беше общо взето реален резултат. Само че след почивката Ливърпул надиграха Сити доста по-категорично и за мен е необяснимо как не обърнаха. Сити буквално се бяха нас*али след изравняването, но Диас и Нуньес ги пожалиха. Разбира се Фоудън и Доку от другата страна също имаха чисти ситуации, но като цяло "гражданите" тотално изгубиха контрол върху срещата и предимно отблъскваха нападенията на домакините. За да се стигне и до безумието на Майкъл Оливър и VAR-аджиите в края. Разбира се аз, като привъженик на трети отбор, следва да съм доволен от този резултат, което обаче не значи да не съм обективен.
Така че Сити, къде с рутина и класа, къде с късмет и съдии, постигнаха приемлив за тях резултат. В другия кръг ще си ни бият по навик и ще дебнат Ливърпул на точка отзад, пък може Ман Юн пак да им направят някой мръсен Х и "гражданите" да се възползват, стига да не допуснат дежурната си загуба в гостуването на Тотнъм. :lol: Аз вече писах по-назад, че до момента през сезона Ливърпул ми изглеждат като най-заслужил шампион, защото: 1. нямаха слаби периоди от 1 победа в 5 кръга (за разлика от другите 2 отбора), а си държат постоянно ниво; 2. най-явно ги рязаха реферите в ключови срещи (срещу Тотнъм, днес, пък и срещу нас в първия мач, когато не им дадоха дузпа); 3. имат най-много контузии, Клоп се налага да прибягва и до юноши, но дори в това състояние си бият и си стоят там в челото. Колкото до Арсенал, от началото на годината смятам, че сме в най-добра форма от трите отбора, но 10 кръга преди края това не е достатъчно. Добър отбор имаме, но другите два са твърде силни и опитни (и с по-доказани наставници), затова просто ще допуснат по-малко грешки от нас до края на шампионата, а при нас мисля, че има поне 3 срещи, които няма да спечелим, и това ще е предостатъчно за тях да завършат пред нас. Аз все пак само мога да поздравя Артета, че успя да развие отбора до степен, че към края на март все още да сме наравно с двата основни фаворита.

Браво, Удоджи, няма какво да се добави повече. Фен съм на Ливърпул в Англия откакто се помня, но съм и най-големият привърженик на идеите за футбола на Пеп Гуардиола в този форум и затова винаги се опитвам да гледам обективно на ситуациите, колкото и фенщината да взима връх понякога :mrgreen: Ливърпул надигра Сити, особено след изравняването на резултата, показателно беше че Гуардиола смени Де Бройне, което си беше признание, че играта на Сити не върви..
Що се отнася до дузпата и защо не бе дадена, аз имам леко конспиративното мнение, че не е от некомпетентност или желание да се ощети този или онзи отбор. В стил Стойчо Младенов смятам, че в Англия има директива :lol: :mrgreen: и тя е следната - на федерацията не й пука кой точно отбор ще стане шампион, стига интригата да се запази докрая. Ако може във финалния ден от сезона да се реши - още по-добре. Знаете схемата: повече интрига, повече гледаемост, повече ПРИХОДИ.. Така че Оливър и компания просто си вършат работата, зададена им от федерацията..никой отбор да не се откъсва в борбата за титлата и интригата да се запази докрай ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6153
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот KOPScousers » 11 мар 2024 09:25

Кво значи директива? Сега, ясно че е тъпо да се решава такова дерби по такъв начин, ама дай тогава да разрешим на черната нинджа да си вири краката по гърдите на съперниците по дефолт? Всеки нормален човек (демек не Ванката и Капитана) казва, че това е 100% дузпа. То така и трябва да е. Просто тоя мишок Оливър явно прихвана от целия отбор на Сити през второто полувреме и оцапа гащите. Такова наси*ане, че чак вараджията го прихвана. :oops:
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Red_Neck » 11 мар 2024 10:52

rhaegar написа:По принцип активно работещите в телевизии бивши играчи не е много смислено да се цитират, защото при тях има доста corporate talk вече. Скай няма как да говори лошо за реферите, съответно лигата, затова и нейните коментатори/анализатори рядко отчитат грешки и намират някакви оправдания.

Това + факта, че много от тях говорят по т.нар. сценарий/роля за по-висок рейтинг.
Мога да изброя 10+ спортни коментатори/анализатори, които го правят. Джейми е абсолютен образец и поради тази причина отдавна съм спрял да му обръщам внимание.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1850
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 11 мар 2024 15:33

заради всичките пъти, когато сити започваха мача с дузпа, Пешо заслужаваше поне една срещу тях в края. Но съдията нямаше болс. Чакаме другите отбори да помогнат
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1850
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 11 мар 2024 16:42

CSKA69 написа: В стил Стойчо Младенов смятам, че в Англия има директива :lol: :mrgreen: и тя е следната - на федерацията не й пука кой точно отбор ще стане шампион, стига интригата да се запази докрая.


казаха че титлата щяла с голова разлика да се реши :mrgreen: иначе феновете на Арсенал да не се кахърят, ако всичко е точно, Хаверц пак ще накаже Сити и ще ги откаже от борбата 8-)
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16896
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 11 мар 2024 16:53

Е, да, те в Англия преките двубои никога не са били водещ критерий. За директива не знам дали има, ама и да бяха паднали Сити вчера, тя интригата нямаше да се загуби. Дето се вика, колко често се случва 10 кръга преди края да има 3 отбора, събрани в толкова малко точки. Откакто аз гледам футбол (22-3 години), не съм сигурен да е имало такъв случай във ВЛ. :roll: А сега двата обичайни коня от последните години и ние (барабар Петко с мъжете :mrgreen:) около тях. За Хаверц от доста време нищо не сте гъкнали обаче. Напоследък опровергава много "разбирачи", в това число включвам и себе си. 8-)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15245
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот miro_rz » 11 мар 2024 18:00

locke написа:
CSKA69 написа: В стил Стойчо Младенов смятам, че в Англия има директива :lol: :mrgreen: и тя е следната - на федерацията не й пука кой точно отбор ще стане шампион, стига интригата да се запази докрая.


казаха че титлата щяла с голова разлика да се реши :mrgreen: иначе феновете на Арсенал да не се кахърят, ако всичко е точно, Хаверц пак ще накаже Сити и ще ги откаже от борбата 8-)

Хаверц ако ги накаже и ги бием си го татуирам на целия гръб! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3753
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Jürgen » 11 мар 2024 19:09

Как може точно тая дузпа да е спорна? Абе вие ръгби ли гледате.....


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта