Колко печелят коментаторите?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re:GOLEADOR

Мнениеот Странджата » 10 юли 2016 19:42

За историята с Попов (Господин Кранкъл) - ето подробности:
http://www.sportal.bg/news.php?news=570267

Потребителски аватар
mironi88
Мнения: 1802
Регистриран на: 23 дек 2008 17:17
Местоположение: навсякъде с ЦСКА
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот mironi88 » 10 юли 2016 19:45

Повечето от нашите коментатори са на средно, задоволително ниво. От това което съм гледал от европейското също нямам някакви крайно негативни впечатления. Всеки коментатор като цяло става известен и популярен с някакъв по "екстремен" и различен начин на водене на мач, с някои фрази или нещо отличително. Това което ме дразни при повечето е незнанието им. Хващам всеки мач по няколко пъти, някой коментатор, който го е домързяло да си нагласи на таблета пред него отворени Google, Soccerway и Wikipedia, та да може в няколко секунди да сверява факти и инфо.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот Странджата » 10 юли 2016 19:47

Колко от нас могат да си представят да говорят за нещо, което се случва на живо, без да го преразказват? И интерпретацията на това, което се случва, да бъде интересна за зрители, които са изкушени от една обща страст и може би имат не по-малки познания за обстоятелствата около събитието от тези на коментатора ...

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Re:GOLEADOR

Мнениеот GOLEADOR » 10 юли 2016 19:58

Странджата написа:За историята с Попов (Господин Кранкъл) - ето подробности:
http://www.sportal.bg/news.php?news=570267

Мерси.И пак в дъното на цялата история е замесен Батето,това за мен е новост.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот Мистри » 10 юли 2016 19:59

Странджата написа:Колко от нас могат да си представят да говорят за нещо, което се случва на живо, без да го преразказват? И интерпретацията на това, което се случва, да бъде интересна за зрители, които са изкушени от една обща страст и може би имат не по-малки познания за обстоятелствата около събитието от тези на коментатора ...

Странджа, колко от нас, могат да си представят да говорят за нещо , което разбират?
За 30 години работа в телевизията , разбрах от странични хора, че това е най-лесното нещо на света.
В България всеки разбира от футбол, политика и телевизия.
Но повечето не са наясно с това, което работят.
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот matador1 » 10 юли 2016 20:01

Мистри написа:
matador1 написа:
Мистри написа:27 години се наслушах и нагледах на такива като теб.Хора, гледащи в чуждото канче, критикари, но това не ви пречи да гласувате за малоу*ници и да не си вършите работата .
Коментаторите си имат шефове.Ако те преценят-ще ги уволнят.Кой си ти , за да даваш оценки? Знаеш ли как се коментира събитие на живо? Сигурен съм , че ако теб те сложат пред микрофона , ще се насе*еш.
И накрая.Не знаеш ли , че е анадолско , това да питаш хората , колко печелят и за кого са гласували?
се спИцИалисти седми разряд се извъдихте в тази държава.


Аз съм съдил неподготвен хората :lol: ТИ как ме преценяваш с това мое мнение без да знаеш кой съм и без са ме чул как говоря :lol: Да не си гаджето на Алекси Смукачев? :lol: Ай ся, интересно ми е дали получават 600-те лв. които заслужават или повече.


А ти заслужаваш ли пенсия?


Вади Кодекса на труда да смяташ.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот matador1 » 10 юли 2016 20:03

damyanov1963 написа:
CTAHKO написа:И аз си мисля, че не е много лесно да си коментатор, макар и да изглежда много лесно отстрани 8-) А за да критикуваш някого за нещо, би трябвало да си по-добър в тази работа от критикуваните обекти 8-) Поради тази причина, не че ми харесват някои коментари и коментатори, но ще се въздържа от критики. Смятам че оценки за работата им могат да дават хора, занимаващи се със същото 8-) Ако има такива, да си кажат мнението. Ще е интересно да чуем професионален анализ на работата им 8-)

Станко, моето мнение е, че не трябва да се съди категорично и от двете страни. Все пак коментаторите коментират за зрителите, които си плащат телевизията, не за определен кръг професионалисти от тяхната работа. Така, че нормално е да има и раздразнени зрители, но трябва да има и известно разбиране.


Колкото и да е трудно, някои неща са недопустими. Не можеш да не произнасяш имената на футболистите правилно, да нямаш дар слово. Това е работа за човек с много добри езикови възможности. Не е просто да плещиш в ефир, а те подбират именно хора, които просто плещят в ефир със самочувствие.

whitebear
Мнения: 245
Регистриран на: 04 юни 2011 19:35
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот whitebear » 10 юли 2016 20:12

Мистри написа: ...Кой си ти , за да даваш оценки? Знаеш ли как се коментира събитие на живо? Сигурен съм , че ако теб те сложат пред микрофона , ще се насе*еш.


Много ми е смешно някой като направи подобно изказване.
Първо две неща - ти плащаш заплатата на тези коментатори - било то в БНТ, която получава пари от държавната хазна - т.е. ти им плащаш заплатата или диема, която е платена - т.е. имаш право да изискваш някакво качество. Разбира се вторият случай (т.е. диема) е на пазарен принцип, т.е. критиката се изразява в това дали да си платиш или не.

Ако караш по магистралата и си счупиш колата в дупка или недай си Боже се нараниш - ще си мълчиш ли? Или щом ти път не можеш да правиш нямаш право на критика ? Заслужава ли този който е правил пътя, парите си (които са държавни) ? И колко е взел за работата, която е свършил?

Продължавайки със същия пример, ако отидеш на лекар и той вместо да те излекува, те разболее повече или не те излекува, ще си мълчиш ли? Би трябвало да си мълчиш, защото ти не си лекар. (може и да си, но това усложнява процеса)

И най-обичаният от нас (под нас - имам впредвид българите) - политиката. Колко взима един депутат, каква работа върши, какви коли кара и т.н. Имаш ли право да го съдиш - ти бил ли си депутат?

На автомеханика, на когото си дал 1000 лв и той не е свършил работата - ще си мълчиш ли?

Примери много - като спортен форум се присмиваме най-вече на некадърността на футболисти, на треньори и т.н.

Когато не даваш пари - да, нямаш право да критикуваш, но когато парите излизат от твоя джоб имаш правото да изискваш някакво определено ниво на качество - особено от държавните служители.

ПП: Мълчанието не е злато.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14209
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот damyanov1963 » 10 юли 2016 20:20

matador1 написа:
damyanov1963 написа:
CTAHKO написа:И аз си мисля, че не е много лесно да си коментатор, макар и да изглежда много лесно отстрани 8-) А за да критикуваш някого за нещо, би трябвало да си по-добър в тази работа от критикуваните обекти 8-) Поради тази причина, не че ми харесват някои коментари и коментатори, но ще се въздържа от критики. Смятам че оценки за работата им могат да дават хора, занимаващи се със същото 8-) Ако има такива, да си кажат мнението. Ще е интересно да чуем професионален анализ на работата им 8-)

Станко, моето мнение е, че не трябва да се съди категорично и от двете страни. Все пак коментаторите коментират за зрителите, които си плащат телевизията, не за определен кръг професионалисти от тяхната работа. Така, че нормално е да има и раздразнени зрители, но трябва да има и известно разбиране.


Колкото и да е трудно, някои неща са недопустими. Не можеш да не произнасяш имената на футболистите правилно, да нямаш дар слово. Това е работа за човек с много добри езикови възможности. Не е просто да плещиш в ефир, а те подбират именно хора, които просто плещят в ефир със самочувствие.

Сега си спомням, как преди години по "Господари на ефира", пуснаха един нашенски коментатор, който вместо Сибиерски, казваше Собиески :lol:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Мистри

Мнениеот Странджата » 10 юли 2016 20:40

Ами на мене, за да се подготвя да говоря за нещо, което мисля, че разбирам, са ми нужни - ако темата не е нова, поне два дни, ако е нова - зависи - може и месец - при усилно четене ...Не съм имал и жестоки провали след седмици подготовка ...
По темата - май и много футболни звезди трудно се навиват да коментират на живо мач. Ако се навият - парите са сигурно много-много повече от тези, които получават коментаторите. Коментаторът е едно приложение към мача - най-лесно е да го изключиш, за да не хабиш енергия :) Ама да слушаш цял мач и после да недоволстваш - това за мене е неразбираемо, малко ми понамирисва на мазохизъм ...


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта