Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви спомените

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

rockierockie
Мнения: 16
Регистриран на: 18 фев 2016 07:59
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот rockierockie » 02 юни 2016 08:23

Първото, което помня добре, беше през 1988г. Страхотни отбори, Холандия над всички. Ван Бастард уби коча с лопатата - не бяхме виждали дотогава подобно изпълнение, като неговото срещу СССР.
Странно защо не помня Евро 1984 във Франция, при положение, че помня финала на Световното 1982г.- Германия - Италия - 1-3. Първите ми три финала на световно - 1982, 1986 и 1990 - и на трите бях за Дойчовците, ама биха чак 90-та, и то с дузпа. Поне си върнаха на Аржентина за 1986г.

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3985
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот djd » 02 юни 2016 08:37

Първото европейско, което си спомням, е 1984, с Платини. Бях на 14г.
Имам спомени как говореха и за Марадона още преди 1980, той тогава тъкмо изгряваше, но кой ще седне да ти гледа мач? Мачовете тогава се правеха, много много не се гледаха.

Потребителски аватар
snakebite
Мнения: 2080
Регистриран на: 23 яну 2012 20:39
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот snakebite » 02 юни 2016 08:41

Първото ми европейско бе през 1984г.
Имаше интересни мачове, във всичките отбори имаше по няколко звезди които съм запомнил и до ден днешен..

Франция - с невероятния Платини, Тигана, Жирес, Аморос
Испания - с Арконада, Караско, Гордильо
Дания - с Михаел Лаудруп (много млад тогава), Арнесен, Елкер, Лерби
Португалия - с Жордао
Югославия - с Шестич, Сафет Сушич
Румъния - с вратаря Лунг (баща на сегашния вратар на Астра), Бьольони, Балинт
ФРГ - бяха всичките почти от финала през 1982, но не стигнаха до полуфинала
Белгия - над всички (за мен) бе 18 годишния Енцо Шифо, имаше двама братя Ван дер Елст, Веркаутерен, разбира се Кулеманс

Най-голямо впечатление обаче ми направи Фернандо Шалана от Португалия...игра невероятно на това първенство, и дълго време след това (поне до световното през 1986) ми бе любимия футболист !
Та те така те :)..както казват по Врачанско
ЛУДОГОРЕЦ
ПРЕДИ - НАШАТА ЧЕСТ, СЕГА - НАШАТА СЛАВА

http://forum.ludogorec.com/

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 02 юни 2016 09:15

miroxp написа:Най-феноменалното Евро си беше Световното в Мексико'86, защото ако не сте гледали как Диего печели сам световната купа, значи нищо не сте гледали!

А бе, не беше съвсем сам - имаше и една "Божия ръка", и един съдия от Тунис и един българин - страничен съдия, като Божи наместници на земята... ;) А темата е за "първото европейско" което сме гледали, все пак... 8-)
"...Самият Марадона заяви преди две години в интервю, че иска да се запознае с Богдан Дочев и да му стане приятел. "Разбира се, че знам за българския съдия, как да не знам. Оттогава всички българи сте мои амигос! Ако можех, щях да кажа на този съдия: "Да си жив и здрав, амиго!" Обичам България", откровен е Дон Диего..."

Прочети още на: http://www.gol.bg/footballbulgaria/2016 ... m-maradona

П.П. Само дето преди 1 месец аржентинският наркоман забрави своите "амигос" и конкретно един от тях с № 8.... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Red_Neck » 02 юни 2016 09:22

4au6 написа:
Red_Neck написа:1988.
Супер шампионат.
За Италия бродираха Виали и Манчини, за Испания - Бутрагеньо и Мичел, за Дания - Елкер и Лаудруп, а братушките имаха Протасов, Михайличенки, Заваров и Алейников - страхотен отбор.

За холандците казахте доста. Ще добавя само 2 неща:
Месец преди Еврото, ПСВ спечели КЕШ (имаха много добър отбор - освен 7-8 холандски нацонала, там играеха Ерик Геретс и Сьорен Лерби.

Гулит беше животно. Нямам спомен да съм гледал толкова мощен физически плеймейкър от световна класа! Беше навсякъде ....

ПП: екипът на лалетата за Евро 88 си остава един от най-емблематичните ... евър ;)

Аз нямам спомен Лерби да е играл другаде освен Байерн. Мисля че в ПСВ имаха друг датчанин. Арнесен но може и да бъркам. Иначе си прав за Геретс.

[offtopic]Лерби игра на финала с Бенфика със сигурност ..... Помня, защото мача го гледахме с бащата (който беше за Бенфика) и в продълженията Лерби направи брутален фал .... съдията не го изгони, с бащата се скарахме и той ме изгони в другата стая ;) ..... амнистира ме малко преди дузпите, където Лерби си вкара неговата :)[/offtopic]
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
olimpi
Мнения: 1412
Регистриран на: 14 май 2011 20:35
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот olimpi » 02 юни 2016 09:34

Първото европейско, от което има смътен спомен е Италия 1980, даже получих после за подарък и албум на Панини. Помня една пребита и хваната дузпа срещу Англия и гола на Хрубеш на финала срещу Белгия.

Първите истински спомени са ми то Франция 1984, невероятният отбор на франсетата, които всички от гимназията подкрепяхме (все пак ФЕГ) даже още помня по-голямата част от титулярите
Батс

Аморос Ле Ру (изгонен още първия мач), Босис, Домерг, Жирес, Тигана, Платини, Фернандес, Белон) отбор, който за мен е олицетворение на интелектуалния футбол, жалко че не станаха СШ.

и един супер Платини (наниза 9 гола в 5 мача). Разбира се помня и Елкер със скъсаните гащи и как ме хвана яд, че испанците биха Дания с дузпи.

Имаше супер здрави мачове - Франция Португалия на полуфинала.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на БРЦК. Участник в боевете при Ст. Загора, Шипка и Сливница. Майор Панов е родоначалник на българската артилерия. Продължител на делото на Левски и борците за свобода.

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4919
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот barca4ever » 02 юни 2016 10:08

Евро 2004, мача на откриването, това ми е и първия мач, който съм гледал от до, то и тама някъде почнах да гледам футбол пролетта на 2004, после есента станах и фен на Барса.
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Warped » 02 юни 2016 10:49

Евро 2000 имам спомени. Интересното е че от световното 1998 имам повече спомени. Всички мачове на България си спомням.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

THE G.A.M.E
Мнения: 50006
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот THE G.A.M.E » 02 юни 2016 11:48

Първото ми Евро бе ФРГ 88', е, не цялото... Гледах няколко мача покрай бащата.
Бях на 8 и половина, не ми беше много интересно, но няма как, 8-9 годишно хлапе, какъв избор може да има ? :lol:
Пък и тогава нямаше други канали.
По-интересни ми беха мачовете две години по-рано, покрай единият ми дядо, когато гледахме България на Световното в Мексико.
Интересното е, че тогава нямам спомен бащата да е гледал мач с нас. :lol:

Инак ест. първото ми цяло Евро бе в Швеция с избухването на "Червеният динамит".
В квартала ми, Бундестима беше приоритет сред по-големите, а ние, по-малките, за да ги дразним, бехме за Дания. :mrgreen: :twisted:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Кое европейско гледахте за първи път и какви са ви споме

Мнениеот Цецо Чука » 02 юни 2016 12:37

Captain Stottlemeyer написа: имаше и една "Божия ръка", и един съдия от Тунис и един българин - страничен съдия, като Божи наместници на земята... ;)


Чшшшш тихо бе! Ти па си мноо убав! :) :)

То не се става световен шампион без Божията помощ, много ясно.

Впрочем като се говори за това първенство не се споменава чак толко полуфинала Аржентина-Белгия, а в тоя мач Марадона показа на света КОЙ е футболния Господ.
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта