Левски-ЦСКА 1:3 (FT)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Deluxx
Мнения: 3039
Регистриран на: 19 авг 2009 16:39
Контакти:

Левски-ЦСКА 1:3 (FT)

Мнениеот Deluxx » 10 фев 2011 18:04

Изображение

Изображение

26 февуари 2011 г.18:00 ч
Пряко по

Изображение



Грандовете на българския футбол Левски и ЦСКА
излизат на 26 февуари на стадион Георги Аспарухов от 18:00 ч.ЦСКА и Левски застават на 26 февуари един срещу друг за 127-и път в първенството на "А" група.
В досегашните мачове предимството е за сините. Те имат 50 победи срещу 40 за червените, а останалите 36 мача са завършили наравно. Головата разлика е 185-171 за Левски.
Първият мач между сини и червени е игран на 1 декември 1948 г. и завършва 1:0 за Левски. Последният мач беше през лятота на 01 август 2010 и Левски победи с 0:1 националния стадион "Васил Левски".


Изображение VS Изображение



Наставникът на Левски Ясен Петров ще избира титулярните 11 футболисти за дербито,между следните играчи:


Вратари: Божидар Митрев, Кирил Акалски, Пламен Илиев

Защитници: Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Иво Иванов, Веселин Минев, Стефан Станчев, Христо Попадийн, Марко Видович, Йордан Милиев,

Халфове и нападатели: Даниел Младенов, Дарко Тасевски, Гара Дембеле, Владимир Гаджев, Александър Александров, Христо Йовов, Мариян Огнянов, Даниел Димов, Исмаил Иса, Александър Киров, Иван Горанов, Мирослав Антонов, Жанвион Юлу-Матондо

Изображение


Старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов ще избира 11 между следните футболисти:


Вратари: Иван Караджов, Здравко Чавдаров, Благой Макенджиев

Защитници: Павел Виданов, Костадин Стоянов, Джузепе Акуаро, Йордан Минев, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Фабрицио Грило

Халфове и нападатели: Тодор Янчев, Борис Галчев, Коста Янев,Петър Стоянов Александър Тонев, Маркиньос, Грегъри Нелсън, Мишел Платини, Владимир Бахъров, Георги Амзин,Станко Йовчев, Четин Садула, Станислав Костов, Никола Радулович, Румен Трифонов Лукас Трекаричии Спас Делев

Изображение

Преди този мач Левски заема 2-ро място с 32 точки, 5 точки зад лидера Литекс,а ЦСКА заема 5-та позици с 26 точки,разликата между ЦСКА и Левски е 6 точки.


Левски се ориентира към най-дборите футболисти от българското първенство взе Пламен Илиев от Видима Раковски,Даниел Димов от Черно море и представиха официално Базил Де карвальо,но се оказа,че той няма договор с Левски.От чужбина сините привлякоха защитника Марко Видович от Анортозис, и белгиецът Юлу-Матондо.
Напусналите от Левски бяха издънката Слори,младият Балтанов отиде в Калиакра под наем заедно с Цветан Димитров,Майкъл Тевия и Шмедин.Отиде си дори и капитанът на сините-Георги Петков,Калин Щърков отиде във Видима Раковски, Жоазиньо отиде в Русия,Бензукан и той отиде някъде.

Отборът на ЦСКА се насочи към българските млади момчета.Те привлякоха Четин Садула от Калиакра,Петър Стоянов от Сливен,Станислав Костов и Благой Макенджиев от Пирин и Станко Йовчев от Гърция.
Напусналите бяха доста,но повечето са трансферни издънки като.Марко Еспозито пое към Италия заедно с Кристиян Тибони,а Уилям Тиеро замина за Португалия,Саидходжа скъса с ЦСКА,а Димитър Илиев отиде някъде на проби.Един от най-добрите футболисти напуснаха ЦСКА това бе вратаря Райс Мболи който направи
много силни мачове.Младия Стойчев отиде в Чавдар Бяла Слатина под крилото на бившия вратар на червените Ивайло Петров-Пифа.



За вратарския пост ще се борят трима вратари,но Иван Караджов има предимство пред тях.В защита титуляр ще бъде италианеца Джузепе Акуаро,който ще си партнира с Виданов или Попов.Като бекове се очаква да играят Костадин Стоянов и Йордан Минев.
В халфовата линия за място до капитана Янчев ще се борят Коста Янев,Борис Галчев и новото попълнение Петър Стоянов.Тодор Янчев е двигателя на ЦСКА,той ще трябва да спира атаките на Гара Дембеле.По двете крила конкуренцията е голяма.Нелсън,Тонев,Трекаричи,Трифонов,Садула,Костов.Това са цели 6 футолисти,но повече шанс имат Тонев и Нелсън.В нападение ЦСКА ще разчита на звездите си голмайсторът Маркиньос и звездата Спас Делев.Бразилецът ще действа малко зад бързоногия и напорист футболист.


ВЕРОЯТНИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА (4-2-3-1)Караджов,Минев,Акуаро,Виданов,К.Стоянов,Тонев,Янчев,Янев,Нелсън, Маркиньос,Делев


ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Митрев,Мюлдер, Грийн, Милиев, Минев; Йовов, Гаджев; Д. Младенов, Тасевски, Матондо; Дембеле


Вечното дерби е най-известното съперничество в българския футбол между двата най-популярни и успешни отбора - Левски и ЦСКА. Дербито се заражда в края на 40-те години на 20-ти век, когато новосъздаденият отбор на ЦСКА става шампион още в първата си година на съществуване. До момента Левски са спечелили 26 титли, а ЦСКА - 31, но в директните мачове предимството е на страната на сините.


Христо Йовов(капитан)

Изображение

Роден е на 4 ноември 1977 г. в Своге. Като юноша, Йовов се състезава за Левски.
Играл е още в Литекс (Ловеч), Локомотив (София) и немския Мюнхен 1860. За "Левски" дебютира през есента на 1994.
Шампион на България през 2006 и 2007 г. с "Левски". Носител на купата на страната през 2001 и 2004 с "Литекс" и през 2005 и 2007 с "Левски".Вицешампион през 1996 с "Левски" и през 2002 с "Литекс", бронзов медалист през 2003 г. с "Литекс". Голмайстор на България през 2001 г. с 19 гола за "Литекс".В началото на 2008 г. преминава в кипърския Арис (Лимасол). В новия си отбор Йовов не се чувства щастлив и изявява желание да се върне в синия отбор, от който също се интересуват за играча. На 02 февруари 2009 година, Йовов подписва договор с ПФК Левски за период от 1,5 години, завръщайки се в клуба.
През пролетта на 2009 година вкарва най-бързият гол в "А" група (19 сек.) срещу отбора на Локо Пловдив на Герена.
В евротурнирите има 41 мача и 7 гола (10 мача в КЕШ - 7 за Левски и 3 за Литекс, 2 мача и 1 гол за Левски в КНК и 29 мача и 5 гола в турнира за купата на УЕФА - 17 мача и 4 гола за Левски и 12 мача и 2 гола за Литекс). Отбелязва гол на световният и европейски шампион по футбол - Фабиен Бартез (който по това време е вратар на актуалния световен шампион Франция). Христо прави това в мача от 4-ят кръг за купата на УЕФА на 01.12.2006. Тогава Левски(София) приема отбора на Фабиен Бартез-Олимпик(Марсилия) и го побеждава с 1-0 именно с красив гол на Христо Йовов.


Тодор Янчев(капитан)

Изображение

Тодор Янчев е български футболист, халф. Роден е на 19 май 1976 г. в Казанлък. Започва кариерата си в юношеските формации на Розова долина, преминава в отбора на Нафтекс през 1994 г., а през 2000 подписва с ЦСКА София. Става два пъти шампион на България през 2003 и 2005 г. През лятото на 2007 г. отново се завръща в отбора със свободен трансфер от датския ФК Рандерс, като подписва договор за 2 години. От сезон 2007/08 Янчев играе отново за ЦСКА София. Янчев е шампион и носител на Суперкупата на България за 2008 г. с ЦСКА. За националния отбор има 18 мача без гол. С годините той получава правото да носи капитанската лента на „армейците“, като до днес е капитан на отбора. Янчев има 42 мача за ЦСКА в евротурнирите,което е и рекорд за клуба.За купата на България Т.Янчев има 32 мача и 7 гола.До 16 декември 2010,той има 285 мача и 28 гола за ЦСКА във всички турнири.


Ключови фигури:



Гара Дембеле

Дата на раждане: 21.02.1986
Държава: Франция
Височина: 186
Тегло: 82
Пост: Нападател
Номер: 39

Изображение

Нападателя на сините има 12 мача в А група с екипа на Левски,той е вкарал 16 гола.



Маркиньос

Дата на раждане: 30.04.1982
Място на раждане: Баруери
Държава: Бразилия
Височина: 184
Тегло: 77
Пост: Халф
Номер: 28

Изображение

Халфът на червените има 14 мача за армейците за сезон 2010/2011.В тези 14 срещи бразилецът се е разписвал 9 пъти.


Минали мачове на ЦСКА

Изображение


Предстоящи мачове на ЦСКА

Изображение


Изображение



Минали мачове на Левски

Изображение



Предстоящи мачове на Левски

Изображение


Изображение








Последните мачове


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Двубоят ще се проведе на

Изображение

Предишни имена „Левски“ (1963-1990)
Aдрес ул. „Тодорини кукли“ 47,София 1517

Построен -1960-1963
Открит -10 март 1963
Обновен -1999
Поддържан от -ПФК Левски (София)
Покритие -трева
Архитект -Лазар Парашкеванов
Капацитет -29 200

Изображение


Техническа информация за стадион „Георги Аспарухов“:

* Капацитет: 30 000 седящи места
* Разпределение на местата: 4 сектора, 26 блока, 3 официални ложи, 12 входа
* Журналистическа ложа: 130 места
* Размери на терена: 105 m x 68 m
* Осветление: 1500 лукса


Изображение

Изображение

Изображение


Сектор Г

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение










Последните 5 мача между ЦСКА и Левски



ЦСКА-Левски(0:1)01.08.2010




Левски-ЦСКА(0:0)27.03.2010




ЦСКА-Левски(2:0)20.09.2009




Левски-ЦСКА(2:0)09.05.2009





Левски-ЦСКА(1:1)01.11.2008




Изображение








Имена на отбора през годините


АС-23 от 1923 до 1944;
Чавдар от 1944 до 1948 след обединение със Спартак и Шипка-Победа;
ЦДВ през 1948 след обединение с физкултурното подразделение на ЦДВ;
Септември при ЦДВ през пролетта на сезон 1947/48 и сезон 1948/49 след обединение със Септември;
Ц.Д.Н.В. от есента на 1949 до сезон 1952;
Отбор на Софийския гарнизон през 1953;
ЦДНА от сезон 1954 до сезон 1961/62;
ЦСКА „Червено знаме“ от 1962/63 до 1967/68 след обединение с ДФС Червено Знаме;
ЦСКА „Септемврийско знаме“ от 1968/69 до 1984/85 след обединение с ДФС Септември;
ЦФКА „Средец“ от 1985/86 до 1988/89 след разформироването на отбора;
ЦСКА от 1989/90 до днес;

Емблема

Емблемата на АС-23 е съставена от типичния български символ – изправен лъв и кръг, символизиращ безкрайността, вечността и божественото.
При обединенията през 1944 г. е сменен основният цвят на емблемата от черен на червен.
Червеното символизира мъжкото начало, творческата сила и плодородието. То е класически хералдически цвят, различен от пурпура. Свързва се с любовта и агресията. Червената планета е на бога на войната, червен е цветът на униформата на римските легиони. В контекста на обществено-политическата и културната обстановка на това време червеното може да се свърже с комунистическата идеология, чиито символи са още сърп и чук, житните класове и петолъчката. Червените знамена са тези на Френската революция, а по-късно и на Октомврийската като символ на борбата на онеправданите и свободата.
Нова емблема се създава при обединението на „ЦДВ“ и „Септември“: 3 кръга, наложени един върху друг, с цветове бяло-зелено-бяло. В най-външния са разположени житни класове които са символ на плодородието и успеха. В центъра на емблемата е поставена червена петолъчка, символ на военната мощ и войната. В емблемата присъства и прегъната на четири места лента с надпис „ЦДВ“ (1948-1949), „ЦДНВ“ (1950-1953), „ЦДНА“ (1954-1962). В периода 1948-1962 единствено е сменяно името на отбора.
След обединението с ДФС Червено знаме в емблемата са заменени житните класове с дъбови листа, символ на силата и издръжливостта. В зеления кръг е добавен българският трибагреник, а под лентата е добавено съкращението ЧЗ (Червено знаме). В лентата името ЦДНА е заменено с ЦСКА.
През 1964 г. се появява вариант на емблемата на ЦСКА Червено Знаме, в който липсва съкращението ЧЗ, дъбовите листа са по-големи, а лентата се извива в полукръг в двата края на който пише ЧЕРВЕНО и ЗНАМЕ
През 1968 г. е наравена нова промяна в емблемата след обединението със „Септември“. Премахнат е зеленият кръг, на негово място са сложени дъбовите листа, а на тяхно място е сложен червен (или бял) полукръг, вътре с надпис „*СЕПТЕМВРИЙСКО ЗНАМЕ*“. Червената лента вече завършва с българския трибагреник.
За евротурнирите се използва друга емблема, представляваща червен щит с петолъчка в горния край. В средата на щита пише „ФК ЦСКА“, а под надписа стоят четири вертикални червени райета и футболна топка.
След разформироването на отбора е измислена изцяло нова емблема, представляваща щит с крепостни бойници в горната част. В горната му част е сложен надпис „Ф. К.“, а в долната – надписът „*СРЕДЕЦ*“. В центъра на емблемата има голяма буква „С“, в чийто център има петолъчка, обгърната с кръг. Емблемата официално е използвана до 1989 г.
През 1987 г. се появява нова емблема на СК ЦСКА използвана неофициално и от футболният клуб ЦФКА „Средец“, представляваща щит, в чиято горна част има надпис „ЦСКА“, а под него е вписан друг щит с надпис „ФУТБОЛЕН КЛУБ“. Най-отдолу 2 изправени лъва поддържат футболна топка. В краката им стоят надписите „СОФИЯ“ и „1948“. През 1989 г. след отделянето на Септември се появява нова емблема, стилизирана от предишните с изключение на тези от 1985 и 1987 г. В бял кръг с червен кант са вписани в полукръг шест дъбови листа, обграждащи червена петолъчка. В долната част на емблемата има червена лента, прегънат на 4 места и завършващ с българския трибагреник. В лентата има надпис „ЦСКА“, а под нея – годината 1948.
След смяната на режима в България е решено да се използва моделът от 1987 г. тъй като червената петолъчка в нея тогава се свързва с комунистическото управление.
През 1998 г. със смяната на ръководството и обособяването на ЦСКА в АД временно се използва емблемата на ЦСКА „Септемврийско знаме“ с изключение на надписа „Септемврийско знаме“, а впоследствие за официална емблема се използва създадената през 1989 г., която става официална за всички отбори членуващи в ОСК ЦСКА (София)
През 2005 г. след спечелване на 30-тата титла към емблемата са добавени 3 златни звезди.

Изображение


Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

Имена и емблеми

Първата клубна емблема е изработена през 1922 г. по проект на Минчо Качулев. Тя представлява квадрат със син фон, в който е изписана стилизирано буквата „Л“. Вътрешното пространство на буквата е запълнено вертикално по равно в жълто и червено. По-късно в горните два ъгъла на квадрата са изписани буквите „С“ (спортен) и „К“ (клуб), над долната страна на квадрата е изписано „София“. Тази емблема е валидна за клуба до 1949 г., когато той е преименуван на Динамо.
В периода 1949-1956 г. емблемата на клуба е неправилен шестоъгълник, запълнен вертикално с червен, бял, син и жълт цвят и ръкописно изписана буква „Д“ с червена петолъчка над нея и надпис „София“ в подножието.
От 1957 до 1968 г. е въстановен първоначалният вариант на емблемата, но вместо буквите „С“ и „К“, са вписани „Ф“ (физкултурно) и „Д“ (дружество).
След обединението със Спартак (София) през 1969 г. емблемата на клуба вече е щит в бяло и синьо, с хоризонтална червена лента отгоре. В щита са вписани буквите „Л“ и „С“, абривиетура на новото име Левски-Спартак. Тази емблема клубът носи до 1985 г., когато е преименуван на Витоша. Новата емблема е във вид на стилизирана буква „В“ с вписана футболна топка в горната извивка на буквата, оцветена в синьо и бяло.
През януари 1990 г. клубът възстановява оригиналното си име и първоначалната си емблема, като буквите „С“ и „К“ в горните ъгли на синия квадрат са заменени с „Ф“ (футболен) и „К“ (клуб). Заради съдебни проблеми със собствеността на правата върху историческата емблема клубът я променя през 1998 г. Новата представлява щит, изцяло в син цвят. В центъра му е изписана буква „Л“, а под нея годината на основаване - 1914. Върху купола на щита има надпис ПФК Левски. След като печели делото за правата върху историческата емблема през 2006 г., клубът решава да използва двете различни емблеми едновременно.

ЦВЕТОВЕ
Първоначално клубните цветове са червено и жълто. Със закупен екип от Румъния отборът играе до 1920 г. - фланелки с вертикални жълти и червени райета, черни гащета, черни чорапи. Поради невъзможност да бъде доставен същия екип или подобен, през 1921 тимът сменя цветовете си - сини фланелки с бели или черни гащета. Оттогава се налага и прозвището му "сините". През следващите десетилетия отборът често играе с жълто-червени екипи (особено в периодите 1945-1948 и 1950 - 1956), но основен цвят си остава синият, най-често допълнен от бяло. Жълто-червеният или жълто-синият вариант са по-скоро резервни цветове на клуба.

Изображение






Сред най-успешните треньори на ЦСКА са Крум Милев (рекордьор по спечелени титли в българското първенство-11)

Крум Милев (прякори "Чичето", "Бомбандерът", "Палаврата") е български футболист и треньор по футбол. Роден е на 11 юни 1915 г., починал на 19 април 2000 г.

Състезателна кариера
Като футболист е играл за столичните Любен Каравелов (1929-1932), Ботев (1932-1935), Славия (1935-1940) и Локомотив (1940-1948, 107 мача и 48 гола). Два пъти е шампион на България с "белите" (1936 и 1939 г.) и два пъти с "железничарите" (1940 и 1945 г.). Със Славия е и носител на Купата на България (1936 г.), както и с Локомотив (София) през 1948 г. Има записани 18 мача и 3 гола за националния отбор. Голмайстор на България за сезон 1937/1938 с 12 гола. През 1948 г. печели 3-то място в анкетата за Футболист № 1 на България.Футболист с пробивна мощ и организаторски качества, добър реализатор, една от легендите на Локомотив (София)

Треньорска кариера
Легендарен треньор на ЦСКА и националния отбор. Поставя рекорд, като с ЦСКА печели 9 пъти подред титлата в периода от 1954 до 1962 г.. Има общо 11 титли и 4 национални купи като треньор на ЦСКА. Паралелно с това е треньор и на националния отбор от 1952 до 1960 г. в 49 срещи заедно със Стоян Орманджиев. Под негово ръководство националите печелят бронзовите медали на Олимпиадата през 1956 г. Завършил е "Държавната треньорска школа" през 1948 г. "Заслужил майстор на спорта" от 1960 г. "Заслужил треньор" от 1959 г., заслужил деятел на физкултурата.

Изображение


Исторически резултати

Левски 6-3 ЦСКА (София), 15.07.1962, "А" ПФГ
Левски 7-2 ЦСКА (София), 17.11.1968, "А" ПФГ
Левски 2-1 Дуисбург, 05.11.1975, Купа на УЕФА
Левски 2-1 Аякс (5:3 след дузпи), 10.12.1975, Купа на УЕФА
Левски 5-4 Барселона, 17.03.1976, Купа на УЕФА
Левски 12-2 Рейпас Лахти, 16.09.1976, КНК (рекордна победа в евротурнирите)
Левски 2-0 Боавища, 03.11.1976, КЕШ
Левски 2-1 Атлетико Мадрид, 02.03.1977, КЕШ
Левски 1-0 Щутгарт, 28.09.1983, Купа на УЕФА
Левски 2-1 Рейнджърс, 29.09.1993, КЕШ
Левски 7-1 ЦСКА (София), 23.09.1994, "А" ПФГ
Левски 5-0 ЦСКА (София), 13.05.1998, Купа на България - финал
Левски 1-0 Оксер, 29.09.2005, Купа на УЕФА
Левски 1-0 Олимпик Марсилия, 01.12.2005, Купа на УЕФА
Левски 2-1 Удинезе, 16.03.2006, Купа на УЕФА
Левски 2-0 Киево, 09.08.2006, Шампионска лига
Левски 10-0 ПСФК Черноморец Бургас (София), 03.03.2007, "А" ПФГ (рекордна победа за Левски в "А" ПФГ)
СС Лацио 0-1 Левски, 17.12.2009, Лига Европа
Левски 6-0 Дъндолк, 15.07.2010, Лига Европа
Левски 1-0 Спортинг Лисабон 16.12.2010г. Лига Европа

С най-много спечелени титли като футболисти на Левски (София) - по 6 са: Емил Спасов през 1974, 1977, 1979, 1984, 1985 и 1988 г., Наско Сираков през 1984, 1985, 1988, 1993, 1994 и 1995 г.
и Георги Иванов (Гонзо) през 2000, 2001, 2002, 2006, 2007 и 2009 г.
Най-много голове за отбора в официални мачове е отбелязал Наско Сираков — 230.
Най-много голове за отбора в мачове за шампионата и купата е отбелязал отново Наско Сираков — съответно 165 и 32.
Стефан Аладжов е играчът с най-много официални мачове с Левски— 563.
Най-дълго президент е бил Томас Лафчис — 9 години (1991–199)



Рекорди на ЦСКА

Най-много пъти шампион на „А“ група: 31 пъти (Рекорд за България)
Най-много поредни шампионски титли: 9 (от 1954 до 1962) (Рекорд за България)
Най-много участия в „А“ група: 56 пъти (Рекорд за България, споделен с Левски)
Най-много победи в един сезон в „А“ група: 26 (от 34 срещи през сезон 1971/1972)
Най-малко загуби в един сезон в „А“ група: 0 (от 30 срещи в сезон 2007/08, Рекорд за България), 0 (от 11 срещи през сезон 1958)
Най-много поредни мачове без загуба в „А“ група: 33 (от 20 май 2007 до 10 август 2008) (Рекорд за България)
Най-много поредни победи в „А“ група: 13 (от 10 август 2002 до 23 февруари 2003) (Рекорд за България)
Най-много спечелени точки за един сезон в „А“ група: 79 (от 30 срещи през сезон 2004/2005) (Рекорд за България, споделен с Левски)
Най-голям точков актив края на сезон в „А“ група: 79 (от 30 срещи през сезон 2004/2005) (Рекорд за България, споделен с Левски)
Най-много вкарани голове в един сезон в „А“ група: 95 (в 34 срещи през сезон 1971/1972)
Най-малко допуснати голове в един сезон в „А“ група: 7 (в 22 срещи като през сезон 1951) (Рекорд за България, споделен със Спартак София)
Най-голяма победа в „А“ група: 12:0 (през сезон 1951 срещу Торпедо Русе) (Рекорд за България)
Най-голяма победа в официален мач: 15:0 (през сезон 1968/69 срещу Свобода Пещера в Купата на съветската армия)
Най-много зрители на мач: около 70000 (на 7 април 1982 срещу Байерн, на националния стадион)
Златен кудрабъл за 1988-89 : Шампион на България, Купа на България, Купа на Съветската армия, Суперкупа на България (и републиканската Спартакиада).
Най-много златни дубли: 15 (1951, 1954, 1955, 1961, 1969, 1972, 1973, 1981, 1983, 1985, 1987, 1990, 1997, 2006, 2008) (Рекорд на България)
Най-голяма победа над Левски - 5:0 през сезони 1953 и 1988/89
Най-голяма победа в КЕШ - 8:1 през сезон 1956/57 срещу Динамо Букурещ
Най-голяма победа в Купата на УЕФА - 8:0 през сезон 2000/2001 срещу Шериф Тираспол
Най-голяма победа в КНК - 9:0 през сезон 1970/71 срещу Хака
Най-много поредни мачове без загуба в европейските турнири - 11 мача (от 28 септември 2006 до 1 октомври 2009) (Рекорд за България)

Индивидуални рекорди на футболисти на ЦСКА

Най-много пъти шампион: Манол Манолов - 12 пъти (Рекорд за България)
Най-много голове за ЦСКА в „А“ група: Петър Жеков - 144 гола
Най-много голове в „А“ група: Петър Жеков - 253 гола (8 за ФК Димитровград, 101 - Берое, 144 - ЦСКА) (Рекорд за България)
Най-много мачове за ЦСКА в „А“ група: Иван Зафиров - 340 мача
Най-много мачове за ЦСКА в европейските турнири: Тодор Янчев - 42 мача
Най-много голове в един сезон на „А“ група: Христо Стоичков - 38 гола (сезон 1989/90) (Рекорд за България)
Най-много голове в една среща в „А“ група: 6 гола - Петър Михайлов (срещу Торпедо Русе през сезон 1951) (Рекорд за България, споделен с Иво Георгиев, Тодор Праматаров и Цветан Генков)
Най-скъпо продаден футболист на ЦСКА: Христо Стоичков на Барселона за 4,5 млн. долара
Най-скъпо закупен футболист от ЦСКА: Лео Лима от Вашку да Гама за 1,8 млн. долара (Рекорд за България)
Най-възрастен футболист на ЦСКА: Йордан Филипов, 41 години през юли 1986
Най-млад футболист дебютирал в ЦСКА: Мартин Тошев, 16 години и 274 дни на 19 май 2007 г.
Най-бърз гол на футболист на ЦСКА : Ней, 17 секунда срещу Омония във втори предварителен кръг, реванши на Купата на УЕФА сезон 2007/08

Индивидуални рекорди на треньори на ЦСКА

Най-много пъти шампион: Крум Милев - 11 пъти (Рекорд за България)
Най-много купи: Димитър Пенев - 9 (4 Купи на България, 3 Купи на Съветската армия, 2 Суперкупи на България)
Най-дълго треньор на отбор: Крум Милев - 15 години (Рекорд за България)
Димитър Пенев е обявен за „Треньор на 20 век“ за България
Най-дълго треньор на отбор: Крум Милев - 17 години (Рекорд за България)


Известни футболисти-Левски

Борислав Михайлов

Изображение

ГЕОРГИ АСПАРУХОВ(ГУНДИ)

Изображение

ГЕОРГИ ИВАНОВ-ГОНЗО

Изображение

ГЕОРГИ СОКОЛОВ(СОКОЛЕТО)

Изображение

ИВАН ВУЦОВ

Изображение

ИЛИАН ИЛИЕВ

Изображение

НАСКО СИРАКОВ

Изображение

ЕЛИН ТОПУЗАКОВ

Изображение

ДАНИЕЛ БОРИМИРОВ

Изображение

СЕДРИК БАРДОН

Изображение



Известни футболисти - ЦСКА

ХРИСТО СТОИЧКОВ

Изображение

СТИЛЯН ПЕТРОВ и ДИМИТЪР БЕРБАТОВ

Изображение

МАРТИН ПЕТРОВ

Изображение

АЛЕКСАНДЪР ТУНЧЕВ

Изображение

ДИМИТЪР ПЕНЕВ

Изображение

ЛЮБО ПЕНЕВ

Изображение

ТРИФОН ИВАНОВ

Изображение

ЕМИЛ КОСТАДИНОВ

Изображение

ЙОРДАН ЛЕЧКОВ

Изображение

ПЕТЪР ЖЕКОВ

Изображение

ЦВЕТАН АТАНАСОВ

Изображение

СТОЙЧО МЛАДЕНОВ

Изображение


старши треньор на левски

Изображение

Спортен директор

Изображение

Изпълнителен директор


Константин Баждеков е изпълнителен директор по финансовите въпроси в ПФК „Левски“.
Роден на 24 юли 1955 г. Завършил е висше икономическо образование в УНСС.
От 1979 г. работи в системата на СНС, РНС "Васил Левски", като специалист и гл. специалист по бюджет и финансиране на благоустройствените дейности и като зам.-председател на Общински съвет "Оборище".
От 1989 г. е директор в частна фирма. От 1999 г. е изпълнителен директор на ПФК „Левски“ АД. Член на УС на Фондация "Васил Левски".

Изображение

Президент

Изображение

Тодор Костадинов Батков е бивш сътрудник на Държавна сигурност, български адвокат и бизнесмен, известен предимно като собственик на ПФК Левски (София).

През периода 1984 - 1991 работи като организационен секретар на Общинския съвет на Район „Оборище“, София и съветник в Министерския съвет.
След 1991 година е сътрудник и мениджър в Адвокатска кантора „Батков, Стоев, Ботев и Ко.“; член на Международната адвокатска лига в Париж.
Член на Надзорния съвет на Мобилтел. Председател на Съвета на директорите на „Стандарт Нюз ООД“ - издател на вестник „Стандарт“.
Собственик на ПФК „Левски“ (София). Адвокат на изгонения от България Майкъл Чорни, бившия собственик на футболния клуб.
На 17 октомври 2008 година президентът Георги Първанов му връчва Орден Стара планина - първа степен.


Старши треньор

Изображение

Спортен директор

Изображение

Изпълнителен директор

Изображение

Президент

Изображение

Димитър Йосифов Борисов е български бизнесмен.
Заедно с Иво Иванов са собственици на групировката Титан Интернешинъл Холдинг. Има участие в над 10 фирми, занимаващи се със строителство и сделки с недвижими имоти, събиране и извозване на битови отпадъци и др.
От 7 март 2009 чрез съвместната им фирма „Титан-Спорт“ са собственици на ПФК ЦСКА (София).


Победа за ЦСКА 1:2
НАПРЕД АМРЕЙЦИ
Последна промяна от Deluxx на 10 фев 2011 18:26, променено общо 1 път.

Levski zna4i svoboda
Мнения: 101
Регистриран на: 24 ное 2010 22:51

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот Levski zna4i svoboda » 10 фев 2011 18:10

Ебаси темата :o Браво !!! Но в Песните дето си сложил на ЦСКА - Ей г...да майка ви ше е.. и КЗЛ, сложи и левскарските скандирания - ЦСКА е кочина, Кога на Гонзо паднете ;) За да са по-равно нещата. За другите работи е перфектна и е най- добрата тема в този форум за предстоящ двубой :)

Потребителски аватар
Frankie Lampard
Мнения: 10118
Регистриран на: 25 авг 2010 20:13
Местоположение: Палатка пред Stamford Bridge
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот Frankie Lampard » 10 фев 2011 18:12

Невероятна тема си направил ! Надявам се на победа на ЦСКА,но си мисля,че Левски ще бие,просто са по-качествения отбор в момента,за съжаление...

Потребителски аватар
Deluxx
Мнения: 3039
Регистриран на: 19 авг 2009 16:39
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот Deluxx » 10 фев 2011 18:12

Levski zna4i svoboda написа:Ебаси темата :o Браво !!! Но в Песните дето си сложил на ЦСКА - Ей г...да майка ви ше е.. и КЗЛ, сложи и левскарските скандирания - ЦСКА е кочина, Кога на Гонзо паднете ;) За да са по-равно нещата. За другите работи е перфектна и е най- добрата тема в този форум за предстоящ двубой :)

Oк пич благодаря :) Но това е в форума на ЦСКА и трябва да има малко предимство.

Levski zna4i svoboda
Мнения: 101
Регистриран на: 24 ное 2010 22:51

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот Levski zna4i svoboda » 10 фев 2011 18:13

Прогнозата ми иначе е 3:0 за ОТБОРА НА НАРОДА - 3 гола на ДЕМБЕЛЕ ;)

Потребителски аватар
saffron
Мнения: 1892
Регистриран на: 21 дек 2010 17:41
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот saffron » 10 фев 2011 18:18

наистина ли ще е на Герена?
[rimg]http://media.tumblr.com/tumblr_masms49oVh1qhe3fh.gif[/rimg]

Потребителски аватар
mertezaker
Мнения: 1554
Регистриран на: 16 юли 2008 20:08
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот mertezaker » 10 фев 2011 18:18

:) :) :) престарал си се мисля :)

Потребителски аватар
turbogena
Мнения: 13431
Регистриран на: 18 яну 2009 16:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот turbogena » 10 фев 2011 18:21

saffron написа:наистина ли ще е на Герена?

Tи от коя планета идваш?
"Левски" София - една вековна, истинска, неподражаема и неповторима емоция.

[wrapimg=]http://store.picbg.net/pubpic/AB/67/7390d557afe6ab67.png[/wrapimg]

http://www.youtube.com/watch?v=N4MXFWcW7cE#at=64

Потребителски аватар
turbogena
Мнения: 13431
Регистриран на: 18 яну 2009 16:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот turbogena » 10 фев 2011 18:21

Браво ,страхотна тема си направил :) Разбира се очаквам победа на Левски - 3:0 ;)
"Левски" София - една вековна, истинска, неподражаема и неповторима емоция.

[wrapimg=]http://store.picbg.net/pubpic/AB/67/7390d557afe6ab67.png[/wrapimg]

http://www.youtube.com/watch?v=N4MXFWcW7cE#at=64

Потребителски аватар
Neftochimic1892
Мнения: 2306
Регистриран на: 25 дек 2010 21:27
Местоположение: bs
Контакти:

Re: Левски-ЦСКА(26.02.11)18:00ч

Мнениеот Neftochimic1892 » 10 фев 2011 18:22

Аз се надявам да има поне 1 гол :)


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта