Защо се премълча за лиценза за А група???

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

SobieskiVanilla
Мнения: 359
Регистриран на: 16 май 2008 18:11
Контакти:

Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот SobieskiVanilla » 05 юни 2008 14:11

Интервю от Топспорт.бг :

- Г-н Кръстев, каква е възможността УЕФА да се смили над ЦСКА?
- Вече четири години работя с тези хора. Това са функционери, които си изкарват парите в Швейцария и са швейцарци. Като българин моето желание е УЕФА в тяхно лице да се смили над ЦСКА, но определено не ми се вярва. Те са изключително пунктуални хора, които държат на точността. По нашите ширини буквата на закона е символ на присмех, при тях е нещо свято. Въпрос на манталитет.

- Като българи сме длъжни да попитаме - и все пак?
- И все пак ако от Нион кажат „да" за европейско участие на ЦСКА, няма да е ей така, защото става въпрос за нашия шампион. Компромисът, който, пак повтарям, ще бъде направен евентуално, ще бъде свързан с изключително строги условия, които трябва да бъдат изпълнени. И няма да са такива каквито ги очаква господин Томов в стил „абе, дайте ни лиценза да играем, пък..." Просто президентът на ЦСКА ще трябва да изпълни суперстроги изисквания.

- Ако приемем, че се получи зелен семафор, означава ли, че до датата, в която ще бъдат първите мачове на „армейците", ще трябва всичко да е изчистено?
- За мен това е прецедент като казус. Не мога да говоря от името на хора, които стоят много по-високо от мен и в друга държава. Но сигурно ще има сурови изисквания, които не знам дали ще трябва да бъдат изпълнени преди започването на турнирите или по време на тях. По-скоро си мисля, че ще е преди началото на турнирите. Иначе няма смисъл.

- Сега ще ви попитам нещо, което е свързано с нашата действителност. Кажете към комисията имаше ли натиск от адвокат Тодор Батков, който е президент на Левски?
- Аз господин Батков дори не го познавам. Става въпрос в личен план. Категорично мога да заявя за себе си, както и за моите колеги, че нито той, нито някой от Левски или друг клуб ни е оказвал натиск във връзка с лиценза на ЦСКА. Нито пък са пращани разни клеветнически писма.

- Г-н Томов беше казал, че си е изпълнил пет от шестте точки. За какво става въпрос?
- Това са спортно-технически и финансови критерии, за които трябва да спазвам конфиденциалност. Само ще ви кажа, че по един от критериите има например 17 справки. Ясно е, че ЦСКА не изпълни финансови проблеми. Между другото в ЦСКА висяха и по два други важни критерия, но после ги оправиха.

- За кои става въпрос?
- Нямаше декларация от ръководството, че лекарят на отбора е преглеждал редовно състезателите. Разбира се, медицинското лице го е правел редовно, но нямаше съответната декларация. А след смъртните случаи по терените ФИФА и УЕФА са изключително стриктни да има такива декларации. И ако ги няма, по този показател също може да се изгуби лиценз. Другото е, че трябваше да се даде декларация за ползване на стадион „Българска армия". Беше дадена и заверена от ДАМС. Така че в това отношение всичко е наред. Проблемът, който стои все още пред ЦСКА, е чисто финансов. Изчакахме стриктно до 31 май в полунощ да бъдат подадени декларации за изчистени дългове от страна на ЦСКА. Но такива не пристигнаха.

- Отговорете на един друг въпрос. Ако УЕФА не разреши финансов лиценз на ЦСКА, може ли „армейците" да изгорят и за родната „А" група?
- Вижте, и при УЕФА, и при БФС, ако вземат положително решение, то ще бъде като тяхно волеизлияние. Ако УЕФА каже „не", БФС и по точно Изпълкомът може да каже „да" въпреки решението на европейската и българската лицензионна комисия. В смисъл, че от БФС си поемат отговорността за тяхното решение. Дори и от УЕФА да направят проверка в началото на сезона, могат само да кажат, че този компромис си е наш проблем.

- Защо?
- Защото УЕФА е взела решение да не се бърка в начина на провеждане на вътрешните първенства. В този смисъл от европейската централа категорично не могат да заплашат БФС с изхвърляне. Изпълкомът на футболната ни централа е този, който ще има крайното решение дали ЦСКА ще остане да играе в „А" група.


И моят коментар:
Абе, боклук, що не го каза това на пресконференцията, на която осъдихте ЦСКА? А? А трябваше навсякъде да се пише "ЦСКА във В група". Защото е по-лесно да премълчим и да създадем напрежение, нали? И без това положението на клуба, и по-точно на феновете на клуба е тежко, ами и да нагнетяваме обстановката. Помияри сте, ей!!!! Защото никога не било поставяно на карта участието на ЦСКА в А група, поне до началото на сезона. Обаче с(в)ините журналисти ореваха орталъка за мачове с Бистрица и Микрево.

go6o ku4eto
Мнения: 35
Регистриран на: 04 юни 2008 22:51
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот go6o ku4eto » 05 юни 2008 14:14

TI LUD LI SI BE TI PRILI4A6 NA TOM4O LUPEV OT NU POGODI

Потребителски аватар
a boy named goo
Мнения: 1606
Регистриран на: 24 мар 2008 17:12
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот a boy named goo » 05 юни 2008 14:16

go6o ku4eto написа:TI LUD LI SI BE TI PRILI4A6 NA TOM4O LUPEV OT NU POGODI

Ти пък ми приличаш на умствено изостанал
Проблемите на света не могат да бъдат решени от скептици или циници, чиито хоризонти са ограничени от очевидните реалности. Нуждаем се от хора, способни да мечтаят за неща, които никой не е виждал.
Джон Фицджералд Кенеди

raddo
Мнения: 6
Регистриран на: 05 юни 2008 14:48
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот raddo » 05 юни 2008 14:56

Очаквам с нетърпение дербито Атомна заплаха /Козлодуй/ - ЦСКА /София/ :lol:

tytti
Мнения: 32
Регистриран на: 04 юни 2008 13:45
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот tytti » 05 юни 2008 16:12

Вън говедата от нашия форум. И гошо помияра също.

tytti
Мнения: 32
Регистриран на: 04 юни 2008 13:45
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот tytti » 05 юни 2008 16:13

Абе вие ваш форум нямате ли си бе говеда ( отнася се за Радо и Гошо помияра )

kkatan
Мнения: 355
Регистриран на: 16 май 2008 19:23

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот kkatan » 05 юни 2008 16:31

тия двамата олигофрени рогати не знам какво правят в нашия форум... майната им.да умиркат..а по въпроса за лиценза ние че ще играем в А група е ясно,обаче кой ще е собственик се притеснявам.не искам пак някой малоумник или мутра.време е да ни вземе сериозен човек с планове и възможности ,защото това е ЦСКА.... не някой отбор от село Подуене.

raddo
Мнения: 6
Регистриран на: 05 юни 2008 14:48
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот raddo » 05 юни 2008 16:36

ЦСКА - Бездън /Поморие/... :roll:

Мисля да го пиша "х"...

Потребителски аватар
KoMaHgOc
Мнения: 53
Регистриран на: 04 юни 2008 02:46
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Защо се премълча за лиценза за А група???

Мнениеот KoMaHgOc » 06 юни 2008 04:33

Защо се премълча за лиценза за А група???

Ами защото синьото БФС работи за говедата


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта