Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1234
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот Veso1913 » 19 мар 2023 10:04

rodman написа:
ShooterMan написа:Задължително Дани Димов титуляр вместо статиста Велев, в този мач не може да има статисти.

С риск да бъда разчекнат от повечето съфорумници... Направих си труда вчера на Тича Парк, No. 77, ако така предпочитате, нямаше грешен пас! Дори опита му да прехвърли към опразнената врата да ме опровергава... БИЙ ЧОРБАТА

Когато побеждаваме никой вероятно няма да си го позволи.Аз например не си позволявам да критикувам публично наши играчи.Само в интерес на истината ще добавя,че 77 99% от пасовете му бяха назад и настрани.Когато вземе топката ,първата му работа е да си вдигне ръцете в опит да покаже че няма на кого да подаде в предни позиции и я връща назад.Аз помня и Шави,който имаше почти 100% успех в пасовете и също в голяма им част бяха назад и настрани-зная че е кощунство да ги сравнявам/,но има го и момента за указания които Велев спазва.А именно да не се рискува и държи топката в притежание на отбора и минимизира рисковете от изгубването и с последваща опасна контра за противника.Тези неща ние няма как да ги знаем и следва да го подкрепяме за това което прави,без значение дали ни харесва,или не.Имаше много настроения и срещу Васко,който се доказа като основна фигура в отбора.Шутъра е прав,доколкото иска да имаме Димов на мястото на Велев,най малко заради биткаджийският му характер и лидерските му качества,без да забравяме и много добрата му игра с глава.Срещу припоците ВЕРОЯТНО би свършил по добра работа,но Илиан знае най добре моментното им състояние във всички аспекти.Димов излиза от серия контузии и дали е ок да играе цял мач е голям въпрос,макар че този мач се явява нашият мач на годината този сезон.Но има кой да ги мисли тези неща,нашата работа е да си чешем пръстите и подкрепяме отбора.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 537
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот 'enki' » 19 мар 2023 13:39

Честно казано не съм си правил труда да следя играта специално на Велев. Следях играта на Виктор и Велислав, като първият беше безупречен, което не учудва никого, с оглед, че играхме срещу Септември, а той е правил далеч по-именити отбори и играчи да изглеждат жалки. По-скоро ме учуди не толкова убедителната игра на Василев, срещу отбори като Септември трябва да показва повече. Та да се върна на Велев - това, което не ми харесва при него, е, че пасовете му дори и точни, са слаби, по въздуха и параболични, което неминуемо притъпява и забавя атаката. Аз с двете си ръце съм за Васко пред Велев. Играл съм футбол и определено бих предпочел да играя срещу и да ме пази Велев отколкото Васко. Вторият е от този тип играчи, които непрестанно те преследват, пресират, дишат ти във врата и не те оставят и за секунда да си поемеш дъх (такъв е и Дани Димов). Това определено изнервя и се отразява на противниковите играчи, те не могат спокойно да поемат и обработват топката, трябва бързо да вземат решения, което води до повече брак от тяхна страна. Също Васко има добър поглед върху играта и съвсем нелош извеждащ пас. В крайна сметка обаче Илиан решава, така че, донякъде приемам Велев в отбора. Но да и аз видях влизането на Берк, момчето е снажно и като че ли се справи добре. Защо не, да вземе някои от минутите на Велев занапред.

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот ShooterMan » 19 мар 2023 20:21

Аз виждам в Димов освен лидер, биткаджия и боец за първа топка във въздуха и човека с дългия пас, нека не забравяме, че и това му е основно оръжие, ние нямаме нито един друг с добър дълъг пас от задни позиции (Босанчич ги умееше впрочем), а на ЦСКА това се показа, че им е най-слабото място. Колкото до Велев, пак става дума и пак ще го кажа - това е безполезен във ВСЯКО, повтарям - ВСЯКО отношение футболист на терена. Няма футболни идеи, не подава напред, не извежда никой, подава назад, настрани, ами то може да си я подават и без него - тъкмо ще върви играта по-бързо от фланг на фланг преди противника ни да се прегрупира. Всеки го вижда това, че именно такива футболисти, бавещи играта ни с безсмислени пасове дават цялото време на противниците ни да се окопаят добре и да вземат Х, че и победи на Тича! КАЖЕТЕ, че не казвам истината? И Васката е същия в това отношение. Но...има разлика, както казаха над мен - Васката е уникален в пресата си по противника, а Велев и това не умее. Добре, какво умее? Бави играта ни, не подава смислено, не пресира, не печели първа топка, дава грешни пасове пред нашето поле - добре, какво полезно прави за отбора? Едно нищо! ПЪЛНО НИЩО, направо пречи до изнервяне. За мен Димов и Васката биха се допълнили перфектно за този мач, а със сигурност ние трябва на неутрализираме Линдсет, който друго не умее, но има много идейни пасове, ние него да го елиминираме и цялата игра на ЦСКА ще е ритане от Бусато и Матей към Назон и Де Нойер, а с това мисля, че ще се справим. За мен дилемата е само Наско или Иса и дори бих подхвърлил - а защо не и двамата? Те са малко по-различни, Иса е по-раздвижен и много силен играч ако му оставиш пространство, докато Наско няма какво да се лъжем - с него трябва да се борят (буквално) поне двама човека! Както казах - Илиан да ги мисли, но така да ги мисли, че да излезем за победа, както веднъж, когато ги смачкахме с 1:3, така да излезе, а не както после - отзад и така до 1:0 или 2:0.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Ent
Мнения: 403
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот Ent » 19 мар 2023 21:10

Ако не друго, поне форумните анализи вървят в пълна сила :). Относно невралгичната позиция на опорен халф, Имахме си перфектен такъв, но го разкарахме, нямаше "правилното" поведение. Чета в енти коментар какъв биткаджия бил Димов, как щял да обира високите топки. Още ли се коментира футбол или става дума за кеч и баскетбол. Тази игра се играе предимно по земя, а там реакциите на Димов никога не са били особено добри. Няма нито повратливост, нито поглед над играта, да не говорим за изнасяне на топката. Велев е българският вариант на Хендерсън, на никой не е ясно защо е титуляр всеки мач. Едно към едно са, и с балонните центрирания и с подаванията назад и встрани. Панайотов пък е най-зле от всички. Велев поне не създава по няколко контри на мач за съперника. Безобразни отигравания във всеки един аспект. Посредственият Тодор Паланков изглеждаше като Виера спрямо него. Косоварчето веднага показа, че има хляб в него, дано почнат да го налагат по-често. В отборът има голям дисбаланс в момента. Има няколко много добри играчи като Алекс, Сула, Влатко, Виктор. Има и няколко, които не стават и за Б група. Общо взето нямаме стандарт, ако стане - стане, ако не поредният хрантутник като Вилела. За мен е гавра това, което се прави с Ангелов, а в същото време слагаме кой ли не на крилата, само и само да не са истински крила. Новият Всилев, Велев, Сула, Алекс, кой ли не се мъчи на непривичната позиция, само да не се даде шанс на момчето. Златев не бил готов, Ангелов не бил готов. Интересно ако Божо Колев смятаще така за едно крило преди 35 години, дали щеше да направи забележителна кариера като играч и треньор?

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 537
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот 'enki' » 19 мар 2023 21:31

Ent написа:Ако не друго, поне форумните анализи вървят в пълна сила :). Относно невралгичната позиция на опорен халф, Имахме си перфектен такъв, но го разкарахме, нямаше "правилното" поведение. Чета в енти коментар какъв биткаджия бил Димов, как щял да обира високите топки. Още ли се коментира футбол или става дума за кеч и баскетбол. Тази игра се играе предимно по земя, а там реакциите на Димов никога не са били особено добри. Няма нито повратливост, нито поглед над играта, да не говорим за изнасяне на топката. Велев е българският вариант на Хендерсън, на никой не е ясно защо е титуляр всеки мач. Едно към едно са, и с балонните центрирания и с подаванията назад и встрани. Панайотов пък е най-зле от всички. Велев поне не създава по няколко контри на мач за съперника. Безобразни отигравания във всеки един аспект. Посредственият Тодор Паланков изглеждаше като Виера спрямо него. Косоварчето веднага показа, че има хляб в него, дано почнат да го налагат по-често. В отборът има голям дисбаланс в момента. Има няколко много добри играчи като Алекс, Сула, Влатко, Виктор. Има и няколко, които не стават и за Б група. Общо взето нямаме стандарт, ако стане - стане, ако не поредният хрантутник като Вилела. За мен е гавра това, което се прави с Ангелов, а в същото време слагаме кой ли не на крилата, само и само да не са истински крила. Новият Всилев, Велев, Сула, Алекс, кой ли не се мъчи на непривичната позиция, само да не се даде шанс на момчето. Златев не бил готов, Ангелов не бил готов. Интересно ако Божо Колев смятаще така за едно крило преди 35 години, дали щеше да направи забележителна кариера като играч и треньор?


За Ангелов и аз не разбирам, защо не му се дават повече минути. Досега за малкото време, което игра, се справи много добре. Чакаме някакви измислени бразилци без визи няколко месеца, а имаме решение, наше момче, а не го пускаме.

Nobody007
Мнения: 359
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот Nobody007 » 20 мар 2023 11:23

Аз вече се обърках каква е темата - мача за купата с припоците или защо Велев е (несменяем) титуляр във всеки мач.
Аз лично за Велев нищо няма да коментирам. Разочарован съм още когато проверявам и го прочета в стартовия състав преди всеки мач. Всеки път очаквам да ме изненада приятно с нещо различно в играта си, но засега уви... не се случва.

А колкото до мача за купата - нямам надежди честно казано.
Добре помня последния ни мач на Армията, където злощастно загубихме с 1:0. Няма как да подмина жалкото съдийство в лицето на главния арбитър - добре познатият ни вече Георги Гинчев. Подминаване на жълти картони за Юга и Де Нойер, а за идентични фалове - картони за Панов (още във 2 мин.) и Клементе. Ситуацията с Курьор няма да я коментирам. Добрият стар Матиас надбяга ЦЗ на припоците и само с услужливото затваряне на очите на съдията на терена Г-н Гинчев и ВАР нямаше дузпа.

Нещо подобно ще се повтори и в мача за купата.
Припоците играят отвратителен футбол - силно изритани топки от Бусато напред към Назон или Де Нойер. Съответно - свирят се фалове срещу тях... или от корнери се изсипват топки в наказателното поле и в мелетата се търси попадение.
Арбитъра ще започне да ни декорира още в началото на мача...
Нищо добро не ни чака.

Marlboro
Мнения: 314
Регистриран на: 08 апр 2009 20:50
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот Marlboro » 21 мар 2023 20:29

И аз не съм оптимист. Знам че имаме сили да се преборим с футболни средства. За съжаление обаче, в нашия футбол, мачовете не се решават на терена, когато ТРИ отбора са домакини и мачът им трябва на всяка цена. Заради тези стари привички, футболно сме спрели някъде към 85-та год. Добре че има тв, че да оплакнем окото с мачове, на които не се знае какво ще стане. А тук е ясно. Ако мача се закучи, или грешния отбор поведе, следват нарушения, жълти, червени картони, дуспа две. Ако трябва и съдията ще вкара гол. Е да, понякога стават чудеса, като на рождения ден на тройчо.

Ent
Мнения: 403
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот Ent » 22 мар 2023 00:53

Marlboro написа: Е да, понякога стават чудеса, като на рождения ден на тройчо.


Незабравим мач и незабравим дъжд :). Добре, че Левски направиха равен с плебеите, че иначе искаха да го преиграват за неправилно изпълнен аут. Малко преди тва ревльото Херо си пожела преигрване за недадена дузпа за нас и си го получи. Та в този ред на мисли, не разбирам какво се реве за недадена дузпа или засада, В ониз мач им дадоха поредната Велизарка и вдигнаха червен картон на Герасимов за пресечен пас. Всичко сме виждали и няма как да надминат очакванията ни.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот ogrizko » 24 мар 2023 11:50

gong - Черно море ще разчита на двама от последните си трима чужди нападатели в четвъртфиналната среща от турнира SESAME Купа на България срещу ЦСКА.

Двубоят е на 4 април от 20 часа на стадион „Българска армия“ и за него за първи път в групата ще попадне Мишаел Алвес.

До този момент бразилският нападател няма мачове за първенство, тъй като очакваше да се сдобие с работна виза и такава ще му бъде издадена до дни.

В разширения състав ще се завърне и Едгар Пачеко. Португалското крило дебютира при успеха над Септември с 3:0, но получи мускулна контузия и в момента се възстановява. Той ще поднови пълноценни тренировки другата седмица.
---------------------------------
доживяхме!!! поредната трансферна драма при нас :))) дано да помогнат двамата да минем през оранжевите...
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Купа на Бг /ЦСКА-София - Черно море/ 04.04 вторник 20.00

Мнениеот ShooterMan » 24 мар 2023 16:00

В интерес на истината биха могли. Тези играчи са тотална енигма за съперника, никога не ги е виждал какво могат и как играят.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта