Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Mathias_Coureur » 20 окт 2016 11:12

Кролик написа:Или аз бъркам нещо или новия стадион също ще е с разположение изток-запад ?


Север - юг ще е разположението. То и затова го разрушиха, защото навремето като са го строили, са го строили с разположение изток-запад. При разположение изток-запад УЕФА не позволява да се играят мачове от евротурнирите, защото слънцето свети към един от двамата вратари.

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот ShooterMan » 20 окт 2016 13:26

И колко мача от Евротурнирите са ДНЕВНО време и на слънце? Май всички са вечерно ама айде...
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
Кролик
Мнения: 1996
Регистриран на: 26 сеп 2010 18:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Кролик » 20 окт 2016 14:43

Да знам, че заради това го бутнаха. Вижте снимките, не знам защо ама ми се вижда тясно мястото, при разположение север - юг.
Майката: Защо вчера си подарил на баба си за рождения ден футболна топка ?
Момчето: А тя защо все книги ми подарява ?

Потребителски аватар
Megalo12
Мнения: 21
Регистриран на: 15 окт 2016 20:06

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Megalo12 » 20 окт 2016 17:29

Кролик написа:Да знам, че заради това го бутнаха. Вижте снимките, не знам защо ама ми се вижда тясно мястото, при разположение север - юг.

ИзображениеС черния маркер е вярното.Другите са невярни...

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Mathias_Coureur » 21 окт 2016 14:45



Търси се финансиране за завършването на стадион "Варна"

За окончателното завършване на стадион „Варна" ще са нужни още средства. На този етап се водят разговори с инвеститори, които да се включат в проекта. Това обяви пред Дарик общинският съветник Димитър Карбов (НФСБ), който е представител на Община Варна в общото събрание на акционерите в „Спортен комплекс Варна" АД.

По думите на Карбов, осигурените досега средства ще бъдат достатъчни за грубия строеж на стадиона, но за довършителните работи ще е необходимо допълнително финансиране. Грубият строеж на комплекса се финансира с парите от сделката за 14,46 декара в „Бриз Юг", които „Спортен комплекс Варна" продаде на верига хипермаркети.

„Никой не говори за продажба, но и това също е вариант. Може да се наложи да се продаде името на стадиона, за да се осигурят още средства за финализиране на проекта", отбеляза Карбов. Той изтъкна факта, че фазата на строителството на стадиона вече е видима и всеки ден се получава по един нов щрих на новото съоръжение.

Продават името на стадион „Варна" в търсене на финансиране?

В „Спортен комплекс Варна" АД Общината притежава 35% от капитала, останалите 65% се държат от „Химимпорт" АД. Към момента средствата, с които смесеното дружество разполага, са достатъчни за довършване само на грубия строеж. Правят се разчети за това колко средства ще са необходими за следващия етап.

Първият футболен мач на новия стадион може се очаква да се изиграе най-рано през 2018 г, припомни Димитър Карбов. По думите му, във Варна в момента няма стадион, на който да се играят мачове от националното първенство, тъй като няма осветление, а и капацитетът на действащите стадиони е недостатъчен.

https://dariknews.bg/view_article.php?a ... id=1616044


Vladislav
Мнения: 1600
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Vladislav » 21 окт 2016 16:03

Продаваш общинската земя, продаваш името, не даваш пукнат лев и накрая имаш 65% от модерен стадион. Дай Боже всекиму.

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Готвача » 21 окт 2016 16:22

Vladislav написа:Продаваш общинската земя, продаваш името, не даваш пукнат лев и накрая имаш 65% от модерен стадион. Дай Боже всекиму.

Навремето една българско-каталунска кама+ един постоянен мераклия за власт/известен крадец на дънки в миналото/искаха същата врътка за 1млн,но не им се получи.Значи определено не е за всеки.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Mathias_Coureur » 05 ное 2016 20:48

Строителството на стадион "Варна" продължава да напредва с добри темпове, вече подземният паркинг е готов на 100% на груб строеж. :)


Източник на снимките: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=119

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от Mathias_Coureur на 05 ное 2016 20:59, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Clarion
Мнения: 951
Регистриран на: 16 юли 2010 17:37
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Clarion » 14 ное 2016 14:15

Mathias_Coureur написа:
Кролик написа:Или аз бъркам нещо или новия стадион също ще е с разположение изток-запад ?


Север - юг ще е разположението. То и затова го разрушиха, защото навремето като са го строили, са го строили с разположение изток-запад. При разположение изток-запад УЕФА не позволява да се играят мачове от евротурнирите, защото слънцето свети към един от двамата вратари.

чак пък да не позволява УЕФА- 2016, Шампионска лига, Тотнъм, Уембли ... а няма такова слънце, като това на Уембли!
"Наш'те го вкараха! За останалите - DU HAST!"


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта