Добре дошли в А група!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
ogrizko
Контакти:

Добре дошли в А група!

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 10:41

Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.
Питат ли ме де зората ме огряла първи път, питат ли ме де земята що най любя на светa
Тамо аз ще отговоря де се бели Дунав лей, де от изток ЧЕРНО МОРЕ се бунтува и светлей
Българийо драга мила земя пълна с добрини, земя що си ме кърмила моя поклон приеми!

Потребителски аватар
W84me
Контакти:

Re: Добре дошли в А група!

Мнениеот W84me » 22 май 2018 10:59

ogrizko написа:Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.

Кой ще влезе в А група с тоя регламент? Изпадане няма! :mrgreen:
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
sslevski
Контакти:

Мнениеот sslevski » 22 май 2018 11:37

Напротив ще искат да изпаднат и пак да влезнат за да им дадът 300000. При оставане не получаваш тоя бонус. ;)

Потребителски аватар
doktora25
Контакти:

Мнениеот doktora25 » 22 май 2018 12:08

Като идея не е лошо. Трябва обаче и значително да се увеличи прозрачността и регулацията на паричните потоци в българския футбол. Кой дава, по колко дава, за какво ги дава и за какво има право да харчи. Ако се даде подобна сума не да потъне в нечий престъпен мутренски джоб, а клубът да бъде задължен да я инвестира в отбора, школата или евентуално в инфраструктурата.
Само Левски шампион!
Не на зимното часово време през лятото!

saract
Контакти:

Мнениеот saract » 22 май 2018 12:25

А откъде да дойдат тези 300 000 лева?

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Контакти:

Мнениеот JohnnieWalker » 22 май 2018 12:32

saract написа:А откъде да дойдат тези 300 000 лева?

Диема Екстра - 15 лв / месец :mrgreen:

saract
Контакти:

Мнениеот saract » 22 май 2018 12:39

JohnnieWalker написа:
saract написа:А откъде да дойдат тези 300 000 лева?

Диема Екстра - 15 лв / месец :mrgreen:

Те едни плащачи.......

Потребителски аватар
ogrizko
Контакти:

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 13:20

doktora25 написа:Като идея не е лошо. Трябва обаче и значително да се увеличи прозрачността и регулацията на паричните потоци в българския футбол. Кой дава, по колко дава, за какво ги дава и за какво има право да харчи. Ако се даде подобна сума не да потъне в нечий престъпен мутренски джоб, а клубът да бъде задължен да я инвестира в отбора, школата или евентуално в инфраструктурата.

Да, задължително трябва да има и някаква прозрачност. Освен това би следвало и видеоповторенията според мен да се въведат, за да са нещата по-справедливи. Вчера за пореден път видяхме как Витоша вкара втория гол от засада, която дори беше маркирана от страничния рефер!!!

Според мен има достатъчно пари в БФС - в крайна сметка нали имаха пари да си вдигнат нова централа за не знам колко милиони, да направят база за националния отбор и разни такива. Явно пари има достатъчно, а аз лично вярвам и че в нечии джобове отиват достатъчно. И точно затова си мисля как може да се разпределят тия пари, така че да са от някаква полза за футбола ни.

Примерно Витоша ако бяха подкрепени с 300 0000лв, може би нямаше да бъдат боксова круша цял сезон, а щяха да вземат мерки да са по-боеспособни за А група. Колкото повече е конкуренцията, толкова по-добре за всички отбори като цяло. Представителите ни в Европа вероятно ще се представят малко по-добре, защото трябва и те съответно да вдигнат наистина нивото, за да може да са на челните места в едно по-силно и равностойно първенство. Оттам ще се увеличи и зрителския интерес, ще има по-завързани и качествени мачове. Значи, отвсякъде се казва, че трябват пари да вървят нещата .....ама не се мисли как може да се поощри развитието на футбола ни! В Англия хората са го измислили и затова имат толкова интересен продукт за неутралния зрител ...тоя сезон последния отбор дето беше Уест Бромич последните кръгове победи Манчестър Юнайтед, Тотнъм ..и направи Х с Ливърпул! Така искам и в България ...Витоша да има шанса да направи нещо дори срещу Лудогорец, ако оттам подценят мача! Както и срещу Левски, ЦСКА и Черно море!

Смешно е, че имаме 14 отбора ......1 боксова круша, 1 без финанси, 1 отбор средно европейско ниво, 4-5 дето се мъчат да играят футбол... даже сега ми хрумва примерно, че ако в баража между представителя на А група и представителя на Б група победи отбора от А група, може да се дава 100 000лв. за подсилване. Примерно, сега Витоша ще играе срещу Локо Сф ...ако Локо Сф победи им се дава 300 000лв, ако Витоша победи и ОСТАНЕ в А група - 100 000лв. :idea: Да, БФС ще се наложи да се бръкне между 500 000 и 900 000лв не сезон, обаче ще гледаме малко по-качествен и конкурентен футбол!

И задължително тия пари да има прозрачност и да се инвестират в клуба, играчи, заплати с цел вдигане нивото на отбора :!: Да не може да потъват по джобовете на президенти, изп. директори и т.н. :roll:
Питат ли ме де зората ме огряла първи път, питат ли ме де земята що най любя на светa
Тамо аз ще отговоря де се бели Дунав лей, де от изток ЧЕРНО МОРЕ се бунтува и светлей
Българийо драга мила земя пълна с добрини, земя що си ме кърмила моя поклон приеми!

Потребителски аватар
stpehenhunt11
Контакти:

Мнениеот stpehenhunt11 » 22 май 2018 13:22

ogrizko написа:Смятате ли, че трябва да се дават някакви бонуси на клубовете, които идват от Б група?! Подобно на Англия, когато тимовете идват от Чемпиъншип във Висшата Лига и им дават към 100 млн. или нещо от сорта с цел да са равностойни на отборите във Висшата Лига. Искаме да гледаме по-равностойни и по-стойностни мачове, обаче да не се минат БФС да хвърлят по някой лев? Едни 300 000лв. примерно могат да помогнат на отборите дето влизат в елита евентуално да направят дори трансфер, или да предложат по-добри финансови условия на играчите и да ги задържат. Смятате ли, че това трябва да бъде въведено и в родната Висша Лига, за да се увеличи конкуренцията, интереса, стойността на мачовете и т.н.?! :roll: На мен ми изглежда като добра идея.

В англия им дават 100 млн като се включват и правата за гледамостта през следващия сезон . В англия се гледа, ходи се по мачове , купуват се артикули . В България нито някой гледа , хората ходятс тениски АКАБ 1312 , Мърда бойс не знам си какви и артикули НЕ купуват. В България футболът е полу-професионален и се държи професионален изцяло изкуствено . Нито един от спонсорите не си връща парите както става в Англия, (може би само Ефбет и Еврофтубол и другите бетове) В България единственият отбор който стъпва на някакво ниво е Разград. Другите просто няма да ги кометнирам. Разград си пълнят стадиончето, продават си футболисти , купуват си качествени такива , играят си в Европа , пари си изкарват. А тия от Б група просто нямат нищо общо с футбола и всяка една инвестиция там би била грешна. Царско село нямат и един фен , то това до преди 2 години беше просто едно футболно игрище :D на Локото стадиона е опасен за ходене , там със закон трябва да се забрани да ходи публика ако евентуално бият Бойковските тигри на баража.
https://www.facebook.com/worldoftheshirts?fref=ts Луд колекционер на тениски :) :)

Потребителски аватар
ogrizko
Контакти:

Мнениеот ogrizko » 22 май 2018 13:33

stpehenhunt11 написа:В англия им дават 100 млн като се включват и правата за гледамостта през следващия сезон . В англия се гледа, ходи се по мачове , купуват се артикули . В България нито някой гледа , хората ходятс тениски АКАБ 1312 , Мърда бойс не знам си какви и артикули НЕ купуват. В България футболът е полу-професионален и се държи професионален изцяло изкуствено . Нито един от спонсорите не си връща парите както става в Англия, (може би само Ефбет и Еврофтубол и другите бетове) В България единственият отбор който стъпва на някакво ниво е Разград. Другите просто няма да ги кометнирам. Разград си пълнят стадиончето, продават си футболисти , купуват си качествени такива , играят си в Европа , пари си изкарват. А тия от Б група просто нямат нищо общо с футбола и всяка една инвестиция там би била грешна. Царско село нямат и един фен , то това до преди 2 години беше просто едно футболно игрище :D на Локото стадиона е опасен за ходене , там със закон трябва да се забрани да ходи публика ако евентуално бият Бойковските тигри на баража.

Принципно е така. И затова да не правим нищо по въпроса и да чакаме нещата да се променят от само себе си?! :shock: Какво да направя като мозъка ми обикновено работи в посока как да променям и подобрявам нещата ..и не говоря само за футбол, щото повече премиер на България искам да стана. Не, че има значение какво искам ..но там съм пълен с идеи специално като гледам всичката простотия около себе си. Всичко може да се промени ако се работи в посока да се промени :!: Ако не се работи ..нали се сещаш?! Всичко ще е както го описваш и вероятно да става още по-зле....

Три решения, които аз бих взел като президент на БФС на момента:
1. Въвеждане на видео повторенията
2. Бонуси за отборите идващи от Б група с цел вдигане на нивото и конкуренцията на А група
3. Адекватни мерки за безопасност по стадионите

По последната точка. Веднага слагам доживотна забрана да се посещават мачове на двамата нацистки малчугана и родителите им. Както и на господина с бомбичката. Може и още да ходят на мачове изрисувани по тоя начин и с бомби ...ама вече ще са поне с 3-ма по-малко! И следващия ще се замисли :roll: И така се започва да се случва промяната......

Върни се в “Футбол - България”