Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13555
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 02 май 2024 18:53

Все още не разбирам какво искаш да докажеш. Ливърпул не бяха печелили титлата в Англия 30г., но на никого няма да му пука след известно време, ако изобщо някой се сеща вече за това. Има значение до момента, в който не се развали тази статистика.

Между другото аз станах фен на Реал много преди да вземат прословутата 10-а и когато клубът не беше фактор в ШЛ. Не успехите ме зарибиха, просто съм попаднал пред телевизора в точното време на мач и останалото е история. Предполагам, че всеки така започва да харесва даден отбор. Всъщност първите 2-3г. не ги следях супер изкъсо, някъде 2007 започнах да следя всичко.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

CSKA69
Мнения: 4558
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 02 май 2024 18:56

Capitane5Puyol написа:Ами имаш шанса в съзнателния си живот да видиш успехите на Реал в ШЛ от 1998г насам. Обаче преди това цели 32 години не бяхте печелили уж "вашия турнир". Представи си че се беше родил 20-30 години по-рано...не съм убеден дори дали щеше да станеш фен на Реал. Не те знам точно на колко години си, но до въпросната 1998г по медиите се подиграваха, че лежите на стари лаври и 1998г ви е първата "цветна ШЛ", щото последната преди това беше от епохата на черно-бялата телевизия. :)

Хаха, онзи ден друг фен на Барса ме обвини, че съм глорихънтър, щото Реал печелели през година ШЛ, а аз станах привърженик на клуба в началото на 90-те, когато Реал и ШЛ изглеждаше мисия невъзможна. Когато Аякс на Ван Гаал надигра Реал на Бернабеу през 1995-а година даже изглеждаше, че Мадрид няма много място в този турнир..Както обаче Капело казва, когато е отишъл в Реал за първи път (1996-та), всички в клуба са били просто обсебени от идеята, че това е и ще бъде най-добрият клуб в света. Точно така го е посрещнал шофьора на автобуса: Добре дошъл в най-добрия клуб в света :) :lol: 8-)
Изображение

Изображение

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 02 май 2024 19:02

То всеки това си мисли в едни 10-12 от топ отборите в Европа. От ръководството до шофьора и обикновения редови фен. Същото е било при Капело в Милан и преди това Ариго Саки. Със сигурност и тогавашния шофьор на автобуса на Милан му е казал същото. Изображение
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23787
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот paceto » 02 май 2024 19:55

sapio0o написа:Все още не разбирам какво искаш да докажеш. Ливърпул не бяха печелили титлата в Англия 30г., но на никого няма да му пука след известно време, ако изобщо някой се сеща вече за това. Има значение до момента, в който не се развали тази статистика.

Между другото аз станах фен на Реал много преди да вземат прословутата 10-а и когато клубът не беше фактор в ШЛ. Не успехите ме зарибиха, просто съм попаднал пред телевизора в точното време на мач и останалото е история. Предполагам, че всеки така започва да харесва даден отбор. Всъщност първите 2-3г. не ги следях супер изкъсо, някъде 2007 започнах да следя всичко.


Повечето стари фенове на Барселона са такива по линията Стоичков понеже той беше първият заминал в голям отбор за онези години. Следващите са предимно заради Меси и звездният им отбор.

Аз съм фен на Реал някъде от 1992-93, когато се предаваха мачове по една сръбска телевизия понеже у нас все още не се предаваха чужди мачове и турнири. Тогава лек по лек започваше ерата на кабелните телевизии и постепенно започнаха да излизат все повече мачове от чужбина и то предимно по немските канали.

Освен Реал доста по-късно следях и Рома особено в шампионският им отбор от 2000/01 със звездните им играчи като Батистута, Монтела, Делвекио, Валтер Самуел, Кафу, Кандела, Томази и т.н., а и естествено надигащият се вече Тоти.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9325
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот bubka » 02 май 2024 19:56

Аз пък станах фен на Реал малко така напук, заради грозните съдийски аванти в полза на Барселона в годините след 2005-та нататък, особено около 2008-2009-та и мачът с Челси например. Тогава бях силно морален човек(сега не толкова) и силно се възмущавах от такава подигравка с футбола, феърплей-а и труда на играчите и нямаше как да имам нищо общо с такава циркова трупа, затова възникна естествена симпатия към антипода на Барселона в лицето на Реал. Времето показа, че не съм сгрешил, защото въпреки успехите в определен период, каталунците така и не изкорениха циганският си манталитет, нито пък успяха да се задържат в елита на Европа, но то е логично - второто няма как да изникне на база на първото.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 02 май 2024 20:30

bubka написа:Аз пък станах фен на Реал малко така напук, заради грозните съдийски аванти в полза на Барселона в годините след 2005-та нататък, особено около 2008-2009-та и мачът с Челси например. Тогава бях силно морален човек(сега не толкова) и силно се възмущавах от такава подигравка с футбола, феърплей-а и труда на играчите и нямаше как да имам нищо общо с такава циркова трупа, затова възникна естествена симпатия към антипода на Барселона в лицето на Реал. Времето показа, че не съм сгрешил, защото въпреки успехите в определен период, каталунците така и не изкорениха циганският си манталитет, нито пък успяха да се задържат в елита на Европа, но то е логично - второто няма как да изникне на база на първото.

Баси комплексите, баси чудото от страна на бубата. Всяко второ мнение й е да хули Барса. А това с "циганския манталитет" си е нарушение на правилата. Съдийски аванти е имало не по-малко за Реал, така че недей да пишеш глупости - не че ме учудваш де...
Барса си е в елита на Европа, колкото и да не ти се иска. И си представи вие какви сте щом отбор, който уж не е от елита ви дънеше години наред в Ла Лига и хващахте титла веднъж на високосна година. Чак след 2019/2020г. си пооправихте статистиката в шампионата.

П.С. И темата е Шампионска лига. А не да си изливаш комплексите към отбори, които не харесваш.
П.С. 2. Фен на отбор, в чийто състав играе Винисиус да говори за цигански манталитет е повече от смехотворно.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33085
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот 1914.1902 » 03 май 2024 13:12

Capitane5Puyol написа:Ами имаш шанса в съзнателния си живот да видиш успехите на Реал в ШЛ от 1998г насам. Обаче преди това цели 32 години не бяхте печелили уж "вашия турнир". Представи си че се беше родил 20-30 години по-рано...не съм убеден дори дали щеше да станеш фен на Реал. Не те знам точно на колко години си, но до въпросната 1998г по медиите се подиграваха, че лежите на стари лаври и 1998г ви е първата "цветна ШЛ", щото последната преди това беше от епохата на черно-бялата телевизия. :)


Ама сега искаш да кажеш, че сме станали фенове на Реал Мадрид заради Шампионските лиги ли? Не може ли някой да е започнал да подкрепя този отбор, защото стана много драматично шампион на Ла Лига през 2006/2007? Не може ли някой да е станал фен на Реал, защото някоя легендарна фигура (в Мадрид ги има много такива) на футбола ги е привлякла към този тим? Първите два сезона, които си спомням на Реал Мадрид, те взеха едно голямо нищо, но не ми е попречило да ги подкрепям. Тогава някъде започнаха и кошмарите на Реал срещу Лион.

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18104
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот kingofpop » 04 май 2024 00:04

locke написа:
sapio0o написа:Ясно, значи там положението е черно, щом един от важните хора в клуба си прекарва прайма в малък отбор като Сити, вместо да направи Барселона още по-велик клуб отколкото в момента е.


няма ги Меси, Шави и Иниеста (и съдиите :| ) и Пешо е безсилен :mrgreen:

kingofpop написа:Санчо вчера страшен мач направи и се питам какви хора работят в Юнайтед да махнат него и да оставят онова менте Антъни....:D чак не е реално, разликата между двамата е стряскаша във всеки един компонент


земете го Антъни, под наем естествено :mrgreen: , и ги отървете


аз съвсем сериозно мисля, че Антъни не става и за Берое. Крилата им са в пъти по-добри от него, колкото и абсурдно да звучи :D
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18104
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот kingofpop » 04 май 2024 00:07

Иначе Реал мисля, че тая година ще загубят финал най-накрая :D не защото не са толкова силни като преди, а защото дотук от 5 мача в елиминациите не надиграха в нито един съперника си и мисля, че късметът им ще се обърне точно когато не трябва за тях. Или ако има изобщо някаква закономерност и справедливост, поне така би трябвало да стане де.
Последна промяна от kingofpop на 04 май 2024 01:33, променено общо 1 път.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 04 май 2024 00:11

1914.1902 написа:
Capitane5Puyol написа:Ами имаш шанса в съзнателния си живот да видиш успехите на Реал в ШЛ от 1998г насам. Обаче преди това цели 32 години не бяхте печелили уж "вашия турнир". Представи си че се беше родил 20-30 години по-рано...не съм убеден дори дали щеше да станеш фен на Реал. Не те знам точно на колко години си, но до въпросната 1998г по медиите се подиграваха, че лежите на стари лаври и 1998г ви е първата "цветна ШЛ", щото последната преди това беше от епохата на черно-бялата телевизия. :)


Ама сега искаш да кажеш, че сме станали фенове на Реал Мадрид заради Шампионските лиги ли? Не може ли някой да е започнал да подкрепя този отбор, защото стана много драматично шампион на Ла Лига през 2006/2007? Не може ли някой да е станал фен на Реал, защото някоя легендарна фигура (в Мадрид ги има много такива) на футбола ги е привлякла към този тим? Първите два сезона, които си спомням на Реал Мадрид, те взеха едно голямо нищо, но не ми е попречило да ги подкрепям. Тогава някъде започнаха и кошмарите на Реал срещу Лион.

Аз съм си признал отдавна, че съм станал фен на Барса заради българската връзка - Стоичков. Отделно преди 1990г. можеше да гледаш мачове от Западна Европа само ако хванеш антена за югославската телевизия ако имаш късмет. Тук комунистите в България даваха само финалните фази на евротурнирите и СП и ЕП. Така че не вярвам на приказки и врели-некипели как някой българин е станал фен на Реал Мадрид през 70те или 80те, това е абсурдно. За 90те мога да повярвам, когато вече навлезе пазарната икономика и свободния достъп до първенствата в Западна Европа, тогава се нароиха фенове дори и на по-малки отбори от силните западноевропейски първенства - Депортиво, Валенсия, Парма, Вила, Борусиите двете, ПСЖ, Лион и т.н.
Барса и Лудогорец але, алеее...


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта