23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот ogrizko » 11 апр 2021 22:17

Eastern написа:Отново изнесохме невероятен мач на средно европейско ниво и само съдията ни отне победата, ако и миналият кръг не ни бяха нашарили със картони за да ни изкарат най важните футболисти ги убивахме! Чужденците отново показаха че са готови за титуляри и заслужават да играят повече от нашите юноши. :oops: :oops: :oops: (това за филмарите дето ги мързи да си свалят зелените очила :geek: )
Сега сериозно за мача не знам дали има кво да се коментира , слабо представяне и от двата отбора!
Нашият прехвален старши треньор пак със страхливата тактика срещу този слаб отбор на Левски със шест дефанзивни футболисти и се надяваме Родриго да измисли нещо. Така няма да стане работата защото всички отбори ни хванаха схемата- елиминират бразилеца и приключваме и колкото и да ме хулят някои съфорумци пак ще го кажа , Илиан е слаб треньор и седмото място му е тавана ! Трябва да е благодарен на Курьор че му изкара първият полусезон. Вижда се че ставаме все по зле и спада във формата на всички футболисти е изцяло по негова вина , той си води подготовки,тренировки и всичко.
По точно от това мнение във форумът няма само че Илиан няма топки да го направи!
'enki' написа:На всички ни е ясно, че от всяко дърво свирка не става, а и няма нужда. Този сезон за нас е приключил, даже и на теория, ако попаднем в 6цата. Какъв по-добър момент отсега да изпробваме юношите за по-дълго време. Вижда се, че когато бъдат пуснати за по-продължително време и наведнъж, се разбират и комбинират по-добре. Никой не казва, че те трябва да играят по подразбиране и мястото им да е гарантирано, просто защото са ни юноши, но те трябва да получат по-голям шанс и търпение. Това си е стратегия и инвестиция в бъдещето. Това е следващото поколение и бъдещето на Черно Море. Каквото и да си говорим, колкото и малко от тези момчета да успеят да направят кариера във футбола, те ще носят в сърцата си Черно Море и ще си спомнят, че този клуб ги е изградил и им е дал шанс още в самото начало.
Каква е точно ползата от лансиране на чужди футболисти, на които им трябва по една година от 2,5 годишния им договор, за да започнат да играят на нужното ниво. Тази година Вилалела, Касми, Леандро, Пабло, а и Велев не са оправдали очакванията към тях, т.е. ние сме на загуба от трансферите им. Ок, примерно следващият сезон те имат невероятен подем и направят много силни игри и ние сме в 4ката. И какво правим ние, продаваме ги за по 100 хил. всеки, парите изчезват нейде из канцелариите и ние сме на изходна позиция със следващата партида Касмита и Леандровци. Това разбира се е добрият и много по-малко вероятен сценарий, защото най-вероятно и другата година ще се борим за нищо. Така че, какво ни топли нас, че Касми и Леандро са една идея по-технични и научени футболисти. Те просто днес са тук, утре ги няма. Малцина са като Курьор и обичат Черно Море, и Варна. (И между другото ние как постъпихме с него, продадохме го за едно БМВ и сега се чудим, как да го заместим).
Аз съм твърдо за залагане на юношите, на всички нива. От базите, през общежитията, треньори, педагози, психолози и т.н. Това ще подсигури едно добро бъдеще за Черно Море и след като ТИМ се откажат от нас, когато няма да сме им нужни повече.

хайде да коментираме след като си гарантираме 7 място .....може нарочно да не се напъваме пък, защото не искаме да сме в топ 6?! аз поне не го изключвам това като вариант... като си гарантираме и на теория 7-то място, тогава вече да следим изявите на отбора под лупа.... сега и аз не знам за къде се напъваме повече :roll: пред камерите ясно, че никой няма да каже, че играем за 7 място ....уж играем за 6, но дали?! аз предпочитам 7 място в нашия случай имаме реални шансове за него и на баражите срещу 4-я каквото сабя покаже :roll:
Изображение

Sole
Мнения: 4557
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот Sole » 11 апр 2021 22:23

Слаб мач за нас като се има предвид,че играхме срещу слаб дърводелски отбор. Но ако имаше публика мачът щеше да е коренно различен.Иначе познат до болка съдийски сценарий в мачовете ни с Левски - първо задължителен измислен първи жълт за наш играч и при първо нарушение следва веднага втори жълт. Райнов направи поне 3 такива нарушения като това на Димов/за втория му жълт/,но за синьото ренде картони не се дават, защото иначе в нито един мач тоя няма да избута до края.
Последна промяна от Sole на 11 апр 2021 22:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 572
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот Eastern » 11 апр 2021 22:26

]
хайде да коментираме след като си гарантираме 7 място .....може нарочно да не се напъваме пък, защото не искаме да сме в топ 6?! аз поне не го изключвам това като вариант... като си гарантираме и на теория 7-то място, тогава вече да следим изявите на отбора под лупа.... сега и аз не знам за къде се напъваме повече :roll: пред камерите ясно, че никой няма да каже, че играем за 7 място ....уж играем за 6, но дали?! аз предпочитам 7 място в нашия случай имаме реални шансове за него и на баражите срещу 4-я каквото сабя покаже :roll:[/quote]
Мале ,мале такива сметки за бараж и Европа нали знаеш че винаги излизат криви. Сигурно идеята е да се класираме в Лига Европа и там да продадем мега таланта си Зе Гомеш във някой европейски гранд за 20-на милиона.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот ogrizko » 11 апр 2021 22:31

Eastern написа:
ögrizko написа:хайде да коментираме след като си гарантираме 7 място .....може нарочно да не се напъваме пък, защото не искаме да сме в топ 6?! аз поне не го изключвам това като вариант... като си гарантираме и на теория 7-то място, тогава вече да следим изявите на отбора под лупа.... сега и аз не знам за къде се напъваме повече :roll: пред камерите ясно, че никой няма да каже, че играем за 7 място ....уж играем за 6, но дали?! аз предпочитам 7 място в нашия случай имаме реални шансове за него и на баражите срещу 4-я каквото сабя покаже :roll:

Мале ,мале такива сметки за бараж и Европа нали знаеш че винаги излизат криви. Сигурно идеята е да се класираме в Лига Европа и там да продадем мега таланта си Зе Гомеш във някой европейски гранд за 20-на милиона.

никой не ти гарантира, че ще се класираме ...но поне ще има за какво да се борим ....ако сме в топ 6 сме далече от първите места, а май заради ковид19 ще има само 5 мача в топ 6.... демек сме 5 или 6 място на 100% :idea: тук няма гаранция, че ще постигнем целта ЛЕ, но поне ни е гарантирана борбата за нея.... а Зе Гомеш за 20 млн. изобщо не трябва и да си помисляме да го пускаме, минимум 50 млн. :lol: :lol:
Изображение

ticha i vladislav
Мнения: 1064
Регистриран на: 01 мар 2010 20:08
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот ticha i vladislav » 11 апр 2021 22:56

Много смотан мач.Умряхме от страх от фалиралия отбор.Отново ниско ниво за нашите футболисти.Според Илиан винаги искаме да държим топката,но за мен ужасно трудно ни се получава .С тези играчи, с тези технически възможности които имат ,трябва да се мисли друга тактика или за други играчи.Например Васко ще направи супер двойка с Райнов в Левски.
Черно море-първият шампион по футбол в България

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот ShooterMan » 12 апр 2021 00:30

Ще се повторя - когато схемата на игра е страхлива, логично и самата играе е такава. Аз не разбирам докога ще играем с тази АНАХОРНИЧНА схема с 2 дефанзивни халфа пълни дървари и опред един уж креативен и само 1 нападател! Тази схема ИЗИСКВА 2 неща - 1. Да имаш много класни крила, не преквалифицирани като Родриго Енрике, или като абсолютните клоуни Леандро и Вилела, а КЛАСНИ крила, които да НАПАДАТ, защото отпред човека е САМ, ако не НАПАДАТ постоянно този човек е изолиран. 2. Изисква единия от тези 2 дефанзивни халфа да е поливалентен, да е нещо каквото беше Патрик Андраде, т.е. да има техника, да подава. Каквито преди бяха и Камазола, какъвто беше Рикардо Андре. Но е абсолютно самоубиство да се излиза 2 дърваря, ние не можем да изнесем топката и в резултат си я подаваме в защита, безидейно. Това е страхлив футбол, никакъв футбол. Ние играхме за 0:0, това е. Както играхме с Левски в началото на века, там 2000-2008 г., когато нареждахме 11 човека пред наказателното поле, ритахме нагоре и напред и каквото стане, 0:0 или 0:1.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Vladislav
Мнения: 1601
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот Vladislav » 12 апр 2021 06:48

ShooterMan написа:Ще се повторя - когато схемата на игра е страхлива, логично и самата играе е такава. Аз не разбирам докога ще играем с тази АНАХОРНИЧНА схема с 2 дефанзивни халфа пълни дървари и опред един уж креативен и само 1 нападател! Тази схема ИЗИСКВА 2 неща - 1. Да имаш много класни крила, не преквалифицирани като Родриго Енрике, или като абсолютните клоуни Леандро и Вилела, а КЛАСНИ крила, които да НАПАДАТ, защото отпред човека е САМ, ако не НАПАДАТ постоянно този човек е изолиран. 2. Изисква единия от тези 2 дефанзивни халфа да е поливалентен, да е нещо каквото беше Патрик Андраде, т.е. да има техника, да подава. Каквито преди бяха и Камазола, какъвто беше Рикардо Андре. Но е абсолютно самоубиство да се излиза 2 дърваря, ние не можем да изнесем топката и в резултат си я подаваме в защита, безидейно. Това е страхлив футбол, никакъв футбол. Ние играхме за 0:0, това е. Както играхме с Левски в началото на века, там 2000-2008 г., когато нареждахме 11 човека пред наказателното поле, ритахме нагоре и напред и каквото стане, 0:0 или 0:1.

Само да вметна, че точно тези двама " дървари" са ни водещите голмайстори в момента. Изводите си ги направете сами.

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот Готвача » 12 апр 2021 10:41

Най слабото представяне на Черно море за последните няколко години.Не зная дали е от почивката,или е нормален спад ,какъвто се получава във всеки един отбор по света,но това което видях,въобще не ми хареса.Говоря за първите двайсетина минути,после и ние започнахме да играем,но и тогава играта не ми хареса.От този мач,единствения позитив който видях е едната точка в края на мача.Или е рязък спад във формата/което си мисля/,или да го играем умряла лисица,което не го вярвам,защото ако бяхме загубили мача и числото не загуби от нас,оставахме осми,което въобще не ни върши никаква работа.Затова съм убеден,че просто бяхме по слабия отбор.За да не излезе че се оправдавам със съдията,ще го спомена в една друга врзъка.Темата за ВАР.Както и друг път със споделял,ВАР в България ще е фактор в помощ на определении отбори и вчера ни показаха нагледно,как точно ще работи,или не в зависимост от ситуацията.Несъществуващ ЖК,последван от един,който прилича на такъв и ти вадят когото са решили.А нарушения като оноа срещу Велев,когато даже и ЖК не му бе показан,въобще няма да се и разглеждат,когато знаем кои точно ще зяпат мониторите.А когато за играч на мача е избран нашия вратар,няма какво да коментираме играта на останалите.
Относно колегата с лайномета,надявам се да е истински щастлив от показаната продукция,че да може да си постреля на воля.Започвам да го разбирам,да чакаш такива мачове,когато сме откровено по слабия отбор,че да се зарадва...и неговата не е лесна.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот ShooterMan » 12 апр 2021 11:20

Нека се сетим за тримата вътрешни халфове при последните 2 години на Кольо Спасов, Бог да го прости - 2015 с Финала - дефанзивни - Марчин Бургхардт и Марк Клок (със Стенио като опция) и пред тях Ернандес (и после Бурабия). Сега ако разгледаме поляка и Клок спокойно можем да кажем, че те днес биха били НАЙ-ТЕХНИЧНИТЕ ни и пълни с идеи и креативност футболисти! Без никакъв майтап, който и от тях да вземем днес би бил плеймейкъра на отбора. Дори Стенио, един класически дефанзивен халф, който тогава правеше впечатление на ръгач днес би бил най-креативното звено. За човека пред тях няма какво да говори изобщо. Само си превъртете в главата възможностите на Клок/Бургхартд и даже Стенио и да ги съпоставим с дърводелците Велев и Панайотов. Те нито спиране на топката имат, нито пас, нито идея, хванат топката, обърнат се и я подадат на Димов или Дробаров, това е ВСЕКИ мач, ама наистина човек главата да го заболи.....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 539
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 23 кръг /Черно море - Левски/ 11.04.21 Неделя 19.45ч.

Мнениеот 'enki' » 12 апр 2021 12:25

Този мач въобще не ми се коментира. Май поне този път всички сме гледали едно и също.

Аз обаче, за разлика от някои съфорумци, въобще не съм изненадан от видяното. Ние отдавна се движим в тази посока. 8 мача, 4 гола. Не знам, кой още вярва, че ние се борим и имаме сили да се борим за Лига Европа, и какъв ще го дирим там.

Но не играта, в случая, ми направи най-лошо впечатление, а фактът че КАРТОФЕНАТА НИВА ТИЧА е отново реалност. Не знам какво се случва с терена, но вчера топката не се търкаляше, ами подскачаше през цялото време. Мисля си, че основна причина вчерашният мач да приличаше на двубой от регионалните лиги, беше именно заради лошото състояние на терена.

P.S. Тук сме останали има-няма десетина активни потребители. Хайде да се опитаме да запазим добрия тон и да се въздържаме от лични нападки и характеристики. Всеки има право на мнение, в крайна сметка това е форум.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта