IOTUR4O написа:Доколкото виждам трудовият договор е сключен по чл. 70 ал. 1 и ал. 2 от Кодекса на труда, който третира трудовите договори със срок на изпитване, който може да е максимум 6 месеца. В същото време се цитира срок на договора 3 години, което е меко казано правен нонсенс. Не може да цитираш един член за основание за сключване на договора и в същото време да определяш срок значително по-дълъг от законоустановения. Има си член, който третира срочните договори и той е чл. 68, където наистина е упоменато че максималния срок е три години. Просто така сключен договора по скромното ми мнение е невалиден. Още повече не е упоменато и в чия полза е сключен този договор за изпитване, което автоматично означава, че е сключен в полза на двете страни и всяка една от тях може да го прекрати без предизвестие. Надявам се да съм достатъчно конкретен

Много точно и ясно казано. Сега спрете да плюете по ЦСКА и почнете да плюете по ваще там шефове.
Трудов договор със срок за изпитване
Чл. 70. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Когато работата изисква да се провери годността на работника или служителя да я изпълнява, окончателното приемане на работа може да се предшествува от договор със срок за изпитване до 6 месеца. Такъв договор може да се сключи и когато работникът или служителят желае да провери дали работата е подходяща за него.
(2) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.)
В договора по ал. 1 се посочва в чия полза е уговорен срокът за изпитване. Ако това не е посочено в договора, приема се, че срокът за изпитване е уговорен в полза и на двете страни.(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) През време на изпитването страните имат всички права и задължения както при окончателен трудов договор.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В срока за изпитването не се включва времето, през което работникът или служителят е бил в законоустановен отпуск или по други уважителни причини не е изпълнявал работата, за която е сключен договорът.
(5) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) За една и съща работа с един и същ работник или служител в едно и също предприятие трудов договор със срок за изпитване може да се сключва само веднъж.
Прекратяване на договора със срок за изпитване
Чл. 71. (1)
До изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие.
(2) Трудовият договор се смята за окончателно сключен, ако не бъде прекратен по предходната алинея до изтичане на срока за изпитване.
(3) (Отм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г.)