Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
KIL
Мнения: 960
Регистриран на: 27 дек 2009 20:58
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот KIL » 15 апр 2019 10:08

http://varnahot.com/%D0%BA%D1%80%D0%B0% ... 6FZiny6UTk


Красен Кралев: “Държавата ще финансира довършването на стадион “Варна”
April 15th, 2019 |
Тази сутрин в ефира на bTV министъра на спорта Красен Кралев обяви, че държавата ще финансира довършването на стадион “Варна”! Това е първото официално потвърждание, че стадиона във Варна ще е един от четирите стадиона, с които България ще кандидатства на домакин на европейското или световното първенство. Изискванията за финансирането на стадион “Варна” от държавата е акционерно участие и ангажимент след това стадиона да се ползва от местните клубове.

Новината определено е добре дошла за инвеститорите от “Химимпорт”, които изпитват затруднения за довършването на стадиона. Очакването на държавната помощ може и да е причината строителството на стадиона да се забави в последно време.

Добрата новина за Варна е, че при всички случаи завършването на стадион “Варна” вече изглежда с една идея по реално!
МОРЕТО... НЕ Е ДО КОЛЕНЕ!

Xamy
Мнения: 828
Регистриран на: 21 май 2010 23:04
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Xamy » 16 апр 2019 12:30

Те си го "замразиха" строенето му още когато се чу, че ще кандидатстваме за първенство. И че ще има външно финансиране за построяването му.
Само не знам защо, след като цялото финансиране е на Община Варна и от държавата България, накрая 2/3 ще се държи от частно дружство (ако не стане до тогава 100% на частното дружество). Всъщност ясно защо.

На линия
Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9095
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот bubka » 16 апр 2019 15:23

Това е хубаво нещо, подобни новини има и за стадиона на Ботев за държавно финансиране. За първи път, поне за мен, завършването на тези стадиони звучи като реално и изпълнимо.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот ogrizko » 20 юни 2019 14:55

Сега ......то верно, че стадиона може и скоро да не стане ....може 2013 да прерастне в 2023 или 2033г. ........но да погледнем положително и какво имаме! Имаме запълване на дупката, която беше едно време ....имаме и трибуна ........демек ако някой се сети да позатреви малко и да сложи едни очертания ....и се сложат едни 2-3000 седалки на готовата трибуна, какво пречи още след 2-3 месеца да почнем да играем мачовете си на стадион "Варна" ? :oops:
Изображение

Delija
Мнения: 320
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Delija » 20 юни 2019 20:15

ogrizko написа:Сега ......то верно, че стадиона може и скоро да не стане ....може 2013 да прерастне в 2023 или 2033г. ........но да погледнем положително и какво имаме! Имаме запълване на дупката, която беше едно време ....имаме и трибуна ........демек ако някой се сети да позатреви малко и да сложи едни очертания ....и се сложат едни 2-3000 седалки на готовата трибуна, какво пречи още след 2-3 месеца да почнем да играем мачовете си на стадион "Варна" ? :oops:


Налице са няколко технически пречки това да се осъществи:
- няма обособени съблекални, съдийски стаи, ВИП места и ред други задължителни за лиценз;
- няма възможност за изграждане на нужното осветление, тъй като то е предвидено да бъде обособено по козирките на трибуните;
- бетонния възел в средата на терена работи под пълна пара, но за други обекти :lol:
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот ogrizko » 20 юни 2019 22:14

Delija написа:
ogrizko написа:Сега ......то верно, че стадиона може и скоро да не стане ....може 2013 да прерастне в 2023 или 2033г. ........но да погледнем положително и какво имаме! Имаме запълване на дупката, която беше едно време ....имаме и трибуна ........демек ако някой се сети да позатреви малко и да сложи едни очертания ....и се сложат едни 2-3000 седалки на готовата трибуна, какво пречи още след 2-3 месеца да почнем да играем мачовете си на стадион "Варна" ? :oops:


Налице са няколко технически пречки това да се осъществи:
- няма обособени съблекални, съдийски стаи, ВИП места и ред други задължителни за лиценз;
- няма възможност за изграждане на нужното осветление, тъй като то е предвидено да бъде обособено по козирките на трибуните;
- бетонния възел в средата на терена работи под пълна пара, но за други обекти :lol:

добре, може да се вложи още половин милион тогава, за да отговорим за лиценза :idea:

- мятаме 3-4 фургона срещу трибуната да се ползват за преобличане и за съдиите
- върху фургоните слагаме няколко лампи да светят по терена
- зад вратите слагаме скамейки или пейки за вип лицата да гледат
- бетонния възел няма да пречи за качеството на мачовете, и без това едва ли то може да е по-ниско ..нека има поне нещо да се извисява ....някъде има мажоретки, при нас на полувремето може да пуснат малко възела да забавлява публиката :roll:
Изображение

Delija
Мнения: 320
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Delija » 21 юни 2019 21:16

Майтапа настрана, преди седмица и половина бях писал в друг форум, че един багер ровичка нещо около крана - днес същият сякаш изравняваше пред западната трибуна (поне аз не можах да разбера какво всъщност прави?), а друг утъпкваше пътека към т.нар. трибуна на насип - северната трибуна ... Не можах да схвана друга идея, освен, че правят нещо за стадиона :roll:
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот ogrizko » 25 юни 2019 14:00

Delija написа:Майтапа настрана, преди седмица и половина бях писал в друг форум, че един багер ровичка нещо около крана - днес същият сякаш изравняваше пред западната трибуна (поне аз не можах да разбера какво всъщност прави?), а друг утъпкваше пътека към т.нар. трибуна на насип - северната трибуна ... Не можах да схвана друга идея, освен, че правят нещо за стадиона :roll:

може да подготвят някакъв концерт? :?
Изображение

Потребителски аватар
Clarion
Мнения: 951
Регистриран на: 16 юли 2010 17:37
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Clarion » 26 юни 2019 09:59

Delija написа:Майтапа настрана, преди седмица и половина бях писал в друг форум, че един багер ровичка нещо около крана - днес същият сякаш изравняваше пред западната трибуна (поне аз не можах да разбера какво всъщност прави?), а друг утъпкваше пътека към т.нар. трибуна на насип - северната трибуна ... Не можах да схвана друга идея, освен, че правят нещо за стадиона :roll:

може и да е път, по който да изкарат навън крана и бетоновия възел :-)
"Наш'те го вкараха! За останалите - DU HAST!"

guglata
Мнения: 774
Регистриран на: 07 мар 2012 21:01
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот guglata » 01 юли 2019 17:22

Или стадиона е готов или спират строежа, днес демонтираха крановете. Остава да се надяваме да ги преместят до друга трибуна която ще започват да изграждат, но малко ме съмнява. Мали ако имаше кой да им търси неустойка за забавяне щеше да има пари за още един стадион.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта