34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1643
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот volf » 24 май 2024 12:55

djd написа:
peliforewer написа:Ганчев реши да се изсули като мокра връв с кеш от ЦСКА, пред цяла България заяви, че новият стадион е последната кауза в нещастният му животец...Още като се разбра, че преди лицензирането ЦСКА дължи 3 млн лв към НАП, след новината за глобата от 450 хил. евро от УЕФА, след като си оставяш отбора само с 1 ЦН който се е молил да дойде в ЦСКА защото никъде другаде не го искат се разбра, че Ганчев е дръпнал ръчната, явно е решил и да спести своята част от онези 100 млн лв който заяви, че е приготвил с един съдружник и един фонд за новия стадион.Нямаме информация какви са причините да се оттегли от ЦСКА, може да е здравословно състояние, проблеми с бизнеса, но трябваше като мъж да застане пред Червената общност и да се оттегли с достойнство, така както го направи през 2015 г при идването си в ЦСКА.Колкото до новите, те вкараха много пари в клуба и решиха да изчакат края на шампионата за да променят нещо в клуба, но явно трябваше да действат веднага и всички свързани с фамилия Ганчеви веднага да си ходят.

Аз пак ще кажа, че работата с олигарсите е политическа.
В смисъл, че не вярвам нормален бизнесмен да дойде да дава пари за футболен клуб в България. Идват или да си спасят задника, или по партийно поръчение и с обещание за облаги от държавата. И с радост си тръгват после и викат "уволнение".

ЦСКА е създаден като политически проект и през цялото си съществуване е било такъв. Ганчев не разполага със собствен бизнес от около двадесет години назад, но заради опитът му в търгашките дейности, беше назначен за ковчежник на политико-управленската върхушка. Като такъв управляваше заграбеното в полза на върхушката държавно имущество. Понастоящем обаче в "съкровищницата" е останало само умрялото дружество "Петрол", което никой не иска да купи дори на парче. Отгоре на това и в неясната политическа обстановка Ганчев се оказва напълно излишен. Така се стига до ситуацията фондът ще поеме неговия социален ангажимент.

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3986
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот djd » 24 май 2024 14:04

volf написа:ЦСКА е създаден като политически проект и през цялото си съществуване е било такъв. Ганчев не разполага със собствен бизнес от около двадесет години назад, но заради опитът му в търгашките дейности, беше назначен за ковчежник на политико-управленската върхушка. Като такъв управляваше заграбеното в полза на върхушката държавно имущество. Понастоящем обаче в "съкровищницата" е останало само умрялото дружество "Петрол", което никой не иска да купи дори на парче. Отгоре на това и в неясната политическа обстановка Ганчев се оказва напълно излишен. Така се стига до ситуацията фондът ще поеме неговия социален ангажимент.

Всички професионални клубове са политически проекти. Само в аматьорския спорт може да се търси някаква чиста идея.

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1643
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот volf » 24 май 2024 14:56

djd написа:
volf написа:ЦСКА е създаден като политически проект и през цялото си съществуване е било такъв. Ганчев не разполага със собствен бизнес от около двадесет години назад, но заради опитът му в търгашките дейности, беше назначен за ковчежник на политико-управленската върхушка. Като такъв управляваше заграбеното в полза на върхушката държавно имущество. Понастоящем обаче в "съкровищницата" е останало само умрялото дружество "Петрол", което никой не иска да купи дори на парче. Отгоре на това и в неясната политическа обстановка Ганчев се оказва напълно излишен. Така се стига до ситуацията фондът ще поеме неговия социален ангажимент.

Всички професионални клубове са политически проекти. Само в аматьорския спорт може да се търси някаква чиста идея.

Да! Може да се каже, въпреки че това май е тясно патриотичен модел. Дори в останалата част от балканите им изобилие от изключения.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3744
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 24 май 2024 15:40

От известно време си мисля, че ние сме в една жестока матрица, в която всичко е безсмислено. Това важи за почти всички сфери на държавата, но във футбола положението е още по-зле. Само вижте кой стана президент на БФС и всичко е от ясно по-ясно.
Та как може да се опитваш да постигнеш нещо смислено и качествено, когато ти самият си в тази матрица. Тогава ти се превръщаш в бъг в тази система и тя ще те изхвърли. От тази гледна точка всичко е безнадеждно и безсмислено, защото цялостно в една система (в случая футболната) нищо не е в ред и нормално, ние а и другите клубове сме функция на една пробита, корумпирана и гротескна структура, начело на която седи един подставен и на много ниско интелектуално ниво човек, който поради това е изключително лесна мишена да бъде манипулиран и управляван от други лица.

Иначе за новото ръководство аз не съм съгласен да се дават каквито и да е оценки още отсега. Всичко негативно, което се случва сега (и финансово и спортно-технически) за мен е вследствие на старата власт.

А новата власт внесоха 20 млн за стадион. Те са платили този милион глоба миналата седмица, пак те са дали парите за Фаетон, Кордоба и Скаршем. Вероятно те са платили и на НАП.

Само знам, че Ганчеви няма как да дадат ЦСКА безвъзмездно, на който и да е. И дали тези пари, които са дали вече от Фондацията за гореизброените неща са достатъчно, малко ме съмнява. Вероятно под някаква форма Ганчеви ще искат да се облагодетелстват и от новостроящия се стадион, но ще видим и ще разберем в бъдеще предполагам.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Ozzimozzi
Мнения: 7176
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот Ozzimozzi » 24 май 2024 16:43

Излиза, че "новата власт" са плащали всичко през последната година, обаче не са участвали във вземането на управленски решения. Тези големи балъци ще излязат!
Е, аз не съм толкова наивен и твърдо смятам, че новите ни собственици участват активно в управлението през последната година. Интересно защо преди година, нямаше никакви проблеми със задължения, нито съм чул да е имало неизплатени заплати, а след като се появи "фондацията", започнаха да се появяват и проблеми от такова естество?!
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

gihuelo
Мнения: 5950
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот gihuelo » 24 май 2024 16:58

Изображение


Показателна снимка ! 6 човека от Черно Море са сами срещу Евтимов при гола.
Играта в защита е покъртителна.
Тоест като изключим вратаря и този който изпълнява фаула, само трима от Черно Море не са зад нашата защита.
Бачо Стамен сигурно и тук много е доволен :)

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3744
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот danko_sot » 24 май 2024 17:18

Възможно е Бусато да не може да играе в баража. Правата му са спрени за неопределен период. Карангата ще е добре да играе, но след като всички тотално го отписаха за следващия сезон и неговата мотивация не знам каква ще е.

Живи, умрели тоя бараж трябва да го вземем. Мачът е на живот и смърт. Очаквам всичко налично да се използва. Вероятно Вион пак отляво, а Турицов вдясно. Карангата в атака, ако трябва и тоя Туфегджич да го пускат нападател. Просто тоя бараж трябва да го вземат.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5950
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот gihuelo » 24 май 2024 17:25

danko_sot написа:Възможно е Бусато да не може да играе в баража. Правата му са спрени за неопределен период. Карангата ще е добре да играе, но след като всички тотално го отписаха за следващия сезон и неговата мотивация не знам каква ще е.

Живи, умрели тоя бараж трябва да го вземем. Мачът е на живот и смърт. Очаквам всичко налично да се използва. Вероятно Вион пак отляво, а Турицов вдясно. Карангата в атака, ако трябва и тоя Туфегджич да го пускат нападател. Просто тоя бараж трябва да го вземат.


Каранга е наказан за 6 мача.

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3835
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот ivo55 » 24 май 2024 17:52

danko_sot написа:От известно време си мисля, че ние сме в една жестока матрица, в която всичко е безсмислено...

Пич, не прави глупости.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6782
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: 34 Кръг/ЦСКА - Черно Море/23.05.2024/ 20:15 ч.

Мнениеот soilwork » 24 май 2024 21:18

danko_sot написа:Възможно е Бусато да не може да играе в баража. Правата му са спрени за неопределен период. Карангата ще е добре да играе, но след като всички тотално го отписаха за следващия сезон и неговата мотивация не знам каква ще е.

Живи, умрели тоя бараж трябва да го вземем. Мачът е на живот и смърт. Очаквам всичко налично да се използва. Вероятно Вион пак отляво, а Турицов вдясно. Карангата в атака, ако трябва и тоя Туфегджич да го пускат нападател. Просто тоя бараж трябва да го вземат.
За Европа няма да сме готови със сигурност. Първо трябва да си подредим къщичката щото с тази безотговорност е безмислено да се излагаш навън


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта