Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ChelseaFUN
Мнения: 2462
Регистриран на: 23 фев 2013 16:32
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот ChelseaFUN » 20 фев 2021 16:30

rhaegar написа:Трудно ми е да дам мнение за мач, който не съм гледал. Но ако играем с трима централни, Алонсо е в пъти по-полезен като wingback от Чилуел.

Според мен с тази схема на игра няма да се получи. Трудно стигаме до положения... Трябват си типични крила, който да създават положения за централния нападател, а в случая Тимо се мъчи да пробива и да създава положения. Трябва да играем нещо от сорта на 3-4-3 или 4-2-3-1, според мен. Като задължително титулярна двойка централни трябва да са Тиаго Силва/Кристенсен(засега момчето показва по-добри игри от Зума и Рюдигер). Зума в схема на игра с двама централни ще ни дупчат яко.
[center][wrapimg=]http://store.picbg.net/pubpic/B4/7E/93e189f21ab0b47e.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43881
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот rhaegar » 20 фев 2021 16:35

То като цяло тая схема е успешна в кратки периоди и бързо ѝ се хваща цаката. Ако изпълнителите са класни работи малко по-дълго.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Liquidator
Мнения: 4430
Регистриран на: 17 мар 2012 21:30
Местоположение: Stamford Bridge
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Liquidator » 20 фев 2021 16:36

Чистка, трансфери, работа. И вижданията на треньора и борда за бъдещето да съвпадат. Не мога да повярвам, че след такова лято гледаме тая шитня. Съставът е адски небалансиран, каквато и схема да пуснеш.
[rimg]http://store.picbg.net/pubpic/04/FE/2e0ce920fd7c04fe.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
Тони
Мнения: 1868
Регистриран на: 23 юни 2012 17:28
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Тони » 20 фев 2021 16:46

Meн ме притеснява, че май няма кой да вкарва.
Напред не виждам никой, който да респектира особено. Очаквах Вернер да е в тая роля, ама той по-скоро е крило.
Оставяме на страна, че доста от новите, които трябваше да променят облика на отбора горят тотално с новата схема.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 фев 2021 17:20

Не смятам, че схемата е проблема.
Доста добре се справяме в деф. план, като сравнително бързо се отнема топката.
Проблема е в халфовата линия.
Днес Канте отне много топки, но заедно с Кова объркаха доста неща в атака.
В добавка, подаванията на Алонсо и Джеймс от фланговете неизменно целеха домакинските бранители.
Трябва да отдадем заслуженото и на домакините.
4-4-2 е най-добрата схема, когато целиш да затваряш пространства.
А днес "Светците" насищаха постоянно зоната на топката и просто нямахме шанс да играем при числено преимущетство, или поне някой от нападателите ни "ек на ек".
Ако не бяха фен на Челси, щях да изпитам малък оргазъм от организираната игра на Саутхямптън. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
Тони
Мнения: 1868
Регистриран на: 23 юни 2012 17:28
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Тони » 20 фев 2021 18:17

Съгласен съм, но при това 3-4-2-1 няма място за Чиуел, който е доста по-добър играч от Алонсо и му отстъпва единствено, когато трябва да е халф-бек. Няма място за Зиеш, Пулишич също, ако приемем, че Тухел си е харесал Маунт и Вернер за подкрепящи нападателя от втора линия. Да не говорим и че не знам изобщо къде би играл Хаверц.
Не ми се иска да продължаваме така.
Язък за парите дадени лятото.

Fantomas
Мнения: 77
Регистриран на: 05 дек 2020 23:09
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Fantomas » 20 фев 2021 18:32

Ами за да не е "Язък за парите дадени лятото." трябваше Лампард да бъде подкрепен и оставен да работи, защото тези играчи бяха /поне повечето/ селектирани от него и за неговите схеми на игра. Не се прави така. Със смени на треньори постоянно, защото всеки треньор има различни виждания за схема на игра, играчи и тн. Така като нас отбор не се гради. Или оставяш един треньор за 3 сезона поне, даваш му пари да си селектира отбора и го подкрепяш във всяко решение и независимо, че има периоди с лоши резултати или нищо не правиш. Ние избираме нищо да не правим.

Потребителски аватар
Тони
Мнения: 1868
Регистриран на: 23 юни 2012 17:28
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Тони » 20 фев 2021 19:19

И това мнение споделям донякъде, обаче нещата не бяха никак добре и според мен този сезон щеше да е пълна катастрофа.
Как да постъпи ръководството, когато си дал 250 млн. и няма изгледи да се класираш дори в топ 4?

Highlander
Мнения: 790
Регистриран на: 25 окт 2010 23:36
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Highlander » 20 фев 2021 19:23

Има треньори, които с наличните играчи ще направят чудеса. Смятам, че Тухел не е един от тях. Може и да съм предубеден, но засега опасенията ми се сбъдват.

Потребителски аватар
burchill
Мнения: 1711
Регистриран на: 22 дек 2009 00:33
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот burchill » 20 фев 2021 20:23

Не е въпроса до треньори,колкото и да ги сменяме това ще е. Не е добре окомплектован отбора а и лидери няма.Играят колкото могат,но не се получава.


Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта