Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви спомените

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот iliev72 » 03 юни 2016 09:06

Не някой , а повечето които си спомняме Евро 84 и 88 :) Евро 92 беше политизирано и беше гнусна история.
Точно тези две Евро-то и по среда Mexico 86 са първенствата които човек е длъжен да гледа за да види красотата на играта.
Без да си гледал тези първенства да говориш колко били добри първенствата от 21 век е кощунство.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот защо » 03 юни 2016 09:40

iliev72 написа:Мексико 86 беше последният бразилски национален отбор такъв какъвто всеки би искал да гледа. Въображение , импровизация , техника , фантазия и всичко което прави футбола красива игра.
След това не съм гледал мач като Франция - Бразилия. Два отбора които познаваха само красивото във футбола.Платини , Тигана ,Жирес срещи Зико , Сократес , Фалкао.

Фалкао не игра в тоя мач. Май след първите два мача в групата, Теле Сантана забрави за него. А Зико беше невъзстановен след контузия, интересно е, че и той, и Теле Сантана са мислели да не играе на това световно, ама накрая, въпреки съпротивата и на двамата, общественото мнение е наложило да отиде в Мексико. Той влезе към края, на мястото на Мюлер, и с влизането направиха едно двойно с Бранко, така е думата, де, щото Бранко подаде на Зико в центъра, а Зико го изведе в наказателното поле сам срещу Батс, Батс направи дузпа и после я спаси. Та Зико и Фалкао по-скоро от 82-ра си ги запомнил.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот защо » 03 юни 2016 09:51

grasiani написа:Първия ми бегъл спомен е от европейското в Белград ,и вратаря на Чехословакия Иво Виктор,както и дузпите на финала.След 4 години в Италия първенството беше вече с 8 отбора и изненадващия финалист Белгия, с легендарния Ги Тис и Кулеманс много нашумял тогава ,оттогава тръгна и големия им отбор, който остави следа ,нещо изключително не ме е докоснало на първенството.Спомням си че и Гърция участва което ме озадачи.Германците като имена ми направиха впечатление Ханзи Мюлер,Бонхоф за другите няма какво да говорим немска класна машина.Във Франция 84 беше изключително европейско, слагам го в топ 3 които съм гледал ,Платини Тигана Жирес правеха каквото си искат, доминиране на красивия футбол ,заслужена европейска титла компенсация за онази трагична загуба от Германия 2 години по -рано.Франция-Португалия беше мача на мачовете.Незабравимия някои от по младите сигурно не са чували за него лидера на португалците Шалана- голям техник.3 отбора отлично представящи се Франция,Португалия,Дания-изненадата с големия си играч Йелкер.Как ме е яд ,бяхме на косъм да се класираме тогава за първенството,
онази драма в Сплит не беше за хора със слаби сърца, никога няма да забравя 89 мин и пропуска на Р.Здравков, при гол точно 3-2 ни трябваше за класиране,изиграхме изключителен мач въпреки края ,след 2 години си го върнахме на сърбите.
1988 1992 бяха последните истински европейски преди комерсиализацията на футбола -16 отбора, е вече са 24 ,очаквам и 32 след време
Не съм чел какво са писали преди мен,извинявам се ако съм се повторил с някой
който е споделил подобни спомени.


Аз не ги помня тия от 76-та и 80-та, поне не е много смислено. Обаче се сетих за нещо интересно, като спомена Виктор, който е бил блестящ и е от основните заслужили Чехословакия да вземе титлата, той е бил с един парализиран пръст. А през 80-та Шумахер, е играл със счупен пръст и гипс в ръкавицата. Извън мачовете не е слагал нищо на пръста, за да не разберат треньорите.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
MaX
Мнения: 1379
Регистриран на: 13 юли 2011 16:35
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот MaX » 03 юни 2016 12:26

iliev72 написа:Не някой , а повечето които си спомняме Евро 84 и 88 :) Евро 92 беше политизирано и беше гнусна история.
Точно тези две Евро-то и по среда Mexico 86 са първенствата които човек е длъжен да гледа за да види красотата на играта.
Без да си гледал тези първенства да говориш колко били добри първенствата от 21 век е кощунство.


Най-добрият турнир въобще е световното в Испания-82 и е всепрезнато като такова.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот iliev72 » 03 юни 2016 13:00

MaX написа:
iliev72 написа:Не някой , а повечето които си спомняме Евро 84 и 88 :) Евро 92 беше политизирано и беше гнусна история.
Точно тези две Евро-то и по среда Mexico 86 са първенствата които човек е длъжен да гледа за да види красотата на играта.
Без да си гледал тези първенства да говориш колко били добри първенствата от 21 век е кощунство.


Най-добрият турнир въобще е световното в Испания-82 и е всепрезнато като такова.

За Испания имам спомен само за полуфиналите и финал - все пак съм бил на 9-10г. Другите съм го гледал с интерес и съм разбирал какво се случва на игрището.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Цецо Чука » 03 юни 2016 13:11

защо написа:Фалкао не игра в тоя мач. Май след първите два мача в групата, Теле Сантана забрави за него. А Зико беше невъзстановен след контузия


Точ така!
Напред за Бразилия играеха Мюлер, Жозимар и Карека, който изтърва сума ти положения, гламара а за французите беха Фернандес, Платини,Жирес и Тигана, който беше тогава единствения черен (кво смешно нещо е историята, сега немат един бел Франция) и напред Рощо и Стопира..
Батс направи мача на живота си а аз го намразих завинаги и от цялото си сърце... :)
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот защо » 03 юни 2016 14:14

Цецо Чука написа:
защо написа:Фалкао не игра в тоя мач. Май след първите два мача в групата, Теле Сантана забрави за него. А Зико беше невъзстановен след контузия


Точ така!
Напред за Бразилия играеха Мюлер, Жозимар и Карека, който изтърва сума ти положения, гламара а за французите беха Фернандес, Платини,Жирес и Тигана, който беше тогава единствения черен (кво смешно нещо е историята, сега немат един бел Франция) и напред Рощо и Стопира..
Батс направи мача на живота си а аз го намразих завинаги и от цялото си сърце... :)

В Испания имаха и отзад един Трезор, много го харесвах, ама той беше по-дърт и вече се беше отказал. А Жозимар беше десен бек, отначало имаха един Едсон, той май се контузи, иначе така и немаше да го чуеме тоя човек. Като се замислиш колко са се развили комуникациите за 30 години, тогава гледахме финалите на световни и европейски първенства и тия за КЕШ и КНК и това е. Иначе на Жозимар не му личеше много че е бек, нито на другия бек, Бранко, сигурно съм прочел и някъде по вестниците някоя подсказка за схемата на бразилците, не съм го разбрал само от телевизора. :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Цецо Чука » 03 юни 2016 14:25

защо написа:Иначе на Жозимар не му личеше много че е бек, нито на другия бек, Бранко, сигурно съм прочел и някъде по вестниците някоя подсказка за схемата на бразилците, не съм го разбрал само от телевизора. :lol:


Mи сметни колко е бил бек като аз съм го запомнил като некой дето много стреля към вратата :)
Играха още Алемао,Сократес (естествено) и Единьо (за тоя не съм сто процента сигура,да не го бъркам с некой от следващите -иньовци)
Да,сегашните фенове са много по-ок,сега можем да гледаме квото си искаме и когато искаме, ма пък преди гледахме много по-хубав футбол на живо сека седмица..
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Red_Neck » 03 юни 2016 14:39

По-скоро проблемът е в големите пари, които се завъртяха във футбола.
Преди години, СП и ЕП (особено формата с 8 отбора) бяха чакани с голямо нетърпение и от самите футболисти. Най-големите трансфери ставаха след тези първенства ..... Всеки искаше да блесне на най-голямата сцена.

Сега "звездите" отиват на голям шампионат след 60-70 мача през сезона - физически смазани и психически изхабени .... Колосалните им заплати от клубовете също не помагат.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 03 юни 2016 20:01

1972 не си го спомням,но 1976 в Югославия си спомням една невероятна хладнокръвно изпълнена дуспа на Паненка.Чехословаците се радваха като луди.


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта