Румъния на Евро 2016

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Фен тема: Румъния

Мнениеот iliev72 » 11 юни 2016 20:04

hhandsome написа:
iliev72 написа:
MagicMoments написа:Изоставането ни във футболно отношение от съседите е олицетворение на изоставането ни като държава от Румъния.Тъжно,но факт,заедно влязохме във ЕС,а вече толкова много ни дръпнаха във всяко едно отношение.Едно време ние имахме играчи,а сега националите не могат да мръднат на запад от Калотина,а румънците играят в големи клубове от Англия и Италия.

Ходил съм в Румъния малко след като влязохме и тогава бяха много преди нас.Ще ти дам един пример. В България консултант по Европейски проекти си взима парите след като приключи с консултацията. В Румъния консултанта си взима пари едва когато консултираният спечели проекта и пари му бъдат осигурени от ЕС. Малка , но съществена разлика която води до това което се случва в момента в Румъния и България.

Румънците са на първо място по злоупотреби с еврофондовете не знам какви са тия приказки от 1001 нощ които говориш ;)

Иди и се убеди сам , а не вярвай на някакви журналистически глупости.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
hhandsome
Мнения: 129
Регистриран на: 10 авг 2014 18:49
Контакти:

Re: Фен тема: Румъния

Мнениеот hhandsome » 11 юни 2016 20:13

Какви журналистически глупости, това беше европейски доклад отпреди няколко седмици. Май само дето се праскат колко били напреднали. Трагедията в дискотеката в Букурещ стана защото нямаха втори изход в нощните клубове - нещо което в България се направи още преди 15 години. Ако им е толкова "уредена" държавата тогава защо наводниха цяла Европа и обединеното кралство?

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Фен тема: Румъния

Мнениеот matador1 » 12 юни 2016 10:37

hhandsome написа:Какви журналистически глупости, това беше европейски доклад отпреди няколко седмици. Май само дето се праскат колко били напреднали. Трагедията в дискотеката в Букурещ стана защото нямаха втори изход в нощните клубове - нещо което в България се направи още преди 15 години. Ако им е толкова "уредена" държавата тогава защо наводниха цяла Европа и обединеното кралство?


Балкански синдром. Затова. Най-много румънци живеят в Испания, не в Европа и UK. Те са най-многобройната имигрантска група в Испания. Повече са дори от южноамериканците.

Румъния има всички данни да се превърне в много могъща държава и регионална сила - нефт и други природни богатства, прекрасно географско местоположение, по-нармално правителство от нашето, силноразвита индустрия като за държава след соца, голямо население, излас на Черно море, контрол над делтата на най-голямата река в Европа, прекрасни данни за туризъм, огромна извесност и разпознаваемост (Всеки чужденец знае за Румъния и сам ще ти каже за Дракула, а примерно едва ли ще се сети нещо специфично за БГ). Румъния е бъдеща регионална сила. Може да бъде такава, само да поиска и да се развива в тази посока.

Потребителски аватар
hhandsome
Мнения: 129
Регистриран на: 10 авг 2014 18:49
Контакти:

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот hhandsome » 12 юни 2016 12:43

Ми аз съм бил в Англия и почти всички англичани знаят доста за България а пък и много от тях са идвали тук на море/планина. За Румъния знаят по-малко. Тяхното море е доста по-зле от нашето, те и затова румънците идват на нашето. Имат 5 пъти повече цигaни от нас. "Огромното" им население е всъщност 17-18 милиона, от които има големи групи българи, унгарци и сърби. В исторически план никога не са били някаква регионална сила. Не са само в Испания, а също и в Англия има много както и в Италия. На Балканите двете силни империи са били Българската и Византийската, от 35 войни помежду им България има 24 победи, Византия 11.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот matador1 » 12 юни 2016 13:15

hhandsome написа:Ми аз съм бил в Англия и почти всички англичани знаят доста за България а пък и много от тях са идвали тук на море/планина. За Румъния знаят по-малко. Тяхното море е доста по-зле от нашето, те и затова румънците идват на нашето. Имат 5 пъти повече цигaни от нас. "Огромното" им население е всъщност 17-18 милиона, от които има големи групи българи, унгарци и сърби. В исторически план никога не са били някаква регионална сила. Не са само в Испания, а също и в Англия има много както и в Италия. На Балканите двете силни империи са били Българската и Византийската, от 35 войни помежду им България има 24 победи, Византия 11.


Морето в случая не е туристическа атракция. Никой не знае нищо за БГ освен евентуално алкохолния туризъм. Големи групи хора с българско самосъзнание в Румъния няма. Населението им като за местоположението е голямо и превъзхожда многократно българското. В исторически план - това значение няма. Важно е настоящето. България не била регионална сила от Иван Асен II насам. Така че - все тая. На Балканите са се повизавали още Римската (не само източната), Османската и Австроунгарската империя (макар и по-скоро в западните части на полуоствора са били фактор). Историческият аргумент като цяло е нулев.

Потребителски аватар
hhandsome
Мнения: 129
Регистриран на: 10 авг 2014 18:49
Контакти:

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот hhandsome » 12 юни 2016 13:36

Да, Румъния имала голяма разпознаваемост щото някои хора знаели за Дракула :lol: Ми той Стоичков е по-известен от този Дракула, който дори не се знае дали е истински, значи България има още по-огромна разпознаваемост по тази логика. В Испански и американски филми често споменават за България, пък за Румъния не съм виждал макар и да имат много по-големи общности от нас в тези държави. Румънците нямат нито един боксьор, борец, баскетболист, волейболист. Като цяло абсолютно винаги са ни дишали праха с изключение може би на последните 10-15 години. Той Стоичков си им го каза - когато ние карахме мерцедеси вие бяхте още с колела :lol: И как морето да не е туристическа атракция, Слънчев Бряг го знае цяла Европа, аквапарковете примерно не са ли атракция? Замъка при Равадиново? Балчик, Никопол.. Англичаните имат цяла поредица What happens in Sunny Beach. Румънците просто са по-големи послушковци и изпълняват стриктно това което им продиктуват евроатлантиците ама то това не е за голяма гордост. Ако се разпадне ЕС ще видиш какво ще се случи с "развитата" Румъния. До скоро нямаха 1 магистрала, миналия Декември като минавах от Букурещ до Русе на границата ми искаха рушвет :lol: То даже в България не ми искат вече.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот matador1 » 12 юни 2016 13:50

hhandsome написа:Да, Румъния имала голяма разпознаваемост щото някои хора знаели за Дракула :lol: Ми той Стоичков е по-известен от този Дракула, който дори не се знае дали е истински, значи България има още по-огромна разпознаваемост по тази логика. В Испански и американски филми често споменават за България, пък за Румъния не съм виждал макар и да имат много по-големи общности от нас в тези държави. Румънците нямат нито един боксьор, борец, баскетболист, волейболист. Като цяло абсолютно винаги са ни дишали праха с изключение може би на последните 10-15 години. Той Стоичков си им го каза - когато ние карахме мерцедеси вие бяхте още с колела :lol: И как морето да не е туристическа атракция, Слънчев Бряг го знае цяла Европа, аквапарковете примерно не са ли атракция? Замъка при Равадиново? Балчик, Никопол.. Англичаните имат цяла поредица What happens in Sunny Beach. Румънците просто са по-големи послушковци и изпълняват стриктно това което им продиктуват евроатлантиците ама то това не е за голяма гордост. Ако се разпадне ЕС ще видиш какво ще се случи с "развитата" Румъния. До скоро нямаха 1 магистрала, миналия Декември като минавах от Букурещ до Русе на границата ми искаха рушвет :lol: То даже в България не ми искат вече.


Не мисля, че 1) повече хора познават Стоичков; 2) Стоичков може да бъде свързан с туристически атракции в БГ.

Имат по-големи общности. Потърси си статистиката.

Ние също нямаме нито един боксьор, борец, баскетболист, а волейболът просто не е особено популярен спорт освен в 1-2 държави в Европа. Повечето хора дори не знаят правилата на Запад.

БГ не става, човек. Не знам в какъв филм си се вкарал. Много зад тях сме по всички показатели. Вероятно само Молдовците, макетата и Албанците са след нас в Европа (континента).

И да казваш че слънчака е повече от средновековните замъци и австрийската архитектура в Румъния... или че смешните ни планини са по-известни от Карпатите или, че хората не знаели за Дракула... майко мила... хората вече пишат дисертации на тема Икономическият фактор "Дракула" (не се базикам, изучава се в Оксфорд).

Както един англичанин женен за румънка и живеещ в Румъния ми каза щом посети България - what a shithole! За съжаление БГ е точно това.

Потребителски аватар
hhandsome
Мнения: 129
Регистриран на: 10 авг 2014 18:49
Контакти:

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот hhandsome » 12 юни 2016 14:00

matador1 написа:Не мисля, че 1) повече хора познават Стоичков; 2) Стоичков може да бъде свързан с туристически атракции в БГ.

Имат по-големи общности. Потърси си статистиката.

Ние също нямаме нито един боксьор, борец, баскетболист, а волейболът просто не е особено популярен спорт освен в 1-2 държави в Европа. Повечето хора дори не знаят правилата на Запад.

БГ не става, човек. Не знам в какъв филм си се вкарал. Много зад тях сме по всички показатели. Вероятно само Молдовците, макетата и Албанците са след нас в Европа (континента).

как да нямаме борци като дори чужденците са го казали - това е най-българския спорт. Може да нямаме в момента ама той света не е създаден преди 10 години. Кубрат Пулев според теб е слаб боксьор? Имаме баскетболист играл в НБА, Везенков също ще играе в НБА до няколко години. За волейбола съм съгласен и мен не ме кефи като спорт, повече уважавам баскета. Като гледат ти си се вкарал във филма "лошата БГ", стига с тоя негативизъм. Македонците не вярвам да са по-зле от България в момента, дори мисля че са по-добре от България и от Румъния. Изгониха Сорос от страната си и не ближат задниците на ЕС и САЩ като нашия "президент" който постоянно дрънка глупости.

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 юни 2016 12:03

Сетих се за тази тема, след отпадането на румънците от Шампионата.
В крайна сметка не бе отчетено, че винаги е по лесно да играеш срещу даден фаворит, защото мотивацията ти, тактиката и настройка, са коренно различни от нормалните срещи.
Румънците просто нямат нужните играчи, за да градят в даден мач.
Много ентусиазъм, тичане и тактическа дисциплина ( малко биеха на нас, когато тренер ни беше Любо Пенев ) но нямаха таланта на Швейцария, например.
А срещу албанците, именно Румъния бяха в ролята на фаворита, а това както стана дума, хич не е лесна задача,
В крайна сметка отпаднаха логично, просто защото нямаха класа в атакуващ план.

P.S.

Граф "Дракула" е българин по произход.
И той самият никога не се е считал за "румънец".
Когато е управлявал, не е имало румънска Държава или нация.
По-него време 80% от населението между Дунав и Кърпатите, е българско.
До към 18-ти век във Влашко официалният език е българският.

Това, че румънците си го присвояват, не е нещо изненадващо.
Кражбата на история е характерна за съвременните Държави, които са имали бедна такава.
Най-вече на Балканите, а ние захранваме крадците, просто защото имаме обилно-богата история и онези си мислят, че като чопнат някоя наша личност, събитие и т.н. няма да се разбере. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Румъния на Евро 2016

Мнениеот matador1 » 22 юни 2016 12:14

THE G.A.M.E написа:Сетих се за тази тема, след отпадането на румънците от Шампионата.
В крайна сметка не бе отчетено, че винаги е по лесно да играеш срещу даден фаворит, защото мотивацията ти, тактиката и настройка, са коренно различни от нормалните срещи.
Румънците просто нямат нужните играчи, за да градят в даден мач.
Много ентусиазъм, тичане и тактическа дисциплина ( малко биеха на нас, когато тренер ни беше Любо Пенев ) но нямаха таланта на Швейцария, например.
А срещу албанците, именно Румъния бяха в ролята на фаворита, а това както стана дума, хич не е лесна задача,
В крайна сметка отпаднаха логично, просто защото нямаха класа в атакуващ план.

P.S.

Граф "Дракула" е българин по произход.
И той самият никога не се е считал за "румънец".
Когато е управлявал, не е имало румънска Държава или нация.
По-него време 80% от населението между Дунав и Кърпатите, е българско.
До към 18-ти век във Влашко официалният език е българският.

Това, че румънците си го присвояват, не е нещо изненадващо.
Кражбата на история е характерна за съвременните Държави, които са имали бедна такава.
Най-вече на Балканите, а ние захранваме крадците, просто защото имаме обилно-богата история и онези си мислят, че като чопнат някоя наша личност, събитие и т.н. няма да се разбере. :lol:


Това за Дракула си е напълно вярно, но румънците извличат дивидентите. :cry:


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта