Черняускас и другите вратари в първенството

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12218
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот TristaNNN » 18 дек 2018 16:39

Kiril2681 написа:[offtopic]Хаха, така кажи, бе човек - напълно съм съгласен! Литовчето е най-малкия ни проблем! Лошо е, че имаме една играааа....Чорбаджийски наостря големия пръст, рита с все сила напред, докато топката лети се моли да уцели тиквата на Мауридес, уцелва я, отдъхва си за миг, но само за миг, щото тиквата на Мауридес сваля топката по принцип на играч с друг цвят на фланелката и Чорбата пак трябва да играе в защита! Това вариант 1, вариант 2 е с Бодуров, отново наостря пръста, но понеже е малко по-умен играч, дърпа диагонал, към Десподов или Джеси. Ако е Десподов - ок , той ще я подгони, дори може да я стигне и после да я центрира или шутира - с една дума - да създаде нещо. Лошо е когато шута на Бодуров уцели Джеси, ганаецът си я спира добре, това по правило, но после, отново по правило, я наглася на левия крак, тръгва назад, минава покрай едни, двама, често и трима, но все назад, в най-добрия случай настрани, върти се, сучи се и накрая решава - шъ я бия тая пущина, пък квото и да става / това, разбира се, на ганайски си го мисли / , та...шууууууут...тук ако коментира Грънчаров по радиото, следва задължителна 2-3 секунда пауза / вероятно си забърсва очилата / ....та, шууууут...пауза....и ....аут! После всичко започва отначалооооо, обаче играем директен футбол, ей, кво разбирате вие 8-) Да, малко наподобява на английски стил от 70-те на миналия век, ама само малко , а и не е същото, който твърди това, значи нищо не разбира от футбол и по правило е форумен специалист :) . Но НЕМ е доволен, Нойберт е един такъв - задъхано-горящ в играта, Кирил Динчев тича към загряващите резерви, за да извика 2-3 дефанзивни халфа за смяна, бай Добри е щастлив - топката е оцеляла и ще може да я изложи в музея, абе...идилия! :) Е, има и подварианти, както има и подфоруми, примерно тя, топката, съвсем случайно да стигне до Манолев, който, отново съвсем случайно, да си освободи място за центриране и да уцели глава на играч в червено - случва се, понякога ;) Но и тук има по-лош вариант - топката да отскочи и да попадне в Пинто или Тиаго, следва зверско наостраня на пръста, шут и...виж по-горе пасажа за Грънчаров :) Разбира се имаме страшна защита и не допускаме много положения, освен ако / мамка му, винаги има ако/ противника не реши да атакува от ляво, тогава е лооооошо - Жеферсон, обаче си има тактика - вдига ръцете, прибира корема / за да не би случайно преминаващото покрай него крило да се закачи/ , закъснява безвъзвратно, но , понеже е бразилец, а те са набожни люде, молитвата му е чута и центрирането на крилото е неточно! Оф, то добре, аут, обаче сега всичко трябва да започне отначало, при това не се знае с вариант 1 или 2 ще е , това зависи от Черни - дали ще учели Чорбата, дали Бодура... :) Надявам се да не се впрягате много по Коледа, това е просто в кръга на шегата, мога да напиша същото и за зелени, и за сини, за бели и жълто-черни, въобще вие, ние, сме привилегировани - наблюдаваме футбол, та дрънка! При това често, дори до средата на декември! Евалла! :)[/offtopic]

[offtopic]Човек, поздравления за прекрасното и оригинално чувство за хумор, искрено ме разсмя! Весели празници ти желая! :)[/offtopic]
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Ozzimozzi
Мнения: 7132
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Ozzimozzi » 18 дек 2018 17:12

Хубаво си го написал, и отразява доста точно играта ни, но все пак темата е за вратарчето, та можеше да включиш и него в схемата, примерно една върната топка, как вратаря я отиграва и какви са душевните преживявания на феновете на ЦСКА в това време, НЕМ паднал на колене се кръсти и моли този път да я уцели пустата топка … и т.н. и т.н. ;)
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Kiril2681 » 18 дек 2018 17:45

[offtopic]Е, да, Черни е този, който решава, по-скоро това накъде ще се извърти пустата топка решава, кой вариант ще играем :) Понякога , той, Черни, като един истински балтийски мужик, взима твърдо решение и заиграва във вариант 3 - нашите бият център, щото не е уцелил топката или вариант 4 - другите бият ъглов удар, пак защото не е уцелил топката. А НЕМ, НЕМ просто дебне на тъча, дебне насочил 6 пръста към съдията, обаче, то пък, ако, съъъъъъвсем случайно, онази пущина, топката, вземе че уцели тиквата на Мауридес, е тогава НЕМ просто си сваля обувките, слага кънките и като един истински фигурен пързаляч / сигурен съм, че няма такава дума, ама карай :) / се пуска към централната линия, на колене, естествено, така е най-удобно да прави онези движения с ръцете, дето един друг, завършващ на Ич ги усети около кръста си и малко се притесни, та пуска се на центъра, прави онези движения и после горд от себе си, споделя пред единствената камера на Диема, която не е линията на засадата - " Когато играе Манолев...." Споделя, обаче не спира да се оглежда, онзи ич да не мине зад него, че има да си връща...Обаче, тези ич-ове, те баси и отмъстителните пичове, бре - дебна го, дебна го, накрая си го върна, вярно и един византиец помогна, ама си го върна. Винаги съм казвал, че на византиец вяра не трябва да имаш :) . А публика, тя участваше активно, обаче миналия сезон, при бат Стамен, или бай беше, няма значение, та тя тогава, почти приспана от безконечното Чорбаджийски на Бодуров, той му връща, той му връща, той му връща, Пинто, отново Бодуров, Чорбаджийски / оф, стига съм играл футбол, че ме заболя ръката :) / , та почти приспаната публика, решаваше да се намеси! Като Спас на Делио да се намеси!!!! И дружно изреваваше - ДАЙ НА КАРАНГА!!! :) А сега, сега на кого да я дадат, за кого да изревем, може би Киро, ама...те като изреват, той Чорбата, с неговата изнежена душа се притеснява и ритва към Киро, ама към другия Киро, дето стои в сектор А, че и на високите редове....та..колко топки имам в къщи, ако знаеш! :) Аре, дано си доволен! :)[/offtopic]
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол


Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Kiril2681 » 18 дек 2018 18:15

ogrizko написа:Макенджиев е свободен :idea:

Стига, бе, нищо си му няма на Черни, просто се балтавим, да минава времето! Макенджиев с Китанов не може да се пребори, хайде да го остави на 1948, а?! :) Между другото, Стипица също не е лош, само дето го пуска в такива мачове, в които така и не му видях играта с крака
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол

MarianDimitrov
Мнения: 342
Регистриран на: 28 апр 2018 17:14
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот MarianDimitrov » 18 дек 2018 21:33

[offtopic]И между другото, тук във форума, всички сме форумни специалисти. Футболни такива, няма. Така че някой от тук да нарича съфорумец, форумен специалист, е смешно и жалко, след като и той самия е такъв. От цялото недоволство от играта ни, все още сме в играта. Тя титлата е ясно, че е предплатена услуга и домусчо капарира син шпалир, но всеки се изявява според манталитета си.[/offtopic]
Велик ЦСКА !

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 18 дек 2018 22:52

По време на мача Ливърпул - Манчестър Юнайтед коментаторът от Диема спомена (за съжаление не слушах внимателно), че в Англия водели статистика за оценка на вратарите по спасените реални голови положения (като процент). Иначе казано, вратар с по-малко спасени удари, но повече на брой опасни може да бъде класиран пред вратар, спасил повече удари, но по-малко на брой опасни. Тук разбира се има и субективен момент - оценката на степента на опасност... ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

BateRiste
Мнения: 10
Регистриран на: 17 дек 2018 18:30
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот BateRiste » 18 дек 2018 23:34

Captain Stottlemeyer написа:По време на мача Ливърпул - Манчестър Юнайтед коментаторът от Диема спомена (за съжаление не слушах внимателно), че в Англия водели статистика за оценка на вратарите по спасените реални голови положения (като процент). Иначе казано, вратар с по-малко спасени удари, но повече на брой опасни може да бъде класиран пред вратар, спасил повече удари, но по-малко на брой опасни. Тук разбира се има и субективен момент - оценката на степента на опасност... ;)

Май го намерих, да не е това?
https://www.premierleague.com/stats/top/players/saves?po=GOALKEEPER

Има разбивки по спасявания (линка), мачове без гол, избивания и други такива... но не знам чрез какъв алгоритъм ги смятат, може би просто ги броят?

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13743
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот Red_Neck » 19 дек 2018 09:31

Kiril2681 написа:[offtopic]Хаха, така кажи, бе човек - напълно съм съгласен! Литовчето е най-малкия ни проблем! Лошо е, че имаме една играааа....Чорбаджийски наостря големия пръст, рита с все сила напред, докато топката лети се моли да уцели тиквата на Мауридес, уцелва я, отдъхва си за миг, но само за миг, щото тиквата на Мауридес сваля топката по принцип на играч с друг цвят на фланелката и Чорбата пак трябва да играе в защита! Това вариант 1, вариант 2 е с Бодуров, отново наостря пръста, но понеже е малко по-умен играч, дърпа диагонал, към Десподов или Джеси. Ако е Десподов - ок , той ще я подгони, дори може да я стигне и после да я центрира или шутира - с една дума - да създаде нещо. Лошо е когато шута на Бодуров уцели Джеси, ганаецът си я спира добре, това по правило, но после, отново по правило, я наглася на левия крак, тръгва назад, минава покрай едни, двама, често и трима, но все назад, в най-добрия случай настрани, върти се, сучи се и накрая решава - шъ я бия тая пущина, пък квото и да става / това, разбира се, на ганайски си го мисли / , та...шууууууут...тук ако коментира Грънчаров по радиото, следва задължителна 2-3 секунда пауза / вероятно си забърсва очилата / ....та, шууууут...пауза....и ....аут! После всичко започва отначалооооо, обаче играем директен футбол, ей, кво разбирате вие 8-) Да, малко наподобява на английски стил от 70-те на миналия век, ама само малко , а и не е същото, който твърди това, значи нищо не разбира от футбол и по правило е форумен специалист :) . Но НЕМ е доволен, Нойберт е един такъв - задъхано-горящ в играта, Кирил Динчев тича към загряващите резерви, за да извика 2-3 дефанзивни халфа за смяна, бай Добри е щастлив - топката е оцеляла и ще може да я изложи в музея, абе...идилия! :) Е, има и подварианти, както има и подфоруми, примерно тя, топката, съвсем случайно да стигне до Манолев, който, отново съвсем случайно, да си освободи място за центриране и да уцели глава на играч в червено - случва се, понякога ;) Но и тук има по-лош вариант - топката да отскочи и да попадне в Пинто или Тиаго, следва зверско наостраня на пръста, шут и...виж по-горе пасажа за Грънчаров :) Разбира се имаме страшна защита и не допускаме много положения, освен ако / мамка му, винаги има ако/ противника не реши да атакува от ляво, тогава е лооооошо - Жеферсон, обаче си има тактика - вдига ръцете, прибира корема / за да не би случайно преминаващото покрай него крило да се закачи/ , закъснява безвъзвратно, но , понеже е бразилец, а те са набожни люде, молитвата му е чута и центрирането на крилото е неточно! Оф, то добре, аут, обаче сега всичко трябва да започне отначало, при това не се знае с вариант 1 или 2 ще е , това зависи от Черни - дали ще учели Чорбата, дали Бодура... :) Надявам се да не се впрягате много по Коледа, това е просто в кръга на шегата, мога да напиша същото и за зелени, и за сини, за бели и жълто-черни, въобще вие, ние, сме привилегировани - наблюдаваме футбол, та дрънка! При това често, дори до средата на декември! Евалла! :)[/offtopic]

:mrgreen: :mrgreen:
Съгласен съм с по-голямата част от картинката, но мисля, че всички ние имаме по-високи изисквания от футболистите, играещи в ППЛ, отколкото са им възможностите. ;)
Прекалено много гледаме топ първенства, ШЛ, ЛЕ и неосъзнато сме вдигнали летвата.

В тази връзка, ако всички съотборници на Черни имаха неговото постоянство в играта си на съответния пост, този полусезон щяхме да се радваме на по-добри мачове и (може би) на по-добри резултати.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Черняускас и другите вратари в първенството

Мнениеот kiril.a.d » 19 дек 2018 11:15

BateRiste, връщам се на втората ти статистика и пак статистика...
Извадка, статистиката на Стериакис, която не може да е извън статистиката на отбора Славия!
Сега, ти ми кажи, как можеш да направиш статистика на Стериакис, след като е публична тайна, че Славия не е футболен клуб, а Тото клуб?...
Разбираш ли че аз разглеждам личностните качества на отделен вратар, човек, вадейки ги от общия показател на даден клуб? И то във важни мачове! Примерно, отборът на Славия е бил премиран от Домусчиев, дори за равен срещу нас, а Стериакис спаси цялата ни бомбардировка...не помня, но може би поне 20 удара към вратата!
Е-е, не предпочиташ ли човек, който знае да пази, когато трябва да пази? А не да му вкарат 1 гол и да загуби мача...А наш Витя, позагуби доста мачове така, като почнеш още от Рига...
Та остави статистиките от нашето първенство, което не е "като хората" и доста от "по-малките" мачове са уредени на тото принцип...Гледай личността, с неговите футболни умения! - и тук, Marian отново не е прав, тъй като съм сигурен че във форума има и други бивши футболисти, както аз бивш вратар, които достатъчно добре разбират от футбол!
Апропо, пак за статистиките - аз, например, изваждам Лудогорец от всякакви статистики, по разбираеми причини ;)...Дори в класирането, може да се каже, че ЦСКА е на първо място, тъй като мястото на Лудогорец е запазено, а като така, как да оценяваш играчите на Лудогорец, след като не играят на повече от 80% от възможностите си? - тази година, дори бих казал че играят на 60% от възможностите си...Е и те четат изказвания, не по форумите ;) пък и Петричев, прекалено много се грижи за тях и отбора им ;)...
Та така със статистиките и реалностите...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта