ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот vaskonti » 12 окт 2018 12:56

След новината, че е платена сумата, определена от съда смятам, че е редно да има второ издание на тази тема. Първият опит за възраждане беше пълен провал и позор. По-лошото е, че този провал очевидно беше умишлено търсен. Загубиха се 3-4 години, а днес ЦСКА можеше да е на съвсем друго ниво. Тези 8 милиона можеха още тогава да се предложат като оздравителен план на старото дружество и до сега всичко да е забравено. На практика сега се случи абсолютно същото, което щеше да се случи при представен адекватен оздравителен план за същата сума. Дори при такъв план имаше опция за разсрочено разплащане, а сега парите се изсипаха накуп. Защо бяха нужни тия сложни гимнастики, след като в крайна сметка както процедурата, така и платената сума са едни и същи? Пак казвам - разликата е, че се загубиха 3-4 години. Аз лично съм още далеч от мисълта, че от тук натам всичко ще тръгне по мед и масло, мога само да се надявам да е така.
Казвал съм много пъти, че ако има плащане, в което наистина не вярвах, аз ще стана "припознавач". Е, в някаква степен съм такъв вече, макар и все още с едно на ум. Нямам навика да вярвам сляпо, мизерията във футбола ни е прекалено голяма за да го правя. Аз вярвам на действия, не на обещания.

Нека в тази тема се обсъжда само решенията на клуба и на всякакви институции, които не са пряко спортни и футболни, а се отнасят именно към това - възраждането на ЦСКА като клуб.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
soulfly1948
Мнения: 596
Регистриран на: 29 сеп 2016 16:04

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот soulfly1948 » 12 окт 2018 13:15

браво за темата...само за протокола-"честните" и "моралните"-предложиха "морален" начин...
тръгват отдолу(е верно са каре за белот) и плащат 2 милиона...
тук поне имаме 6 милиона отгоре...
а иначе ,ние ще сме си на това ниво(а и не само ние) и преди 3 и след още 3 години....докогато го има Домусчиев и неговият приятелско-шпалирен кръг...
"на мястото на Герена,се е намирало ТКЗС"Шопска комуна",известно с това,че там са се отглеждали едни от най-хубавите говеда в България.....

tornadooo
Мнения: 351
Регистриран на: 02 май 2015 16:30

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот tornadooo » 12 окт 2018 13:22

soulfly1948 написа:браво за темата...само за протокола-"честните" и "моралните"-предложиха "морален" начин...
тръгват отдолу(е верно са каре за белот) и плащат 2 милиона...
тук поне имаме 6 милиона отгоре...
а иначе ,ние ще сме си на това ниво(а и не само ние) и преди 3 и след още 3 години....докогато го има Домусчиев и неговият приятелско-шпалирен кръг...

По темата, вече казах като страничен наблюдател, за мен това е добро начало за ЦСКА, извън темата, добре е всеки да си гледа в своята паница, иначе се получава някаква представа че някой има комплекси от Лудогорец.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот k_oleto » 12 окт 2018 13:46

vaskonti написа:След новината, че е платена сумата, определена от съда смятам, че е редно да има второ издание на тази тема. Първият опит за възраждане беше пълен провал и позор. По-лошото е, че този провал очевидно беше умишлено търсен. Загубиха се 3-4 години, а днес ЦСКА можеше да е на съвсем друго ниво. Тези 8 милиона можеха още тогава да се предложат като оздравителен план на старото дружество и до сега всичко да е забравено. На практика сега се случи абсолютно същото, което щеше да се случи при представен адекватен оздравителен план за същата сума. Дори при такъв план имаше опция за разсрочено разплащане, а сега парите се изсипаха накуп. Защо бяха нужни тия сложни гимнастики, след като в крайна сметка както процедурата, така и платената сума са едни и същи? Пак казвам - разликата е, че се загубиха 3-4 години. Аз лично съм още далеч от мисълта, че от тук натам всичко ще тръгне по мед и масло, мога само да се надявам да е така.
Казвал съм много пъти, че ако има плащане, в което наистина не вярвах, аз ще стана "припознавач". Е, в някаква степен съм такъв вече, макар и все още с едно на ум. Нямам навика да вярвам сляпо, мизерията във футбола ни е прекалено голяма за да го правя. Аз вярвам на действия, не на обещания.

Нека в тази тема се обсъжда само решенията на клуба и на всякакви институции, които не са пряко спортни и футболни, а се отнасят именно към това - възраждането на ЦСКА като клуб.


Васконти, браво че махна ключа! Бих искал само да ти обясня нещо, с което смятам да затворя казуса, а и е важно да го разбереш, не само ти, а и много армейци.

Защо не бяха предложени 8 мил за оздравителен план ?
1. По това време, отборът беше във В група със следните забрани:
- забрана за картотекиране на професионални футболисти
- отнет лиценз (т.е можеше да си играе само във В група - неясно до кога)
- забрана за участие в ЕКТ
2. След извършен ОДИТ на клуба никой не се нае да каже колко са реалните задължения, изчислени до стотина. Знаеха се само заведените дела срещу клуба, които буквално бяха хиляди. Радослав Василев не веднъж каза, че не е ясно и колко бъдещи дела ще се изсипят срещу клуба. Малко преди този период буквално се подписваха фиктивни договори за задължения.

Оздравителният план - не представлява конкретна сума, с която всичко приключва. С думи по-прости съществуваше неяснота за това кога и на кого какви пари трябва да се дадат.

Напълно разбираемо: след като не можеш да правиш трансфери, не можеш да играеш в Европа и имаш право да играеш единствено във В група и надолу и след като не е ясно какво и на кого дължиш никой да не пожелае да влезе в това дружество. Да не говорим, че губиш спонсори, не можеш и 20 лева да изкараш от трансфери и т.н

При тази ситуация - ти ако имаш да дадеш 8 милиона (макар и разсрочено), отговори ми честно, би ли ги дал ?
Благодаря!

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот vaskonti » 12 окт 2018 13:53

При оздравителен план пак се предлагат 8 милиона, както сега, пак прави разпределение от синдика, както сега и пак се одобрява от съда - същото, което се случи и сега. Това, че има забрана за картотекира и че отбора беше във В група, няма никакво значение защото щеше да стане същото, което стана и сега - нов формат на първенството и прескачане на ниво от В в А група. Абсолютно същото е, няма никаква разлика! Разликата е в загубеното време!
Както и да е, минало-заминало.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

11_best
Мнения: 754
Регистриран на: 04 май 2009 14:25
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот 11_best » 12 окт 2018 13:59

vaskonti написа:След новината, че е платена сумата, определена от съда смятам, че е редно да има второ издание на тази тема. Първият опит за възраждане беше пълен провал и позор. По-лошото е, че този провал очевидно беше умишлено търсен. Загубиха се 3-4 години, а днес ЦСКА можеше да е на съвсем друго ниво. Тези 8 милиона можеха още тогава да се предложат като оздравителен план на старото дружество и до сега всичко да е забравено. На практика сега се случи абсолютно същото, което щеше да се случи при представен адекватен оздравителен план за същата сума. Дори при такъв план имаше опция за разсрочено разплащане, а сега парите се изсипаха накуп. Защо бяха нужни тия сложни гимнастики, след като в крайна сметка както процедурата, така и платената сума са едни и същи? Пак казвам - разликата е, че се загубиха 3-4 години. Аз лично съм още далеч от мисълта, че от тук натам всичко ще тръгне по мед и масло, мога само да се надявам да е така.
Казвал съм много пъти, че ако има плащане, в което наистина не вярвах, аз ще стана "припознавач". Е, в някаква степен съм такъв вече, макар и все още с едно на ум. Нямам навика да вярвам сляпо, мизерията във футбола ни е прекалено голяма за да го правя. Аз вярвам на действия, не на обещания.

Нека в тази тема се обсъжда само решенията на клуба и на всякакви институции, които не са пряко спортни и футболни, а се отнасят именно към това - възраждането на ЦСКА като клуб.



Не можеш да стартираш тема с опит за налагане на лично мнение и страсти, а на всичкото отгоре не ги подкрепяш с конкретни нормативи и технически правила или най-малко с конкретни примери.
Ако си направил опит да вникнеш в изписаното за тия години от юридическа гледна точка и от това, което се е случвало в държавата в подобни случаи, най-малко щеше да ти стане ясно, че оздравяване беше невъзможно, защото:
1. Държавно вземане над 300 000 лева не може и никога през годините не е разсрочвано за която и да било фирма. Дълговете към НАП бяха над 10 000 000 лева.
2. Скритите плащания не можеше да ги установи никой одит. Няма такъв механизъм в оздравяването, при който да дадеш срок на всички кредитори да си искат парите, а който не го е направил край. Това можеше да се случи само е процедура по несъстоятелност, както и се случи. Затова Спрокел ще получи само 19 000 лева вместо претендираните в КАС. Боладо и прочие, на които не мога да се сетя физиономията също.
3. Определената сума като размер на дълга е към датата на одита. Лихви продължават да текат до момента на окончателното плащане. Разноски по дела също щеше да има.
4. Като събереш всички горни пункотове излиза, че дълговете не са точно колкото е определен одита, а неясно число, което в един момент от 23 млн може да скочи на 30-40 млн лева.
5. Екипът на ЦСКА, ангажиран от Гриша Ганчев, който се занимаваше през тия години с несъстоятелността и всичките юридически хватки, не се занимават с подобно нещо за първи път и не са лаици в областта за разлика от нас. Самият Ганчев, ако всичко беше чисто и възможно щеше да вземе ЦСКА още от Пернишките боклуци, но те в последения момент се отказаха да поемат скритите задължения. Затова и тогава нещата не се случиха. Все си мисля, че ако към 2012 нещата бяха чисти, Домусчиеви щяха да са собственици на ЦСКА (в момента се радвам, че не са).

Според мен, сега е ваш ред, НА ВСИЧКИ НЕВЕРНИЦИ, да коментирате ЦСКА и да дойдете на стадиона САМО СЛЕД ПУБЛИЧНО ИЗВИНЕНИЕ И ЗАКУПУВАНЕТО НА ПОНЕ 3 АБОНАМЕНТНИ КАРТИ - ПО ЕДНА ЗА ВСЕКИ ПРОПУСНАТ СЕЗОН.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот k_oleto » 12 окт 2018 14:01

в несъстоятелността има два пътя;
а) фалит
б) оздравяване на предприятието

Първия е ясен, а за втория, е нужно да се предложи план, по който: до тогава не работещото предприятие ще може да продължи да съществува - изплащайки задълженията си. Единственото хубаво тук е, че Съда е тоя, който признава или отрича част от дълговете.
Един футболен клуб печели от ЕКТ, спонсори, ТВ права, фен артикули, продажба на футболисти и билети (най-грубо) след като не можеш да печелиш от ЕКТ, спонсори, ТВ права (тогава Канал 3 даваха мачовете на мисля символична цена), не можеш и да продаваш футболисти, Ти остава само да чакаш от билети и фен-артикули. Да, първата година интересът беше голям, но не мисля че втора година във В група щеше да е същото. При това положение, дори Абрамович не може да предложи оздравителен план.

11_best
Мнения: 754
Регистриран на: 04 май 2009 14:25
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот 11_best » 12 окт 2018 14:02

vaskonti написа:При оздравителен план пак се предлагат 8 милиона, както сега, пак прави разпределение от синдика, както сега и пак се одобрява от съда - същото, което се случи и сега. Това, че има забрана за картотекира и че отбора беше във В група, няма никакво значение защото щеше да стане същото, което стана и сега - нов формат на първенството и прескачане на ниво от В в А група. Абсолютно същото е, няма никаква разлика! Разликата е в загубеното време!
Както и да е, минало-заминало.


Я вземи малко попрочети и се върни, че не си залужава да те коментирам. Чорбарите винаги сме били на малко по-друго ниво от ония.
Сега ми става ясно и защо си се подвел.

CaptainBertorelli
Мнения: 2060
Регистриран на: 15 авг 2017 13:22
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот CaptainBertorelli » 12 окт 2018 14:05

Разликата е и в отнетите точки, с които вече бяхме наказани, както и тези с които неминуемо щяха да ни накажат. Тези 8 милиона не спираха възможността, всякакви футболисти и агенти, които дори не сме чували да ни съдят в УЕФА. Всъщност, най-вероятно пак ще ни съдят в момента, в който бъдем официално признати за наследници на ЦСКА. Но поне отнетите точки съм сигурен, че няма да наследим.
Хайл Мусолини

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13726
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Red_Neck » 12 окт 2018 14:06

Васко, да ме прощаваш, но ТИ нямаш морално право да пускаш подобна тема!

Многократно бе коментирано, че няма как да лекуваш болен, при условие, че нямаш идея от какво и колко сериозно е заболял!
Многократно бе коментирано, че още преди Лупи 2, ГГ хвърли червената папка на Ицо поради същата причина.

..... и ти отново вадиш картата на "Оздравяването", "Умишлени действия срещу интересите на клуба" и т.н.?
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта