Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

fullmoon
Мнения: 123
Регистриран на: 16 май 2016 21:04
Контакти:

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот fullmoon » 07 авг 2018 10:55

Red_Neck написа:... и шпалирчиците от Подуяне получиха другарско, съдийско рамо. Предполагам, че другарската помощ е на случаен принцип ;)

А аз предполагам, че когато "Левски" спечели, то е защото съдиите са ударили по едно рамо, а когато загуби просто са били слаби и толкова си могат :lol: :lol: .
"This british homosexual broke the game" - един Великан.
Българите помним до вчера, някои и по-малко.

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот Sisi 1914 » 15 авг 2018 20:29

И първата оставка на треньор е факт. :oops:
Левски завинаги в моето сърце![

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот Warped » 18 авг 2018 13:19

С всеки кръг се чудя за какво са тия 16 отбора в А групата. 10 отбора е оптималното число... Дунав, Верея, Враца и тн. пълнеж за слугинаж на ЦСКА-София и Лудогорец.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот Sisi 1914 » 21 авг 2018 21:12

Витоша е в шестицата! :o
Левски завинаги в моето сърце![

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот SilentKiller » 24 авг 2018 22:42

https://www.dunavmost.com/novini/dunav- ... mvri-s-2-0
Дунав прониза комунистите от 9 септември ! :lol:

tornadooo
Мнения: 351
Регистриран на: 02 май 2015 16:30

А сега какво?

Мнениеот tornadooo » 29 авг 2018 15:17

Как се обръщат нещата? Лудогорец играе срещу Славия с половин отбор българи, а великите клубове с традиции ще помагат за силен национален отбор с взети на килограм безплатни анонимници. Нещо коментар? Светослав Ковачев между другото повикан в националния отбор, вие ще кажете чий юноша. Размирици по стадионите защото хората не са прости и виждат влиянието на кой къде се проявява. Футболни легенди като Димитър Пенев говорещи глупости с ироничен тон само защото някой им бута по нещо като добавка към пенсията. Кое е това ново ЦСКА господин Пенев? До колкото знам в момента има два отбора в България съдържащи в името си ЦСКА и те са създадени в близък период от време и двата. Кое е новото? Парите ли са ви малко господин Пенев или деменцията вече си казва думата? Да знам, ЦСКА не е дружество или фирма или дрън-дрън, ЦСКА е идея. Е как пък подкрепихте по финансираната идея бе да му се невиди? Как идеята ЦСКА не тръгна чиста и честна от селските групи, а се озова направо в първа лига? Как преглътнахте идеята ви да бъде градена на основата на парите на човек който мазно се подсмихваше докато отбора му нанесе най голямата загуба в историята на ЦСКА? Как приехте като господ човек за който твърдяхте че купува титлите на своя отбор? Колко струва достойнството ви?

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

За картоните и грубият футбол в ППЛ...

Мнениеот Pragmatichen » 02 сеп 2018 16:12

Направило ли ви е впечатление само за 6 кръга от началото на сезона в ППЛ, при 7 мача на кръг, че вече имаме над 210 жълти и около 10-15 червени картона в нашия футбол? Това означава че за изиграни до момента 40-42 мача имаме средно по 5-6 картона на мач. Съпоставено с топ първенствата на Европа и предвид, че там има много по-голям заряд в мачовете и много повече дербита, а тук се играе откровено слаб и селски футбол, то тези над 200 картона показват само едно. А именно, че нашите играчи освен че са некадърни, са и доста прости момчета. Защото умният и кадърен играч първо не се рита, а когато прави нарушение, го прави тънко, хитро, за да не се набива на очи пред съдията. После ревем защо в ЕКТ получаваме картони, а оттам и наказания. Освен всичко друго, това показва, че в школите ни се учат не футболисти, а коне за ритане и най-вече, че липсва дисциплина. Защото наученият и дисциплиниран играч, уважаващ съперника НЕ прави такива глупави фаулове. А да не говорим, че е супер безотговорно да оставиш отбора си с 10 души, просто защото си глупак и не можеш да играеш чисто. Не искам темата да се превръща в нападки на клубна основа и да се заяждаме към конкретни играчи. Въпросът е как да се реши проблема, за да имаме чист футбол, за да не берем срам в Европа и най-вече с нац.отбор. Не може да няма начин тази дърварщина в играчите да се рафинира. Щом другите могат, може и в Бг. Според вас нормално ли за 6 кръга да имаме над 200 картона?!? Погледнете в livescore, ами то НЯМА МАЧ без поне 5-6 картона, често и червени. За това никой не говори, а е толкова важно....
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12277
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот TristaNNN » 04 сеп 2018 16:45

Нека да разгледаме ситуацията и от по-различен ъгъл: У нас липсата на картони в никакъв случай не значи, че състезателите са джентълмени на терена или пък добри в единоборствата. Напротив, те са си същите чобани, които освен това в годините се научиха на безнаказаност! За съжаление, родните рефери досега нямаха топки да бъркат в джобчето по-често, както е по правилник в чобанските ситуации, или просто така им беше наредено. В резултат на това, футболистите, освен че започнаха да се чувстват още по-безнаказани (пресни примери: Тупалките на Чорбаджийски от ЦСКА-София в Русе миналия сезон и Георги Петков на финала за Купата - цял мач умишлено бавене, при положение, че вече има картон). Друго дразнещо явление е как постоянно разни Йордан Миневци, Кристиян Малиновци и други подобни антифутболисти репликират реферите, а някои от тях откровено си позволяват и обиди и псувни след всяко неудобно за тях отсъждане, разбира се по съдиите - това ясно се чете по озлобените им джуки на повторенията. Обаче картони няма и няма. Затова аз нямам против бройката на шарените наказания да расте, докато футболистчетата се научат поне на елементарно поведение на терена, то че по-добри нямат да станат и нескопосаните им отигравания и единоборства няма да секнат, е ясно. Нямам против реферите да станат малко по-строги за един-два сезона и да шарят за всяка опасна чобанска проява, както и за всяка непремерена реакция. Така, малко да си починат разните петленца, да се бръкнат с някой лев за наказанието при натрупване на картони, евентуално и ако имат такова по вътрешен правилник на клуба, па белким им уврят главиците. Щото в Европа вече е късно, там си отиват със селските навици и похвати, а резултатие ги виждаме. Друга рецепта няма.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот tiamat » 09 сеп 2018 03:00

Warped написа:С всеки кръг се чудя за какво са тия 16 отбора в А групата. 10 отбора е оптималното число... Дунав, Верея, Враца и тн. пълнеж за слугинаж на ЦСКА-София и Лудогорец.


14 са отборите.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Първа Професионална Лига - сезон 2018/2019

Мнениеот SilentKiller » 10 сеп 2018 15:12

Защо няма тема, в която да се коментират великите подвизи на националния отбор и предстоящото класиране за Евро 2020 ? Ако не съм я видял, моля дайте линк. :roll:


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта