45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Hrabar
Мнения: 1183
Регистриран на: 26 мар 2008 10:05
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот Hrabar » 21 юли 2014 22:18

superspiro написа:
Hrabar написа:Поздравявам Станко за темата, и го поздравявам за успешния старт на "Хасково", след толкова много години отсъствие от "А" група.

Очевидно, въпросът не е дали са 45 000, дали са по-малко или повече, а е в това, че стадиона се е цепел по шевовете. Тогава, през онези години, футболът наистина беше играта на народа. Днес футболът стана бизнес, престана да бъде спорт и най-нормалното нещо, което можеше да се случи е да виждаме пустеещи стадиони. Това, което е било тогава...го забравете. Никога повече няма да бъде така. Стадионите ще се пълнят само за някой европейски мач, през останалото време на годината ще пустеят.


Само че при нас футбола не е дори бизнес, а нещо като нищо. Един футболен отбор може да е бизнес, само когато достатъчно на брой фенове харчат пари за него, а важна част от това са билетите. За тениски и спонсори да не говоря.


Прав си, но говориш за истински бизнес. А при нас футболът е сенчест, сив, че в повечето случаи черен бизнес. Един "футболен клуб"-търговско дружество може да реализира печалба без това да е свързано с успехи на футболното поле.

Ще го кажа така: Един футболен клуб може да загуби на футболното поле, но търговското му дружество да спечели...къде от черно тото, къде от продажба на мачове и т.н. Обратното важи със същата сила.

Я, вижте Славия...ами това е акционерно дружество, което има много добри икономически показатели. Иначе като футболни достойнства нещо да са спечелили...някаква купа, трофей, участие в ЕКТ? Нали за това славистите толкова години вече недоволстват от това статукво!
"Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Този отбор ме научи на всичко в играта." Димитър Якимов
http://www.youtube.com/watch?v=YceBkLcF4E8

валкареджио
Мнения: 1120
Регистриран на: 28 апр 2013 00:14
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот валкареджио » 21 юли 2014 22:26

bm1914ls написа:на мач от южна "Б" РФГ "Хасково"-Димитровград предната година,стадиона беше пак така пълен,само по дърветата и пистата нямаше хора.
и аз бях там.

Валкареджо, мачът беше през пролетта на 78-а в Димитровград. Тогава Д-град все още бяха в борбата за класиране в А група.През есента бяха победили в Хасково с 3:1 и бяха на трето място. После Канев почна да бие наред и публиката тръгна. Наистина стадионът беше претъпкан. Именно тогава стана нещастният случай с милиционерското куче,което беше прегазено от тълпата, когато оградите не издържаха след края на мача...

есента мача в Хасково завърши 3:0 за Димитровград с 3 гола на Георги Ангелов.
пролетта мача се игра на стадион "Миньор" и според вестниците имаше 26 000 зрители и резултат 0:0.
отбора на Димитровград беше много силен,но първия секретар на БКП в Хасково/Наска Андреева/ се намеси и готово.
в Димитровград играеха футболисти с много опит като Трънков,Пл.Янков,Марашлиев,Владо Делчев,Георги Ангелов и други.треньор беше Димитър Пенев.
благодаря ти все пак за отговора и се надявам данякой ден да гледаме нашия любил "Левски" заедно.
бъди здрав и вече оптимист като всички Левскари.

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот Blue1914 » 22 юли 2014 00:10

Няма как да са били повече от 30-32 000 според мен... Не че има особено значение.

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 24 юли 2014 07:12

bm1914ls написа:[url]Градският стадион в Пловдив беше с капацитет 37000/45000/,но има срещи с по 52000.[/url]
Предполагам, че говориш за времето, когато вторият етаж още не беше изграден нацяло. След като го довършиха, капацитетът стана доста по-голям. А мачът, за който споменаваш беше исторически. Това беше първият мач на "Хасково" в А група въобще. От ДАП-а бяха пуснали поне 20 автобуса, отделно много предприятия бяха осигурили транспорт за работниците си, много хора бяха с личните си автомобили, имаше и с влак. Аз тогава бях на лятна бригада в Любимец, но избягах и се добрах на автостоп до Пловдив (отново). От този мач тръгна враждата между агитките на "Хасково" и "Локо". "Буферите" :oops: се бяха настанили над хасковлии и започнаха да хвърлят камъни по тях. След мача имаше кратка "среща" за изясняване на отношенията, но локомотивци предпочетоха да не стоят до края :lol: .

Колега,вторият етаж е построен преди да се родиш.Става въпрос за запад,после за СП по лека атлетика постриха вторите етажи на изток.Хасковлии бяха под зала Чайка,а там нямаше втори етаж.Аз бях на севрозападният,там където сядат ботевистите и даже не съм разбрал че е имало инциденти.Крайните фенове на съгражданите сядаха на югозападният втори етаж.Останалите сектори бяха за смесени фенове,а не като сега разделени с буферни зони.Присъствал съм на мач между Славия и Академик София в късна доба сред 20 000 зрители.Немислимо в наши дни.И да отговоря на някои младежи.Ако Хасково,Бенковски Пзазарджик,Добруджа,Дунав или Спартак Плевен играят с успех при майсторите посещаемостта ще е по-голяма в А група.Най-голямата публика стъплавала в Пловдив е на ....Марек.Това което видях на живо по случай 30 годишнината на ЦСКА на финал за КСА,ме направи техен почитател.30 хиляди за 30 годишнината в 30 минута с гол на Севдин.Бил съм на Бончук като фен на Ботев.Обрах един чадър в главата,но стадиона беше пълен.Населението на града беше по-малко от присъстващите на стадиона.

Потребителски аватар
veni__85
Мнения: 6860
Регистриран на: 07 окт 2008 17:30
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот veni__85 » 24 юли 2014 18:52

Според мен е възможно най-вече , че тук не се гледат само седящи места всичко е пълно , дори долу на пистата има доста хора.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот Живко6461 » 24 юли 2014 19:08

Според данни от пресата на мача са присъствали 35-38000 зрители. По това време посещаемостта на футболните мачове е много по-висока в сравнение с днешните времена. Особено когато се играят дербита и мачове на "Левски" и ЦСКА в провинцията.
Вторият гол на ЦСКА е редовен. Дори според привърженици на "Хасково", които са били на линията на вратата.
Адреналинът на публиката е доста висок. Допълнително се повишава след някои съдийски решения, особено неотсъдена дузпа (или две) в полза на домакините. След загубата прераства в агресивност. Допълнителни фактори, позволили да се стигне до скандала са провокативното държане на някои футболисти на ЦСКА (в интерес на истината без крайности) и подценяването на ситуацията от органите на МВР.

Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2480
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: 45 000 души на мач. Според вас възможно ли е?

Мнениеот hd29 » 24 юли 2014 19:21

balgarin написа:
Вълчан написа:По снимките на стадиона и хората е видно че няма толкова.Максимум 25000 са това.Вижте редовете колко са и си направете сметка.Герена колко хваща пълен....

То и националния има 42 500 седящи места ама 1995 г. на България-Германия казаха, че сме били около 70 000. Тогава нямаше седалки. А и имаше много правостоящи. Както и да е. Само можем да си мечтаем за пълни стадиони на всеки мач, всеки кръг.

Не знам кой ти е казал,че на мача с Германия през 95-та е имало 70 000,но явно си е направил шега ;) .Мача не беше толкова отдавна,че да се доукрасява толкова и на него имаше малко над 52 000 зрители,колкото беше горе-долу и капацитета на стадиона тогава.
Явно подобна е и историята с въпросния мач в Хасково с 45-те хиляди :o :)


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта