История на футбола в гр. Бургас

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
petkan
Мнения: 3888
Регистриран на: 23 окт 2010 10:54
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот petkan » 14 дек 2011 17:32

А аз пък не го и разбирам :?
Сценаристът (Акаунта) с кански мъки тъкмо беше навит от актьорите да приеме един по-опростен и разбираем сценарий с хепиенд и хоп..... някой пак опита да промени филма в екшън с неизвестен край :mrgreen:
Недейте така бе хора :o Трудно се създава приятелство.... лесно се губи ;)
Затова и предлагам: В присъствието и със съгласието на Акаунта, да седнем, да изпием по кана и да обсъдим бъдещия сценарий на филма, в който обаче и на нас актьорите да ни се чуе думата.... щото филм без актьори не става, нали така? :mrgreen:
Картаго вече предложи къде ще заснимаме филма. Остава само да се уточним и съберем, че време няма.... Премиерата е след няма и три месеца ;)

Аналогии между Дражев и събев няма да правя , защото ще ме обвинят че съм , най-малко адвокат на затворника


Акаунте, гризе ме неистово любопитство да те попитам защо единия индивид го пишеш с малка, а другия с голяма буква и въобще да поговорим за бургаския футбол в периода му от преди 6-7 години. Ще те помоля, обаче отговорите да са във форум лайф, защото се опасявам да не се разрази дискусия тук, която гореспоменатите едва ли заслужават.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот subzero » 14 дек 2011 21:55

Акаунт,въпреки всичко...Не знам дали в спора се ражда истината,но май се роди приятелство(поне за мен) и се надявам някой ден наистина да се видим на по кана(може и айран) заедно с всички останали. ;)
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

izumrud
Мнения: 468
Регистриран на: 30 авг 2010 00:57
Местоположение: София/Несебър
Контакти:

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот izumrud » 15 дек 2011 00:16

Искам си Акаунта написа:
izumrud написа:айде бе няма! я провери дали някои футболисти, вкл и не отказали се от футбола, са си изтеглили исковете?
и ако няма дружество, а иска не е изтеглен? има ли давност? ако и тя като за търговската марка е 10 г, значи до 2016 има дългове...а ако почнеш, професоре, след 2016 - това кой Черноморец ще бъде? Между другото, кръсти го "Искам си акаунта" и си сложи снимката с мускули за емблема

1. Давностния срок е 5 години . За всички видове задължения . След изтичането на 5 годишния срок , задълженията не могат да бъдат събирани по принудителен начин . 10 е "абсолютния давностен срок" , след изтичането на който задълженията се водят "погасени поради давност" .
2. Нито един иск сам по себе си не спира "давностния срок" , освен ако не е придружен от изпълнително решение . Иска само стопира "давностния срок" за календарната година . Специално за теб пояснявам . За да е в сила , всеки иск трябва да бъде предявяван всяка следваща календарна година . "Давностния срок" тече и при постигане на "извънсъдебно споразумение" за погасяване на задълженията . Единствено изпълнителен лист след спечелване на изпълнително дело спира "давностния срок"
3. "Търговската марка " се подновява на всеки 5 години ( ако няма някаква промяна в законодателството на РБ ) . Удостоверението се издава на дружества регистрирани по Търговския закон , които нямат задължения към държавни институции , не са в състояние на фалит или процедура на обявяване на фалит .
4. От доста години насам , в момента , до 2015-а ( миналата година Дражев си поднови търговската мака ) и до момента до който собственика на дружеството ( ако има смяна на собствеността ) в срок си подновява правата върху "търговската марка" , отбора ще се казва Черноморец ( Бургас ) ( да не се бърка със заемащия в момента 3-то място в "А" група отбор на Черноморец Бургас ( Бургас) - http://www.bulgarian-football.com/bg/a.html ) .
5. Аз конкретно нямам , нито имам претенции да имам нещо общо със собствеността на отбора . Това за което имам желание е , АКО е възможно пак да стъпя на терена със синия екип и с логото с котвата на гърдите , както в доброто старо време ( ти между другото , колко пъти си правил това ) .
п.п Надявам се да съм ти бил полезен ;)



не си ми полезен, просто не можеш. Пък и не знаеш кой съм, за да ми даваш безплатни консултации
А за това чички да ритат в селските групи, повярвай ми, вероятно имам толкова мачове по селските групи, колкото ти не знаеш да са се изиграли. Ѝи съм бил "президент" на клуб, и организатор, и създател на такива клубове...никога обаче няма да си позволя да регистрирам клуб с имената Черноморец или Нефтохимик...просто уважение. Така мисля, че трябва да бъде
п.с моля те, пиши без правописни грешки. Това дразни. Ако не знаеш правописа, използвай програмки...пример когато е подлог се пише "Искът (когато става дума за съдебен иск), а не "иска". Излиза, че някой нещо си иска). За да ти е по-лесно, ако можеш да замениш думата с ТОЙ, да знаеш, че е пълен член..успех

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот Futbolen_istorik » 15 дек 2011 02:09

ако се мери с един аршин за всички Бг отбори
за Черноморец и Нафтохимик е:
Черноморец на Дражев през 2007г. се разпада, от този момент продължава традицията Черноморец (2005г.)
Нафтекс през 2009г. обединен с Поморие и закрит,по същото време Атлетик (2007г.) се преименува на Нетохимик и продължава традицията.
и двата случая са напълно аналогични.
няма смисъл повече да се спори за глупости дражевия, събевия, от 2007г. Черноморец е наследник на Черноморец 1919-45г., Черноморски спортист 1957-58г. Ботев 1958-68г. Черноморец 1968-2007г.
а от 2009г. Атлетик наследява Строител 1962-64г., Нефтохимик и Нафтекс
Последна промяна от Futbolen_istorik на 15 дек 2011 02:19, променено общо 1 път.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
petkan
Мнения: 3888
Регистриран на: 23 окт 2010 10:54
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот petkan » 15 дек 2011 02:16

Традицията продължава.... бъдещето е неясно :(
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Искам си Акаунта
Мнения: 3751
Регистриран на: 28 фев 2011 09:04

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот Искам си Акаунта » 15 дек 2011 08:15

izumrud написа:не си ми полезен, просто не можеш. Пък и не знаеш кой съм, за да ми даваш безплатни консултации
А за това чички да ритат в селските групи, повярвай ми, вероятно имам толкова мачове по селските групи, колкото ти не знаеш да са се изиграли. Ѝи съм бил "президент" на клуб, и организатор, и създател на такива клубове...никога обаче няма да си позволя да регистрирам клуб с имената Черноморец или Нефтохимик...просто уважение. Така мисля, че трябва да бъде
п.с моля те, пиши без правописни грешки. Това дразни. Ако не знаеш правописа, използвай програмки...пример когато е подлог се пише "Искът (когато става дума за съдебен иск), а не "иска". Излиза, че някой нещо си иска). За да ти е по-лесно, ако можеш да замениш думата с ТОЙ, да знаеш, че е пълен член..успех

За урока по български - благодаря ! ;) Ще се старая повече за в бъдеще . :) За мачовете ти по селските терени - поклон . Там нямам голям опит . Моят се изчерпва с около 250 мача за детски и юношески отбори ;) Но си пропуснал същественото - нищо няма да създавам или регистрирам . Идеята ( само идея ) е , да се ползва нещо вече създадено и съществуващо . И самият факт , че тази "идея" породи толкова коментари , ме кара да си мисля , че има смисъл от реализирането и ( ако е възможно ) .
Безплатни консултации не давам , но пък споделям безплатно информация , която би представлявала интерес за другите ;)

Потребителски аватар
Искам си Акаунта
Мнения: 3751
Регистриран на: 28 фев 2011 09:04

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот Искам си Акаунта » 15 дек 2011 09:06

Futbolen_istorik написа:ако се мери с един аршин за всички Бг отбори
за Черноморец и Нафтохимик е:
Черноморец на Дражев през 2007г. се разпада, от този момент продължава традицията Черноморец (2005г.)
Нафтекс през 2009г. обединен с Поморие и закрит,по същото време Атлетик (2007г.) се преименува на Нетохимик и продължава традицията.
и двата случая са напълно аналогични.
няма смисъл повече да се спори за глупости дражевия, събевия, от 2007г. Черноморец е наследник на Черноморец 1919-45г., Черноморски спортист 1957-58г. Ботев 1958-68г. Черноморец 1968-2007г.
а от 2009г. Атлетик наследява Строител 1962-64г., Нефтохимик и Нафтекс

Да ... ама не , както казваше един телевизионен водещ от близкото минало . Никаква аналогия не може да се търси между сегашните Нефтохимик и Черноморец .
През 2009г , Евробилдинг изкупиха от събев , всичко което беше останало от Нефтохимик ( основно нематериалните активи ) , след извършеното обединение с Поморие . Ако търсиш някаква аналогия - това е . Тогава Евробилдинг купиха това , което в момента представлява "Дражевия Черноморец" . Дружество което е собственик на търговска марка , история и трофеи . Чак след това дойде обединението с Атлетик . Най-вече , защото Атлетик беше спечелил промоция за "В" група . Реално Нефтохимик , не е преставал да съществува .
Черномрец от своя страна може да наследи единствено - Черноморец 919 ... Дори и на Вихър ( Айтос ) не може да се води наследник . Колкото и да се мъча , не мога да разбера как се наследява нещо , което продължава да съществува . Особено ми е смешна фразата "наследник на традициите" ... Традициите на Черноморец са - сините екипи ( и жълто-черните , ако трябва да сме съвсем точни ) емблемата с котвата ( без рибата със зурла ) , "английския сектор" под таблото на стадиона в Акациите . Всичко различно от това - не е Черноморец .

Потребителски аватар
Искам си Акаунта
Мнения: 3751
Регистриран на: 28 фев 2011 09:04

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот Искам си Акаунта » 15 дек 2011 09:12

subzero написа:Акаунт,въпреки всичко...Не знам дали в спора се ражда истината,но май се роди приятелство(поне за мен) и се надявам някой ден наистина да се видим на по кана(може и айран) заедно с всички останали. ;)

Казал съм , че при първия възможен случай съм с вас ;) Тогава , ще ви обясня защо изписвам по-големия боклук ( като човек) с главна буква ;)

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот Futbolen_istorik » 15 дек 2011 09:36

Искам си Акаунта написа:
Futbolen_istorik написа:ако се мери с един аршин за всички Бг отбори
за Черноморец и Нафтохимик е:
Черноморец на Дражев през 2007г. се разпада, от този момент продължава традицията Черноморец (2005г.)
Нафтекс през 2009г. обединен с Поморие и закрит,по същото време Атлетик (2007г.) се преименува на Нетохимик и продължава традицията.
и двата случая са напълно аналогични.
няма смисъл повече да се спори за глупости дражевия, събевия, от 2007г. Черноморец е наследник на Черноморец 1919-45г., Черноморски спортист 1957-58г. Ботев 1958-68г. Черноморец 1968-2007г.
а от 2009г. Атлетик наследява Строител 1962-64г., Нефтохимик и Нафтекс

Да ... ама не , както казваше един телевизионен водещ от близкото минало . Никаква аналогия не може да се търси между сегашните Нефтохимик и Черноморец .
През 2009г , Евробилдинг изкупиха от събев , всичко което беше останало от Нефтохимик ( основно нематериалните активи ) , след извършеното обединение с Поморие . Ако търсиш някаква аналогия - това е . Тогава Евробилдинг купиха това , което в момента представлява "Дражевия Черноморец" . Дружество което е собственик на търговска марка , история и трофеи . Чак след това дойде обединението с Атлетик . Най-вече , защото Атлетик беше спечелил промоция за "В" група . Реално Нефтохимик , не е преставал да съществува .
Черномрец от своя страна може да наследи единствено - Черноморец 919 ... Дори и на Вихър ( Айтос ) не може да се води наследник . Колкото и да се мъча , не мога да разбера как се наследява нещо , което продължава да съществува . Особено ми е смешна фразата "наследник на традициите" ... Традициите на Черноморец са - сините екипи ( и жълто-черните , ако трябва да сме съвсем точни ) емблемата с котвата ( без рибата със зурла ) , "английския сектор" под таблото на стадиона в Акациите . Всичко различно от това - не е Черноморец .


Господинчо това е мит, за изкупуването на нематериалните активи, какво точно купиха, направиха си реклама това е истината. Като търсиш под вола теле истинския Нефтохимик документално и материално е в Поморие, а не материалното е въздух, искам да ми покажеш протокола на обединението на Атлетик и Нефтохимик (такъв няма), ако ти трябват нематериалните активи на дражевия Черноморец ми се обади, няма да ти ги продавам ще ти ги подаря, и искам да ми обясниш как дражевия Черноморец е наследник на стария Черноморец от 1919-45г. и коя година го наследява.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Искам си Акаунта
Мнения: 3751
Регистриран на: 28 фев 2011 09:04

Re: История на футбола в гр. Бургас

Мнениеот Искам си Акаунта » 15 дек 2011 09:53

Futbolen_istorik написа:Господинчо това е мит, за изкупуването на нематериалните активи, какво точно купиха, направиха си реклама това е истината. Като търсиш под вола теле истинския Нефтохимик документално и материално е в Поморие, а не материалното е въздух

Гледам , че още в началото на темата си се представил като "човек търсещ истината" . Така , че меко казано е несериозно да говориш за митове и легенди . В интерес на истината в Поморие няма нищо което да свързва отбора с Нефтохимик - нито документално , нито материално , нито духовно . Ама щом питаш , ще ти кажа - купиха едно кухо дружество което не разполагаше с никакви материални активи , но пък имаше правата върху търговската марка "Нефтохимик" . Понеже се изявяваш като разследващ журналист - може да обясниш на останалите връзката Черноморец 919 - Вихър Айтос


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта